Şimdi Ara

Zidoo Z9S , Z10 , Z1000 ve UHD 2000 HDR Media Player Kullanıcıları ( Realtek 1296 Chipsetli ) (100. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.340
Cevap
34
Favori
185.063
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu yazılımı çıktığından beri TV panelimde ( yani AVR'siz bir sistemde ) sorunsuz olarak kullanıyorum ve sesle ilgili hiçbir sıkıntım yaşamadım şimdiye dek.

Ama AVR'li bir sisteminiz varsa ve böyle bir sistemde sorun yaşıyorsanız onu bilemem.Neyse , paniğe gerek yok.Geriye dönün o zaman.

Konu başlığının ilk sayfasında " Zidoo Z9S ve Zidoo Z10 modellerinde önceki bir yazılıma ( mesela v1.7.8'ye ) dönmek için..." adlı başlık altında linkini verdiğim v1.7.8 yazılımını indirin ve tarif ettiğim şekilde kurun cihazınıza.Ardından memnun kaldığınız yazılımı yükleyip keyfinize bakın...

Ama her zaman dediğim gibi cihaza yeni bir yazılım yükleme öncesi ve sonrası cihazınızı sürekli fabrika ayarlarına çekmeyi unutmayın...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Papirus -- 9 Ekim 2019; 21:45:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

Dolby TrueHD desteği olan her player(Nuh'tan kalma Blu-Ray oynatıcılar ve WD TV Live bile buna dahil) Atmos desteğine sahip. Aynı şey DTS-HD için de geçerli, onlar da DTS-X desteğine sahipler. Önemli olan ses sisteminizin Dolby Atmos ve DTS-X desteğine sahip olması.
    Ses sistemim Dolby TruHd ve DTS-HD ses formatını destekliyor. Dolby Atmos ve Dts-x i desteklemiyor.
    Yeni bir medya player almayı düşünüyorum. Öncelikle görüntü kalitesi iyi olan ve Dolby Atmos ve Dts-x i destekleyen.
    Şimdilik mevcut ses sistemimi kullanacağım. Daha sonra yenilemeyi düşünebilirim.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • akancaym kullanıcısına yanıt
    İmkansız diye biliyorum. Ama olsada dönmem hocam. Yeni yazılımı bekleyeceğim artık.

Edit: Dönülüyormuş hocam. @papirus arkadaşımız konu başlığında belirtmiş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 9 Ekim 2019; 23:40:10 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Zidoo da bulunan HDMI giriş ne işe yarıyor.
    Hangi amaclarla kullanılabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ratsx -- 9 Ekim 2019; 22:11:34 >
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Hocam sony 5.1 ev sinema sistemim var. Bugüne kadar bu cihazla bu şekilde bir sorun yaşamadım. Yeni yazılımdan sonra oldu ne olduysa. Eski yazılıma dönmek ürkütüyor biraz açıkçası. Cihaza zarar gelir falan. Yeni yazılımı bekleyeceğim artık.

• ratsx kullanıcısına yanıt
    kamera kaydı için kısıtları var ama bir oppo 203 gibi video işleme yok

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mayers! kullanıcısına yanıt
    Ürkecek birşey yok yahu.Kurtarma yazılımı ile defalarca geri döndüm cihazda ve denemek istediğim yazılımı sorunsuzca yükledim.

Bu tür yüklemelerde en kötü ihtimal elektrik kesilmesi ki , o da herhangi bir yazılımı yüklerken her zaman karşılaşacağımız bir risk.

Talimatlarımı izle ve v1.7.8'e döndür cihazını.Sonra v1.7.8'den yüksek olması kaydıyla istediğin yazılımı yükle.En fazla 15 dk.'nı alır.

Yeni yazılımı beklemeye kalkarsan en iyimser tahminle 1-1,5 ay beklersin ki gerek yok beklemene.

Sadece her yazılım yükleme öncesi ve sonrası cihazı fabrika ayarlarına almayı ihmal etme , o kadar...
  • Papirus P kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam. Müsait olduğumda eski yazılıma geri döneceğim. Umarım sorunsuz çözerim bu durumu. Yardımın için teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mayers! -- 9 Ekim 2019; 23:44:47 >
    TV 4K ise o ses sistemi 4K'yı da desteklemez, ama 1080p ise problem yok.
    (4K sistemlerin hepsi Atmos ve X destekli olduğundan böyle bir kanıya vardım)
    Ama çift HDMI çıkışlı bir Zidoo modeli alırsanız TV ve ses sistemine sesi ve görüntüyü ayrı ayrı bağlayabilirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: The Electro-Man

TV 4K ise o ses sistemi 4K'yı da desteklemez, ama 1080p ise problem yok.
    (4K sistemlerin hepsi Atmos ve X destekli olduğundan böyle bir kanıya vardım)
    Ama çift HDMI çıkışlı bir Zidoo modeli alırsanız TV ve ses sistemine sesi ve görüntüyü ayrı ayrı bağlayabilirsiniz.
    Teşekkür ederim ben de öyle düşünüyorum.
    Zappıtı -zidoo- dune
    Bu markalardan hangisini önerirsiniz.
    Yada sizin önereceğiniz bir model var mı?

• Ses sisteminiz ne?

• quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Ses sisteminiz ne?
    Ses sistemim sony da5300es

Kulağınız 5300 segmentinde bir cihaza alıştıysa, Atmos'a geçeceğiniz zaman da o segmentte bir cihaz almanız gerekir, yoksa memnun kalmazsınız. Bugün ki kur ile de baya baya pahalı olur. 5000 serisinin altında hiç de kötü olmayan 4 Model daha vardı ve zaten ES serilerinin hepsi başarılıydı.

Çift HDMI çıkışlı Zidoo'lar biraz pahalı fakat sizin AVR'nin segmentinde 4K Atmos destekli AVR'lar çok daha pahalı.

• The Electro-Man kullanıcısına yanıt
    Haklısınız.
    Ses sistemini hemen değiştirmek istemiyorum, bunun yanında iyi seslerden de ödün vermek istemiyorum.
    Arayıştayım. Gözü karartmak gerekiyor farkındayım.

• Tvniz 4k mı?

• Bilgisayarımdaki filmleri ev ağı üzerinden Zidoo'ya bağlı HDD'ye aktarıyorum (OpenWRT kullanarak). Dosya aktarım hızı bir gün 40 Mb/s iken ertesi gün 9 Mb/s civarlarına düşebiliyor. Kablo aynı, gigabit switch aynı, cihazlar aynı. Arada değişen hiçbir şey yok.

Dosya aktarım hızı günden güne neden değişkenlik gösterir? Hep 40 Mb/s civarında kalmasını nasıl sağlarım?
  • Merhaba,

Zidoo z9s ile Dune ağ ile birleştirdim.

Bilgisayar ve Dune, z9s üzerinden herşeyi görüyor, alış-veriş yapıyor, problem yok.
    Ama z9s, Dune ve pcyi görmüyor. Daha doğrusu Dune ip üzerinden çalıştırınca görüyor
    ama "un hatayı biliyorum" diyor.

Ne dersiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sadays

Tvniz 4k mı?
    Evet 4k. Sony 65xf9005

• O zaman size ya bir hdfury avr key lazım 149 dolar en ucuz çözüm bu olacaktır zidoo x20 filan pahalı bir çözüm ben dahil 1 elin parmaklarını geçmez sahip olanların sayısı ikinci el alma şansınız yok sıfırı da çok pahalı gelir

• sadays S kullanıcısına yanıt
    Bu aparata aynı anda kaç cihaz bağlanıyor? Atıyorum adamın 2 konsolu, bir Blu-Ray oynatıcısı var, sök tak yapmadan hepsini aynı anda bağlayabilir mi?

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.