Şimdi Ara

Yeni sistem topladım, Ekran Gelmiyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
498
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, yeni sistem topladım. Pek çok kez sistem toplamış olmama rağmen hiç böyle bir şey ile karşılaşmadım. CPU fan dönüyor, Power LED yanıyor, restart atmıyor, görüntü gelmiyor.

Sistem:
    Ryzen 3400G.
    ASRock Fatal1TY ITX AM4 (BIOS güncel sipariş edildi. Kutuda "Ryzen 3000 ready" ibaresi var)
    Corsair 2x8GB CMK8GX4m1D3000c16 (yorumlarda Ryzen sistemimde çalıştı denilmiş)

Denemelerim:
    Uzay kurulumda denedim.
    RAM'leri dönüşümlu denedim.
    HDMI ve dısplay denedim.
    Güç bağlantılarını tekrar tekrar çıkar tak denedim.
    RAM'lerin oturduğuna eminim iki çıt sesi.
    2-3 Dk sistemin açılmasını bekledim.
    SSD'leri çıkarıp denedim.
    Ses SATA USB ne varsa söktum denedim.
    CMOS temizledim
    Bios güç kablosunu çıkardım

• Power led yanıyor demişsiniz, bios güncelle(let)diniz mi ?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheArchaeologist

Power led yanıyor demişsiniz, bios güncelle(let)diniz mi ?
    Açıklama da da belirttiğim gibi (BIOS güncel sipariş edildi. Kutuda "Ryzen 3000 ready" ibaresi var)

Power LED derken, kasa ön paneldeki güç ışığını kastediyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nicolas67 -- 18 Kasım 2019; 12:42:47 >
  • Eksik yaptığın bir şey vardır işlemciyi çıkar tekrar tak geçen sefer arkadaşa kasa topladığımızda anlamadığımız siyah ekran almıştık işlemciyi çıkartıp tekrar taktık düzeldi bide kule tip soğutucu varsa baskılama durumunu kontrol et
  • Mr.Unstoppable kullanıcısına yanıt
    İşlemciyi iki defa çıkarıp taktım. Soğutucunun baskilamasini nasıl kontrol edeyim? Neyi değiştirir? İlk defa vidalı soğutucu taktım.
  • Siyah ekran mı geliyor yoksa görüntü hiç mi gelmiyor?
  • Mr.Unstoppable kullanıcısına yanıt
    Görüntü hiç gelmiyordu. Bugün nasıl olduysa ekran geldi. Asrock yazıyor ama biosa hiçbir türlü girmiyor. Anında reset atıyor. 1 sn sürmüyor. Sadece tab ile başka ekran geldi. Ama yine abi olarak reset atıyor. Yani bu ekranları sadece 1 sn içerisinde görüyorum. Her seferinde aynı yerde reset atıyor.

• tankerin yerini değişerek denemişsiniz tankeri takmadan start vermeyi deneyin yada tek tek değişerek deneyin reste atması ram veya aşırı ısınmaya bağlı işlemci yüzünden yapabilir işlemci saniyeler içerisinde ısınabilsen bir parça belki denediniz ama bazen gözden kaçan ufak seyler olabiliyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • nicolas67 kullanıcısına yanıt
    işletim sistemi olmadığı için reset döngüsüne girer. bios ayarlarını yapıp formata geç.
  • Wowplayer W kullanıcısına yanıt
    Ramleri tek tek denedim. Ram siz olarak açtığımda hiç goruntu gelmeden resetliyor
    Ram takınca görüntü 1 sn ligine geliyor resetliyor. işlemci için ise soğutucuyu güzelce oturttum. Sonradan kontrol için baktım termal macun tamamen güzelce yayılmış. Problem ordada değil. Ben anakartin bozuk olduğundan supheliyim
  • start_system kullanıcısına yanıt
    Sistemi kurdum biosa hiçbir şekilde hiç giremedim daha. Açıklama tekrar göz atın.
  • nicolas67 kullanıcısına yanıt
    klavyeyi görmüyorsa ps2 tipi klavye takarak biosa girip usb keyboard ı enable yap.
    PS2 ile de girmiyor. Dediğim gibi bios a girmeye fırsat kalmadan reset atiyor.
  • ya anakart ya işlemcinde sorun olabilir kardeşim ram takılı olmadan hiç açmayıp resmet döngüsü olduğu icin ana kartın sorunsuz olma ihtimali daha yüksek gibi geldi başka işlemci ile deneme sansın olsa keşke

• Reset ve Power switch lerini yanlış takmış olabilir misiniz. Siz doğru takmış olsanız bile switchlerde problem olabilir. Orayı bir kontrol edin eski sadece power switchi ve sadece reset switchini takarak denemeler yapın
    ön panel bağlantıları komple sök power pinlerini temas ettirip aç. clr cmos jumperiyle biosu sıfırla
  • Ryzen de mi sorun win10 da mı bilmiyorum ama ben de sistem kurulu dün akşam açılış kapanışta sorun yasıyordum
    Bi gitti daha gelmedi 😀
    Acıyorum msi anakart Amblemi geliyor sonra res atıyor 30 dk bekledim bi kaç kez ama pc açılmıyor 😂
    Sizce ne oldu bu aaaaaşık olduğum diyim
    Sisteme 😂
    Çözüm bulamayrım ciddiyim ya

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.