Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1553. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
331
Favori
2.218.200
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15511552155315541555
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Bugün aracın 1000 bakımı yapıldı, ekstra olarak bakımda arka fren balatasında sorun varmış (üretimsel bozukluk) o garantiden değişti, birde şerit takip sisteminin yazılım güncellemesi varmış yapıldı. Ayrıca sipariş ettiğim aksesuarların montajı yapıldı. 10000 bakımına kadar artık servisle işim kalmadı. Birde motor için izolasyon keçesi alacağım, dizellerde var ama benzinlide yok malum. Orjinali baya pahalı, o nedenle internetten alacağım. Belki düşük ihtimal çıkma olarakta alabilirim bilmiyorum.
  • 1şahıs kullanıcısına yanıt
    2013 advance mds aracımla 43 lt lpg ile 450 500 km yol yapıyordum Adapazarı çok trafik olmayan bir şehir uzun yolda 43 lt ile 600 km gittim benzinli fluensi olan arkadaş gözlerine inanamadı 120 km sabit hızla Adapazarı Belek arasında yaptım bu km yi.

Dün akşamki sorunum sabah lpg ciye giderken kalmadı fişek gibi gidiyor araç lpg Cide vti özelliğini aktif etmemiz gerekiyor Muş dedim ufo görmüş masum köylü gibi baktı bana Yok abi ayarlarını kontrol etti sorun olursa getir bakarız dediler vti ne bilmiyorlar sanırım şimdilik sıkıntı kalmadı çok şükür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Aventurin hocam merak ettim tuğla bloğu düştü demiştiniz anladığım kadarı ile manitu ile katlara çekilen oldukça büyük bir küme şeklinde bir kütleydi düşen peki o kütle kat tan nasıl düşmüş hareket etmesi çok zor nasıl olmuş anlayabildinizmi hocam.

Birde kaput izalasyonu ne işe yarayacak hocam sesten bende muzdarib im eğer faydası olacaksa bende sipariş verebilirim hocam.

• Yeni aracınız hayırlı olsun,kazasız belasız kullanmanızı diliyorum. Kapı yan koruyucu çıtalardan bende taktırmak istiyorum serviste. Sadece kapılar icin tamponlara takilmayacak.Montaj yaparken çıtalara daha iyi tutması için silikon yapıldı mı? Ben silikon yapılmasını istemiyorum sadece kendi yapışkan bantlarıyla takılsa ileride uçlardan kalkma yapar mı? Silikonlar çıtalar söküldukten sonra boyada renk farkına neden oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: nuri1979

2013 advance mds aracımla 43 lt lpg ile 450 500 km yol yapıyordum Adapazarı çok trafik olmayan bir şehir uzun yolda 43 lt ile 600 km gittim benzinli fluensi olan arkadaş gözlerine inanamadı 120 km sabit hızla Adapazarı Belek arasında yaptım bu km yi.

Dün akşamki sorunum sabah lpg ciye giderken kalmadı fişek gibi gidiyor araç lpg Cide vti özelliğini aktif etmemiz gerekiyor Muş dedim ufo görmüş masum köylü gibi baktı bana Yok abi ayarlarını kontrol etti sorun olursa getir bakarız dediler vti ne bilmiyorlar sanırım şimdilik sıkıntı kalmadı çok şükür.

Sizin adınıza sevindim. Şahsen ben arabada sorun olunca daralıyorum. Çözmeden rahat edemiyorum.

Güle güle kullanın. Benzin pahalı lpg olmadan can acıtır. Bu gece yine zam var.

• Teşekkür ederim, silikon vs asla kullanılmaz. Kendi bantları normal bantlar gibi değil çok güçlü. Bu üçüncü corollam son kasada üçünde de kullandım sıkıntı olmadı.
  • nuri1979 N kullanıcısına yanıt
    Normalde onu çalışmadıklarında kata koyarlar düşmesin diye. O gece de kamyon gelecekmiş normalde, öyle olunca gece çok gürültü çıkmasın düşüncesi ile kata almamışlar. Nasıl olduysa kilit mekanizmasında sıkıntı olunca kaymış. İçinde de birkaç tuğla varmış aniden inince kaymışlar düz ineceğine yan şekilde inmiş. Kafesli olmasaydı tuğlalar düşerdi kafes kısmı denk gelmeyebilirdi belki ama olacak işte.

Kaput izolasyonu sesi bir miktar keser ama daha çok motorun daha çabuk ısınmasını sağlaması açısından düşünüyorum.
  • Olacakla öleceğe çare olmazmış hocam dediğiniz gibi ya gündüz olsaydı çok daha büyük bir facia olacaktı acaba sizin aracı ne yapacaklar fabrikadan orjinal tavan alıp direkleri de düzeltseler belki tekrar kullanılabilir mi ne derseniz.

Hocam birde lpg ayarında vti nasıl aktif hale getiriliyor biliyormusunuz usta bile bilmiyor atiker grand vti aktif edilmesi gerekiyormuş bilen varsa yardımcı olabilir mi?

• nuri1979 N kullanıcısına yanıt
    Sadece direk ve tavanla kurtulmaz, çamurluklar(hem ön hemde arka) ve kaput esnedi. Yani baya bir işçilik yapmak lazım ki düzelsin. Bu şekildeki bir aracıda satmak çok çok zor olur. Araç için firma sigortasına başvurdu, bana ödedikleri rakamı onlardan talep edecekler. Yani o araç pert edilir büyük ihtimalle, ancak eğer sigorta şirketi aracı pert kaydı yapmadan alırsa ihaleyle falan satabilir araç olarak. Diğer türlü sadece hurda satışına gider.

Lpg için bir şey diyemem, ama bununla alakalı bilmiyorum dememesi gerekir. Sonuçta o malı satıyorsan içeriğini de bileceksin. Ha bilmiyorsanda zor değil, merkezle iletişime geçip sorarsın öğrenirsin. Müşteriye bilmiyorum deyip postalamazsın. Esnaflık bu değil....

Zamanında bir araç için bir yerden balata, filtre, birkaç mekanik parça aldık. Aldığımız kişiye araçtaki çıkan parçaları götürerek aynısını alalım dedik. Adam elimde aynısı var ama aracın şasi nosunu vermezseniz bu şekilde size satamam dedi. İlk başta şaşırdık ama sonra, ne malum öncesinde bu parçaların başka tip ile değişmediği, yenisini alacaksınız zaten fabrikasyonunu almak varken ne diye riske girelim dedi. O günden beridir kendisinden sık sık alışveriş yaparız. Yine başka arkadaşlar içinde birşeyler aldık, elinde yoktu ve fiyatıda 20-30 liralık bir şeydi, ona rağmen 1 hafta uğraştı ve buldu. Arabanın servisi stokta yok, bu parça için getirtmeye de değmez yan sanayi bakarsanız daha iyi olur demişti. Esnaf olmak böyle bir şey.

dostum geçmiş olsun neyseki sana yada ailenden kimseye birşey olmamış. her nekadar mal canın yongasıysa da candan öte yol yok. iş bu vesile ile toyotadan kurtulursun sanıyordum ama yine toyota almışsın:) şaka bir yana, yeni arabanı sağlıklı ve mutlu günlerde kullanmanı dilerim.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Yaklaşık 15 saat sonra yeni araç aldım. Oley gece oldu, aynı gün öğleden sonra halletmiş oldum. Böyle olunca en iyi bildiğim aracı almak mantıklı geldi. Bulduğum aracın da fiyatı uygun olunca kaçırmak istemedim.

Benzinli otomatik olunca zaten çok seçenek kalmıyor malum sebeplerden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Teşekkürler iyi dilekleriniz için. Yaklaşık 15 saat sonra yeni araç aldım. Oley gece oldu, aynı gün öğleden sonra halletmiş oldum. Böyle olunca en iyi bildiğim aracı almak mantıklı geldi. Bulduğum aracın da fiyatı uygun olunca kaçırmak istemedim.

Benzinli otomatik olunca zaten çok seçenek kalmıyor malum sebeplerden.

keske bir 15-20 gün daha bekleseydin. opelde kotayı doldurmak için kendine fatura kesip sonra düşük fiyata veriyorlar ama fiyatlara da güven olmuyor. eğer ki sen mutluysan aracınla en iyi araç odur. çevreden benim gibi bıdı bıdı eden çok olur.
    Estağfurullah, yılbaşı sonrası tescili yapaılan araçların mtvsi malum. Yani bu nedenle aynı aracın 2018 modelini almak mnatıksız olurdu. Corollanın en fülünü aldım, aldığım rakama opelde(astra sedan kasası eskidi zaten kesinlikle olmaz, insignia deseniz o rakama imkansız)belki astra st olabilirdi ki onuda bu rakama alamazdım.

Civic için zaten durumlar malum, otomatik aldığımdan dolayı dsg ye de sıcak bakmıyorum. Reno desek hadi aldım diyelim benzinlisinde 120000 versem bile sis farı yok :) 94000 liraya 1.6 corolla 50 yıl premium otomatik aldım 2250 kmde idi, 1000 bakımını dahi ben yaptırdım. Zaten araca yaptığım ekstralarla(ekspertizdi, alım satımdı, kasko sigorta farkıydı, esktra aksesuarlarla birlikte) 97000-98000 gibi oldu. Zaten üst bütçemde bu civardaydı o nedenle böyle oldu. Kısmette bu varmış

• quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Estağfurullah, yılbaşı sonrası tescili yapaılan araçların mtvsi malum. Yani bu nedenle aynı aracın 2018 modelini almak mnatıksız olurdu. Corollanın en fülünü aldım, aldığım rakama opelde(astra sedan kasası eskidi zaten kesinlikle olmaz, insignia deseniz o rakama imkansız)belki astra st olabilirdi ki onuda bu rakama alamazdım.

Civic için zaten durumlar malum, otomatik aldığımdan dolayı dsg ye de sıcak bakmıyorum. Reno desek hadi aldım diyelim benzinlisinde 120000 versem bile sis farı yok :) 94000 liraya 1.6 corolla 50 yıl premium otomatik aldım 2250 kmde idi, 1000 bakımını dahi ben yaptırdım. Zaten araca yaptığım ekstralarla(ekspertizdi, alım satımdı, kasko sigorta farkıydı, esktra aksesuarlarla birlikte) 97000-98000 gibi oldu. Zaten üst bütçemde bu civardaydı o nedenle böyle oldu. Kısmette bu varmış

dostum beni yanlış anladın. opelden alacağın araba 2017 olacaktı. kendilerine fatura kesecekleri için sana ikinci el sıfır km olarak gelecekti. ayrıca astra j sedana eski demişsin de corolla da çok yeni sayılmaz. diğer alternatifleri hiç dile getirmedim bile çünkü artık sıfır araba almak (en azından benim için) neredeyse imsansıza eş değer. bundan sonraki aracım/araçlarım muhtemelen ikinci el olacak. neyse aracınla keyifli sürüşler dilerim.

Yok hayır dediğinizi anladım, sadece fiyat listesi üzerinden bakarak 110000 liraya geliyordu en dolu benzinlisi. O şekilde satılsa satılsa 95000 liraya dahi gelmesi zor. Corolla 2016 haziranda değişti kasa(bende o zaman almıştım zaten bir öncekini) astra için hb ve st de kasa değişti ama sedan hala eski. Yani ömrünü çoktan doldurdu.

Benim aracın şuanki baz haliyle liste fiyatı 110000 lira, aldığım araçta garanti ekstra(3 yıl ve protect boya koruma vardı. Bunlarıda eklersek 112000 gibi bir şey yapıyor düz hesap. Aldığım rakam 94000 :) Bu rakama almamın sebebi de araç krediliydi, 2.5 ay kadar olmuş aracın faturası kesileli, 2 taksit gecikmeye girmiş 3. de bu cuma üzerine gelecekti. 3 taksit olunca bankalar artık takibe veriyor malum, öyle olunca satan kişi durumu kurtarmak adına makul rakama sattı, 96000 e inmişti bende 94000 liram var olur dersen bugün halledelim deyince kabul etti. Yoksa benimde bu aracı 0 km olarak alma şansım yoktu. Rakamlar aşırı yükseldi, benim geçen sene 76000 liraya aldığım araç için pazartesi günü 93000 lira son rakam verildi.

sana iyi denk gelmiş o zaman. benim deneyimimi aktarayım. 2017 şubatında sıfır benzinli otomatik (1.4t) sport donanımlı bir astra için opele gittim. fiyat 83.000 di. ellerinde kalan dizel otomatik olduğunu ve uygun fiyata vereceklerini söylediler. fiyattan önce donanımını sordum aldığım cevap hoşuma gitmedi kalsın dedim. satış temsilcisi kadın ama 80.000 e bırakıyoruz diyince sarın dedim. düşün nasıl bir indirim yapıyorlar. ama, böyle bir kumarı oynamaktansa ayağına gelen fırsatı iyi değerlendirmişsin. bu arada corolla kasa değiştirmedi ki sadece makyaj. şunu da söyleyeyim c-hr nin verdiği sürüş zevkini veren bir corolla yapmadıkları sürece ben corolla düşünmem herhalde. çünkü her olumsuzluğu bir yana kendi arabamın sürüşünden inanılmaz keyif alıyorum. ama c-hr nin corollasını yaparlarsa o zaman mantıklı bir seçenek olur.
    3000 indirim Toyotada her zaman alınır o yüzden sıkıntı yok o açıdan. 0 km için 1.6 advance otomatiğe metalik dahil 96500 liste fiyatı vardı, 93000 dediler. Opelde de 7-8000 indirim alanlar oldu, ama onda da istediğin aracı bulacaksın fiyatı uygun olacak vs. Birde dediğim gibi astra düşünmezdim, diğerleri de bana uymazdı bütçe olarak.

Corolla makyajlı gibi görünsede arka planda birçok parça farklı. Daha 1.5 seneden önce değişim olmayacak. Şuanda birkaç araç daha var benimkine benzer satılan, 98000 falan istiyorlar, yani 0 km ile oranlarsak yine ciddi fark var. Artık 0 km olayı zor.... Zaten benim aldığım araç 0 km desem abartmış olmam, alan kişide ödemekte zorlanmasa satmazdı. 3 sene garantiyi kimse 3-4 seneden az kullanacağı araca almaz çünkü. genelde adet yerini bulsun diye alanda 2 sene alıyor. 1000 bakımında arka balataları da ben sıkıntı görmemiştim ama yüzeyinde üretim hatası varmış değiştiler, şerit takip sistemi yazılımını güncellediler. Yıkama cilalama işlem tamam.

Geçmiş olsun Hocam. Yeni araç da hayırlı olsun. Bizim burada olsa sanirim su anda sen de buraya koymasaydın arkadasim diyen tiplerle kavga ediyor olurdum (evimin onu dahi olsa) Her seyden cok anlayisli insanlara denk gelmenize sevindim.
  • tello2 T kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, kavga edilecek bir şeyi yok. Eğer öyle bir senaryo olsaydı zaten hiç uğraşmaz anında mahkemeye verirdim. Polis çağırmıştım zaten rapor tutması için, rapor olmazsa kasko ödeme yapmaz. Kendi kaskomdan alırdım paramın büyük kısımını(atıyorum araç 50000 ediyordur ama kasko 45000 verdi diyelim) kalan 5000 lirayı ise firmadan yargı yoluyla alırdım. Kaskomda aynı şekilde onlardan talep ederdi mahkeme yoluyla. Her türlü mahkeme masrafları da onlara kalırdı.
    Yeni araciniz hayirli.olsun. Kimseye birsey olmamasi sevindirici. Her serde bir hayir vardir diye bosyere dememisler. Yanilmiyorsam almamak.icin.kendinizi tuttugunuz arac buydu..

Benim 3 yil onceki sifir aldigim araca 7 aylikken yandaki insaatan harc sıçramıştı. Muteahhit küçük isler yapiyordu once oderim dedi ucretini öğrenince yok dedi lafini verdim olay bitti.avukat kucuk seyler icin.mahkemeye gitmeye degmez dedi. Masraf 350tl idi kendim yetkili servisinde harclari cckarttirdim. Küçük muteahhit olsaydi isiniz zordu ugrasmak zorunfa kalirdiniz.

• 
Sayfa: önceki 15511552155315541555
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.