Şimdi Ara

Yeniyim ufak bi yardima ihtiyacim var.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
564
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaslar yeniyim bu konular hakkinda hic bir bilgim yok

Pc İÇİn Skystar 2.6 Digital Tv Karti Alsam Yaninda Baska Ne Almam Gerekiyor Çanak Vs?

Bu Kart Ile Ortalama KaÇ Kanal Izlerim Yerli/yabanci

Şİfrelİ Kanallari Kirabİlİrmİyİm?

Birde Skystar 2.6 Yerine Ayni SKY STAR 3.0 Alsam ne gibi bir fark olur yani arasindaki farklar nelerdir?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me®t -- 6 Nisan 2008; 9:44:50 >

• dostm öncelikle alacağın skystar 2.6 ve 3 olan modelleri farklı firmalar tarafından üretiliyor
    skystar 3 sigma Türk şirketi tarafından üretilirken
    sksytar 2.6 technisat denen bir alman firması tarafından üretiliyor
    ben skystar 3 (usb) modelini kullanıyorum ve son derece memnunum
  • tabi bu kartın yanında bir çanak anten bağlantısı olması gerekiyor
    hali hazırda bir çanak anten varsa çift ya da daha çok çıkışlı ise direkt ara bağlantıyı kurarak tv kanallarını izleyebilirsin... ama çanak antenin yoksa bir çanak anten ve lnb alman gerekecek... hangi uyduya çevrilmiş ise o uydudaki tüm kanalları izleyebilirsin... şifre olayına girmiyorum...
  • Simdi diyelim bi çanak aldım ben turksata yönlendirdim ve bu kanallar gözüküyor yaklasik 200 tane war
    http://www.bulkurtul.com/yararli/turksat_frekans_kanal.asp
    1 çanak ile burdaki butun kanalları izliyebilirmiyim biraz cok geldi bana ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Me®t -- 6 Nisan 2008; 10:17:48 >
  • evet şu an benim cihaz da sanırım 170 küsür tv kanalı var güncel yazılımlarla ve programlarla ne kadar kanal varsa izleyebilirsiniz... bunun için bir sınırlama yok... bir tane tv kanalı çıkıyorsa hepsi de çıkar zaten (sinyal kalitesi çok düşük olmadıktan sonra)... bilgisayarı tv olarak kullanmak da çok güzel bir özellik... kullanmayan arkadaşlar bence çok şey kaçırıyorlar... istediğin yayını da kayıt yaparak tekrar tekrar izleyin... nette dolaşırken bir yandan tv izleyin
  • uyduyu hotbird e yönlendirirsen 700 kanal yine izleyebilirsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: ishtare

uyduyu hotbird e yönlendirirsen 700 kanal yine izleyebilirsin

Tüm türk kanalları ile berabermi yoksa yabancımı? Bu arada nasıl bi çanak ve lnb almam gerekiyor fark ediyormu burda çanak + lnb 50 ytl o işimi görürmü?
  • quote:

Orjinalden alıntı: Me®t

Simdi diyelim bi çanak aldım ben turksata yönlendirdim ve bu kanallar gözüküyor yaklasik 200 tane war

kart okuyucu takarsan digiturk aboneliği ile d-smart hariç buradaki tüm kanalları izlersin
    yani listeden d-smartları ve digiturk kanallarını çıkar hepsini izlersin

• quote:

ben sadece hotbirdde 1000 den fazla kanal diye hatırlıyorum
    şimdi saymayayım
  • quote:

Orjinalden alıntı: lokosit

quote:

Simdi diyelim bi çanak aldım ben turksata yönlendirdim ve bu kanallar gözüküyor yaklasik 200 tane war

kart okuyucu takarsan digiturk aboneliği ile d-smart hariç buradaki tüm kanalları izlersin

Nasil yani kart okuyucu olmadan burdaki kanallari izleyememmi?
    Sadece çanak ile?

• quote:

quote:

quote:

Nasil yani kart okuyucu olmadan burdaki kanallari izleyememmi?
    Sadece çanak ile?

sadece digiturk ü kastettim
    receiverinde hangi kanalı izliyorsan digital tv kartı ilede hepsini izlersin
    yabancı uydulardaki şifreli yayınlarıda izlersin
    abonelik gerektirenleri (digiturk) abone olarak izleyebilirsin
    d-smart kanallarını hiç izleyemezsin

• bende receiver fln yok. anlatamiyorum galiba derdimi :S
  • quote:

bende receiver fln yok. anlatamiyorum galiba derdimi :S

Özellikle izlemek istediğin bir kanal varmı?

arkadaşım herkes receiveriyle evinde ne izliyorsa izlersin:) tek tek izleyeceğin kanalları yazmaya kalksak sabah olur:))
    tuksata bağlı çanak ile 200civarı kanal izlersin:))
    umarım yardımcı olmuşumdur
  • Oldun hoca saolasın Peki çanak fark ediyormu burada çanak + lnb 50 ytl o işimi görürmü?
  • hocam offset bir çanak anten al normalde 60 cm çaplı bir çanak anten işini görür bazen bulunduğun mekana göre 90 cm çaplı da isteyebilir... düşük gürültü oranına sahip bir lnb alman tavsiye ederim... sharp atlanta goldmaster next işini görür... yalnız hotbirde çeviriyorsan uyduyu en az 90 cm çaplı olmalıdır... türksat için çanak + tek çıkışlı lnb 40 liraya malolur... yalnız ayarlama işi için ustasını çağırman gerekebilir... hassas ayar gerekmektedir... kendin halledebilirsen 40 liraya bu işin içinden çıkabilirsin...
  • kanalların sayısını bende tam bilmiyorum ama kabaca salladım :) zaten hepsini izlemen imkansız

quote:

quote:

şimdi saymayayım

• quote:

kanalların sayısını bende tam bilmiyorum ama kabaca salladım :) zaten hepsini izlemen imkansız

quote:

quote:

şimdi saymayayım

uygun plugin ile neden olmasın?

aslına bakarsan çoğu bi işe yaramaz belgeseller haricinde

multilerde uygun alt yazısını bulursanız güzel filmler oluyor tavsiye ederim

• arkadaşım şimdi bir çok uydu var dünya üzerinde her uydunun kapsama alanı farklı uydunun kapasitesine bağlı olarak... mesela türksat orta asya avrupa ve türkiyeyi kapsayacak alana sahip... doğal olarak bu uydu üzerinde genelde türk kanalları ve o bölgede izlenebilen kanallar yayın yapıyorlar... hotbird ise daha büyük bir uydu fakat daha çok avrupa üzerine yoğunlaşmış bir uydudur... sen türk kanallarını izlemek istiyorsan türksata yönlendireceksin ki 200e yakın türk kanalı izleyebilirsin... hotbirdde 1000 e yakın kanal var bunlar içerisinde türk kanalları en fazla 5 tanedir geri kalanın hepsi yabancı ülkelerin kanalları... ama ikisini birlikte izlemek istiyorsan 2. bir çanağa ihtiyacın olacak... tek çanakla tek bir uyduya yönlendirebilirsin ve oradaki kanalları izleyebilirsin

• öyle tabi de sonuçta bir program ilgini çekiyor orda kalıyorsun zapping yapmayla bitmiyor 1000 kanal :) zaten 1000 kanalı zappingleyip tekrar dönecek olsan kaç saatin geçer kim bilir (her kanalda ne var bakmak için en az 10 sn ayırıyorsun zaten)... ben de bu yüzden zaten en hızlı kanal geçişi olan receiver arıyorum ama kanalın çok olmasının zararı yok elbette... ama benim izlediğim kanallar fix...

quote:

quote:

kanalların sayısını bende tam bilmiyorum ama kabaca salladım :) zaten hepsini izlemen imkansız

quote:

quote:

şimdi saymayayım

uygun plugin ile neden olmasın?

aslına bakarsan çoğu bi işe yaramaz belgeseller haricinde

multilerde uygun alt yazısını bulursanız güzel filmler oluyor tavsiye ederim

• BU HD Olayi nasil oluyor?
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.