Şimdi Ara

Yerleştirme önceliği ile ilgili

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Ben ticaret meslek lisesinden mezunum. Okul kodum 2. Geçen senenin kılavuzunda tablo 3a'da sınavsız geçiş yapabileceğimiz bölümleri görebiliyoruz ve ben bilgisayar programcılığına geçiş yapabiliyorum. Ama tablo 3a daki yaklaşık 550 tane olan bütün bilgisayar programcılığı meslek yüksek okuluna baktım ve neredeyse bütün birinci öğretim bilgisayar programcılığında yerleştirme önceliği yerinde şu şekilde yazıyor 12,3,d,95 veya 94. bu en son öğrenci 3 numaralı okul kodu ile teknik liseden girmiş demektir. bunun anlamı bu bölüme hiçbir ticaret meslek liseli öğrenci girememiş mi anlamındadır?

okul kodu sıralaması

4. anadolu teknik
    3. teknik ya da anadolu meslek
    2. ticaret meslek.

• Tam detayli bilmiyorum ama söyle gerçekleşiyor önce meteb içi sonra doğum yili bu sene 96 veya 95 sonra anadolu teknik ve teknik olarak siralama var ticaret en sonda. Diploma notun kaç?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • diploma notum 75. ama sorun bu değil. sorun bütün bilgisayar programcılığı bölümünün birinci öğretiminde hiç bir üniversitenin ticaret bölümü mezunu öğrencilerini alamaması eğer yanlış bakmıyorsam.

http://oi58.tinypic.com/5cg46u.jpg

örnekteki resimde birinci öğretimin okul kodu 3(teknik meslek) . dışarıdan mezunları almış. ve 94 doğumluları almış. ikinci öğretimde ise okul kodu 2 (ticaret meslek) ve 95 doğumluları almış. ben 96lıyım ve yıl kaybım yok. sınavsız geçiş puanım yanılmıyorsam 440 filan. bu okul 240 puan istiyor ama aldığı son öğrenci teknik liseden. yani benim puanım tam puan olsa dahi giremiyor muyum ticaret meslek mezunuyum diye.

ekleme: şöyle bir yazı buldum.

SINAVSIZ GEÇİŞ YERLEŞTİRME ÖNCELİKLERİ

1. Mezuniyet yılı daha büyük (yeni mezun) adaylara öncelik verilir.
    2. Aynı yıl mezun olan adaylar arasında öncelik okul türüne göre 1. Anadolu Teknik Lisesi, 2. Teknik Lise ve
    Anadolu Meslek Lisesi, 3. Meslek Lisesi ve 4. çok eski yıllarda enstitü adı altında mezun olunan meslek lisesi
    sırasında verilir.
    3. Mezuniyet yılı ve okul türü aynı olan adaylardan aynı METEB içinde olanlara öncelik verilir.
    4. Mezuniyet yılı, okul türü ve METEB içi - METEB dışı bilgileri aynı olan adaylardan OBP’si yüksek olan
    adaylara öncelik verilir.
    5. Yukarıda sayılan tüm bilgileri aynı olan adaylardan doğum tarihi büyük (yaşı küçük) olana öncelik verilir.

bu yazılana göre ben tam puan yapsam dahi ticaret meslek lisesinden mezun olduğum için teknik liseden mezun olan kişi girecek puanına bakılmaksızın. umarım anlatabilmişimdir derdimi. bu konuyu neden sadece ben merak ediyorum onu da anlamadım başka yerlerde böyle bi konu bulamadım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Liberty34 -- 18 Haziran 2014; 22:50:38 >

• güncel.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.