Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (851. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.998
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 849850851852853
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    tek tek baktım herşeyimiz aynı. Benim sadece çakmaklık sigorta çoğaltıcım var.
    Neyse sorun sanırım halletmişsin.

Bu arada son zamanlarda peugeot 508 araçlara bakamya başladım. İçi çok güzel, D segment bir araç, otomatik vites. Dizellerine baktım yatıt değerleri çok güzel. Bakalım kısmet olursa 1-2 seneye focus otomatik dizel yada 508 dizel alıcam.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-boyasiz-degisensiz-bakimli-425827168/detay
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

tek tek baktım herşeyimiz aynı. Benim sadece çakmaklık sigorta çoğaltıcım var.
    Neyse sorun sanırım halletmişsin.

Bu arada son zamanlarda peugeot 508 araçlara bakamya başladım. İçi çok güzel, D segment bir araç, otomatik vites. Dizellerine baktım yatıt değerleri çok güzel. Bakalım kısmet olursa 1-2 seneye focus otomatik dizel yada 508 dizel alıcam.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-peugeot-sahibinden-boyasiz-degisensiz-bakimli-425827168/detay

Artık LPG mantığı kalmadı. 3 TL geçti lpg

• Arkadaslar cümleten hepinize selamlar facebookta SEAT İBİZA TÜRKİYE diye bir grup oluşturulmuş haydin hep beraber el birliği ile gruba sahip çıkalım inanıyorumki bu grupta birbirimize daha çok yardımımız olacak birde sticker olayı düzenledikmi tamamdır bu iş...
  • emin616 kullanıcısına yanıt
    508ler benim de çok hoşuma gidiyor, fiyatı da rakiplerine göre daha uygun. ama gemi gibi gelir ibiza'dan sonra :)
  • Yeni İbiza'ya zam gelmiş arkadaşlar. 1.0 EcoTSI 95hp S&S 67.000 TL olmuş.
  • fblimelih kullanıcısına yanıt
    Birçok kişi 61-62 arası aldı. İyi yaptı. Bi tanıdığımda konyadan almış 61 küsür.
  • Class teacher C kullanıcısına yanıt
    61 çok iyi fiyatmış. Kur geçen yılki gibi yıl sonu yaklaştıkça artışa geçti. Aaraç satanlar fiyat yükseltmek için fırsat kolluyor zaten.
  • sushi. S kullanıcısına yanıt
    Artık konfor arıyorum. Yeter ibizada kutu gibi gelmeye başladı. 186 cm boy 99 kilo olunca ibiZa küçük geliyor. Artık konfor istiyorum. Otomatik ve dizel olması, birde yakıtının 5 litre olması çok çok iyi. Hergün benzine zam geliyor. Dizeledr geliyor ama az yakmasından kurtarıyo.
  • Class teacher C kullanıcısına yanıt
    Sunrooflusunu 1.5 ay önce 66000 liraya almıştım
    Ben 1 milyon km'ye kadar sürerim gibi geliyor :)
    Aramızda bağ oluştu düldül ile :)
    Şaka maka aklımda sıfır leon vardı ama fiyatlar 100 bini buldu, artık benim için hayal oldu.
    Keşke diyorum 73 bin bandındayken 1.4 leon alsaymışım geçen sene. Şimdi o paraya ibiza alıyorsun o da tam dolu bile olmuyor.

Sürücü kısmında ki paspaslarım eskidi aşındı ve parçalandı. Dün havuz paspas aldım düldüle.
  • boraaaaa B kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Kaç bin km de aracınız ?

Benim de arka paspaslar yırtılmış nasıl oldu anlamadım. Nereden ne kadar aldınız paspasları ?
  • arkadaşlar aracımı galeriden yeni aldım 2011 ibiza st 1.4 85 beygie lpgli
    gayet memnunum hamdolsun. aracın ne zaman bakıma giediğini bilmiyorum
    aslında wv servisinde tanıdığım olsa sorduracam ama maalesef yok.şimdilik yağını filtrelerini değiştirmek istiyorum.
    araç 82 binde. bunlar 15bin km de bir mi bakıma giriyor.
    eğer oyleyse buyuk ihtimal en son 60 bin kmde bakıma girmiştir.
    şimdi neleri değiştirmem gerekli. lpg filtresini de değiştirmeleyim yardımcı olursanız memnun olurum tesekkurler
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

Ben 1 milyon km'ye kadar sürerim gibi geliyor :)
    Aramızda bağ oluştu düldül ile :)
    Şaka maka aklımda sıfır leon vardı ama fiyatlar 100 bini buldu, artık benim için hayal oldu.
    Keşke diyorum 73 bin bandındayken 1.4 leon alsaymışım geçen sene. Şimdi o paraya ibiza alıyorsun o da tam dolu bile olmuyor.

Sürücü kısmında ki paspaslarım eskidi aşındı ve parçalandı. Dün havuz paspas aldım düldüle.

Bora abi araba fiyatları aldı başını gidiyor. Geçen yıl kasım gibi komşum dizel leon aldı 65.000 tl. Şimdi bu fiyata ibiza alınıyor. Bende bazen diyorım sat ibizayı al diZel bir araç bak keyfine. Benzine yine zamlandı. Gaz da zamlanacak. En iyisi dizel. Birde otomatik olunca uzun yıllar kullanılır artık.

Benim hala kendi paspaslarım üzerinde. Ama az yıpranmaya başladı. Daha 2-3 yıl götürür beni.

• quote:

Orijinalden alıntı: huseyin_2

arkadaşlar aracımı galeriden yeni aldım 2011 ibiza st 1.4 85 beygie lpgli
    aslında wv servisinde tanıdığım olsa sorduracam ama maalesef yok.şimdilik yağını filtrelerini değiştirmek istiyorum.
    şimdi neleri değiştirmem gerekli. lpg filtresini de değiştirmeleyim yardımcı olursanız memnun olurum tesekkurler

Sanırım araç 75.000 bakımına girmiştir. İstersen seat servisine git. Eve dönüş kampanyası var. 5 yaş üstü araçlara 299 tl bakım. Hem orada değişecek parçalar var mı baktırabilirsin. Tek kötü tarafı biraz kalın yağ kullanıyor olabilirler. 5w-30 kullanılıyor ibizalarda. Ama sanırım servisler yağ masrafını aZaltmak için 10w-40 kullanıyorlar. Ya da izmirde öyle kullandılar.

teşekkur ediyorum peki yakıt filtresi degişmesi gerekiyor mu bununla beraber lpg filtresini de değiştirmem lazım mı
  • quote:

teşekkur ediyorum peki yakıt filtresi degişmesi gerekiyor mu bununla beraber lpg filtresini de değiştirmem lazım mı

Aracın geçmişini bilmediğin için değiştirmende fayda var. Genelde lpg li olduğu için yakın filtresi çok görev yapmıyor ama en azından 3 bakımda 1 değiştirilmeli. 50 TL birşey yakıt filtresi. Her 10.000 kmde lpg filtresi değişiyor ama 15.000 e kadar değiştirmezsen de çok fark etmez. Yalnız markası belli olmayan yerden sık sık gaz alıyorsan 10.000 kmde değiştir. Birde sadece opet aygaz alıyorsan da 10.000 kmde değiştirmende fayda var. Çünkü aygazın lpgsi katkılı ve filtreleri tıkıyor. O yüzden bu 2 durum haricinde 10.000 kmde değiştirmesen de sorun olmaz. Yağ olarak 10.000 km değiştiriyor birçok kişi ama ya yılda ya da 15.000 km de ben değiştiriyorum. Daha doğrusu hangisi erken gelirse .

• Arkadaşlar bugun yıkamadan sonra benzin deposunun kapağı kapanmamaya başladı ne olmuş olabilir böyle bir sorunla karşılaşan varmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: h4rml3ss

Merhaba,

Kaç bin km de aracınız ?

Benim de arka paspaslar yırtılmış nasıl oldu anlamadım. Nereden ne kadar aldınız paspasları ?

138 bini geçtik maşallah.
    Şu ürünü aldım :https://urun.n11.com/3d-oto-paspas/orijinal-llocker-seat-ibiza-2008-sonrasi-3d-havuzlu-paspas-P196621427
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

quote:

arkadaşlar aracımı galeriden yeni aldım 2011 ibiza st 1.4 85 beygie lpgli

Sanırım araç 75.000 bakımına girmiştir. İstersen seat servisine git. Eve dönüş kampanyası var. 5 yaş üstü araçlara 299 tl bakım. Hem orada değişecek parçalar var mı baktırabilirsin. Tek kötü tarafı biraz kalın yağ kullanıyor olabilirler. 5w-30 kullanılıyor ibizalarda. Ama sanırım servisler yağ masrafını aZaltmak için 10w-40 kullanıyorlar. Ya da izmirde öyle kullandılar.

10-40 değilde yanlış hatırlamıyorsam 5-40 kullanıyorlar. Ben 2 dir servise gidiyorum bu yağ meselesi canımı sıksada.
    Bu güne kadar hep kendim tam sentetik mobil1 5-30 öncesinde castrol edge 5-30 koyduruyordum.

• Arkadaşlar yeni kasa ibiza için bagaj havuzu nerde bulabilirim?
  • 
Sayfa: önceki 849850851852853
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.