Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (82. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.058
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Harddisk usb 3.0 bağlantı kopma sorununu hala çöz(e)memişler.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hermés kullanıcısına yanıt
    Bu bahsettiğiniz şey benim yukarıda yazdığım olay mı?

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Hocam tam olarak o mu bir sey diyemedim Home theater 2.0 yerine ZDMC kullandigim icin ama yasadigim seyden bahsedeyim.

Filmi izlerken durup dururken film takiliyor ve duruyor. Playeri kapatiyorum ve filmi ZDMCde tekrar acmaya calistigimda libraryde bulamadim diyor. Zidoo ana menuye dondugumde usb simgesi sonuk gorunuyor. Baglanti kopmus yani. HDD calisiyor(isigi yaniyor ve donme sesi geliyor) ama sanki usb 3.0 portu kendini iptal ediyor cunku usb 3.0 kablosunu Zidoodan cikarip tekrar taktigimda usb simgesi tekrar yanmiyor. Zidooyu guc anahtarindan kapatip acmam gerekiyor her seyin geri normale donebilmesi icin.

Bu durumu yabanci forumlarda da sikayet etmisler. Sata kablosuyla harddiske baglanip bu sorunu cozdugunu soyleyenler olmus ama usb ciktisi olan external harddiskimi nasil sata ile baglayayim.

Biraz daha muddet veriyorum bu cihaza. Bakalim ne olacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermés -- 19 Temmuz 2019; 13:46:54 >
  • Hermés kullanıcısına yanıt
    USB 3'ü SATA 3'e çeviren bir aparat var mıdır acaba?

• quote:

Orijinalden alıntı: Hermés

Harddisk usb 3.0 bağlantı kopma sorununu hala çöz(e)memişler.
    Sıkışık bir yerde ise zidooyu açığa havadar bir yere alın

zidonun adaptörünü amperi yüksek bir adaptörle değiştirin

yaygın bir sorun mu bu bilmiyorum bir sürü arkadaş da hiç sorun yaşamıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Orijinal adaptörü daha yüksek amperli bir adaptör ile değiştirmenin bir zararı olmaz değil mi? 110 volt cihazı 220 volta bağlamak gibi olmaz herhâlde. Çok hakim olduğum bir konu değil.

The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Alet havadar bir yerde her yani acikta.

Harddiskim 3.5" kendinden adaptorlu. Dolayisiyla harddiskimin zidoodan guc cektigini, zidoo harddiskime yeterince guc saglayamadigi icin bu problemi yasadigimi dusunmuyorum. Eger oyle olsaydi sata baglantisi yapinca da bu problem devam ederdi.

Forumdaki arkadaslarin bir kismi harddisklerine networkten ulastiklari icin cok dillendirilen bir problem olmayabilir.

@The Electro-Man

Yok sanirim oyle bir adaptor hocam. Diski acip havyayla lehimle girisip kendi kablajini yapanlar olmus sanirim da ben niye ugrasayim ki boyle bir seyle. Bunun icin almadim sonucta bu cihazi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hermés -- 19 Temmuz 2019; 16:8:59 >
  • Hayır cihaz kaç amper gerekli ise o kadar çeker bazı 2.5" hddler özellikle wd güç spesifikasyonlarında belirtilenden daha fazla güç çekiyor o zaman alet sapıtabiliyor önemli olan volttur volt aynı olduğu taktirde yüksek amperli adaptör her zaman daha iyidir

• quote:

Orijinalden alıntı: Hermés

Hocam tam olarak o mu bir sey diyemedim Home theater 2.0 yerine ZDMC kullandigim icin ama yasadigim seyden bahsedeyim.

Filmi izlerken durup dururken film takiliyor ve duruyor. Playeri kapatiyorum ve filmi ZDMCde tekrar acmaya calistigimda libraryde bulamadim diyor. Zidoo ana menuye dondugumde usb simgesi sonuk gorunuyor. Baglanti kopmus yani. HDD calisiyor(isigi yaniyor ve donme sesi geliyor) ama sanki usb 3.0 portu kendini iptal ediyor cunku usb 3.0 kablosunu Zidoodan cikarip tekrar taktigimda usb simgesi tekrar yanmiyor. Zidooyu guc anahtarindan kapatip acmam gerekiyor her seyin geri normale donebilmesi icin.

Bu durumu yabanci forumlarda da sikayet etmisler. Sata kablosuyla harddiske baglanip bu sorunu cozdugunu soyleyenler olmus ama usb ciktisi olan external harddiskimi nasil sata ile baglayayim.

Biraz daha muddet veriyorum bu cihaza. Bakalim ne olacak.
    ZDMC ayarlarında external playerla oynat var onu dene bakalım onda da sorun çıkacak mı?

• Arkadaşlar selam,

Bende Zidoo Z10 almayı düşünenlerdenim ancak bir yandan da Nvidia Shield ile arada kalmış bulunmaktayım. Filmler genelde Nas cihazında bulunduğu için her iki cihaz da aynı seviyede işimi görür diye düşünüyorum. Yalnız Nvidia 'nın Netflix lisanslı olması bir adım önde tutuyor cihazı benim için. Gerçi Netflix'i de Bluray cihazı üzerinden hdmi kablo ile DD+ ses alarak izliyorum şu aralar. Fakat aklıma takılan bir şey de şu ki Zidoo Z10 un 4k performansının çok iyi seviyede olmadığına dair yabancı forumlarda 1-2 incelemeye rastladım. Siz cihazı kullanan arkadaşlar olarak elinizde bütçe sınırı olmasaydı hangisini alırdınız ya da farklı kompakt bir cihaz mı önerirdiniz? Son olarak da usb den film izlerken sorun yaşayanlar olmuş. Nvidia Shield ile sanırım böyle bir problem de yaşamam. Tek eksi tarafı içerisine hard disk ekleyemiyor olmamız diye düşünüyorum. Konuyla ilgili fikirlere, önerilere açığım arkadaşlar. Sistemi salona kuracağım, interneti powerline ile salona taşıyıp switch ile dağıtacağım. Şu an aynı sistemle direkt Nas üzerinden izliyorum filmleri ama ses ve görüntü açısından biraz daha iyisi olması açısından böyle bir media player almayı düşünüyorum. Teşekkürler

• Belki sizin sorununuz farklı olabilir ancak Usb 3.0 lara takılı diskleri bazen benim cihazımda görmüyor. Bu sorunu yaşayan çok kişi var. X9s de de vardı aynı problem.

• quote:

Orijinalden alıntı: CXath1

Belki sizin sorununuz farklı olabilir ancak Usb 3.0 lara takılı diskleri bazen benim cihazımda görmüyor. Bu sorunu yaşayan çok kişi var. X9s de de vardı aynı problem.
    Görmeme sorunu farklı donma veya takılma ya da diski oynatırken kaybetme farklı bir sorun diski görmeme problemi 2.2.34 sürümünde vardı sonraki sürümlerde düzelmişti fakat bu sefer de filmlerde takılma baslamıştı ben sahsen 2.2.82 ile bu 2.2.34 sürüme geri döndüklerini düşünüyorum görüntü 10 numara 5 yıldız oldu ama diski yine görmemeye başladı ben görüntünün hatrına sineye çekerim aleti her açışta takıp söküyorum diski ben razıyım

Üstad görüntü yeni yazılımla beraber ciddi anlamda 10 numara olmuş. Filmlerdeki keskinlik durumu hem 1080p de hem 4K da efsane.

Yeni yazılımdan sonra 60hz de takılma olayı ayrıca sıfıra inmiş. Bundan sonra cihazı kolay kolay güncellemem. Bu yazılımla beraber zidoo artık olmuş diyebilirim kendi adıma

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 19 Temmuz 2019; 23:23:21 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Bahsedilen USB HDD'lerdeki bağlantı kopma sıkıntısını ben hiç görmedim ama yazılanlara bakılırsa bu konuda şikayetler olduğu aşikar ve tabii ki itirazım olamaz.

Bu yüzden gün içinde firmaya bu tespitle ilgili bir mail yazarak yeni yazılımın görüntü anlamında çok beğenildiğini ve bu konudaki ayarlara hiç dokunulmamasını ama USB slotlarda takılı HDD'lerde kopma şikayetlerinin oldukça fazla dile getirildiğini yazıcam.

Umarım bu güzel görüntüyü bozmadan şu USB HDD'lerdeki bağlantı kopma sıkıntısını çözerler de rahat bir nefes alır kullanıcılar.

Bakalım ne yapacaklar , zaman içerisinde hep birlikte göreceğiz...

• Görüntü kalitesi bakimindan zidoo z9s/x9s mi yoksa nvidia shield mi daha önde?
  • z9s ama eğer bulamazsanız İsviçre'de x9s te kullanabilirsiniz görüntü bir tık geridedir nvidia shield de kötü değil kesinlikle şöyle düşünun

z9s ---} 10
    x9s ---} 9.8
    nvidia-} 9.5

hem z9si hem de nvidiası olan arkadaşımız var topiğe girerse size daha ayrıntılı cevap verebilir Atalay15

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 22 Temmuz 2019; 20:3:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Üstad görüntü yeni yazılımla beraber ciddi anlamda 10 numara olmuş. Filmlerdeki keskinlik durumu hem 1080p de hem 4K da efsane.

Yeni yazılımdan sonra 60hz de takılma olayı ayrıca sıfıra inmiş. Bundan sonra cihazı kolay kolay güncellemem. Bu yazılımla beraber zidoo artık olmuş diyebilirim kendi adıma
    Helal olsun adamlara x9ste de aynısı olmuştu ne yapıp ediyorlar cihazları en sonunda adam ediyorlar

Bu yazılımı beğendim bakalım artık bunun üstüne ne yapacaklar merak ediyorum

• En iyisi Oppo sanırım ama parası da baya bir güzel.

Hocam zdmcnin kendi playerinda oynatilan medya takildigi icin zaten hep external player kullaniyorum(hem nuplayer hem de native player kullandim donusumlu). Sorun cihazin usb slotlarinda bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

En iyisi Oppo sanırım ama parası da baya bir güzel.
    Herhalde bizi şirkete ortak edecek öyle bir para istiyor

• 
Sayfa: önceki 8081828384
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.