Şimdi Ara

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA (1536. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
35.050
Cevap
332
Favori
2.218.273
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
44 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15341535153615371538
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ecz_mel

3 yıl oldu mu hocam?Yaslaniyoruz zaman geciyor.

Forumda hala ayni muhabbetler tekrar tekrar ediyor.Allah sen gibi üsenmeden yazan ,tex gibi doğru bildiğinden şasmayan aventurin gibi baslığın hakkını verenlerden razı olsun.

Bende insignia 1.6 cdti g.sport ve mokka 1.6 cdti var şu an. Memnunum servisleri hariç tabiki. Hibrit 1.8 corollayi bekliyorum.Ben 2017 sonu gelir diyordum ama bir çaycı arkadaş var bana muhalif toyota sakarya fabrikasında çalışıyor o demisti yeni kasayla gelecek diye hibrit i.Dediği doğru çıktı. 1.5 degil 1.8 olarak yeni kasayla gelecekmiş.

Avensis cikmayacakmis dediler yeni kasa olmayacakmiş.D sinifi bir hibrit atagi bekliyorum açıkçası.

Hala yilda 60 bin km yapiyorum hibrit+lpg düşüncem depreşmiyor değil.

Tesla model 3 ü de bekliyorum.

Allah herkesin gönlüne göre versin.Kazasız belasız ağız tadıyla binmek nasip etsin.Herkese iyi geceler dilerim.

Ooo Melih bey. Sizleri burada görmek ne büyük mutluluk. Hoşgeldiniz tekrardan. Geçen gün forumu okurken kendi kendime kulaklarınızı çınlattım. "Melih bey Opel aldı bizi unuttu." Diye. : )

Sizlerden de Allah razı olsun. Muhabbet aynı olduğu için eskisi gibi yazmıyorum ama hergün illa bi uğrar bakarım.

Evet koskoca 3 yıl oldu. Ben satacağım dedikçe Allah kısmet etmedi. Ben de ...kaçınılmazsa tadını çıkar mantığıyla corolla ya binmeye devam ettim, ediyorum.

Benim de gözüm hybrid CHR de baktıkça ağzımın suları akıyor resmen. Sırf tasarımı ve Toyota nın hybrid tecrübesi yüzünden corolla dan kalma tecrübelerime ve CHR nin küçük iç mekanına rağmen almak istiyorum. Allah büyük konuşturmasın ama corolla son C sınıfı arabam olacak İnşaallah. Ya C SUV ya da B SUV alacağım.

Avensis karaktersiz silik bir modeldi bence kaldırılması iyi olmuş. Ya adam akıllı bir D sınıfı çıkarsınlar ya da hiç bu sınıfa bulaşmasınlar. Passat almış başını gidiyor zaten.

Sizi buralarda görmek çok güzel. Özletmeyin kendinizi her zaman bekleriz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• esatgelmedi kullanıcısına yanıt
    çok teşekkür ederim ilgin için. leon'um var ama arıza çıkarmaya başlayacak yakında. eminim bundan. servis, tamirci ıvır zıvır uğraşmak istemiyorum. toyota o yüzden ilgimi çekti. davlumbaz olayı ilginç geldi bana. şimdilik aklıma takılan bir şey yok olursa rahatsız ederim yine. iyi akşamlar.
    Chr iyi hos ama arkasi basik.

1.8 hibrit performansi iyi ama o fiyata o yalitim olmamis.

C suv bak hocam naçizane b suv lar uzun yolu sarsıcı araçlar.Yeni 3008 radarında olsun 0 olması sart degil uygun fiyatli 2. Eli var ve sen seversin oyuncağı bol.

Allah a emanet ol.Sizler olmasaniz uğramazdım.Eksikligimi de sizlerden baskasi hissetmez zaten.Iyi ki varsiniz.Tüm arkadaslar yerlerinde sagolsunlar var olsunlar.

Ben yeni d yada e sınıf hibrit ile dönüs yapabilirim.Avalon lafı dolanıyor ama onlar 2.5 hibrit herhalde.emin degilim onu istemem ama 1.8 hibrit bir sedan ile dönebilirim toyotaya.

Inan opelde servisler toyotanin eline su dökemezler.Insan ariyor bazen servis kalitesini.

Ha tabiki bir bmw değil toyota servisleri lüks hissettirmiyorlar ama soruna çözüm buluyorlar.

Çok uzattım herkese iyi geceeler.

C suv bak hocam naçizane b suv lar uzun yolu sarsıcı araçlar.Yeni 3008 radarında olsun 0 olması sart degil uygun fiyatli 2. Eli var ve sen seversin oyuncağı bol.

Allah a emanet ol.Sizler olmasaniz uğramazdım.Eksikligimi de sizlerden baskasi hissetmez zaten.Iyi ki varsiniz.Tüm arkadaslar yerlerinde sagolsunlar var olsunlar.

Ben yeni d yada e sınıf hibrit ile dönüs yapabilirim.Avalon lafı dolanıyor ama onlar 2.5 hibrit herhalde.emin degilim onu istemem ama 1.8 hibrit bir sedan ile dönebilirim toyotaya.

Inan opelde servisler toyotanin eline su dökemezler.Insan ariyor bazen servis kalitesini.

Ha tabiki bir bmw değil toyota servisleri lüks hissettirmiyorlar ama soruna çözüm buluyorlar.

• D. Targaryen kullanıcısına yanıt
    Rica ederim.

• quote:

C SUV fiyatları coştu ama dediğin gibi 2. El düşünülebilir. 3008 e hastayım ama benzinlinin tüketimiyle baş edemem. Dizel motorun devri ise kapanıyor. Bir kaç sene sonra Türkiye de de yasaklanırsa ortada kalırız. Şu an en makul seçenek hybrid otomobiller bence.

İnşaallah gönlündeki arabayı tez zamanda alırsın. Seni herzaman buralarda görmek isteriz. Sen de Allah a emanet ol.

• ecz_mel E kullanıcısına yanıt
    Melih bey sizi buralarda görmek.... Önce bana öyle geldi herhalde dedim mesajı görünce, sonra ikinci defa baktım vallahi doğru dedim. Daha iki gün önce şu ilk sayfaya biraz bir şeyler ekleyeyim dedim kulaklarınızı çınlattım. Sonra eklemedim malum standart sebeplerden dolayı.

Konu en son nerede bıraktıysan orada, ne ileri ne geri gidemedik.

Senin hybrit olayın çok farklı be abi :) yine lpg takarsın bu defa daha da ucuza gelir yakıt.

Bende makyajsızdan makyajlıya geçtim geçen yaz daha bayide 1 test aracı harici yokken. İyi fiyattanda kapayınca oluverdi. Polen filtresi için gitmiştim mevzu bambaşka yere geldi. Dünde yine polen filtremi değişeyim dedim kış öncesi. Bu defada gözüm 50. Yıl premiumlara gidiyor. Ama kararlıyım tutacağım kendimi çünkü çok para. Makyajsız kasa olsaydı düşünürdüm belki ama daha yeni aracı verip aynı kasadan almak çok mantıklı durmuyor. Yılda maksimum 15000 bindiğim içinde benzinliden şaşmıyorum ama belli mi olur

• Arabayı park ederken yarım debriyaj ileri veya geri hafif gidip gazdan ayagımı çekince devir yükseliyor neden olabilir araba 500km de daha

• hsnymn H kullanıcısına yanıt
    Stop etmemek için bir miktar yükselir, zaten yükselmezse araç stop edeceği için özellikle eğimli yer ise kazaya sebep olabilir.

Ancakkkkk yarım debriyaj şekilde çok fazla kullanılırsa baskı balatanın işi biter.
  • quote:

3 yıl oldu mu hocam?Yaslaniyoruz zaman geciyor.

Forumda hala ayni muhabbetler tekrar tekrar ediyor.Allah sen gibi üsenmeden yazan ,tex gibi doğru bildiğinden şasmayan aventurin gibi baslığın hakkını verenlerden razı olsun.

Bende insignia 1.6 cdti g.sport ve mokka 1.6 cdti var şu an. Memnunum servisleri hariç tabiki. Hibrit 1.8 corollayi bekliyorum.Ben 2017 sonu gelir diyordum ama bir çaycı arkadaş var bana muhalif toyota sakarya fabrikasında çalışıyor o demisti yeni kasayla gelecek diye hibrit i.Dediği doğru çıktı. 1.5 degil 1.8 olarak yeni kasayla gelecekmiş.

Avensis cikmayacakmis dediler yeni kasa olmayacakmiş.D sinifi bir hibrit atagi bekliyorum açıkçası.

Hala yilda 60 bin km yapiyorum hibrit+lpg düşüncem depreşmiyor değil.

Tesla model 3 ü de bekliyorum.

Allah herkesin gönlüne göre versin.Kazasız belasız ağız tadıyla binmek nasip etsin.Herkese iyi geceler dilerim.

melih

seni görmek, yazdıklarını okumak ne güzel. dediklerine katılıyorum başta sen, esat bey,aventurn ve birkaç arkadaş daha burayı çekilir kılan insanlardınız. seninle şahsen de tanıştığım için kendini şanslı sayanlardanım. birçok forumda eleştiriye ve yeni bilgiye, deneyime kapalı insan var ama corolla forumu nispeten daha eğlenceli, daha çekilir, içindekiler yüzünden daha tartışılabilir bir yer. bu arada corolla için esat beye katılıyorum. özellikle kendi arabamla yazın yaşadığım uzun yol denemesinden sonra toyota değil hibrid ile allame-i cihan ile gelse farketmez. ayrıca melih sen servisi bizden çok görüyorsun benim gibi yılda 1 defa servise gidenler için servis de çok elzem biryer değil. bu arada senin yeni insignia nasıl? benim gücüm onun sıfırına yetmez ama ileride ikinci eli düşünürüm. sen ne dersin takdire şayan mı?

• Arkadaşlar yeni avensis gelicek casus fotoları var

TOYOTA COROLLA (2013-2019) ve (2019-) ANA KONU TEMEL BİLGİLER İLK SAYFADA

• texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    Bende de bu ara bir kaşıntı oluştu ama anlayamadım sebebini. Geçen sene polen filtresine sebep servise gittim arabayı değişip çıktım. Bu sene de öyle oluyordu az daha son anda tuttum kendimi. Makyajlı corollamı 1000 km de 50. yıl premiumu ile değişiyordum neredeyse. Üste vereceğim rakam çok değildi ama gereksiz geldi son anda.

Yeni insignialar benimde aklımı çeliyor ama ben dizeline değilde benzinlisine talip olurum. Ondada 1.6 180 liklerle başlayan yakıt furyasından korktuğum için geri durdum önceki kasalarda. Son makyajlı kasasında 170 e çekti bir nebze daha iyiydi yakıt ama yine çoktu. Şimdide 1.5 165 e çekti yine bir acaba var aklımda. Tabi fiyat olarakta fazlalar. Ama opel klasiği ikincielde bulursan aynı aracı %20-25 ucuza alıyorsun. Benzinlisi ile dizeli arasında 9500 lira fark var liste fiyatında, ama alınan indirimlerde sanıyorum bu fark 7000 lira gibi olur belki bir tık daha bile düşebilir.

Bilmiyorum astra sedan ne zaman gelir ama, eğer insignia gibi bir kasa ile gelirse o zaman benim bütçede uyabilir gibi. Corolla benzinli en dolusu 107000 gibi şuanda liste fiyatında. Astrada bu rakamlara veya bir tık fazlasına olur muhtemelen. Tabi birde en üst veya bir altı donanım almak gibi bir huyumda var, çok alta indikçe sağdan soldan kısılmalar oluyor baya. Tabi bu ihtiyacım olayan bir şeye para vereceğim anlamına gelmesin, ama bir üst donanımdaki 10 fazlalığın 3-4 ü hoşuma gittiyse, işe yarar şeyse imkan dahilinde seçerim.

• quote:

Orijinalden alıntı: _AveNTuriN_

Bende de bu ara bir kaşıntı oluştu ama anlayamadım sebebini. Geçen sene polen filtresine sebep servise gittim arabayı değişip çıktım. Bu sene de öyle oluyordu az daha son anda tuttum kendimi. Makyajlı corollamı 1000 km de 50. yıl premiumu ile değişiyordum neredeyse. Üste vereceğim rakam çok değildi ama gereksiz geldi son anda.

Yeni insignialar benimde aklımı çeliyor ama ben dizeline değilde benzinlisine talip olurum. Ondada 1.6 180 liklerle başlayan yakıt furyasından korktuğum için geri durdum önceki kasalarda. Son makyajlı kasasında 170 e çekti bir nebze daha iyiydi yakıt ama yine çoktu. Şimdide 1.5 165 e çekti yine bir acaba var aklımda. Tabi fiyat olarakta fazlalar. Ama opel klasiği ikincielde bulursan aynı aracı %20-25 ucuza alıyorsun. Benzinlisi ile dizeli arasında 9500 lira fark var liste fiyatında, ama alınan indirimlerde sanıyorum bu fark 7000 lira gibi olur belki bir tık daha bile düşebilir.

Bilmiyorum astra sedan ne zaman gelir ama, eğer insignia gibi bir kasa ile gelirse o zaman benim bütçede uyabilir gibi. Corolla benzinli en dolusu 107000 gibi şuanda liste fiyatında. Astrada bu rakamlara veya bir tık fazlasına olur muhtemelen. Tabi birde en üst veya bir altı donanım almak gibi bir huyumda var, çok alta indikçe sağdan soldan kısılmalar oluyor baya. Tabi bu ihtiyacım olayan bir şeye para vereceğim anlamına gelmesin, ama bir üst donanımdaki 10 fazlalığın 3-4 ü hoşuma gittiyse, işe yarar şeyse imkan dahilinde seçerim.

valla dostum ben de tam bir donanım bağımlısıydım. benim auriste olmayıp da babamın latitude ünde olan teknolojik zavazingoları alacağım arabada da arıyordum. ama 170 ile giderken bile 90 la giderken ki kadar rahat olmak, istediğin vakit 1.4d4d kadar az tüketim istediğin zaman tdi,dci ve bilumum dizelleri ağlatmak, bakkala yada markete giderken bile o 400 mt de keyif almak. evet melih haklı opel servisleri toyota değil ama yılda birkere gittiğim bir servisi arabaya tercih etmem. ileride param olursa insignia almayı isterim benim araç bu kadar keyifliyse o kimbilir nasıldır. burada at gözlüklülük yapmak istemiyorum, eğer toyota chr gibi bir corolla yaparsa yani yere sağlam basan ve sürüş zevki veren ve bunu düzgün bir motor ile birleştirirse belki ben de corolla alırım ama bu ihtimal gs nin kadıköyde fb yi 6-0 yenmesinden bile düşük bu arada hemen saydırmayın ben beşiktaşlıyım.

netice: alman başka. özellikle sen dostum arabanın 15 sene kullanmıyorsun ki corollanın tek ele gelebilecek olan özelliği sorunsuzluğu da öylece elenmiş oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi texjrwillerjr -- 11 Ekim 2017; 21:47:5 >

Vallahi tamamen duygusal meselelere bağlı ne alacağım. Gözüme ve cebime hoş gelmesi öncelik Normalde 3-4 sene kullanırım araçları ama bu ara tamamen nedensiz düşüncem var. Mantıklı mı, asla... Çünkü daha 1 yaşında kasası yeni sıkıntısız ve 15000 km deki aracı değişip en az ederinin yarısı kadarda eklemek şuanki şartlarda çok akıl işi değil.

Birde fiyattan ziyade d sınıfı olsun demezsem, c sınıfında yeni kasa bir corolla birde civic var. Jetta, astra değişimin eşiğinde. Kasasının yeni olması benim için önemli, çünkü kasa değişimine yakın bende araç değişiyorum, kasa değişimi erken olması demek benim için değer kayıbının fazlalığı demek.

Corolla için makyajsızla kıyaslarsam bariz iyileştirmeler var. Elbette ekleyip çıkardığı şeyler göreceli olarak beğenilir beğenilmez. Ama önceki aracımda olan kusurların çoğu hatta neredeyse tamamı bunda yok. Parçalar birebir aynı görünüyor(kodlarına kadar) ama aynı parça değil, iyileştirilmiş seri. Farklı olanlar zaten ayrı. Şuanki fiyatlarına bakarak konuşursak, corolla yeni motorla vs gelse bile, fiyat olarak uçacaktır. Bu durumda da açık olayım, 0 km corolla yerine 2 yaşında premium markalara geçerim.

Aga hibrit benim aşkım biliyorsun.Yoksa gidiş olarak 1.6 dizele yaklasamaz.Chr de batarya diplenince arabanin 1.8 atkins motoru 1.0 turbosuz yarise donuyor.Ama mantik ucuza ve uzun km sorunsuz gitmek.Hibrit o yuzden hep gonlumde.

Grand sport u vergi levhasina 124 e aldim.Enjoy kis paket. Astradan insigniaya gectigimde uzun yolda inanamamistim konforuna.Insigniadan grand a gecince yine inanamadim konforuna.Yani bariz ve ciddi fark var eski insignia ile yenisi arasinda.Enjoy donanim boş olmasına rağmen şerit takip.standart.Ben dee çok dalmya basladim yolda bana gerekiyordu.Bagaj hesapta grandda küçük ama fonksiyonel.olunca daha fazla şey sığdırıyorsun.

Direksiyon tüy gibi grand da.

Yakit tüketimi eski insigniadan 1 litre düsük grand da.

Yok tutuş çoj daha iyi.Yolda virajı hissetmiyorsun.

Daha geniş daha sessiz daha iyi yol tutuyor grand.

Ben memnunum ama liste fiyatindan alacak olsam gider 2. El A4 2.0 tdi alir gecerdim insignia yerine.Yani 150.lira verilecek araba degil ne superb ne insignia ne passat.Zaten avensis i toyota bile artik adamdan saymiyor onu siralamaya katmadim bile.

Bu arada beni bilmeyen arkadaslar kizmasin ben fanatik toyotaciyim.Ama dobrayımdır.

• _AveNTuriN_ kullanıcısına yanıt
    Dostum saol beni kalbinden geçirdigin için. Araban hayırlı olsun kazasız belasız ağız tadıyla binmek nasip etsin Allah inşallah.

Bence corolla hibrit i bekle artık değistirme ona çok çalışacaklar belli tutar bence dizel ile aynı olacak nerdeyse tüketimi.Sehir.ici çok daha da aza gelecek.Ben ona da lpg takarım o ayrı.

Lpg takılmış forklift görünce sahibiyle fotoğraf çektiren adamım lpg candır.

İlk sayfa zordur.Ahmak adam.çok(özelden ha bire elestirirler; yardım et dersin belge gönder dersin ses kesilir) başını ağrıtırlar bilirim.Allah kolaylık versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 12 Ekim 2017; 1:13:40 >
  • dekstra kullanıcısına yanıt
    Gelmeyecek dediler bir daha sorar yarın bilgi veririm.Avensis.defterini kapatmislar.

Texj audi a3 için süslü golf verdiğin paraya değmez dedi. 2.el a3 tdi 95bine 50-60bin km civari kazasiz bulunabiliyor hemde 110beygirlik olanlar. Sizce a3 tdi bu fiyata değermi?

85bine 2015-16 model skoda octavia almak mi yoksa 10bin daha verip 2014-2015 a3 tdi almak mi ilerde kazandirir? Veya hangisinde değer kaybı ilerde daha az olur?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oasis99 -- 12 Ekim 2017; 22:58:18 >
  • oasis99 O kullanıcısına yanıt
    A3 1.6 tdi antalya başaran garanti kapsamında olmasına rağmen doktor arkadaşima biten aküyü 850 liradan servis faturasina eklemeye kalkti.

Garantisiz audi binmek taraftarı değilim ki garantili de olsa servisler bi yerden para kazanmaya kesin çalışıyorlar.Imkan varsa 20 30 bin km de 2016 audi a3 alınır huyu suyu kronik arızası var mı bakılır garanti bitmeden garantiden yaptırılır 5 yaşa kadar binilir.Yoksa 2. Sahibi olarak bir audiyi garantisi bittikten sonra almak piyango çekmek gibidir.Hayat yedigim kazıkların bileskesidir.Beniim felsefem bu.

Bence audi 2.0.tdi ve üstüdür.

Param A4 e yeter 2. Elde dediğim sekilde.

Yetse A6 alırım çünkü bence esas audi A6 dır.Diğerleri benim nezdimde hevestir.A6 son duraktır.Son durağa arabada ne kadar erken ulaşırsa bir erkek o kadar keyif alır hayattan.(Ama sevinci 2 ayda bitiyor)

BMW de 5 tir benim icin.5.30 benim icin vitrinde gördügüm ışıl.ışıl giyeni şık gösteren takımdır mesela.Hani kim giyse bi döner bakarsın.

Ama esasında hepsi geçici Allah heves ettigim arabalari.almak nasip ettikce şunu daha iyi anlıyorum en kralının verdiği sevinç 2 ay sürmüyor.

Skoda octavia güzel araç.Arabada kazanç olmaz senin araban değer kazanıyorsa bil ki 0 km ler zam yemistir.Eger bu mantıkla gideceksen kesinlikle octavia almalısın cünkü muadili fiyatta audiler illa ki masraf açar.

A3 süspansiyon ve izolasyonda ve tabiki surus pozisyonu ve konforda daha üstün.Bunu uzun yolda anlarsın.

Ama garantisiz audi ben almam.Garantiliyken alır sorunsuz olduguna kanaat edersem garantisi bittikten sonra 2 3 yil daha biner satarim.

Herkese iyi geceler.

Avensis i sormayi unuttum çok yogunun hatta simdi nobetteyim.Yarin da uyurum kuvvetle muhtemel.cumartesi sorarim.

Hayirli cunalar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecz_mel -- 13 Ekim 2017; 0:3:32 >

Masraf cikaracak potansiyele sahipse a3 1.6 tdi yaramaz. O kadar para verip risk almamak en iyisi.

Benim aldigim arac emsallerine göre değer kaybetmesin yeter. Yoksa kar etmeyi vs dusunmuyorum. 1.33 zarar ettirdi. Milletin -en çokta alman arabalarinin- 2.el araclari bile %20 değer kazandi bu arac yerinde saydi diyebilirim. Toyota 2.elde artik eskisi gibide tutulmuyor. Turboya yöneliş var.

Otomobili yatirim aracı olarak görmediğinden ve hevesime gem vurmasını bildiğimden bütçem yetsede ben 100bin tl üstü arac almam. Dediğiniz gibi birkac ayda hevesimizi almış oluyoruz.

• 
Sayfa: önceki 15341535153615371538
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.