Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (795. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.946
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • kis ayinin gelmesiyle ve bakimdan sonra LPG tuketimi artti sanki

2.56 TL x 19.92 Litre = 51 TL (Gidilem KM 181) km'deki tuketim 0.28kr
    2.39 TL x 27.19 Litre = 65 TL (Gidilen KM 230) km'deki tuketim 0.28kr

BP Gaz kullaniyorum. Gaz fiyatlari arttigi icin mi bana fazla geliyor bu degerler cozemedim gitti. Onceden ne guzel Kmde 18-20 Kr yakiyorduk bedavaydi simdi 30 kr lara geldik

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emin616 -- 12 Aralık 2016; 15:39:23 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: emin616

kis ayinin gelmesiyle ve bakimdan sonra LPG tuketimi artti sanki

BP Gaz kullaniyorum. Gaz fiyatlari arttigi icin mi bana fazla geliyor bu degerler cozemedim gitti. Onceden ne guzel Kmde 18-20 Kr yakiyorduk bedavaydi simdi 30 kr lara geldik

Ben bu yakınlarda hiç ölçmedim ama tahminim benim de arttı ister istemez.
    Çünkü hem havalar soğudu hem de yakıt fiyatları baya bir arttı...
    1.99 civarlarından 2.28 lere çıktı...
    İster istemez 2 kuruş zaten zamlardan dolayı artmış oluyor.
    17 kuruşlardan şimdiler de bende 19 kuruşlara çıkmışımdır.

• merhabalar öncelikle herkese..arkadaşlar acil bilgilerinize ihtiyacım var... kısaca özet olarak anlatayım;
    sıfır ibiza tsI aracımı 19 kasımda teslim aldığım gün, arabayı daha 40 km kullandıktan sonra airbag arıza ışığı yandı ve bunu hemen bayiye bildirdim, ertesi gün servise getirmemi söylediler, ertesi gün teslim ettim..Arabam 1 hafta serviste kaldı hemen çözemediler, sonra airbag kontrol ünitesinin yenisiyle değişimne karar verip sipariş falan derken yenisiyle o parçayı değiştirdiklerinde hatanın cözuldugunu söylediler ve 26 kasımda teslim aldım.. aldıktan 1 gün sonra aynı hata tekrar çıktı yani yine airbag ışığı yandı, ve durumu bildirdim, yol yardımla arabayı servise gönderdim..ertesi gün doğuş bana bir araba temin etti ibiza sc, 3 gün onu kullandıktan sonra, bayiden elimdeki aracı teslim edip bayinin geçici bir araç verecegını söylediler,gecıcı olarak sıfır bi leon verdiler, neye nasip neye kısmet gibi.o gun bugündür süreç devam ediyor, leon bende benım aracım bayide, tabi bu arada yasal haklarımı araştırdık ve avukatımla görüştüm, yasal süreci başlattık..Bugun arabamdaki sorun çözdüklerini, seat merkezden gelen teknik ekip sorunun kablo olduğunu belirtmiş,konsolda bir kablo değişmiş, sorun çözülmüş ve aracınız hazır ve teslim alabılırsiniz dediler.. Şimdi siz olsaydınız ne yapardınız... arabamı bu sekılde teslım alsam bile içim rahat etmeyecek elbet, güvenim de sarsıldı, dava yoluna girersek süreç ne kadar uzar orası belirsizlik ama ben her sekılde haklı durumdayım an itibariyle, sanırım hic kimse aynı hatanın 2 defa tekrar etmesine rağmen böyle kabul etmezdi..ne düşünürsünüz, daha önce böyle bir şey yaşayan varsa bilgi verirseniz, cok ama cok sevinirim..teşekkürler şimdiden...

• quote:

Orijinalden alıntı: yvzz34

merhabalar öncelikle herkese..arkadaşlar acil bilgilerinize ihtiyacım var... kısaca özet olarak anlatayım;
    sıfır ibiza tsI aracımı 19 kasımda teslim aldığım gün, arabayı daha 40 km kullandıktan sonra airbag arıza ışığı yandı ve bunu hemen bayiye bildirdim, ertesi gün servise getirmemi söylediler, ertesi gün teslim ettim..Arabam 1 hafta serviste kaldı hemen çözemediler, sonra airbag kontrol ünitesinin yenisiyle değişimne karar verip sipariş falan derken yenisiyle o parçayı değiştirdiklerinde hatanın cözuldugunu söylediler ve 26 kasımda teslim aldım.. aldıktan 1 gün sonra aynı hata tekrar çıktı yani yine airbag ışığı yandı, ve durumu bildirdim, yol yardımla arabayı servise gönderdim..ertesi gün doğuş bana bir araba temin etti ibiza sc, 3 gün onu kullandıktan sonra, bayiden elimdeki aracı teslim edip bayinin geçici bir araç verecegını söylediler,gecıcı olarak sıfır bi leon verdiler, neye nasip neye kısmet gibi.o gun bugündür süreç devam ediyor, leon bende benım aracım bayide, tabi bu arada yasal haklarımı araştırdık ve avukatımla görüştüm, yasal süreci başlattık..Bugun arabamdaki sorun çözdüklerini, seat merkezden gelen teknik ekip sorunun kablo olduğunu belirtmiş,konsolda bir kablo değişmiş, sorun çözülmüş ve aracınız hazır ve teslim alabılırsiniz dediler.. Şimdi siz olsaydınız ne yapardınız... arabamı bu sekılde teslım alsam bile içim rahat etmeyecek elbet, güvenim de sarsıldı, dava yoluna girersek süreç ne kadar uzar orası belirsizlik ama ben her sekılde haklı durumdayım an itibariyle, sanırım hic kimse aynı hatanın 2 defa tekrar etmesine rağmen böyle kabul etmezdi..ne düşünürsünüz, daha önce böyle bir şey yaşayan varsa bilgi verirseniz, cok ama cok sevinirim..teşekkürler şimdiden...

Hocam bizim aracında sag ayna ayarlamasında sorun var saga sola calismiyor ve kapı kilitlerini calistiriyor ayarlarken iki hafta önce uzun yola cıktik gelirken kayseriye gösterdik yeni dugme ile denediler aynı bakmamız lazım felan dediler uzun süreceginden dolayı ilk bakıma erteledik bakalım nolacak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• yvzz34 Y kullanıcısına yanıt
    Oncelikle basiniza gelen talihsiz olay benimde basima geldi. Araci aldigim gun motor ariza isigi yanmisti. Hemen sizin gibi araci geri goturdum.ve yazilimsal bi hata deyip duzeltip verdiler. Ertesigun tekrar ayni hatayi vermisti. Bu sefer kizip araci geri goturdum anahtari atip cikmistim. Sonra arastirdim.
    Arac ayni hatayi yil icinde 3 kez vermesi gerektigini ogrendim.
    Ama ben pek gerivites yapmamistim.
    Hatta araci 1 hafta almadim . Sonra dogustan aradilar. Vs vs. Uzgun olduklarini kul yapimi vs vs. Derken ek 3 yil garanti uzatma + ilk bakim ucretsiz aldim. O gun bugun 1 yil oldu .bidaha sikinti cikartmadi. Kisacasi araci iade etmeniz zor ama koparabildiginiz seyleri koparin. Derim.

• hakanjojo H kullanıcısına yanıt
    cok teşekkür ederim eyvallah hakan hocam,,size de geçmiş olsun tekrar, açıkçası anlattıklarınız biraz da olsa içimi rahatlatmadı değil..ne için 3 kere aynı hatanın tekrarlaması lazım acaba, değişim yapabılmeleri için mi hocam, 3 yıl uzun bi süre deil mi.. tüketici hakları ıcın ılk alım tarıhınden 6 ay sure ıcınde seçimlik haklar devam ettıgını bılıyorum ama, şimdi ben de avukat aracılığı ile ihtarname çektim, aracı teslim alcam ama ihtarnameye cevaplarına göre dava aççam byuk ihtimalle, ne olur ne biter bilemiyorum 20 gündür baya stres oldum..bence davadan geri dönmem için anlaşma yoluna gidecekler gibi geliyor bana, ama ne teklif ederler cok merak edıyorum..
  • quote:

Orijinalden alıntı: boraaaaa

quote:

bende shellden bp ye geçtim artık, en son 2,39 dan aldım litre olarak tüketimim 7,2-7,7lt (lpg) arası değişiyor o da 18krş civarı yapıyor işte.

Rc ederim.satin alinan ayipli mal ayni hatayi 3 kere yapmasi durumunda iade hakki doguyor. Lakin iade vermek zorundada degil yasaya gore mahkeme yoluna gidiyor.
    Ben cok asiri uzatmadim .ama geri adimda atmadim.elimden geldigince hakkimi almaya calistim.
    Sonucta para ceplerinden cikmiyacak direkt ureticiye yansitacaklar.
    Birde gereklirse sizi sosyal medyada afis ederim de deyin baya etkili olacaktir.
    Bunun ivin sikayetim var da deneyin derim.
    Saglicakla..

• Son olarak araci hangi bayiden aldiniz.

Eger ist. Dan aldiniz ise aklimda bir bayi var. Ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

quote:

quote:

bende shellden bp ye geçtim artık, en son 2,39 dan aldım litre olarak tüketimim 7,2-7,7lt (lpg) arası değişiyor o da 18krş civarı yapıyor işte.

Gayet güzel değerler. Çoğu araba bu değerlere yaklaşamıyor.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mustafa-_-

quote:

quote:

Gayet güzel değerler. Çoğu araba bu değerlere yaklaşamıyor.

20krs dan az yakan çok zor evt

• 1.2tsi aracımın havaların sogumasıyla yakıt tüketimi arttı kısa mesafe iş ev arası motor daha ısınmadan kapatıyorum yani 5 km felan 10 litre gösteriyor araç sizce normalmi şehir sivas havalar -5-10 felan evde garaj var kapalı orda kalıyor 1.2 tsi kullananların hava sıcaklıgına göre yakıtlarını ögrenmek isterim saygılar
  • 1 km uzaktaki markete gidiyorum bazen.
    Motor ısınmadan 10-11 lt yakıyor.
    3-5 km şehir içinde ise 7-8 lt ort yakıyor.
    5 in üstünde ise 6-7 arası oluyor.
    20-25 km de ise 5 -6 lt arası yakıyor.

Azda olsa arada klima açık oluyor. Ekstradan hava soğuk. Normal bi durum. Marttan sonra bu değerler 1-2 lt aşağı inecektir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Class teacher

1 km uzaktaki markete gidiyorum bazen.
    Motor ısınmadan 10-11 lt yakıyor.
    3-5 km şehir içinde ise 7-8 lt ort yakıyor.
    5 in üstünde ise 6-7 arası oluyor.
    20-25 km de ise 5 -6 lt arası yakıyor.

Azda olsa arada klima açık oluyor. Ekstradan hava soğuk. Normal bi durum. Marttan sonra bu değerler 1-2 lt aşağı inecektir.

hocam bulundugunuz ilin hava sıcaklıkları nedir acaba?
  • Sabahları eksi 8 artı 2 arası oluyor.
    Şehir Afyon.

• Bugün akşam vakti Nokian wr d4 kışlık lastiklerimi takdırdım. Rot balans artı lastik takması ile 70 liraya yaptım. Lastikleri netten aldım. 660 liraya 40 lirada puan geldi. Toplamda kışlık lastik maliyeti 690 liraya geldi.
    Tek sıkıntı lastiklere ne kadar bastıklarını bilmiyorum. Yarın arayıp öğreneceğimm

Bendeki sorun ile birebir aynı. İlk ışığı 2.ayında yaktı. 2 kez götürdüm yine aynı hata. Çözdük diye veriyorlar iki günde hata ışığı yanıyor. Koltuğun altındaki sokette sorun var sanırım. İşten güçten fıraat bulup bir türlü götüremedim. Ama bu sefer götürdüğümde yine aynı hatayı verirse mahkemeye vereceğimi söyleyeceğim. Ve vereceğim de. İki sene sürermiş yaklaşık. Olsun iki sene arabam yenilenmiş olur.

• 100 km'de 8.9 litre yakmışım son depo hesaplamamda. Lastik basınçları 38-35, 20 günde bitti depo, bu süreçte sıcaklıklar değişiklik gösterdi, 10 derecelerden sıfıra kadar düştü. İstanbul trafiğinde git gel 20 km civarında bir yolum var. Yüksek viteslerde pek gidilmiyor, genelde hele sabah motor soğukken 1-2-3. vitesler ağırlıklı kullanıldı. Motoru zorlamıyorum hiç, devir olarak 2000 olmadan vites geçiriyorum genelde.
    Maalesef fabrika değerlerine göre oldukça yüksek bir sarfiyat var..
  • Havalar sıcakken 6 6.5 litre idi uzun yoldada 5 litreye kadar dustü havalar soguyunca baya bi etkiledi

• hakanjojo H kullanıcısına yanıt
    eyvallah hocam, aynen dediklerinizi de uygulayacağım, sikayet var da yazmadım hıc ama, yazmakta fayda var sanırım..şu an için ne bayiden ne doğuştan herhangi bir teklif bir müşteri memnunıyetı adına bir şey gelmedi bana, baya ağırdan alıyorlar herseyi sanki cok normal bişeymiş gibi, ama kesinlikle taviz vermıcem, şimdi sorunu çözdük diyorlar daha gidip teslim almadım, hem yasal süreç devam edecek hem de gidip alcam bakalım, bu sürede ben de test etmiş olcam zaten,umarım herhangi bişey çıkmaz da.. doğuştan nasıl geri döncekler bakalım bekleyecegız sonuçları..umarım hersey ıstedıgım gıbı sonuçlar..tekrar teşekkür ederım sıze de..avek ten aldım bu arada hocam, neden sormustunuz
  • 
Sayfa: önceki 793794795796797
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.