Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (856. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 854855856857858
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bİr konuda yardımınıza ihtiyacım var. Dün özel servise aracımı bakıma götürdüm ve bana ön disk balatalarımın gittiğini değişmesi gerektiğini söylediler.Fiyat olarak 395 TL dediler. Bunun 80 TL sinde işçilikmiş diğerleri parça bedeliymiş. Sonra diskleri tornalatsak nasıl olur dedim, olur ama diskler incelir diyince vazgeçtim. O zaman fiyat 235TL oluyordu.

Disklerin markası TRW, balatalar mintex ya da wintex gibi bişeydi. bana 395TL biraz fazla geldi.

3. bakımını yaptırdım. araç 38.000 kmde. Genelde şehir içi kullanıyorum ister istemez dur kalk oluyor ve fren kullanmak zorunda kalıyorum. Bu kadar sürede diskler ve balatalar gitmesi normal mi?

İnternetten parçaları alsam özel serviste sadece ustalık vermek istiyorum.

Nereden birde hangi markaları almamı önerirsiniz?

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

• quote:

Orijinalden alıntı: emin616

Bİr konuda yardımınıza ihtiyacım var. Dün özel servise aracımı bakıma götürdüm ve bana ön disk balatalarımın gittiğini değişmesi gerektiğini söylediler.Fiyat olarak 395 TL dediler. Bunun 80 TL sinde işçilikmiş diğerleri parça bedeliymiş. Sonra diskleri tornalatsak nasıl olur dedim, olur ama diskler incelir diyince vazgeçtim. O zaman fiyat 235TL oluyordu.

Disklerin markası TRW, balatalar mintex ya da wintex gibi bişeydi. bana 395TL biraz fazla geldi.

3. bakımını yaptırdım. araç 38.000 kmde. Genelde şehir içi kullanıyorum ister istemez dur kalk oluyor ve fren kullanmak zorunda kalıyorum. Bu kadar sürede diskler ve balatalar gitmesi normal mi?

İnternetten parçaları alsam özel serviste sadece ustalık vermek istiyorum.

Nereden birde hangi markaları almamı önerirsiniz?

babamda 2005 hyundai var geçenlerde ön balata değişimi için 50tl işçilik verdim frenciye demişti, balata içinde işçilik içinde çok istemişler abi araştır bence

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Yetkili serviste Zubizu indirimi, 2 yaşını geçmiş araçlara indirim gibi şeyler oluyor. Bence birkaç özel servise ve yetkili servise sorun. Bu fiyat yetkili servis fiyatı gibi biraz pahalı geldi bana da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • fblimelih kullanıcısına yanıt
    Fiesta'nın dizelini hemen hemen o paraya veriyorlar zaten ki yeni fiestanın birçok konuda ibizadan iyi olduğu yazılıp çiziliyor..

• Hayırlı akşamlar bahsettiğiniz araç liste fiyatı 76500 TL olan Trend donanım 1.5 TDCI 85 PS mi acaba?

Trend donanım Fiesta'da İbiza Style donanımda standart olan

*Ön ve arka gündüz LED farlar

*Ön sis farları (Dönüşe duyarlı)

*Alaşım jant

*Otomatik klima (çift bölgeli)

*Front Assist

*Yorgunluk Tespit Sistemi

*Hız sabitleme ve sınırlama

*Bluetooth, SD kart Aux girişleri

*Deri direksiyon, vites topuzu, el freni vs. gibi donanımlar yok.

Hepsinden önemlisi Fiesta sadece 2 hava yastığı ile geldi. İbiza baz modelde bile 6 airbag standart.

Ayrıca, İbiza 355 lt bagaj hacmi ve 1780 mm genişlikle C segmentine yakın bi alan sunarken Fiesta 292 lt bagaj ve 1735 mm genişlikle baya geride kalıyor.

Bu sebeplerden Style donanım İbiza'yı Trend Fiesta ile karşılastırmak pek doğru gelmedi. Titanium olsa belki diyecem ama o bile 2 hava yastığı nedeniyle 4-0 geriden başlıyor.

Peki senin önerin ne derseniz malesef son zamlardan sonra B segmentinde alınabilecek f/p aracı kalmadı. Bu fiyatlara ne ibiza alınır, ne polo ne de fiesta.

• Dün bakıma götürdüm aracı. Teybin ve klimanın olduğu ön konsoldan gelen çıtırtı tarzı trim seslerini de söyledim. Açıp izolasyon yapmışlar. 10 km kadar sürdüm ses yoktu eskisi gibi, bakalım kullandıkça görürüz.

• alex34i A kullanıcısına yanıt
    Üstad, donanım seviyeleri farklı tabiiki ama biri DİZEL diğeri benzinli araçlar. Ki aynı fiyat bandı için en ciddi fark bu bence. Sürüş dinamikleri ve malzeme kalitesi olarak fiestanın daha başarılı olduğundan bahsediliyor tabii deneyimlemediğim için birinci ağızdan yorum yapamıyorum.

Bana sorarsanız B segmentinde belki Rapid (ki B+ diyebiliriz) ve belki Sandero Stepway fiyat/performans olarak piyasaya göre görece başarılı diyebiliriz.

• sushi. S kullanıcısına yanıt
    Hocam bende görüreyim o zaman köy kasaba yollarında dehşet ses geliyor klima ve ekranın ordan. İzlenimleri paylaşırsan sevinirim.

Bu sesi sen sıcak asfalt mı duyuyordun yoksa kötü yolda mı?

• Class teacher C kullanıcısına yanıt
    Valla hep şehir içi kullanıyorum da bizim asfaltlar da köy yolunu aratmaz. Ben genelde araç soğukken çok fazla duyuyodum. Isınınca biraz azalıyodu ama devam ediyodu. Bu hafta iyice bi dinleyip yazarım tekrar.

Ustayla teste çıkınca muhabbet ettik. Trim sesleri çıkacak ve komple kesilmeyecek biliyorum dedim, yeni araçların çoğunda var. O da aynılarını söyledi. Biz de şikayet gelen yerleri söküp izolasyon yapıyoruz, yoksa komple kapı, bagaj, teyp sökmemiz lazım dedi. Yani garanti dolmadan ses geldikçe götürmek lazım, rahatsız olan arkadaşlar böyle yapsınlar, artık olduğu kadar.

Onun dışında frenler çok ötüyodu, balataları söküp temizlediler, o ses de kesildi.
  • slckssmz kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler. Bana teminat olarak 100.000 tl dediler ama yazılı mail istemedim. Gerçi daha yaptırmadım sigorta ve kaskoyu. 3 aralığa kadar zamanım var diye acele etmiyorum. Aracımı aldığım yerde yaptırdım 2 yıl, geçen yıl sifortam.net yaptırdım. Bu yıl yine kendi acenteme yaptırıcam büyük ihtimal.

• Merhabalar,

Aracımı 30000 bakımına götüreceğim. Tavsiye edebileceğiniz Anadolu yakasında özel bir servis var mıdır?

• sushi. S kullanıcısına yanıt
    bende de aynı sorun vardı sana yapılan işlemin aynısını yaptılar.
    teste çıkalım dedim arabayı almadan, ses hiç gitmemişti.
    bir hafta sonrasına randevu verdiler,az biraz kesildi gibi oldu sonra gene devam
  • seco4 kullanıcısına yanıt
    Bende de azalmış durumda şu an ama tam manasıyla kesilmedi hocam. Muhtemelen bi çare olmayacak dediğiniz gibi.

• emin616 kullanıcısına yanıt
    Fiyat çok demiş.

Balata ve disk olarak Brembo al yoksa trw olabilir. Öncelik brembo olsun. İnternetten veya sanayiden parça satan yerlere sor sadece işçilik verirsin ustaya.

• pasa king P kullanıcısına yanıt
    Hala kararsızım dostum. Sanki daha gider balatalar. Şöyle 2-3 ay daha zamana ihtiyacım var. Yeni evlendim borçlarım var. Ancak 2-3 aya maddi olarak rahatlayacağım.

Aslında aklımda 3 marka vardı.

BalatalaR

BREMBO 105 TL

FERODO 87 TL( rakiplerine göre daha kısa durma mesafesi + özelliği varmış)

TRW 78 TL

Diski tornalatmayı düşünüyorum. Bu şekilde 2 yıl daha gider deniyor

•  ///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

Günaydın arkadaşlar. Yeni İbiza almak isteyenler için bilgi vermek istedim. 1 Aralık itibari ile fiyatlarda artış var.
  • fblimelih kullanıcısına yanıt
    Melih kardeş geçen yıl Ekimde 1.4 tdi dsg yi 60 bine aldılar. Şimdi 96 bin.

1.0 tsi dsg 51900 dü şimdi 85 bin.

1 yılda döviz yüzde 50 arttı da bizim mi haberimiz yok. Geçen sene dolar 3.10-3.20 idi şimdi 3.90 yani yüzde 25 anca artmış. Ötv dilimi yeni araba vs derken müşteriye ne varsa yükleyelim demişler.

• Selam dostlar. Kimsenin sesi çıkmıyor. Forumu canlandıralım. :) Bugün 8.830 km'de 1.yıl bakımına girdim. 673 TL ödedim. İlgi alaka güzeldi. Tertemiz yıkayıp teslim ettiler. O kadar para bayıldım ama olsun. Aslanın gidişi değişti yağı yenilenince. :) Araçtan çıkan filtreleri de poşete koymuşlar. Hediye sandım yanılmışım. :)
  • arkadaşlar dün park halindeki aracımin tamponuna carpmislar..carpan adam zararı ödeyecek..tamponda 5 cm lik bir yirtilma, lastik izleri,sis fari kırılmış,tampona uygulanan baski sonucu far ile tampon gecisindeki simetri bozulmus,bide çeki demiri kapagi cikmis..resimde atıyorum..sizce nerede ve nasil yaptirmaliyim..ortalama ne kadar tutar..kaskoda var bu arada mini onarima girer mi?resimde atıyorum..fikirleriniz çok önemli benim için şimdiden teşekkürler..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bunyamin1663 -- 10 Aralık 2017; 10:4:41 >
  • bunyamin1663 B kullanıcısına yanıt
    Resim görünmüyor.

• 
Sayfa: önceki 854855856857858
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.