Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (754. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
193
Favori
1.276.753
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• şu anki satış fiyatı.%74 ötv zammı ile tahmini fiyatı 120-125 bin tl olacaktır.
  • texjrwillerjr T kullanıcısına yanıt
    octavia için 160-170 km lik hızlar normal hızlar.yanlız aracı kullanmayı bilmek hakim olabilmek önemli..malum her ehliyet sahibi ben şoförüm diyor.ama öyle bir şey yok..sonuç olarak o hızlarda çok uzun 1-2 saat kişinin kabiliyetine göre rahatlıkla kullanılabilir.
    bende o hızların altına pek düşmüyorum.Havalar soğudugu için kış aylarında dikkat etmek gerek tabi..
  • nurullahkarakose N kullanıcısına yanıt
    önceki aracım opel astrada 3 yıl kullandım nokian kış lastiği ve octavia arcıma da aynı şekilde aldım.şuan kullanıyorym..kesinlikle tavsiye ederim.
    Bazı şeyler anlatılmaz.Alıp kullanın görün.O güveni rahatlığı hissedeceksiniz lastikte..
    Lastik deyip geçmeyin.Kış ayları için çok önemli.80-100 bin tl lik araçlarınıza 1000 tl lik lastiği esirgemeyin derim..
  • ilkmat40 kullanıcısına yanıt
    Abartsınlar da B sınıfını bile 100 Binli rakamlara alalım, artık el insaf diyorum...
  • arkdaşlar istanblda erya oto da en son işlem yaptırdığımdan beri fark ettimki bu kapı cam açık kalınca öten alarm artık ötmüyor açacak kapayacak bi menüde bulmadım nasıl düzelteceğim hakkında fikri olan varmı?

birde aracı aldığımdan beri çok dikkat etmediğim bi husus var daa önce vardı gibi hatırlıyorum ama diğer aracımız jetta idi onla karıştırıyor olabilirim bizim araçlarda geri vitese takınca sağ ayna aşaği hareket ediyor mu? yok oda mı kapalı -bozuk veya ...

(buşekilde sölüyorum çünki nezaman eryaya gitsem bir sorun çıktı sonrasında, son bakıma kayadibine gittim artık orda devam edicem)
  • Sektör zam için hazırda bekliyor....Ötv harici %5 zam yapmayı planlıyorlarmış bir de ÖTV gelince gersini siz düşünün artık.

http://www.hurriyet.com.tr/zam-kacinilmaz-otv-ertelensin-40283467
  • eski araç kaç model hangi donanım ve km neydi. kaça sattınız.
    bende de bravo var aklımda octivia ya geçme düşüncesi var.
    2 çocukla sığamıyouz.
  • bulentboz B kullanıcısına yanıt
    Eski aracım 114.000km idi.Yaklaşık 7 sene bindim en ufak sorun yaşamadım çok da memnundum.2010 model emotion donanımdı.37.000'e sattım.

Ben de sığamadığım için memleketten dönüşte mületici gibi geldiğimizden sattım.

Şimdi çok memnunum çok ferah geniş konforlu Octavia tam bir fiyat/performans aracı.

Şiddetle tavsiye ederim.
  • Arkadaşlar merhaba ,

Skoda Octavia 1.0 Tsi almayı düşünüyoruz Ambition paketini fakat donanım kısmında hız sabitleyici göremedim malesef . Bu opsiyon olarak ambition paketine eklenebilir mi ?

İyi forumlar ...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GeceGezeR

Arkadaşlar merhaba ,

Skoda Octavia 1.0 Tsi almayı düşünüyoruz Ambition paketini fakat donanım kısmında hız sabitleyici göremedim malesef . Bu opsiyon olarak ambition paketine eklenebilir mi ?

İyi forumlar ...

Evet eklenebilir.

Fakat yıl sonunda opsiyonlu ambition paket bulunamayabilir. Bayilerle iletişime geçin.

Parçayı sonradan taktırmanın maliyeti ise 1100-1200 tl civarında. İlk alırken bu fiyat muhtemelen 1.000 tlnin altındadır.

• quote:

Orijinalden alıntı: trakia_

Eski aracım 114.000km idi.Yaklaşık 7 sene bindim en ufak sorun yaşamadım çok da memnundum.2010 model emotion donanımdı.37.000'e sattım.

Ben de sığamadığım için memleketten dönüşte mületici gibi geldiğimizden sattım.

Şimdi çok memnunum çok ferah geniş konforlu Octavia tam bir fiyat/performans aracı.

Şiddetle tavsiye ederim.

yeni aracınızı güle güle kullanın.
    şehir içi ortalama hız ve ortalama takıt tüketim nasıl.
  • bulentboz B kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler

Maltepe Yenibosna arası sabah 6-7 arası ve akşam 17:00-19:00 arası değerleri aşağıdaki gibi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 21 Kasım 2016; 12:40:48 >

• volkanistanbul V kullanıcısına yanıt
    süspansiyon bana göre yumuşak zaten onla ilgili sorunum yok. fakat ses konusunda rahatsızım. % 80 uzun yol yolculuğu yapıyorum. eşim arka koltukta oturuyor ve rahat iletişim kuramıyoruz. rahatsız olduğum ses rüzgar yada motor sesi değil. yol sesi ve ortam sesini çok alıyor. lastiklerim conti 5. bu konu kişiye göre değişkenlik gösteriyor. toplamda araçtan memnunum tabiki.
  • Ses yalıtımı için şu frmayı buldum...İncelemkte fayda var...

1.200 tl özellikle kapı içleri ve alt zeminde yapılan işlemler dikkat çekici.

http://www.neatcar.com/10.html
  • Ben ses sorunu yaşamıyorum. Yalıtım yaptırdım belki ondandır.

• nurullahkarakose N kullanıcısına yanıt
    Ziebart mı?
  • bize de jettadan sonra şirket aracı olarak octavia geldi.2016 model daha 100 km de,1.6 TDI 110 HP DSG Ambition model.Araç baz donanım fakat hiç çaktırmıyor.Yağmur,park ve dikiz aynası sensörleri dışında doluluğu baz donanıma göre gayet iyi.açıkçası jant kapağı ve sis farı kapağı olmasını beklerdim.yeni euro 6 TDI,105 liğe nazaran biraz sesli çalışıyor.Bana sürüş pozisyonu biraz yüksek geldi,içi de siyah dışı da siyah olunca bayılıyor insan,bej tercig ederdim kesinlikle.bagaj hacmi çok geniş,arka koltuk diz mesafesi bana jettaya göre biraz daha küçük geldi nedense.Arabayı zorlamadık daha,zorlamayı da düşünmüyoruz(rodaj dönemi bitene kadar),ama ufaktan bi gaza bastığımızda DSG artık 4200 devirde vites atıyor,önceden 4800 e kadar çıkıp atardı. bu performans açısından vites seçmesi çok erken oluyor,buda bir eksi.Yalıtım orta düzey,iç malzeme kalitesi jettadan ufakça daha iyi.konforu da gayet yerinde süspansiyonların darbe emişi başarılı.Jetta yerine alınabilecek,gayet başarılı bir araç bence,ben gayet beğendiğimi söyleyebilirim.

• Araç motor tipi nedir ?

• GeceGezeR kullanıcısına yanıt
    1.2 tsi 110bg dsg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Arizona76 -- 21 Kasım 2016; 17:3:28 >
  • PoloClassic75 kullanıcısına yanıt
    Yeni nesil dsg'ler akıllı sistemde geliyor.Sizin aracı kullanmanıza göre 200km'lik sürüşünüzü hafızaya alarak öyle vites değiştiriyor.Mesela siz fazla gaza basıp ani hızlanıyorsanız ve hızınızı çabuk arttırıyorsanız vites geçişleri düşük devirde olacaktır.

Eğer yavaş gaza basıp yavaş hızlanıyorsanız vites geçiş aralığını da uzun tutacaktır.
  • 
Sayfa: önceki 752753754755756
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.