Şimdi Ara

YENİ YASAYA GÖRE PASAPORT KAYDI NASIL YAPILIYOR ? ANLATIMI İÇERİDE... (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.050
Cevap
42
Favori
213.187
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

YENİ YASAYA GÖRE PASAPORT KAYDI NASIL YAPILIYOR ? ANLATIMI İÇERİDE...

• Orijinalden alıntı: Erdem Dengel

Vergi Dairesinden alınmıştır
    sağolasın içim rahatladı tel bugün yarın kapanacak ancakta 2-3 hafta sonra pasaport bulabilirim bir daha açılmaz diye tırstım baya içimi rahatlattın. teşekkür ederim
  • Az önce telefonumu kaydettirdim

Turkcell de işlem saniyesinde BTK sistemine yansıyor.
    BTK tarafından onaylanması 3-4 ay sürebilir dedi Turkcell.

Bilginize
  • öncelikle aydınlatıcı bilgi için teşekkürler.

Bi sorun olacaktı. Daha önceden de pasaportuma telefon kaydettirdim. ama o zaman vergi yoktu.

2 yıllık sürem doldu. şu an yurt dışındayım ve 2 gün sonra döneceğim inş.

Arkadaşım gelecek ay ingiltereye gidecek. ama o dönene kadar benim pasaport kayıt sürem (1 ay) dolacak. o daha telefonu getirmeden, bana alacağım telefonun imei numarasını gönderirse bu numara ile Vergi dairesi vergiyi alırmı? illa telefonu göreceğim diyorlarmı? telefonun kaydı sırasında daha önceden telefonu göstermeden kayıt yaptırmıştım benzer bir durumda. vergi öderken de bunu yapabilirmiyim?

değilse telefonu kaydettiremeyeceğim. :(
  • Eline sağlık, bu konu iyi oldu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: torrentialrun

öncelikle aydınlatıcı bilgi için teşekkürler.

Bi sorun olacaktı. Daha önceden de pasaportuma telefon kaydettirdim. ama o zaman vergi yoktu.

2 yıllık sürem doldu. şu an yurt dışındayım ve 2 gün sonra döneceğim inş.

Arkadaşım gelecek ay ingiltereye gidecek. ama o dönene kadar benim pasaport kayıt sürem (1 ay) dolacak. o daha telefonu getirmeden, bana alacağım telefonun imei numarasını gönderirse bu numara ile Vergi dairesi vergiyi alırmı? illa telefonu göreceğim diyorlarmı? telefonun kaydı sırasında daha önceden telefonu göstermeden kayıt yaptırmıştım benzer bir durumda. vergi öderken de bunu yapabilirmiyim?

değilse telefonu kaydettiremeyeceğim. :(

Kimse telefonu görmek istemiyor :)
    IMEI yeterli

• Teşekkürler. ucu ucuna yetişecek sanırım. tabi arkadaşım yurt dışına gider gitmez telefonu bulabilirse :)
  • Arkadaşlar benim de bir sorum olacak.
    Amerika'dan gelen bir arkadaşımdan Ağustos ayı başlarında pasaport kaydı yapılmış bir telefon aldım.
    - http://www.mcks.gov.tr/tr/bireyselsorgu.php - Bireysel sorgulama sayfasından sorguluyorum.
    "Sonuç:Onay bekliyor" görünüyor.
    Şimdi bu evrakların BTK ya ulaştığını mı gösterir?
    Evraklar BTK ya ulaştıysa ne kadar sürede onay verilir?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: emekli56

Arkadaşlar benim de bir sorum olacak.
    Amerika'dan gelen bir arkadaşımdan Ağustos ayı başlarında pasaport kaydı yapılmış bir telefon aldım.
    - http://www.mcks.gov.tr/tr/bireyselsorgu.php - Bireysel sorgulama sayfasından sorguluyorum.
    "Sonuç:Onay bekliyor" görünüyor.
    Şimdi bu evrakların BTK ya ulaştığını mı gösterir?
    Evraklar BTK ya ulaştıysa ne kadar sürede onay verilir?
    Cevabınız için şimdiden teşekkürler.

Turkcell'e kayıt yaptırırken sordum
    Onay verilmesi 4 ayı bulablirmiş

• Peki bu süre zarfında telefonu kullanabiliyoruz değil mi arkadaşlar?

Yani vergiyi yatırdıktan sonra Turkcell'e gidip belgeleri teslim edip pasaport sahibi imzayı attıktan sonra sim kartı telefona takıp saniyesinde kullanmaya başlıyor muyuz?

Yoksa 1-3-5 saat veya 1-2-3 gün vs. bekliyor muyuz telefonu kullanmadan önce? (3-4 aylık kayıt süresi heralde beklenmiyordur diye yazma gereği duymadım, o kadar da değildir sanırım :) )
  • Yurtdışından telefon getirenler Dikkat

(başlığı okuyunca kısa süreli kalp krizi geçirdim)

http://www.hurriyet.com.tr/teknoloji/21820134.asp

Online başvuru gelmiş efenim.

Belki işlemlerin hızlı olması açısından denerim diye düşünüyordum ancak, teyzemin pasaportu ile, yani teyzem ile birlikte vergi dairesine gidip parayı yatırdıktan sonra, ondan sonra ptt ye gidip kendisi adına e-devlet şifresi alıp (heralde pasaport sahibinin edevlet şifresi gerekir diye düşünüyorum), sonra eve gelip internetten bilgilerini dolduracak olmak bahsedildiği gibi pek de kolay ve diğerine göre daha az zahmetli bir iş değildir...

• kendisine ait pasaport ve kayıt hakkı olanlar pm ile ulaşsınlar. istanbul olması tercih sebebidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Onur__

Peki bu süre zarfında telefonu kullanabiliyoruz değil mi arkadaşlar?

Yani vergiyi yatırdıktan sonra Turkcell'e gidip belgeleri teslim edip pasaport sahibi imzayı attıktan sonra sim kartı telefona takıp saniyesinde kullanmaya başlıyor muyuz?

Yoksa 1-3-5 saat veya 1-2-3 gün vs. bekliyor muyuz telefonu kullanmadan önce? (3-4 aylık kayıt süresi heralde beklenmiyordur diye yazma gereği duymadım, o kadar da değildir sanırım :) )

Telefonu anında kullanıma açıyorlar
    Sadece incelemede görünüyor belgeleriniz
  • E Devlet üzerinden kayıt ekranı

• burda birşey dikkatimi çekti. kktc den gelen TC vatandaşı diyor kıbrıstan gelen pasaport yoksa sadece kimlik numarasıyla tel kaydettirebiliyormu. yani kktc den geldiğini getirdiğini nasıl belgeleyecek faturasını isterlermi acaba telin bilgisi olan varmı. telimi kaydettiremedim pasaport bulamadım bir türlü ama kıbrıstan gelen kayıt yaptırabiliyorsa o şekilde halledebilirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hamdi1980

burda birşey dikkatimi çekti. kktc den gelen TC vatandaşı diyor kıbrıstan gelen pasaport yoksa sadece kimlik numarasıyla tel kaydettirebiliyormu. yani kktc den geldiğini getirdiğini nasıl belgeleyecek faturasını isterlermi acaba telin bilgisi olan varmı. telimi kaydettiremedim pasaport bulamadım bir türlü ama kıbrıstan gelen kayıt yaptırabiliyorsa o şekilde halledebilirim.

Kimlik ile de girseniz sonuç olarak giriş çıkış yapıldığına dair bir kağıt veriyorlar.
    O kağıt mevcutsa ve üzerinde bulunması gereken bilgiler mevcutsa kayıt yapılıyormuş.
    Kağıda bir şey olduysa, kaybolduysa veya bilgi eksikliği varsa Emniyetten giriş çıkış tarihlerinin bulunduğu kağıt tekrar çıkarılabiliyormuş.

Google'da kıbrıs pasaport kaydı yazarsanız zaten yine DH'den konu ile ilgili başlıkları görebilirsiniz.

• Cok aydinlatici bir konu olmus, tessekur ederim.
  • e-devlet şifresi pasaport sahbine mi ayit olmalı?
    kendi şifremle babamın pasaportundan kayıt yaptırabilir miyim acaba?
    denyen ve olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    bi de harç ücreti felan hiç bişi sistemde görünmüyor, önce o işi mi halledeceğiz.
    mesela harcı yatırdık ve pasporta daha önceden (2 yıldan kısa bir sürede) kayıt yapılmışsa ödenen harç boşa mı gider?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogecor

e-devlet şifresi pasaport sahbine mi ayit olmalı?
    kendi şifremle babamın pasaportundan kayıt yaptırabilir miyim acaba?
    denyen ve olan arkadaşlar aydınlatırsa sevinirim.
    bi de harç ücreti felan hiç bişi sistemde görünmüyor, önce o işi mi halledeceğiz.
    mesela harcı yatırdık ve pasporta daha önceden (2 yıldan kısa bir sürede) kayıt yapılmışsa ödenen harç boşa mı gider?

Harcı yatırıyorsunuz (muhtemelen pasaport sahibinin de bulunması, yani işlemlerin onun adına yapılması, imzayı onun atması gerekir)

Bu harcı yatırdığınızda sistemde o kişinin adı gözüküyor telefon kayıt ettireceklerin arasında, Turkcell Vodafone Avea o sistemden görüyor.

Harç yatırırken 2 sene öncesine kadar başka kayıt yapıldı mı diye ısrarla sordu memur.
    Onlar göremiyor yani onu, sadece harç bedelini alıp sisteme işliyorlar. Kayıt kabul görmez ise harcın geri alınıp alınamayacağı konusunda şüpheliyim.

Ardından yine pasaport sahibiyle Turkcell'e gittim ben, pasaportun ilgili sayfalarının fotokopisi alındı, dilekçeye imza atıldı (pasaporttaki ile karşılaştırıyormuş kaydı inceleyen birim), harç makbuzunun aslını aldılar, imei numarası söylenip sisteme girildi.
    Ben makbuzunun ve Turkcell'de doldurulan dilekçenin fotokopilerini aldım.

Yukarıdaki bilgiler ışığında, e-devlet şifresinin pasaport sahibininki olması gerektiği görüşündeyim.
    Yani her şey pasaport sahibinin adına, bir tek telefon sizde.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Merhabalar

Pasaportumu yeni çıkarttırdım,2 haftalığına da Yurtıdışına çıkacağım ''Almanya'' Pasaportum 2 yıllık ve davetiye üzerine gidiyorum,oradan alacağım telefonu bu pasaport'a kayıt ettirebilir miyim ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi DUJGE -- 4 Kasım 2012; 11:17:11 >
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.