Şimdi Ara

Yeni Topladığım PC'de RAM ve Driver Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
362
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben yeni bir masa üstü(kasa) topladım, hardware'im şöyle:

Asus Prime X570-P AMD X570 Soket AM4 DDR4 4400(OC)MHz ATX Gaming Anakart
    AMD Ryzen 5 3400G 3.70GHz 6MB Soket AM4 Fanlı İşlemci
    Team T-Force Vulcan TUF Yellow 16GB (2x8GB) DDR4 3600MHz CL19 Gaming Ram (Bellek)
    MSI Radeon RX 5700 Evoke AMD Radeon RX 5700 8GB GDDR6 256Bit DX12 Gaming (Oyuncu) Ekran Kartı
    Xpg SX8100 ASX8100NP-512GT-C 512GB 3500MB-3000MB/s M.2 PCIe NVMe SSD Disk

700 W 80 PLUS, PSU.

Şimdi bu arkadaşları güzel güzel taktım fanları yerleştirdim her şeyim tamam. PC'yi açtım, BIOS üzerinde Ram'lerim 2400 MHz'e ayarlı görünüyordu 3600'e çektim bu sefer de bilgisayar kendini açamadı 2-3 kez resetledi ve biosa attı beni değişiklikleri geri al dedi.

Neden böyle bir sorun yapabilir ? Ramler uyumlu görünüyor? Ana kart'a bir şey mi yapmam gerekiyordu da ben yapmadım Bios'Tan?

Diğer bir sorum ise,

Şimdi ben Ramlerin yavaşlatıp pc'yi açtım Win10 yükledim, internet üzerinden driver'larımı kuruyorken şu an son 4 aşamadayım, Ekran Kartı sürücüsü yanlış kuruldu falan yazıyor.(Driver Booster ile kuruyorum bu arada) Tekrar kurmaya çalıştığımda PC donuyor komple, hiçbir şey oynamıyor 1 saat bile geçse düzelmiyor. Acaba driver kurduğu için mi oluyor diye beklemiştim. Resetle açmam gerekiyor pc'yi tekrar, sonra ekran kartını atlıyorum mesela Audio Driver'leri kurmaya çalışıyorum yine donuyor.

Bunun sebebi nedir? Çözüm var mıdır?

Çözüm önerilerine, tavsiyelere açığım istediğin herhangi bir bilgi varsa da ayarlayabilirim.

Şimdiden çok teşekkürler

• Eklemek isterim ki;

DDU vasıtası ile ekran kartının driver'ini kaldırmaya çalıştığımda da dondu PC. SAFE MODE'a girişte yapamıyorum garip bir şekilde.

bilgisayarı tekrar formatladım, Driver Booster üzerinden ekran kartını kurmaya çalışıyorum 20 dk %49'da kaldı. Devam etmedi, iptal ettim kurulumu. Bir tek o kaldı güncelleyemediğim ve donma problemi yok şu ana kadar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HoLySouLs -- 13 Temmuz 2020; 19:24:46 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.