Şimdi Ara

Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım. (15. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
338
Cevap
11
Favori
80.211
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Geri görüş kamerası 900 TL'ydi yanlış hatırlamıyorsam. Aracın üzerinde Nexen lastik vardı, teslim alırken Kumho ile değişmesini istedim. Şimdilik bir sıkıntım olmadı lastiklerle ilgili.
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Keşke bende böyle bir şey talep etseydim lastikler gerçekten çok kötü (NEXEN) alacak arkadaşlara tavsiye lastikleri değiştirme şansları varsa değiştirsinler.
  • Güzel aciklama yapmssiniz teşekkür ederim. Hiz sabitleyicisi acikcasi önemli bir etken benim için onun olmamasi biraz üzücü. Hiz limiti varmiş onun olmasi sacma geldi bana onun yerine hiz sabitleyici olsa daha iyi olurdu sanki. Birde en basit kumandadan camlar kapanmiyor diyorlar bu dogru mu ?
  • rok206 R kullanıcısına yanıt
    Onu hiç tecrübe etmedim ama Vagcom'la aşağıdaki özellikler açılabiliyormuş. Açılan özellikler arasında camları kumandadan kontrol de var fakat sadece sürücü kısmı kontrol edilebiliyormuş.

✅KADRAN SELAMLAMA
    ✅EVE DÖNÜŞ UĞURLAMA
    ✅AMERİKAN PARK
    ✅WRS EKRAN AÇILIŞI LOGO
    ✅GÜNDÜZ LEDİ SİNYAL AKTİF
    ✅GÜNDÜZ LED ARKA STOPLAR
    ✅BAGAJ KAP. STOP LAMBA AKTİF.
    ✅SESLİ ONAY KORNA AKTİF
    ✅DÖRTLÜ BUTONU IŞIK ARTTI
    ✅SAĞ DÖNÜŞ LAMBASI
    ✅SOL DÖNÜŞ LAMBASI
    ✅SAĞ SİNYAL DÖNÜŞ LAMBA
    ✅SOL SİNYAL DÖNÜŞ LAMBA
    ✅CAMLARI KUMANDADAN KONTROL
    ✅ANAHTARSİZ CAM İNDİR KALDIR
    ✅EK YAKIT LİTRE UYARISI
    ✅SÜRÜŞ EĞİTİM MENÜSÜ
    ✅GÜNDÜZ LEDİ 100% YANMA
  • Balliba kullanıcısına yanıt
    Bunları servis açami ki istesek güzel detaylar var.sesli korna dedigi herhalde kapıyı kitlediginde kısık bir bip yapması hoş bir detay.Bir kaç bayiden fiyat aldim.opak renk olarak.cuma ya kadar kampanya devam edecekmiş.Ama bir karasızlık var. :(
  • Ben Fabia'yı 2 hafta önce 63.500 e aldım. 900 tl de Mtv ve diğer masraflarla birlikte 64.400 e geldi. Araçta neler olduğu ekteki fotoğrafta var. Lastik marjasiba hiç dikkat etmedim. Hız sınırlayıcı var,hız sabitleyici yok.

Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım.

Sınıfındaki neredeyse tüm araçları,Ibiza,Corsa,Fiesta,İ20 vb. inceledikten sonra Fabia'ya karar verdik. İç ve bagaj hacmi,konfor, donanım, yakıt tuketimi vb. tüm konularda Fabia daha üstün geldi. Artısını eskisini uzun süre tartıp,bu forumdaki bilgileri de dikkate alarak son kararımızı verdik.

• bende ibiza corsa fiesta vb.. araçları inceledim fiyat performans olarak en uygun bu araç geldi....bende 2003 Clio privilege otomatik var onu elden çıkarıcam..ama nisan sonu yani bu hafta sonuna kadar kampanya bitiyormuş tahminen 2000 lira zam gelicek dedi telefon ile görüştüğüm arkadaşlar....en uygun fiyatı doğuş oto verdi telefonda 64800 metalik renk için...Ankarada yaşıyorum and otoda 65800 fiyat verdi...cumartesi test sürüşü için randevuda aldım...umarım clio'yu iyi bir fiyata elden çıkarıp alabilirim...alan arkadaşlara da hayırlı olsun....
  • fabia doğru seçim. bende 2001 fabia 101 elegance var, geçen hafta km 100 bin oldu. satmaya kıyamıyorum. maşallahı var. Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım. Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım. Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım. Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım. Yeni Skoda Fabia 1.2 TSİ 110 DSG Style satın aldım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi msakdogan -- 27 Nisan 2017; 2:13:49 >

• msakdogan kullanıcısına yanıt
    Çok temiz bakmışsınız maşalllah..
  • Merhaba arkadaşlar bugün başıma şöyle bir olay geldi;Ankara'da yaşıyorum ve Fabia almaya karar verdik eşimle....Ankara'da iki Skoda Bayi var;''AND''ve ''EFE'' OTO....Bende 2003 Clio var,normalde aklımda bayiye o aracı vermek yoktu aslında(genelde düşük teklif verdikleri için) ama en azından fiyatı hakkında fikir almak için takas da teklif edeyim dedim...Önce EFE otoya uğradım 2017 Fabia(opak şeker beyazı) için 64.000 fiyat aldım...Clio içinde eksper geldi baktı 19.000 fiyat verdi....bu fiyat bana makul geldi...araç eşimin üstüne ve yine yeni aracı da eşim üstüne alacağım için onlarla şu konuşmayı yaptım;eşim 40.000 TL taşıt kredisi kullanıcak,19.000'de arabayı saydınız,kalan fark içinde ben ihtiyaç çekip üstünü tamamlayacağım yani Clio için verdiğiniz 19.000 TL'lik fiyat son değilmi almak için geldiğimde Clionun fiyatını düşürmeyin ona göre ihtiyaç kredisi kullanacağımı açık açık söyledim....onlarda hayır dediğimiz fiyat geçerli dediler....Sonrasında And otoya gittim orada farklı renkler varmı yoksa yine aynımı hem onlara bakayım hemde onlardan test sürüşü için söz almıştım eşim bi kullansın istedim...onlarda bizim Clio'ya bakıp 13.000 fiyat verdiler,eksper clio'yu incelerken eşimin kredi bilgilerinide girip alacağımız araç ile eşleştirdiler...Satış Görevlisi X Bey(insanları töhmet altında bırakmamak için orjinal isim kullanmadım)(iyi niyetli olduğunu o an için düşünmüştüm)bir arkadaşım var araba al sat işi yapıyor ben sizin için arkadaşdan Clio için teklif aldım 18.000 verdi dedi,arkadaşının telefonunu verdi bana,sonrasında aradım son 18.000 verebilirim dedi bende teşekkür ettim aklımda ki fiyatın 19.000 olduğunu söyledim...sonrasında tekrar EFE otoya gittik (asıl hikaye şimdi başlıyor)önce eşimin kredisinde problem olduğunu söylediler sonra diğer bayi ile eşleştiği için orada ki araç opsiyonunu iptal etmem gerektiğini söylediler...Bende And Otoda çalışan satış temsilcisi X beyle görüştüm tekrar teşekkür ettim,ve Efe Otonun 19.000 teklif ettiğini bende kabul ettiğimi söyledim kredi ile araç arasındaki bağlantıyı kaldırmasını rica ettim,o da hayırlı olsun dedi ve işlemi gerçekleştirdi...Anlaşma sırasında(tesadüf tam da o an) telefonum çaldı,arayan X Beyin al-sat yapan arkadaşı idi arabanıza 19.500 teklif ediyorum dedi...Bende ilgisi için teşekkür ettim ve her ne kadar imza atılmasada el sıkıştık,500 lira için bu antlaşmayı bozmak olmaz dedim....saat de 17.00'geçtiği için noterde devir işlemleri için sabah için sözleştik Efe Otoda ki satış temsilcisi arkadaş ile,hatta proforma faturasını verdiler arabanın şaşe numarası için kasko işlerini halledeyim diye... neyse biz eşimle mutlu bi şekilde çıktık...yolu yarıladık eşimin telefonu çaldı takas için önerdiğiniz arabada sorun çıktı dönermisiniz diye...Döndüğümüzde sabah 19.000 teklif eden eksper sabah renault bayiine ulaşamamış,net bilgi alamamış,sonrasında renaulttan dönüş olduğunda arabanın airbaglerinin açılmış olduğunu söyledi(açıkçası gerçekten airbaglari açılmış olabilir ben arabayı 2011 yılında almıştım öncesi hakkında fikrim yok)...bu arabaya ancak 15.000 verebileceğini söyledi,sonrasında 16.000,en son 16.500 verdi....aslında burada verdiği fiyatın pek önemi yok bana 18.999 verse de ben anlaşmayı bozduğu için sinirlendim ve kalktım....sabah özellikle belirtmiştim bana net fiyat verin diye....Sonrasında X Bey'in arkadaşını aradım akdi onlar bozdu teklifiniz geçerli ise arabayı size vereyim dedim;19.000'e....o da tamam arkadaşlar gelsin baksın(kendisinin İstanbul da olduğunu söyledi oysa ki öğlen aradığımda ivedik de kendisi ile görüşebileceğimi söylemişti...)neyse arkadaşları ile buluştum ve arabaya baktılar ve beğenmediler....(ben yine arabada ki her durumu anlatmış airbag ile ilgili problemide söylemiştim,zaten satış temsilcisi X Bey'de arabanın durumunu ona büyük ihtimal anlatmıştır...hatta bu arkadaş görmediği araba için 18.000'den 19.500'e teklif yükseltmişti....)daha sonrasında X Beyin al sat yapan arkadaşını aradığımda arabaya teklif vermeyeceğini söyledi....

Şimdi arkadaşlar sizce bu durum normal bir durum mu???Özellikle AND oto'da çalışan X Bey'in pek iyi niyetli davrandığını düşünmüyorum yoksa ben mi paranoyağım....Acaba,X Bey,al-sat yapan arkadaşı ve Efe Oto'da çalışan eksper danışıklı döğüş yapıp arabayı benden ucuza almaya çalışmış olabilir mi??(arabamı galeriye gösterdiğimde hemen 17.000 verebilirim,beklerseniz de 19.000 liraya satarım diye fiyat vermişti,araç hakkında fikriniz olsun diye söyledim)burada ki asıl ayrıntı yarın Fabia için kampanyanın son günü,her araca yaklaşık 2.000-3.000 zam geleceğini söylediler...yani bir şekilde beni dar boğaza getirip arabamı düşük fiyata satmamamı sağlamaya çalışmış olabilirler mi...bu kadar tesadüf,bu kadar olay denk gelemez....akşamdan beri çok sinirliyim kime neyi nasıl şikayet edeyim diye kafayı yiyorum....Acaba bayiler arasında satış ile ilgili bir rekabet söz konusu olabilirmi X Bey bu işi bozmak için arkadaşını kullanmış olabilirmi bilemiyorum üffff....

Kusura bakmayın arkadaşlar işgal ettim ama bu olaya çok kızdım,artık Ankara Skoda Bayileri bana 5.000 indirimde yapasalar,gider Vandan Edirneden hatta Çek Cumhuriyetinden alırım bunlardan yine almam....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecoli82 -- 27 Nisan 2017; 23:13:6 >

• edit....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecoli82 -- 28 Nisan 2017; 0:17:18 >
  • ecoli82 E kullanıcısına yanıt
    Yaşadığın olay hepimizin başına gelebilecek türden.Maalesef böyle çakallıklar yapıp insanların huzurunu kaçırıyorlar.
    Ben hiç bir şekilde iyi niyet aramıyorum artık.Hakkınız olan neyse onu almalısınız.Fakat dediğinize göre sözde onay almışsınız.Eğer aracınız için 19.000TL satış bedeli olarak yazılı bir onayınız olsaydı bunların hiçbirini yapmaya cesaret edemezlerdi.
    İnsanların iyi niyetlerine güvenmeyin.Bir işiniz kesinleşmeden diğerine kalkışmayın.Maalesef ülke yönetimindeki insanların tavırları alt tabakayada ciddi anlamda sirayet ettiği için ülkede ne hukuk var ne saygı var ne itibar var ne de güven var.

Kıssadan hisse;
    Balık baştan kokar misali,baştakiler değişmezse alttakiler hiç değişmez.

Geçmiş Olsun size.2000TL zam gelmez bence.Kur 3.5'a geldi ve kur 3.5'lerde iken aracı 58-59 arası sattılar.Eeee hala da zam zam derlerse onu da kendileri bilirler.Satın almazsınız olur biter.

• maalsef size sonuna kadar hak veriyorum ama yapanın yanına kar kalsın mantığı devam ederse bu düzen değişmez....
  • Merhaba arkadaşlar cuma günü Aykan Maltepe İstanbul'da şeker beyazı 1.2 Tsi dsg için ödemesini yaptım bu hafta kısmetse teslim alıcam fiyat 62.750 tl
  • quote:

Orijinalden alıntı: XT660

Merhaba arkadaşlar cuma günü Aykan Maltepe İstanbul'da şeker beyazı 1.2 Tsi dsg için ödemesini yaptım bu hafta kısmetse teslim alıcam fiyat 62.750 tl

öncelikle hayırlı olsun;fiyat güzelmiş....bizde bugün 64.000 Efe otoya ödeme yaptık....yarın ya da perşembe teslim edecekler....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecoli82 -- 2 Mayıs 2017; 22:55:36 >
  • ecoli82 E kullanıcısına yanıt
    Sizede hayırlı olsun Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin
  • Arkadaşlar bu arabaya opsiyon olarak cruise control taktırmak mümkün mü? Sırf bu yüzden ibiza'ya kayıyorum.
  • clearsky C kullanıcısına yanıt
    1000 lira civarı fiyata taktırabiliyorsunuz.
  • satış temsilcilerinin çoğu net bir şey söylemiyor,bana kimi 1.100 lira civarı ancak arabayı en az 8 hafta beklemek zorunda kalırsınız demişti....diğeri serviste 1.500-2000 arası bir şeye hallediyorlar dedi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ecoli82 -- 3 Mayıs 2017; 11:9:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecoli82

quote:

Orijinalden alıntı: XT660

Merhaba arkadaşlar cuma günü Aykan Maltepe İstanbul'da şeker beyazı 1.2 Tsi dsg için ödemesini yaptım bu hafta kısmetse teslim alıcam fiyat 62.750 tl

öncelikle hayırlı olsun;fiyat güzelmiş....bizde bugün 64.000 Efe otoya ödeme yaptık....yarın ya da perşembe teslim edecekler....

Sizin fiyat da güzel hocam hayırlı olsun kazasız belasız kullanın.Fabia çok güzel araba ancak tek eksiği EVET haklısınız cruise control.
    Hocam kendi aracınızı nsl ve kaça bıraktınız.Aranızdaki sorunu çözbildiniz mi Efe ile?
  • 
Sayfa: önceki 1314151617
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.