Şimdi Ara

Yenilmez Armada Konusu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
0
Favori
1.054
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Kesinlikle yanlış anlaşılmasın merak ettiğim için soruyorum. Yanlış anlayan varsa affola. Galatasaray'a gönül vermiş bir çok arkadaş ve bir çok sayfa özellikle Twitter'da bu etiketi kullanıyor. Bunun bir hikayesi var mı? Çünkü açık konuşmak gerekirse namağlup seri olsa falan anlarım ama şuan bir anlamı yok. Merak ediyorum sadece. Tekrar söylüyorum amacım laf sokmak falan değil öyle bir yapım yoktur. Yenilmez armada lafının mevzusu nedir?

• biz kendi aramızda #TadındanYenilmezArmada diyoruz
  • quote:

Orijinalden alıntı: sanryco

Kesinlikle yanlış anlaşılmasın merak ettiğim için soruyorum. Yanlış anlayan varsa affola. Galatasaray'a gönül vermiş bir çok arkadaş ve bir çok sayfa özellikle Twitter'da bu etiketi kullanıyor. Bunun bir hikayesi var mı? Çünkü açık konuşmak gerekirse namağlup seri olsa falan anlarım ama şuan bir anlamı yok. Merak ediyorum sadece. Tekrar söylüyorum amacım laf sokmak falan değil öyle bir yapım yoktur. Yenilmez armada lafının mevzusu nedir?

galatasaray takımının medical park olduğu zamanlarda yenilmezlik serisi vardı sanırım 2012-2013 sezonu olması lazım ligte tofaşı felan yenip coşuyorlardı 15 yada 16 maçlık serileri vardı yıllar geçti hala kendilerini öyle avutuyorlar

• Şu konuda forumun yaş ortalaması açıkça belli oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 1940-1954 arası aralıksız şampiyon olan ve 4 yılı namağlup bitiren Galatasaray Basketbol Takımı için o zamanlardan verilen takma addır. 3. sınıf çocuğu seviyesinde esprilerinizin malzemesi değil, ülkemiz basketbol tarihinin miladıdır.

• quote:

Orijinalden alıntı: marophat

1940-1954 arası aralıksız şampiyon olan ve 4 yılı namağlup bitiren Galatasaray Basketbol Takımı için o zamanlardan verilen takma addır. 3. sınıf çocuğu seviyesinde esprilerinizin malzemesi değil, ülkemiz basketbol tarihinin miladıdır.

3. sınıf seviye derken beni kastedmediysen sevinirim. Zira aradığım cevap buydu çünkü belli ki mazisi olan bir söz öyle 10-15 maçlık seriyle olacak birşey değil. Ancak ben Galatasaray'lı olsam şuan kullanılmasını istemezdim çünkü millete malzeme veriyor gördüğünüz gibi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Furiosa

biz kendi aramızda #TadındanYenilmezArmada diyoruz

Şampiyon olduğumuzda, gsliler sürekli yenildikçe " hadi yenilmez armada " falan diyorlardı, biz de çok kullanmıştık o tabiri
  • BJK kullanıcısına yanıt
    14 maçtır kazanamıyorlar EL arenasında her maç öncesi bunu dersen millet de dalga geçer mazisini falan kimse umursamaz kusura bakmasınlar
  • sanryco kullanıcısına yanıt
    Bu futbol takımına Avrupa Fatihi demekle aynı şey. Yıllardır Avrupa'da başarısız olmak, mazinin size kattığı değerleri ve isimleri siler mi? O zaman Bjk yıllardır şampiyon olamazken artık 2 büyük var demek olur mu? Her takımın lakabı, ünvanı olur medya tarafından, taraftar tarafından veya kamuoyu tarafından yakıştırılan. Ayrıca lafım sana değildi, zaten dalga geçmeye çalışanlar belli.

• Adam g.saray basketbol takımına yenilmez armada diyor ve bununla dalga geçenlere çocuk diyor

• quote:

Orijinalden alıntı: coobain

Adam g.saray basketbol takımına yenilmez armada diyor ve bununla dalga geçenlere çocuk diyor

"İnsanoğlu" var "insan oğlu" var...

• quote:

Orijinalden alıntı: marophat

Bu futbol takımına Avrupa Fatihi demekle aynı şey. Yıllardır Avrupa'da başarısız olmak, mazinin size kattığı değerleri ve isimleri siler mi? O zaman Bjk yıllardır şampiyon olamazken artık 2 büyük var demek olur mu? Her takımın lakabı, ünvanı olur medya tarafından, taraftar tarafından veya kamuoyu tarafından yakıştırılan. Ayrıca lafım sana değildi, zaten dalga geçmeye çalışanlar belli.

Katılıyorum sana doğru bir tespit. Ama maç kazanmak var, bir de Avrupa Kupası kazanmak var. Maçlar daha çok sürekli halde olduğu için bu söz çok göz önünde oluyor. Böyle olunca da yıpranıyor. Fazla dalga konusu oluyor. Ben bir mazisi olduğuna emindim onun için sordum ancak şuan için dediğim gibi çok fazla yıprandı. Mesela Galatasaray seri yaptığında bu söz ortaya atılsa bu kadar yıpranmaz ve dalga konusu olmazdı. Şimdi ise her maçtan sonra söylenir hale geldi. Ben yanlış buluyorum ama saygı duyuyorum dalga konusu olarak görmüyorum elbette hakkınız da var çünkü kulüpleri yaşatan şeyler mazileridir, hikayeleridir...

• 100 sayı yemeden yenilmez armada

• Yenemez Armada olmasın bu

Euroligte 2014-2015 sezonunu da hesaba katarsak 15 maçtır üst üste kaybeden bir takım

Sırada Real ve Olimpiakos var

Rekor nedir bilen var mı
  • açılın beyler ben tarihçiyim, bu konunun doğuşu şu şekilde olmuştur; ispanya kralı ikinci philip ve donanma komutanı amiral santa cruz'un ingiltere'nin istilası için 1580'de oluşturmaya başladıkları donanmaya bu isimi vermişler ama spor spikerleri ota boka bu yakıştırmayı yaptıkları için sadece galatasaray taraftarı değil birçok kulüp taraftarı dönem dönem bu tabiri kullanmıştır. ama dediğim gibi ismin asıl çıkış kaynağı sporla ilgili değildi.

bir de işin ilginç tarafı yenilmez armada ismiyle oluşturulan bu donanma beklentileri karşılayamamış çünkü 1588 temmuzunda 30.000 savaşcıyı taşıyan 130 gemilik filo, kendisinden hem sayıca (200 gemi) hem de teknolojik bakımdan üstün ingiliz donanması tarafından yok edilmiş.

keşke ismi bu kadar iddialı seçmeselerdi. ben kral olsam daha mütevazi davranarak donanmanın ismini şöyle koyardım; "yenilmez armada, ama yenilebilir de"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RyGzy -- 29 Ekim 2016; 12:36:44 >

• quote:

Orijinalden alıntı: darkness12

Yenemez Armada olmasın bu

Euroligte 2014-2015 sezonunu da hesaba katarsak 15 maçtır üst üste kaybeden bir takım

Rekor nedir bilen var mı

ajdarın back vokali bile senden daha nitelikli espri yapar
  • quote:

Rekor nedir bilen var mı

https://en.wikipedia.org/wiki/EuroLeague_records_since_the_2000%E2%80%9301_season

Daha iyisini yapana kadar rekor şimdilik galatasaray'da, ne de olsa galatasaray bitti demeden bitmez

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DarkTranqlty -- 29 Ekim 2016; 13:30:23 >

• quote:

Orijinalden alıntı: DarkTranqlty

quote:

Rekor nedir bilen var mı

https://en.wikipedia.org/wiki/EuroLeague_records_since_the_2000%E2%80%9301_season

Daha iyisini yapana kadar rekor şimdilik galatasaray'da, ne de olsa galatasaray bitti demeden bitmez

Rekormuş demek ki şu anda yaşanan rezalet

Zalgiris kendi evinde bir kelek yapmazsa bu rekor uzun yıllar kırılamaz seviyelere ulaşabilir.

Bir yabancıya desen ki Eurolig tarihinin en fazla üst üste mağlup olan takımın lakabı Yenilmez Armada adam neresiyle güler acaba

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: DarkTranqlty

quote:

Rekor nedir bilen var mı

Rekormuş demek ki şu anda yaşanan rezalet

Zalgiris kendi evinde bir kelek yapmazsa bu rekor uzun yıllar kırılamaz seviyelere ulaşabilir.

Bir yabancıya desen ki Eurolig tarihinin en fazla üst üste mağlup olan takımın lakabı Yenilmez Armada adam neresiyle güler acaba

Sus dostum küfürlü tezahürata başlıcaklar şimdi Seviyelerini aşıyorsun adamların

• şu konudan ülkersporluları alalım bi
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.