Şimdi Ara

Yerli arama motoru Yaani resmen tanıtıldı! İşte tüm detaylar: (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
143
Cevap
1
Favori
6.452
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • fişlenmeye ne gerek var ..gerek yok..google devam

con con lar bile kullanmaz bunu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazer__ -- 26 Ekim 2017; 6:20:22 >

• Ömerayhan kullanıcısına yanıt
    Yahoo

Yaani

Yandex !!!!!

Yoksa karışımı mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • avealilara da bi 250 mb atin da biz de indirelim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben aramam kardeşim...
    Aradıklarımı zaten kayıt ediyor Google
  • Google gibi dünya çapında bir sistem varken yerel arama ağını kim ne yapsın ki ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yaani'yi kullanana hediye internet veriyoruz deseler hemen dalarım onun dışında işim olmaz
  • Yerli yerli diye yapmak için yapıpta komik duruma düşmeye ne gerek var bıktık ya senelerdir her sektörde yerli diye sunulan yapılan herşey fos çıktı yok iptal çok çakma hep basite kaçarak yapıldı ne gerek var komik duruma düşmeye ya adam gibi yap yada hiç kalkışma.
  • Turk milletinin akli calisiyo aslinda ama hep uc kagida..

• Yerli araba bu ay açıklanacaktı yanlış anlamışım bende, araba açıklanıyor sanmıştım. Yerli arama motoruymuş o.
  • Yaahni sananlar ;)

• Turkcell, yerli arama motoru Yaani'yi duyurdu. Sizce gerçek mi? Bence HAYIR.http://www.ntent.com arama motoru altyapısını kullanıyor.

• Bu konuda da yazılmıştır illaki. Bakmadım yorumlara. Geçen aylarda bir arama motoru daha çıkmıştı. Bilmem kaç milyon dolara bilmem kaç yıl araştırma ile yapıldı diye. Google simgesini ters çevirmişlerdi ayrıca. Bunu da hediye internet için kullanırım sadece. Türkcell hediye konusunda gerçekten iyi ona laf edemem.

• quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Turkcell, yerli arama motoru Yaani'yi duyurdu. Sizce gerçek mi? Bence HAYIR.http://www.ntent.com arama motoru altyapısını kullanıyor.

Dostum bence Yandex,Google,Bing vs sistemin altyapısını kullanmasın da ben buna da razıyım.Ayrıca bir şeyler yapmak için emekleyeceksin önce sonra gerisini yapmaya çalışacaksın.Türksel önce bir bunların sistemini kullansın sonra kendi sistemini kurup kullanmazsa ayıp işte.
  • Yerli denmesi için %100 türk yapımı olmasına gerek yok zaten bu tüm dünyada böyle tüm üretimini veya yazılımını tek başına kendisi yapan kaç şirket var bence bir elin parmak sayısını geçmez o yüzden çok ciddi rakiplerinin olduğu ve olgunlaşmış bu sektörde başka firmalardan destek alınması gayet doğal önemli olan bu desteklerin ardından kendi ayaklarının üzerinde bu işi yürütebilmek herşeyiyle depolama,video,müzik,harita,haber,gazete,dergi vs. bir ekosistem oluşturabilirlerse ve bunu türkiyedeki veri merkezlerinde ve kendi çalışanlarıyla yapabilirlerse çok önemli bir adım olur tasarım hoş olmayabilir ama gelişeceğine eminim yani halen zamana ihtiyacı olan bir platform zaman verilmesi gerek önümüzdeki 2-3 yıla sonunun ne olacağı belli olur zaten.
  • Yaani'den gelen pis kokular ve soru işaretleri :
    https://www.youtube.com/watch?v=SBxrCAMbMVc
  • Kim ne derse desin. Ben destek oluyorum ve kullanıyorum. Şuana kadar Chrome yerine Yaani yi kullandım ve pek bi fark göremedim. En azından yerlilerimiz kazansın.

• milli motor diyoruz da kodlaması niye milli değil, tüm parametreler ingilizce, yazılımda çalışan yabancılar için diyorsanız da onlar da öğrensin Türkçe'yi... gene yalan, milli kelimesini iyice düzeyini düşürdüler...

• bu işte %100 ya yerli olursun ya da yabancı. cep telefonu, bilgisayar gibi bileşenlerini farklı üreticilerden alıp montajlama işi değil bu. ZTE'nin telefonuna turkcell logosu basmakla aynı. yapılan çalışma değersiz bir çalışma değil. bir ucundan başlamak lazım. eyvallah. ama "yerli" diye sağda solda reklam yapmanın alemi yok. bizim
  • quote:

Orijinalden alıntı: DH Misafiri

Teknolojiden gram anlamayan beyinsizler şarlatan gelioo ile karşılaştırıyor.Bence son derece başarılı bir girişim.Turkcell yüz akımız olmaya devam ediyor.Yandex ile tabi işbirliği yapacak en başta bu bir çeşit hızlandırma sağlar.Zamanla yerel pazarda lider oyuncu olur hatta belki bizim kültürel olarak yakın olduğumuz pazarlarda da başarı sağlayabilir.Ee kardeşim adamlar yapmış sen kullanırsan çark döner daha fazla yatırımla daha iyi yerler gelir.Bu işler hayır işleri değil ticari işler milli sermayeyi desteklememiz gerekiyor.Yoksa zaten global firmaların hizmetlerini sonlarda aldığı 3. dünya ülke muamelesi görüyoruz.Adamlar bizi hizmet manyağı yaptı.Bizimde herşeyin yerli versionunu çıkarmamız gerekiyor.

dostum, yerli arama motoru baidu'dur. bunlar değil

• vuhuv.com.tr varken...

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.