Şimdi Ara

Yeni Toyota Yaris'in Türkiye'ye geliş tarihi belli oldu (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
37
Cevap
0
Favori
1.878
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• Yaris gti getirselerde alsak...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: orcnd

hibritin artık 1.5 olmasıyla mtv dezavantajı da ortadan kalkacak. oldukça da yakışıklı. bence güzel satar

Yaris Hybrid zaten 1.5 ile geliyordu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Sonunda 1.5 hybrid ile geliyor. Çok güzel araç.

Bunlar zaten 1.5 di, Corolla ve Auriste 1.8 vardı hala var. 2.0 seçeneği var keşke onu getirseler o araçlara

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Araç iyi duruyor ya. Bir de yol tutuşuna bakmak lazım.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Bunlar zaten 1.5 di, Corolla ve Auriste 1.8 vardı hala var. 2.0 seçeneği var keşke onu getirseler o araçlara

Alıntıları Göster

bilmiyordum keşke corollaya da 1.5 hibrit gelse

• quote:

Orijinalden alıntı: FurkanEmir411

Alıntıları Göster

Bütün binek araçlara 1.5 hybrid getirsinler zaten vergi avantajı da var. 1.8 hybrid corolla da kullandım bir süre. Araç gerçekten az yakıyor ve zehirli gaz salınımı da oldukça az. Çok güzel.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krone

Bütün binek araçlara 1.5 hybrid getirsinler zaten vergi avantajı da var. 1.8 hybrid corolla da kullandım bir süre. Araç gerçekten az yakıyor ve zehirli gaz salınımı da oldukça az. Çok güzel.

Alıntıları Göster

Keşke gelse ama zor, motor hacmine göre vergi alan çok ülke olmadığı için böyle sorunlar yaşıyoruz... Yıl olmuş 2020 verginin değerlendirme şekline bak motor hacmi...

• quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Selefine göre %20 daha verimliyse yakıt tüketimi 3.7lt/100km değil, 3.2lt/100km olması lazım.
    Konu şöyle netleşecek herhalde;

Toyota İngiltere, Yaris Hybrid'in WLTP yakıt tüketimi değerini 56-60 MPG(UK) vermiş, bu da 5.0-4.7lt/100km eder. Demek ki 4.jenerasyon Yaris Hybrid WLTP'ye göre 3.7lt/100km ortalama yakıt tüketiyorsa, selefine göre doğrudur %20 daha ekonomik oluyor.

Ha, bizim Toyota Türkiye ise ya çakallığından ya da bilgisizliğinden MPG değerini Amerikan birimi olarak almış olmalı. MPG(UK) ile MPG(US) arasında fark var çünkü.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

Konu şöyle netleşecek herhalde;

Toyota İngiltere, Yaris Hybrid'in WLTP yakıt tüketimi değerini 56-60 MPG(UK) vermiş, bu da 5.0-4.7lt/100km eder. Demek ki 4.jenerasyon Yaris Hybrid WLTP'ye göre 3.7lt/100km ortalama yakıt tüketiyorsa, selefine göre doğrudur %20 daha ekonomik oluyor.

Ha, bizim Toyota Türkiye ise ya çakallığından ya da bilgisizliğinden MPG değerini Amerikan birimi olarak almış olmalı. MPG(UK) ile MPG(US) arasında fark var çünkü.

Alıntıları Göster

daha akla uygun

• Piyasada olmayan arabaların neden sürekli reklamını yapıyorlar ki?

• Çin'de eski kasa 70.000 rmb ye satılıyor, Rmb ve TL aynı değerde.

• Tr ye ne zaman gelecek hangi motor secenekleri olacak ve ücreti ne olacak

• bulentcandan B kullanıcısına yanıt

Uk verilerine göre wltp 68.8 diyor. 4.1 litre. Üst donanımlarda 65e çıkıyor.

Reklamlarda çıkmaya başladı. Fiyatlar belli olur yakında. Motorlar çok başarılı ama fiyat konusunda ümidim yok. 300binleri geçer

• Hibrit 116hp, 9.7 hızlanma.

Benzin 1.5 manuel 125hp, 9.0 hızlanma.(cvt bulamadım)

Performans ve tüketim olarak hissedilir fark var.

• commandx C kullanıcısına yanıt

Lastik ebatlarına ve donanımın verdiği ağırlığa göre yakıt tüketimi farklı farklı görünüyor. Mesela, Japon versiyonunda 14" jantlı baz donanım aracın WLTP'ye göre 36km/lt (2.8lt/100km) ortalama tüketim değeri var.

Avrupa versiyonunda WLTP değeri 4lt/100km civarında olsun olmasına fakat japon versiyonundaki gibi 360 derece görüş ve Advanced Parking Assist olmaması iyi olmamış. Araç zaten şehir içi aracı, olmalıydı bu donanımlar. Maliyet/rekabet kaygısıyla böyle güzel donanımların kırpılması hoş olmuyor fakat durum bu elbette.

Katılıyorum, fiyatı baya abartılı olacak gibi geliyor bana da.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bulentcandan -- 23 Kasım 2020; 13:25:58 >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.