Şimdi Ara

yeniden hazırlanmak (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
30
Cevap
1
Favori
1.848
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • sizce seneye yeni müfredat mı olucak tamamen? ben bir kaç sene daha yeni müfredat ağırlıklı sorucaklarına inanmak istemiyorum.

bu yeni müfredatta değişik ne var? fizik değişmemişdir yani, geo mat. bio ve kimyaya eklemeler var sanırım.
  • mat ve geo ayni
    Fizikte 2yeni konu var bide geometrideki vektorler
    Kimyada 3yeni konu organigi 9da islemisler
    Bio ayni diye biliyorum, konu iceriklerinde ekleyip cikarma var
    Ygs de 95binde olunca, Bende mezuna kalmayi dusunuyorum ama gunde 10saat calismak bana gore imkansiz. Su 1aydir evdeyim 5.saaten sonra yeter diyip birakiyorum. 6-7konu icin dersaneye yazilmayi dusunmuyorum, bu zamana kadar ne ders dinledim nede ödev yaptim. Acarim kitabimi calisirim turevi integrali öyle ögrendim, internetten konu anlatimina baktim, zorlandigimda anlamadigimda özel hocalardan ders almayi dusunuyorum. Dersanenin oldugu gunler ben hep yatiyorum, ders calisamiyorum. Mezunlarda haftada 3gun dersaneye gittini dusunursek bence cok buyuk zaman kaybi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Manyetizma -- 26 Mayıs 2011; 13:31:09 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Manyetizma

mat ve geo ayni
    Ygs de 95binde olunca, Bende mezuna kalmayi dusunuyorum ama gunde 10saat calismak bana gore imkansiz. Su 1aydir evdeyim 5.saaten sonra yeter diyip birakiyorum. 6-7konu icin dersaneye yazilmayi dusunmuyorum, bu zamana kadar ne ders dinledim nede ödev yaptim. Acarim kitabimi calisirim turevi integrali öyle ögrendim, internetten konu anlatimina baktim, zorlandigimda anlamadigimda özel hocalardan ders almayi dusunuyorum. Dersanenin oldugu gunler ben hep yatiyorum, ders calisamiyorum. Mezunlarda haftada 3gun dersaneye gittini dusunursek bence cok buyuk zaman kaybi.

aynen ya su 1 aydır ben de evdeyım.insan bi süre sonra sıkılıyor.mezunlar derdı biz okuldayken,valla siz bizden daha sıkı çalışıyorsunuzdur ,zaman bol olunca biz ayarlayamıyoruz diye..ama bunlar olmayacak anlamına gelmıyor ya,bahane gibi geliyor ara ara bana

• 12. sınıfa yeni geçecek birinin ve lise hayatı boyunca yatan birinin İTÜ-Elektirk Müh. girme olasılığı yüksek mi? 18bin ksürle almış geçen yıl sizce bunu başarabilir miyim?Hazır Teoman Abiye yakalamışken sorayım
  • Ygs den sonra bende koptum derslerden.Bende ilk sene salladım 2.sene ünv gittim ama yarım bıraktım 3.sene hazırlandım ama tam hazırlanmadım.Bu sene adam akıllı yazdan baslamayı dusunuyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tam_Türk
    12. sınıfa yeni geçecek birinin ve lise hayatı boyunca yatan birinin İTÜ-Elektirk Müh. girme olasılığı yüksek mi? 18bin ksürle almış geçen yıl sizce bunu başarabilir miyim?Hazır Teoman Abiye yakalamışken sorayım

ben son senemi de yatarak geçirdim sadece denemelere girdim 2009'da boğaziçi bilgisayar müh'e girdim. Bu işin kesin sınırları yok, kişiden kişiye değişir. En önemlisi de sınavda rahat olmak. Forumda gördüğün gerçek sınavda batıran kişiler ya stresli heyecanlı tipler ya da zaman ayarlamasını yapamamış insanlar. Ben sene sonuna doğru 300 üzerinden max 280 falan yaparken sınavda 289 yaptım. Bu da benim seviyemdeki çoğu kişinin benim kadar kafası rahat olmadığını gösterir. Ha bu arada bölümümü bırakıyorum 2012 sınavına hazırlanıyorum (ea) hedef ilk 100 + boğaziçi işletme :) inandığın sürece başarırsın

• quote:

Orijinalden alıntı: FaRuKuZaM

quote:

12. sınıfa yeni geçecek birinin ve lise hayatı boyunca yatan birinin İTÜ-Elektirk Müh. girme olasılığı yüksek mi? 18bin ksürle almış geçen yıl sizce bunu başarabilir miyim?Hazır Teoman Abiye yakalamışken sorayım

ben son senemi de yatarak geçirdim sadece denemelere girdim 2009'da boğaziçi bilgisayar müh'e girdim. Bu işin kesin sınırları yok, kişiden kişiye değişir. En önemlisi de sınavda rahat olmak. Forumda gördüğün gerçek sınavda batıran kişiler ya stresli heyecanlı tipler ya da zaman ayarlamasını yapamamış insanlar. Ben sene sonuna doğru 300 üzerinden max 280 falan yaparken sınavda 289 yaptım. Bu da benim seviyemdeki çoğu kişinin benim kadar kafası rahat olmadığını gösterir. Ha bu arada bölümümü bırakıyorum 2012 sınavına hazırlanıyorum (ea) hedef ilk 100 + boğaziçi işletme :) inandığın sürece başarırsın

evet bu sınavda rahat olma mevzusu cok önemli ben dersanede 440-450 arası yaparken sınavda 333puan yaptım.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: FaRuKuZaM

quote:

evet bu sınavda rahat olma mevzusu cok önemli ben dersanede 440-450 arası yaparken sınavda 333puan yaptım.

Rahat olmak bu kadar etkiliyor mu ve ben hayatım boyunca yattım kuzenlerim benle dalga geçince hırslandım ve sadece 10 aydır çalışıyorum.11. zaten çok kolay geçti ya da çalışmamdan ötürü bilmiyorum bu YGS Tödere girdim 30.bin küsür oluncada moralim bozuldu.

• @Manyetizma Pm attım.
  • quote:

mat ve geo ayni

abartıldığı kadar bir durum yok sanırım. müfredat değişti müfredat değişti diye o kadar çok korkuttular ki gözümüzü, belki de hocalar bu seneden sıkalım işin ucunu diye yaptılar, sanki tarihte türk tarihi yerine artık afrika tarihini öğrenicekmişiz tarzı bir hava oluşturdular :)

lys ye sırf para ödedim diye giriyorum, bazen fizik kimya matematik ne olursa olsun gideyim diyorum üniversiteye ki fizik oldukça düşük. seneye tekrar yapıcağıma inanıyorum ama bu sene de yapıcağıma inanıyordum. bilmiyorum, haftaiçi her gün dershane olucak sonuçta derslere katılarak bile eski bilgilerimin üstüne bir şeyler katmış olup iyi yerlere gelirim bence. çevremden o kadar çok şey duydum ve şahit oldum ki, 2.yıl girip başaramayanlar hakkında, gözüm korktu.

bir diğer sakıncam ise, hem ygsde bu denli sıçmaları ve bunu lys ile sıvazlamaya çalışacak olmaları (lys sorularını çok kolay sorucaklar tahminimce, ve ben kendimi yiyip bitireceğim) hem de seneye bırakan kendi yakın çevremden bile bir sürü insan olması. her sene bu durum var mı bilmiyorum kime sorsam seneye diyor. sonuç olarak kafamda filler şeyediyor afedersiniz.

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.