Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (101. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.074
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaslar zidoo z9s im cok ısınıyor diyen arkadaslara yardımcı olabilecegım dusuncesi ile benim cihaza uyguladıgım sogutma sistemini paylasmak istedim belki faydamız olur bu sistemle ciahzım buz gibi oluyor ısınma nedir olmuyor
    14 cm capında bir kasa fanı aldım soketli giris kısmını iptal edip usb uc ile lehimledim
    ve cihazın usb kısmına bagladım sonuc cıhaz acılınca fan otomatik calısıyor cihazı kapattıgınızda fanda otomatik kapanıyor Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli )

• quote:

Orijinalden alıntı: gkghçnçö

merhaba arkadaslar zidoo z9s im cok ısınıyor diyen arkadaslara yardımcı olabilecegım dusuncesi ile benim cihaza uyguladıgım sogutma sistemini paylasmak istedim belki faydamız olur bu sistemle ciahzım buz gibi oluyor ısınma nedir olmuyor
    14 cm capında bir kasa fanı aldım soketli giris kısmını iptal edip usb uc ile lehimledim
    ve cihazın usb kısmına bagladım sonuc cıhaz acılınca fan otomatik calısıyor cihazı kapattıgınızda fanda otomatik kapanıyor
    Güzel çözüm. Fan dışarı mı üflüyor?

• aykutx kullanıcısına yanıt
    Zidoo nun altındaki gozeneklerden direkt cihazın icine ufluyor
  • gkghçnçö G kullanıcısına yanıt
    Yanlış bağlantı hocam. Sıcak havayı dışarı üflemesi gerekiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 11 Ekim 2019; 19:11:32 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Bu aparata aynı anda kaç cihaz bağlanıyor? Atıyorum adamın 2 konsolu, bir Blu-Ray oynatıcısı var, sök tak yapmadan hepsini aynı anda bağlayabilir mi?
    Maalesef tek cihazlık bu dediğiniz gibi olunca 300 dolar oluyor üst versiyon almak gerekiyor astarı yüzünden pahalıya geliyor

sitesinde inceleyebilirsiniz hdfury'nin

https://www.hdfury.com/

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

Evet Mayers! haklı ters bağlamışsınız cihaza zarar verir tüm tozu alete üflüyor ortamdaki

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 11 Ekim 2019; 10:59:38 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Mayers!

mantıklı geldi banada lakin ben hep sey dusundum bazen arkadaslar altına laptop fanı koyun diyorlarda neyse olmazsa ben fanı ters cevirip oyle bir deniyeyim olmazsa ama o sekilded de ne kadar sogutur sistemi bilemiyorum ama denemekten de zarar gelmez
    eyvallah mayers
  • gkghçnçö G kullanıcısına yanıt
    Fan yönleri konusunu zamanında çok araştırmıştım.Bende sizin dediğiniz gibi biliyordum ama sonradan doğrusunu öğrenmiştim. Önemli olan cihazın ısısını dışarı atmaktır hocam. Çift fan olsaydı eğer ki bu z9s de mümkün değil, bir taraf giriş bir taraf çıkış olarak bağlanabilirdi. Zaten ekran kartı vs.fanlı donanım ve cihazlara bakın fan yönleri hep dışarıya doğru üfleme şeklindedir.

Ayrıca sadays üstadın dediği gibi tozuda cihazın içine çekmesi durumuda mevcut.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 11 Ekim 2019; 19:10:45 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sadays S kullanıcısına yanıt
    Ürün eski avr ler için iyi bir çözüm sunuyor. Yurtdışından maliyeti 1000 TL. üzerinde gözüküyor.
    Anladığım kadarıyla çift çıkışlı bir medya playerin yaptığı işi yapıyor.
    Ürünün tek girişli olması biraz sıkıntılı. Çoklu girişli olanlarda oldukça pahalı.
    Yine de bilgilendirmeniz için teşekkürler. Alternatif çözüm için değerlendirebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar z9s ve x9s arasında ciddi bir fark varmıdır?
  • Test ettiğim zamanlardan x9s yazılım olarak çok ilerledi o zaman bile x9s belli belirsiz atlamaları çözerse z9s satmaz demiştim son yazılımlarda özellikle zidoo forumlarda görüntünün akıcılığına mükemmel diyorlar açıkçası elimden çıkardığım için test etme şansım yok ama dedikleri gibiyse şu an güzel de bir kampanya var gibi z9se gerek yok

• quote:

Orijinalden alıntı: adoni

Arkadaşlar z9s ve x9s arasında ciddi bir fark varmıdır?
    İkisini de kullanmış biri olarak evet z9s daha iyi.
    Ama bunu ancak 65 ve yukarısı bir tv ile yada perde ile fark edebilirsiniz.
    arsey ticaret de şu an x9s 750 lira z9s sanırım 1400 lira.
    ama inanın bana aradaki görüntü kalitesi farkı çok az .
    yani şu an için x9s diyorum ben.
  • Vay be 100 sayfanin tamamini okudum

10 sene once sadece ev sinema bolumunde takilirdim ordaki eski arkadaslarin burada yazdigini gordum

65” 4k lg oled alinca , eski setup yetmez oldu..avr olsun , kablolar olsun, htpc olsun...hatta nas bile artik eskimis..
    Simdilik htpc yi rtx 2080 ekran kartli olacak sekilde guncelledim, hdmi kablolari degistirdim.
    Eskiden htpc ile ugrasmak sorun olmazken , netflix kolayligina alisinca artik insan o rahatlikta birseyler ariyor..

Herkese selamlar

• Bu arada seyahat sırasında bitirdim 100 sayfayı ama aklımda tabi birçok soru oluştu.
    Görüntü kalitesi olarak
    HTPC -> Apple TV 4K -> Zidoo olarak mı sıralıyoruz şimdi?

Benim de sadays dostum gibi AVR sorunum var, çift çıkışlı birşeyler lazım ama bu her cihaz için lazım sanki...Çünkü sisteme birde Xbox One X eklemeyi düşünüyorum...HDFury cihazlarında da forumlarda bi ton ayar var gibi, en iyisi AVR'yi de değiştirmek olacak sanırım istemeye istemeye :/
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Bilgisayarımdaki filmleri ev ağı üzerinden Zidoo'ya bağlı HDD'ye aktarıyorum (OpenWRT kullanarak). Dosya aktarım hızı bir gün 40 Mb/s iken ertesi gün 9 Mb/s civarlarına düşebiliyor. Kablo aynı, gigabit switch aynı, cihazlar aynı. Arada değişen hiçbir şey yok.

Dosya aktarım hızı günden güne neden değişkenlik gösterir? Hep 40 Mb/s civarında kalmasını nasıl sağlarım?
    Benim şu sorunum ile ilgili bir fikri önerisi olan var mı?

Bir ek yapayım: aktarımı tamamen CAT6 kablolar üzerinden yapıyorum. Arada WiFi yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lazzaro -- 12 Ekim 2019; 10:54:47 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lazzaro

Benim şu sorunum ile ilgili bir fikri önerisi olan var mı?

Bir ek yapayım: aktarımı tamamen CAT6 kablolar üzerinden yapıyorum. Arada WiFi yok.

Alıntıları Göster
    Tek akla gelen kabloda herhangi bir kırılma bükülme.
  • CaRaBeeN kullanıcısına yanıt
    Yani test edenler öyle diyor bende htpc de yok apple tv de

Bu arada avr işi can sıkıcı hakikaten

• lazzaro L kullanıcısına yanıt
    Merhaba
    Bende de CAT6 ile bağlı tüm cihazlar NAS/TV/PC ve Zidoo hepsi modemde kablo ile bağlılar.
    Eğer aynı anda başka bir yere de dosya taşımıyorsam 109-112 mb olarak sabit şekilde atıyor dosyaları, hele ki 4K büyük boyutlu bir film ise bitene kadar sabitliyor hızı.
    Kablolarınızda sıkıntı olabilir tek tek kontrol edin olmadı yenileyebilirsiniz, dosya gönderdiğinizi cihazın anlık meşkuliyetine bağlı olarakta değişebilir hız, dosyaların boyutlarına göre değişebilir yine aynı şekilde.
    CAT6'da 40 mb hız zaten yavaş bir hız sanıyorum harici disk kullanıyorsunuz USB'den PC'ye bağlayıp oradan atıyorsunuz dosyaları o yüzden yavaşlıyor sisteminiz. Harici HDD'ler için USB2.0 yada 3.0 çok farketmiyor maalesef gördüğünüz hızlar normal hızlar, Harici USB HDD'ler için. Gönderdiğiniz dosyalar antivirüs kontrolüne de takılıyor olabilir bazen o yüzden yavaşlar işlem.
  • arkadaşlar elimde 3 adet hd torrents davetiyesi var ve bunları vermek istiyorum.
    Ama lütfen torrent sitesinin kurallarına tamamen uyacak arkadaşlar mesaj atsın.
    Sitenin kuralları kesin . Hem kendi banlanır hem de ben.
    Bu yüzden özellikle nas kullanan arkadaşlar indirip filmleri silmeyecek olanlar istesin.
  • aykutx kullanıcısına yanıt
    Bende de var ama vermeye korkuyorum hocam😁

• 
Sayfa: önceki 99100101102103
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.