Şimdi Ara

YENİ TOPLADIĞIM SİSTEM DONUYOR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
331
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar yeni topladığım sistem çok kasıyor ama açılırken kasıyor yani pc 5 dakikada açılıyor aradada oyunlarda droplanma oluyor.Aşağıda sistem özelliklerini belirteyim kısa zamanda yardımcı olursanıaz sevinirim pc yi bir an önce rahatça kullanmak istiyorum.

İşlemci: AMD FX 6100
    Anakart: Asus M5A78LMLX V3
    EKRAN KARTI: AMD R7 260X
    RAM : KİNGSTON HYPER X BEASTS 2X4 1600 MHZ

HARD DİSK: 250 GB ESKİ BİR HARDDİSK tüm sistem yeni bir harrdisk eski sistemden kalma ben harddiskten kaynaklı olduğunu düşünüyorum ama şimdi harddisk aldıktan sonrada sıkıntı devam ederse elimde patlamasın.

• TeknoGamer kullanıcısına yanıt
    İnternetten Hard Disk Sentinel Programını indirin. Bilgisayarınıza kurun. Program ilk açıldığında sağda gelen ekranın görüntüsünü (Sağlık Performans oranlarının olduğu) Çekip buraya atarsanız hard diskinizde sıkıntı var mı yok mu anlamaya çalışırız. Eğer bilgisayarda ikinci bir hard disk varsa sorunlu olduğunu düşündüğünüz hard disk'e programın sol tarafından seçtikten sonra sağdaki değerleri buraya atınız.

Kolay Gelsin.
  • Hocam böyle
    Bu mesaja eklenen görseller:

YENİ TOPLADIĞIM SİSTEM DONUYOR
  • Merhaba;

Ufak bir soru:

İşlemci fanı takmadan macun sürdün mü? Bazen unutuluyor.
  • TeknoGamer kullanıcısına yanıt
    Arkadaşım sorun %99 neredeyse kesinlikle diskinde.

Bu haldeki diskinin açılması bile normal değil.

Diskinizde önemli veriler varsa hemen yedekleyip yeni bir hard disk almanızı öneriyorum. Hard disk Sentinel programının verileri oldukça güvenilirdir. Disk kurtarma işlemlerine falan girişmeyin. Kurtarmak mümkün değil. Kesinlikle bir müddet sonra bozulacaktır. Programın verdiği bilgiler;

-504 kötü sektör tespit edilmiş disk yüzeyinde
    -Diskin kullanımı sırasında ise 31 tane kötü sektör tespit edilmiş
    -31'de zayıf sektor tespit edilmiş disk yüzeyinde
    -Veri transferi sırasında 14905 hata gözlenmiş.

Tahmini kalan ömrüde 8 gün falan. 8 gün'e kafayı takmamak lazım tabi. Ömrü 10 gün kalan eski hard diskimi windows xp ile 2-3 ay kadar kullanmıştım. Gerçi sonra bozuldu. :)

Velhasıl hemen verilerinizi taşıyın ve yeni disk arayın kendinize.

Kolay Gelsin.

• Teşekkür ederim ozaman hemen bir harddisk almaya gidiyimmm inşallah sorun geçer

maxpayne53
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.