Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (815. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.963
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: ukubat

quote:

Orijinalden alıntı: tshoba

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

S.a arkadaşlar

1.2 tsi aracımın 30000 bakımı için yetkili servisten randevu aldım ve 910 lira gibi bir ücret söylendi. Bu ücret normal mi? 15000 bakımı 500 civarı bir fiyata yaptırmıştım. Aracımın garantisi eylül ayında doluyor. Dışarda bir servise mi gitsem. Aksi takdirde soygun gibi geliyor bu.

En son 750 TL civarındaydı. Zam gelmiş demekki.Bujiler maalesef. İki yılda bir buji değişirmi hiç.
    Benimde 30 bin bakımı yaklaşıyor garanti biteceği için yarı fiyatına orjinal parça kullanılan servisler var onlardan birinde bakımı yaptıracağım. Kalan 450 TL ile benzin alırım.

30000 bakımda neler değişiyor hocam?

Normal bakım(hava+polen+yağ filtresi ve yağ) dışında bujiler değişiyor.

Çok sağol hocam. Özel bir servisle daha görüşüp aradaki farka göre karar vereceğim

Bu gün 3-4 özel servisle görüştüm hepsinden de 30000 de buji değişimine gerek yok ama kontrol ederiz yine diye cevap aldım.330-400 arası fiyat verdiler.

Yetkili servis değiştiriyor bujileri.Bakım tablosundada belirtiyorlar zaten. Eski aracımda platin bujiler vardı ve uzun ömürlülerdi. Servis 4 yılda bir değiştiriyordu.
    Hocam birde mobilotoservisten fiyat alın. Orjinal parça kullanıyorlar ve kapınızda bakım yapıyorlar.

Bugün 350 liraya hallettim özelde. Malzemeleri dışardan ben temin etsem belki daha da ucuz olabilirdi ama önemli değil her şekilde 600 lira cebimde kaldı. Arabanın sesi değişti resmen:) cevap ve yardımlarınız için teşekkürler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• İyi yapmışsınız. Bujiler değişimi peki. Değiştiyse fiyat çok iyi.

• ukubat U kullanıcısına yanıt
    Yok hocam değişmedi kontrol ettirdim gerek yok araç saat gibi dedi

• quote:

Hayırlı olsun. O zaman 200 TL cebinizde kalmış:)). Normal bakım serviste 550 TL çünkü...
  • quote:

quote:

Hayırlı olsun. O zaman 200 TL cebinizde kalmış:)). Normal bakım serviste 550 TL çünkü...

550 değil 650 tl

• Merhaba arkadaşlar. 2017 ibizalara 2000 TL indirim yapılmış.http://www.seat.com.tr/yeniseat_files/14032017_IbizaFiyat.pdf
  • quote:

Orijinalden alıntı: fblimelih

Merhaba arkadaşlar. 2017 ibizalara 2000 TL indirim yapılmış.http://www.seat.com.tr/yeniseat_files/14032017_IbizaFiyat.pdf

yeni kasa gelene kadar böyle devam eder.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar..Bugün 2012 model 1.4 ibiza copa aldım.. destro marka tüp takılı araçta.. ilk defa duydum adını ama okudugum yorumlara göre memnun kullananlar genelde..tecrübe etmiş arkadaşlar bilgi verirse sevinirim.. teşekkürler..bir de eyüp-gaziosmanpaşa civarında özel servis önerileriniz varsa alabilirim..

• arkadaşlar merhabalar ;
    ilgilenenler için kendi kullandığım aracı otomatik araç alacağım için satıyorum. aracın ilk sahibiyim kaza bela allaha şükür olmadı.
    pazarlık payı vardır.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-seat-garantisi-devam-ediyor-ilk-sahibinden-kazasiz-boyasiz-407497600/detay/
  • Arkadaşlar sileceği kaldırırken kaput ucuna çarpıyor. Görünmeyen bir yer de olsa boyası kalktı iğne ucu kadar. Normal mi bu?

Araç 2016 ecotsi.

• Goudelock kullanıcısına yanıt
    hocam silecekleri kaldırmak için kontağı kapattıktan sonra silecek kolunu aşağı indirmen lazım
    silecekler yukarı doğru kalkıcaktır
  • Bugün 1. yıl bakımı için seat ibiza mı istanbul erya oto ya yetkili servise 9 da bıraktım. Akşam 5 te aldım.Tekerlek balans ayarları ile birlikte bana 700 küsür tl fatura çıkardılar. Ayrıca satışda 5 yıl garantili olarak ek boya koruma satmışlardı, onun da yıllık bakımı yapılmış. Şimdi soracağım arabanın ön tamponunda iki üç boyası kalkmış 1-2 cmlik ufak çizikler vardı, bunların boyası bile tekrar yapılmamış.Bu seramik boya korumanın bakımına bunlar girmiyor mu? 2. ise evim 2 km ötede eve getirdiğimde fark ettim, arabanın kmsi sabah 9 a göre 9 km artmış,2kmsi benim ev.Peki servisde duran araba olduğu yerde nasıl 7 km yapıyor bunun mantıklı bir açıklaması var mı?.Neyse garanti devam ediyor ayağına soyuluyoruz gibime geliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ousenmez -- 16 Mart 2017; 19:34:27 >
  • seco4 kullanıcısına yanıt
    Sağol hocam. İlginçmiş bu özellik. Bizim kaput ucunun boyası kalktı. Oraya ne yapabilirim?

• quote:

Orijinalden alıntı: ousenmez

Bugün 1. yıl bakımı için seat ibiza mı istanbul erya oto ya yetkili servise 9 da bıraktım. Akşam 5 te aldım.Tekerlek balans ayarları ile birlikte bana 700 küsür tl fatura çıkardılar. Ayrıca satışda 5 yıl garantili olarak ek boya koruma satmışlardı, onun da yıllık bakımı yapılmış. Şimdi soracağım arabanın ön tamponunda iki üç boyası kalkmış 1-2 cmlik ufak çizikler vardı, bunların boyası bile tekrar yapılmamış.Bu seramik boya korumanın bakımına bunlar girmiyor mu? 2. ise evim 2 km ötede eve getirdiğimde fark ettim, arabanın kmsi sabah 9 a göre 9 km artmış,2kmsi benim ev.Peki servisde duran araba olduğu yerde nasıl 7 km yapıyor bunun mantıklı bir açıklaması var mı?.Neyse garanti devam ediyor ayağına soyuluyoruz gibime geliyor.

boya korumaları falan hikaye, cilalı şampuanla yıkayıp veriyorlar bizzat orda çalışanlarla konuşmuştum.
    9km yine iyi benim klima problemi için gittiğimde geçen yıl 27 km binmişler sözde test etmişler :)
    garantim bitti ama ama halen uğraşıyorum servisi klimadan dolayı tüketici hakem heyetine şikayet ettim

• quote:

Orijinalden alıntı: Goudelock

Arkadaşlar sileceği kaldırırken kaput ucuna çarpıyor. Görünmeyen bir yer de olsa boyası kalktı iğne ucu kadar. Normal mi bu?

Araç 2016 ecotsi.

https://www.youtube.com/watch?v=ji0Z3RI4ubA
    Boyayı kaldırdıktan sonra öğrendik malesef.

Goudelock kullanıcısına yanıt
    Bu tarz ufak ayrıntılar genelde kılavuzda yazıyor ama kimse okumadığı için bilmiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Leonly -- 18 Mart 2017; 2:0:0 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Goudelock

Arkadaşlar sileceği kaldırırken kaput ucuna çarpıyor. Görünmeyen bir yer de olsa boyası kalktı iğne ucu kadar. Normal mi bu?

Araç 2016 ecotsi.

https://www.youtube.com/watch?v=ji0Z3RI4ubA

Teşekkürler. Geç de olsa öğrendik sayenizde

Bu arada sol sileceğin kauçuk kısmı kopmaya başladı. Değiştirmek istiyorum, nerden malzemeleri alabilirim ve nasıl değiştirebilirim?

• Leonly kullanıcısına yanıt
    Kılavuzu da çok okudum ama gözden kaçırmışım :)

• Hayırlı geceler yeni kasanın bayilere geliş tarihi belli mi acaba?

• 
Sayfa: önceki 813814815816817
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.