Şimdi Ara

Yeni Suzuki Vitara (ANA KONU) (291. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
8.974
Cevap
181
Favori
961.305
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
21 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bütün şifreler burada 2018 model multimedia şifre daha kırılmadı
  • Bütün şifreler burada 2018 model multimedia şifre daha kırılmadı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: herman11

Bütün şifreler burada 2018 model multimedia şifre daha kırılmadı.
    Deneyeceğim hepsini çok teşekkürler.
  • elimde 5 farklı suzuki servisinin 5 farklı suzuki vitara için bakım faturaları var, ne yapmıslar diye karsılastırıyorum.
    3 adet x 15000 km bakım
    1 adet x 30000 km bakım
    1 adet x 45000 km bakım

istisnasız tüm servisler 5W-30 yağ kullanmışlar, araçlar 1.6 yada 1.4S bilmiyorum ama servislerin iki arabaya da aynı 5W-30 koyduklarını biliyorum.
    halbu ki kullanma talimatı;
    1.6 motorlar için 0W-20
    1.4S motorlar için 5W-30 öneriyor.

Benim araç 1.4S oldugu için, 5W-30 benim için uygun.
    Gel gelelim servislerin hangi marka & model 5W-30 yağ koydukları faturalarda yazmıyor, sadece bir faturada Mobil 1 süper 3000 kullanmış.
    Şimdi benim 15000km bakımım geliyor, ben araca Mobil 1 ESP Formula 5W-30 yağ koydurayım diyorum, acaba servis dışarıdan yağ kabul eder mi?
    Siz nasıl yaptırıyorsunuz motor yağlarını? Direkt servisin insafına mı bırakıyorsunuz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: kvadankpakal

elimde 5 farklı suzuki servisinin 5 farklı suzuki vitara için bakım faturaları var, ne yapmıslar diye karsılastırıyorum.
    3 adet x 15000 km bakım
    1 adet x 30000 km bakım
    1 adet x 45000 km bakım

istisnasız tüm servisler 5W-30 yağ kullanmışlar, araçlar 1.6 yada 1.4S bilmiyorum ama servislerin iki arabaya da aynı 5W-30 koyduklarını biliyorum.
    halbu ki kullanma talimatı;
    1.6 motorlar için 0W-20
    1.4S motorlar için 5W-30 öneriyor.

Benim araç 1.4S oldugu için, 5W-30 benim için uygun.
    Gel gelelim servislerin hangi marka & model 5W-30 yağ koydukları faturalarda yazmıyor, sadece bir faturada Mobil 1 süper 3000 kullanmış.
    Şimdi benim 15000km bakımım geliyor, ben araca Mobil 1 ESP Formula 5W-30 yağ koydurayım diyorum, acaba servis dışarıdan yağ kabul eder mi?
    Siz nasıl yaptırıyorsunuz motor yağlarını? Direkt servisin insafına mı bırakıyorsunuz?
    Servis kendi uygun gördüğü ve stoğunda bulunan yağı koyar

1.6 mitora 0-20 yag demisiniz...

Kitapçığı okumadım ama ilginc

0-20 yag simdiye kadar ne duydum ne gördüm

Farkı ne oluyor acaba?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: taylor1956

Servis kendi uygun gördüğü ve stoğunda bulunan yağı koyar

1.6 mitora 0-20 yag demisiniz...

Kitapçığı okumadım ama ilginc

0-20 yag simdiye kadar ne duydum ne gördüm

Farkı ne oluyor acaba?

Alıntıları Göster
    Valla kendi uygun görüp, stoğunda ki yağı koymaya çalışan firmaya servis demem ben, orası ile de işim olmaz. Hatta öyle bir zihniyetle yaklaşan servisi, genel merkez'e de şikayet ederim, dikkate alırlar almazlar bilemem.

Adı üstünde servis bu, sanayi degil yahu, servis dedigin kullanma talimatında ne yazıyorsa onu uygular, kafalarına göre hareket edemez. Ben bakıma gitmeden ararım peşin peşin konusur, öğrenirim ona göre giderim.

Kitapçığı okumanızı öneririm, birçok ilginç bilgi var.
    Bak bu yağ bilgisi aşağıda;

M16A motor modelleri yani 1.6 atmosferik motorlar için 0W-20
    K14C motor modelleri yani 1.4S turbo beslemeli motorlar için 5W-30 yazmışlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kvadankpakal -- 29 Haziran 2018; 9:28:1 >

• kvadankpakal kullanıcısına yanıt
    2017 senesinde ilk bakımı yaptırırken çok takıntılıydım. Bazı servisler kendi yağınızı getirmeyi kabul ediyor, bazıları etmiyor. Telefon ile teyit almak lazım.
    Benim aracım 1.6. Aracın belirtilen yakıt tüketimine ulaşabilmesi için kılavuz 0w-20 tavsiye ediyor. 5w-30 kullanılabilir ancak yakıt tüketimi artar.
    Ancak ben bir fark görmedim, olduysa da çok çok az olmuştur.

Geçen sene gittiğim servisi yağ getirmeyi kabul ediyordu ancak servisi beğenmedim. Bu sene artık kafaya takmadan başka bir servise götürdüm. Kendi yağlarını kullandılar, Castrol Magnatec 5w-30 Start-Stop isminde bir yağ.

Aldığınız Mobil1 ESP 5w-30 en iyi yağlardan biridir. Servis ile konuştuktan sonra almanızı tavsiye ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HesaplayanAdam -- 29 Haziran 2018; 11:23:52 >
  • 2017 de en çok 16glx mi,14s mi satmış bir veri var mı?
  • quote:

Valla kendi uygun görüp, stoğunda ki yağı koymaya çalışan firmaya servis demem ben, orası ile de işim olmaz. Hatta öyle bir zihniyetle yaklaşan servisi, genel merkez'e de şikayet ederim, dikkate alırlar almazlar bilemem.

Adı üstünde servis bu, sanayi degil yahu, servis dedigin kullanma talimatında ne yazıyorsa onu uygular, kafalarına göre hareket edemez. Ben bakıma gitmeden ararım peşin peşin konusur, öğrenirim ona göre giderim.

Bence çok katı düşünüyorsunuz. Vermiş olduğunuz yağ bilgisi ile ilgili sayfada M16A motor modelleri için kullanılabilecek yağ sınıfları belirtiliyor, yani illa 0W-20 değil 5W-30, 10W-30 ve 10W-40 sınıfı yağlar da kullanılabilir diye düşünüyorum. Aradaki farklar da aşağıdaki tabloda yer alıyor:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hizlimsb -- 29 Haziran 2018; 16:20:4 >
    < Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• araç içi kamera tavsiyesi olan var mı?

bir de arka kamera cihaza bağlatılıp ön ve arka kayıt yaptırılabilir mi?
  • redloves kullanıcısına yanıt
    Resmen gelen dalganin uzerinden atladi ya :)

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Guest-41F3DB120

araç içi kamera tavsiyesi olan var mı?

bir de arka kamera cihaza bağlatılıp ön ve arka kayıt yaptırılabilir mi?
    Mini 0807 kullanıyorum 2 yıldır gayet memnunum. Kapasitörlü şuan mini’nin başka modelleri de çıkmış çift kameralı ön ve arka cam için. Forumda olguerhan’ın paylaşımları var onu takip ederseniz iyi olur. Sağolsun elinden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berk Sancar

Değerli üyeler

2017 model 2400 km lik Vitara aracımın arkasından baktığımda egzost dirseğinin biraz aşağıda olduğunu farkettim. İşkillenip aracı lifte kaldırdırdım ve egzost takımının baştan uca yuvasında olmadığını ve olması gerekenden daha alçak montajlandığını farkettim.. Araxi aracı olarak düşünüldüğünde egzostun baştan sona kanalında olması gerektiği ortada. Sizlerde de durum aynı mı . Ben mi işkilleniyorum. Biri resim paylaşabilir mi..

Resimler aşağıda yorum ve yardımlarıınızı rica ediyorum.

Önümüzdeki hafta servise götüreceğim .

Kullanım kılavuzundan alıntıdır.

"Dört modlu 4x4 modeller, spor/arazi araçları değildir ve arazide kullanım için tasarlanmamıştır."

• anahtar cebimdeyse veya çantadaysa stop edip arabadan indiğimde sinyal sesi geliyor ve kapıları kilitlemiyor.
    tekrar start/stp yapınca düzeliyor.
    daha önce de bu tür şikayetler görmüştüm gruplarda.
    kronik bir arıza mı bu aceba.
  • Benzin istasyonunda bir kaç defa benimde başıma geldi. Pompa'ya yanaşıp indiğimde, ödeme yapmak için markete giderken aracı kapı üzerinden kilitlemek istediğim de o sinyal sesi çıkıyor ve kilitlemiyor. Anahtarı çıkarıp kilitliyorum her seferinde.

• O dediğiniz bende de arada bir oluyor,önemsemiyorum..
  • quote:

Alıntıları Göster
    Valla sizinle polemiğe girmeyeceğim...

Siz sikayet de edebilirsiniz,servis de demeyebilirsiniz...

Ama gerçek bu sekilde...

0-20 yağ koymak bence saçma...

0.1 litre fazla yaksin ne olur?

En uygun 0-30 diye düşünüyorum..

Ama servis, bakım sırasında ,ne kullanır bilmem

Henuz hiç bakım yaptirmadim Suziki mi...

Sorulabilir tabii..dogru soylerlermi?

O olmaz şunu koyun dendiğinde,tamam derler belki ama yaparlarmi ,muallak..

• Ali de şöyle birşey buldum.Aracı baya sexy yapabilir diye düşünüyorum.

LİNKin Park

Ne dersiniz?

• Arkadaşlar merhaba, cam kaldırma modülü almak istiyorum. Ali’de bir kaç model var hangisi alsam acaba.

1- AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

aliexpress.com
    US $39.99 20% OFF|WINSGO Car Side Rear View Mirror Folder Spread Power Window Closer Open Kit For Suzuki Vitara/Baleno 2016 2019/Swift 2018 2019-in Cables, Adapters & Sockets from Automobiles & Motorcycles on AliExpress
    http://s.aliexpress.com/QZbEz67v

2- AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

aliexpress.com
    US $45.46 27% OFF|CHSKY Car Power Window Closer & Car Mirror Folding kit For Suzuki Vitara Window Closer Car Alarm Systems Window Closer lifter-in Cables, Adapters & Sockets from Automobiles & Motorcycles on AliExpress
    http://s.aliexpress.com/7Jry6rEJ

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: redloves

Arkadaşlar merhaba, cam kaldırma modülü almak istiyorum. Ali’de bir kaç model var hangisi alsam acaba.

1- AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

http://s.aliexpress.com/QZbEz67v

2- AliExpress'te ne buldum, inanamazsın

http://s.aliexpress.com/7Jry6rEJ
    ilk linktekini ilk alan benim facebook grubunda paylaşmıştım daha sonra bir kaç arkadaşa daha aldım kurulumu çok basit kendiniz yapabilirsiniz youtube de kurulum videosu var tavsiye ederim
    bende sunroof için modül arıyorum bulabilirsem alıcağım
    saygılar

• 
Sayfa: önceki 289290291292293
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.