Şimdi Ara

Yeni sistem

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1
Cevap
0
Favori
291
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Ben Yavuz. Bu forumda çok yeniyim ve zaman zaman google aramalarında bu forumda yazılan karşıma çıktığı için sonunda ben de üye olayım dedim. Hazır yeni bir sistem kurmaya çalışırken de
    buradaki üstatları danışayım istedim.

Öncelikle bir ev sineması sistemi kuruyorum. Sistemin adı ev sinema sistemi ama birinci öncelik müzik dinlemek, ikinci olarak da film seyretmek amaçlı alıyorum bu sistemi. Zamanla tecrübe ettikten sonra belki
    componentlarda da bazı değişikliklere gidebilirim.

Öncelikle AVR seçimimi yaptım ve Denon X2000 AVR tercih ettim. KDV dahil 1300 TLye aldım. Hem benim için oldukça yeterli hem de fiyat performans olarak çok iyi göründü gözüme. Sisteme bluray, ps4, digiturk
    ve Apple tv bağlayacağım buradan da LG 55LA860V televizyona çıkış vereceğim.

Dediğim gibi sinema ikincil sırada olduğundan ve evde de kule tipi hoparlör istemediğim için ön tarafa iki adet Dali Senzor 3 hoparlör koyacağım. Center olarak da Dali Senzor Vocal aldım. Yani şu anda subwoofer
    almadım ve arkaya iki adet de hoparlör almadım. Eğer ileride kule tipi hoparlör alırsam senzorleri arkaya koyarım diye düşündüm.

Öncelikle bu sistem uyumu için ne dersiniz ? Tek problem piyasada senzor 3 şu an yok ve bekliyorum. Ama bunun yerine center dali yanlar KEF ya da Polk Audio olabilir mi ?

Satın aldığım yer tavsiye etmedi. Bir de Denon 6 ohm dur daliler de 6 ohm dur dediler. KEF ve POLK ise 8 Ohm imiş. Bu nasıl bir sıkıntı yaratır onu anlamadım.

Teşekkürler.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.