Şimdi Ara

YENİ SKODA OCTAVIA ANA KONU (59. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16.420
Cevap
194
Favori
1.277.793
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: idurmus

quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

quote:

Benim anladigim kadariyla columbus opsiyonel olarakda gelmeyecek. Peki bu konuya alternatif çözumler varmidir. Yurtdisindan benzer cihaz getirmek gibi

Türkiyede bazı firmalar multimedia cihazlar satıyor hemde araçla uyumlu android ve garantili cihazlar. 800-1000 arası çok güzel cihazlar alınabilir. TV özelliği , bazılarında internet özelliği bile var. Bence sonradan böyle bir cihaz alınabilir.

Böyle bisey aracın garantisinde sorun cıkarmaz inşallah

Hayır kesinlikle sorun çıkarmıyor. Cihazlar araç modeline göre özel üretiliyor. Baktığınızda aracın orjinal cihazı gibi duruyor.Aracın özellikleriyle sistemleriyle uyumlu oluyor. Araç üzerindeki cihazdan çok daha fazla özellik çok daha ucuza geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: electrostatic

quote:

Orijinalden alıntı: cihanair

quote:

Orijinalden alıntı: kadirekinci

67000 Lira vereceğim ve kırpılmış Elegance alacağım, hemde Golf'te 550 lira olan Opsiyonu 1600 Liraya alacağım, Doğuş işini iyi biliyor başka bir açıklaması yok bunun.

Şu şekilde alınacak bir araba değil.

Bende yakında D sınıfı ağırlıklı olmak üzere C'de olmak üzere bir araç alacağım, beklediğim, beğendiğim araçlardan biriydi ama eledim listemden.

Şuan Superb Elegance 1,6 TDI DSG ile Yeni Corolla'yı bekliyorum, bu araçlar'da istediğimi vermezse Toyota Avensis Elegant Extra alacağım.

Elegance 67.000 tl'mi ?

Birde seat icin 55.000

Skoda icin 60.000 tl'den fazla para vermek bence pek mantikli degil

seat leondan kesinlikle daha iyi bir araç octavia. seat eski seat değil, skoda da eski skoda değil. seat batmanın eşiğinde olduğu için VW iyice dışladı şahsen hiçbir C segment araca 55 bin den fazla vermem. isterse A serisi ya da golf olsun.

55.000 tlden fazla vermem demişsin ama

Neye vermezsin dizel otmatik mi benzinli otomatikmi FULL paketmi ?

Birde Seat iflas etmek üzere olduğu haberleri vardı bir ara

Son durum nedir bilmiyorum ama şu var yeni Leon tuttu.

Skoda için ise hayatta bu parayı vermem

65.000 tl verdikten sonra gider Jetta 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Highline 72.700 TL bu aracı alırım

Bi xenon led stop standart

• quote:

Orijinalden alıntı: by.başar

z

Birader sen de benden alıntı yapıp silmişsin, ne zaman foruma girsem mesajınıza cvp yazıldı uyarısı çıkıyor.

Asılı kaldı yani senin alıntılı cevabın. Ne yaZdığını da göremedim :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

65.000 tl verdikten sonra gider Jetta 1.6 TDI 105 PS Tiptr. DSG Highline 72.700 TL bu aracı alırım

72 bin TL ve jetta ok kardeşim. yani leonun tuttuğu felan yok. anavatanı ispanyada bile 3. sırada. almanyada 26. sırada. türkiyede 225 adet satıldı geçen ay. seat halen zorda. geçen yıl 300 bin araç üretti. skoda bile 940 bin araç üretti. anla durumu.

• quote:

quote:

Benim anladigim kadariyla columbus opsiyonel olarakda gelmeyecek. Peki bu konuya alternatif çözumler varmidir. Yurtdisindan benzer cihaz getirmek gibi

Türkiyede bazı firmalar multimedia cihazlar satıyor hemde araçla uyumlu android ve garantili cihazlar. 800-1000 arası çok güzel cihazlar alınabilir. TV özelliği , bazılarında internet özelliği bile var. Bence sonradan böyle bir cihaz alınabilir.

Bu durumda geri görüş kamerası opsiyonu da mı yok? Veya varsa da görüntü o küçücük ekranda mı olacak?

• Benim bildiğim firmanın cihazlarının yanında geri görüş kamerası da veriliyor. Bu da yine marka ve modele göre tasarlanmış bir kamera.Büyük ekrandan görebiliyorsunuz.
  • quote:

Benim bildiğim firmanın cihazlarının yanında geri görüş kamerası da veriliyor. Bu da yine marka ve modele göre tasarlanmış bir kamera.Büyük ekrandan görebiliyorsunuz.

Yani kamera ve ekran birbirinden bağımsız, ekranı değiştirebiiyoruz öyle mi?

• quote:

Orijinalden alıntı: oyunbitti

quote:

Benim bildiğim firmanın cihazlarının yanında geri görüş kamerası da veriliyor. Bu da yine marka ve modele göre tasarlanmış bir kamera.Büyük ekrandan görebiliyorsunuz.

Yani kamera ve ekran birbirinden bağımsız, ekranı değiştirebiiyoruz öyle mi?

Aracın orjinal ekranlı sistemini söküp , daha büyük ekranlı cihaz takabilirsiniz.
  • quote:

quote:

72 bin TL ve jetta ok kardeşim. yani leonun tuttuğu felan yok. anavatanı ispanyada bile 3. sırada. almanyada 26. sırada. türkiyede 225 adet satıldı geçen ay. seat halen zorda. geçen yıl 300 bin araç üretti. skoda bile 940 bin araç üretti. anla durumu.

Skoda ile seat aynı marka değil

Misal seatta d segmenti araba yok SUV araba yok

LEON DSG gelsin satışlar artar

Skoda dediğin firmanın TR'de Doğuş ile hiç bir ilişkisi yok

Sanayi mantığı ile çalışıyor adamlar

Hizmet desen yok izbe bir plaza olmuş SKODA bayisi

İstanbulda servisi beğenmeyip Adapazarı OTOKUR'a bakıma araba götüren adam tanıyorum

Her türlü SEAT diyorum

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır kesinlikle sorun çıkarmıyor. Cihazlar araç modeline göre özel üretiliyor. Baktığınızda aracın orjinal cihazı gibi duruyor.Aracın özellikleriyle sistemleriyle uyumlu oluyor. Araç üzerindeki cihazdan çok daha fazla özellik çok daha ucuza geliyor.

Bu cihazlarin bazilarinda bluetooth da mevcut. O halde boyle birsey düsunuyorsak octaviada opsiyonel olan ve fiyat 500_600 tl olan bluetoothu almak gereksizmi olur.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Bu cihazlarin bazilarinda bluetooth da mevcut. O halde boyle birsey düsunuyorsak octaviada opsiyonel olan ve fiyat 500_600 tl olan bluetoothu almak gereksizmi olur.

Bahsettiğim cihazlara adamlar internet koymuş , bluetooth ne ki. O zaten bir arabada ki ayna kadar standart bişey olmuş zaten.

• quote:

eminmisin cihancım?

''1997 yılında Orhan Yüce ve Doğuş Otomotiv arasında SEAT markasının Distribütörlüğü için başlatılan %50-50 ortaklığa 1999 yılında Skoda Markası ile Yüce Auto AŞ de katılmıştır.

2007 yılında SEAT markası için Doğuş Otomotiv’le olan ortaklık sona ermiş ve hisseler Doğuş Otomotiv’e devredilmiştir.''

VW yetkili servislerinde skodaya da bakılıyor seat'a da. VW yi getiren kim? doğuş. skoda finasın sitesinin linkini de koyayım. bak siteye girince ne yazıyor

http://www.skodafinans.com.tr/

Ayrıca resmi sitedeki hizmetler sekmesine bakarsan DOD(doğuş oto değerlendirme) yazısını görürsün.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi electrostatic -- 11 Nisan 2013; 0:51:57 >

• quote:

quote:

eminmisin cihancım?

''1997 yılında Orhan Yüce ve Doğuş Otomotiv arasında SEAT markasının Distribütörlüğü için başlatılan %50-50 ortaklığa 1999 yılında Skoda Markası ile Yüce Auto AŞ de katılmıştır.

2007 yılında SEAT markası için Doğuş Otomotiv’le olan ortaklık sona ermiş ve hisseler Doğuş Otomotiv’e devredilmiştir.''

VW yetkili servislerinde skodaya da bakılıyor seat'a da. skoda finasın sitesinin linkini de koyayım. bak siteye girince ne yazıyor

http://www.skodafinans.com.tr/

Ayrıca resmi sitedeki hizmetler sekmesine bakarsan DOD(doğuş oto değerlendirme) yazısını görürsün.

Yanlis anladin ya

Dogus grubu isin icinde biliyorum bunu

Seat gibi cok servisi yok

Seat gibi iyi hizmeti yok demek istedim

Zaten skoda'ya dogus otoda bakiyor

• quote:

''Skoda dediğin firmanın TR'de Doğuş ile hiç bir ilişkisi yok.''

Burada yazan gayet açık
  • Zaten bu özellik kesintilerinin tek sebebi var o da doğuş.
  • quote:

Zaten bu özellik kesintilerinin tek sebebi var o da doğuş.

özellik kesintisi derken? mesela dışarıda olupta türkiyedeki octavia'da olmayan ne var? söyleyin de bilelim.
  • quote:

quote:

''Skoda dediğin firmanın TR'de Doğuş ile hiç bir ilişkisi yok.''

Burada yazan gayet açık

Yanlis yazmisim ya

• quote:

quote:

özellik kesintisi derken? mesela dışarıda olupta türkiyedeki octavia'da olmayan ne var? söyleyin de bilelim.

Mesela colombus navigasyonu alabiliyor muyuz? Cihaz Almanyada satışta.Siz de biliyorsunuz ki skodayı vw üretiyor . VW nin Türkiye deki tekeli de doğuş , bunun ötesi var mı?
  • quote:

quote:

quote:

Mesela colombus navigasyonu alabiliyor muyuz? Cihaz Almanyada satışta.Siz de biliyorsunuz ki skodayı vw üretiyor . VW nin Türkiye deki tekeli de doğuş , bunun ötesi var mı?

standart donanımdan bahsediyorum ben. colombus navigasyon alınabiliyor evet. hatta bu posiyona sahip bir aracı forumdan birisi aldı. opsiyon listelerinin resimlerini paylaşmıştı ama resimler bozulmuş gösteremiyorum maselef. ezberden konuşmazsın bundan sonra.

quote:

Orijinalden alıntı: by.başar

SANIRIM VERİLMEDİ....................
    YENİ ARAÇLAR GÜMRÜKTEN ÇIKTI............. İLK GRUP ARAÇALAR CUMARTESİ BAYİLERDE........... BAZILARIDA (BENİM ARAÇ DA DAHİL )15-20 NİSAN ARASINDA TESLİM.........
    7 YILDIR BİR OCTAVİA KULLANICISI OLARAK ŞUNU SÖYLEYEBİLİRİM : OCTAVİANIN SADECE ELEGANCE DONANIMI ALINMALI BENCE. DİĞ�ERLERİ DONANIM OLARAK COK EKSİK FİYATINI HAKETMIYOR... ELEGANCE DONANIMINDA ESKİ KASAYA GÖRE BİRÇOK ÖZELLİK STANDART OLARAK EKLENMİŞ... ESKİ KASANIN MAX 61.000 TL OLDUĞ�UNU SÖYLERSEK FİYAT BENCE COK COK İYİ..... İLK ETAPTA BAZI OPSİYONLAR BENİMDE İSTEDİĞ�İM CAM TAVAN+COLOMBUS+SÜRÜŞ MODU+ADAPTİF CRUİSE+DERİ KOLTUK VB GELEN ARAÇLARDA YOK....... BEN KENDİME BULABİLDİĞ�İM EN FULL ARAÇLARDAN BİRİNİ ALDIM.... KISMETSE İKİ HAFTA SONRA RESİM PAYLAŞIRIM.....ALDIĞIM BİLGİYE GÖRE TEK HOŞUMA GİTMEYEN ÖN-ARKA KAPI İÇLERİ SERT PLASTİK KUMAŞ VB YOK......ÖNCEKİ OCTAVİADAKİ ÖN KAPI YUMUŞAK LASTİK MAALESEF ARACI HAFİFLETMEK ADINA DEĞİŞMİŞ .....?????? .......................
    EKTE DONANIM VE OPSİYON LİSTESİ-FİYAT VB FOTOLAR VAR....... UMARIM YARDIMCI OLUR..........
    1.6 TDİ İÇİN SONDAKİ FİYATLAR GEÇERLİ...........

standart donanım farklarını yazayım.

ambition donanım farkları : almanyada ek olarak hız sabitleme ve lastik basıncı izleme var. Türkiyede ek olarak deri direksiyon-el freni-vites topuzu, start-stop, yorgunluk tespit sistemi ve isofix bağlantısı var.

elegance donanım farkları : almanyada ek donanım yok. türkiyede ek olarak Xenon ve led farlar, far yıkıyıcıları, start-stop ve isofix bağlantısı var.

• Konuyu ara ara takip ediyorum şevk kırmak gibi olmasın ama C sınıfı araçlara verilen 60-70.000 liraya gerçekten ben anlam veremiyorum.

Tamam herkeste bir sıfır araç sevdasıdır başladı gidiyor ama arkadaşlar inanın ben kendimi bildim bileli sıfır araç almadım almam da. Bana göre gerçekten delilik bu. Daha 1 yaşında 2 yaşında 15-20-30.000 kmlerde sıfır ayarında hiç kullanılmamış araçlar mevcut daha ilk bakımlarını bile görmeyen ve bu araçların çoğu d sınıfı araçlar.

Yine de 60.000 liraya değil çoğu zaman daha ucuza bulabiliyorsunuz. Bu söylediğim sadece skoda için değil tüm firmalar için geçerli.. Ben aracımı (citroen c5 2011 1.6 e-hdi dynamic) daha 30.000deyken 55.000 liraya aldım. Sıfırı 80.000 liraya yakın akıl var mantık var gidip de 80.000 lira c5 e verilir mi. 1 sene sonra araç en az 10-15.000 lira değer kaybediyor zaten. Aracım şuanda 40.000 kmde ve fiyatı yine 54-55 civarı yani fiyat olarak oturmuş. Ama sıfırıyla arasındaki fiyat farkını görebiliyorsunuz..

Bu neredeyse tüm markalarda böyle. İnsan araç bakarken bazen diğer markalara ve fırsatlara gözlerini kapayabiliyor ama imkanı olanlara kmsi çok az araçlar var sahibindende onlara göz gezdirmelerini öneririm. Bu D sınıfında passat olur 508 olur superb olur farketmez.. C sınıfında da keza öyle okadar çok şık varki değerlendirilecek yeterki ille de sıfır denilmesin.. 10-20.000de aracın sıfırdan ne farkı var.. aracına göre 15-20.000 değer kaybı dışında..

• 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.