Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1509. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.276
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar aracım 2014 multidrive s corolla direksyon altında fotoğrafta işaretlenen kısımda hafif bir terleme var.Neden olabilir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dediginizide uyguladim gene yok. Marj almasi gerekirken stop konuma geciyor?

Akuyu komple degistirdim gene ayni sorun.

• malatyadoğan M kullanıcısına yanıt
    Birsey daha farkettim su anda? Fren lambalarim yanmiyor frende sert oldu zaten. Acaba fren sigortasi atmis olabilirmi?

• Arkadaslar. Aracim buvun servise cekildi servide pc ye baglandi ve sigorta atmis. Onu degistirdik arac normale dondu. Arac otomatik vites oldugu icin 1de takili kalmis o sebepten atmis akl8nizda olsun.

• merhabalar değerli corolla kullanıcıları sizlerin fikirlerine ihtiyacım var,düz vites 2012 b7 kasa passat aracımı otomatik vites araç almak için sattım corollada karar kıldım benzinli cvt düşünüyorum, daha önce dsg ve edc kullandım ikiside sorun çıkardı, yılda 10 bin km yapıyorum çoğu şehir içi arabayı eşimle birlikte kullanacağız, advance yada premium düşünüyorum araçla ilgili ses durumu bakım kronık sorunlar nedir beni çok yorarmı ne dersiniz şimdiden teşekkürler
  • Hep düz vites kullandım şu anda da2017 düz 1.6 benzinli kullanıyorum ama yol sesini yine alıyor, ayrıca sanırım tüm araçlarda var olan herşey para mantığı devam ediyor eskiden araçta olanlar şimdi parayla ekleniyor. Araçta kocaman ekran var sadece radyo, teybi ve geri görüş özelliğini kullanabiliyorsunuz navi yok wifi ve video oynatma yok oysa 50-60 lık araçlarda bile var. Birde ben gürses toyotadan aldım lastik paspas bile vermediler. Oysa 800 tl lik aksesuarda almıştım nakit bende kızıp reklamları olan ecza çantasını bayiye atıp aracımı alıp çıktım.
  • Yarın 2016 model 1.6 aracımı brc marka lpg dönüşümü için mocan otogaza bırakacağım kısmetse. inşallah memnun kalırım.
  • Merhaba arkadaşlar; FACEBOOK sayfasında TOYOTA FAB CLUP üyeleri için bazı firmalar sponsor olmuştur bazıları indirim yapmaktadır bazıları ise çeşitli katkı ve hediyeler sunmaktadır, faydalı olabileceği düşüncesi ile sizinle paylaşıyorum.

Toyota Fan Club Sponsorlarımız.

-Başkent Otogaz(Bursa) Sedat Toprak
    -Kar Grup Toyota Yetkili Servis (İstanbul) Samet Akdeniz
    -Tuning Time Oto Aksesuar Tunning (Çanakkale)
    -Mocan Otogaz Övünç Mocan (Ankara)
    -Aksoy Oto Toyota Huseyin Aksoy(İzmir)
    -MertMod Talip Eren(Mersin)
    -Can Otogaz Yılmaz Candan(İstanbul)
  • Yeni Araba alan arkadaşlar; Rodaj nedir, gereklimidir....
    https://www.youtube.com/watch?v=LBWsslaAGrg
  • Corolla 1.33 ile ben de aranıza katıldım, herkese merhabalar.

Aracı 3 gün önce aldım, aldıgımdan beri lastik basınc sensoru yanıyor, yedek lastikteki ile değiştirelecek dedı satan arkadaş.
    Sensorun oldugu sübap değişimini normal bi lastikçi yapar mı yoksa servise mi götürmem lazım arkadaşlar?

• karoten kullanıcısına yanıt
    Yedek lastikte basınç sensörü yok artık. Eğer aracı ikinciel aldıysanız 2015 hazirana kadar üretimlerde var sonrasında kalktı. Strpnede sensör varsa dahi herhangi birinde arıza ya da hava düşüklüğü varsa yine yanar. Yani havaları doğru ise ve ayar yapıldıysa, buna rağmen yanıyorsa arızalı sensör vardır. Değiştirilmeden de çözülmez.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    cevap için tesekkurler. peki normal bı lastıkcıye mı gideyim toyota servisine mi? pahalıya patlar mı cok
    Sensörde kırılma vs varsa zatem servis olmadan çözemezsiniz. Yeni sensör almanız gerekirse 250 civarındadır tanesi.

• Toyota corolla 1.6 Multidrive S'in esneklik testlerinin yapıldığı bir video,

https://www.youtube.com/watch?v=B4qD4Ko6kd4&t=1s
  • Arkadaslar 2015 corolla icin kabin hava filtresi ne önerirsiniz ve nereden alabilirim.

Lastik have basildiktan sonra uyari resetleme yaptinizmi? Uyari resetleme yapildiktan sonra hala uyari veriyorsa arizalidir. Resetleme yapilmadiysa uyari vermeye devam Eder diye bilgilandirlimistik.

• realosso R kullanıcısına yanıt
    tabi tabi, ilk once resetleme yaptım baktım olmadı, lastik basınçlarını kontrol ettim resetledim yine olmadı.
  • Arkadaşlar bugün otomatik far sürekli yanmaya başladı gündüz de yanıyor sensör mü bozulmuştur ne yapabilirim ?

• quote:

Orijinalden alıntı: cagataybas

Arkadaslar 1.33 life yeni kasa araclarinizda sehir ici yakit tuketim oranlariniz nedir acaba? Fabrika verilerinden bahsetmiyorum yanliz. Deneyimlediginiz kullanim verilerinizden bahsediyorum...

Ben aldıgimdan beri aldığım yakıt fişlerini biriktiriyorum, toplamda aldığım yakıt miktarını kilometreye bölünce 6.7 litre ortalama görüyorum. Araç makyajli 1.33 sehir: sakarya kilometre :9200

• 
Sayfa: önceki 15071508150915101511
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.