Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (175. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.961
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • bende kendimi ibiza konuusnda kandırmaya çalışıyorum ama millette yok verilirmi o para o arabaya falan diyor ama bir test sürüşü yaptık aklımızdan çıkmıyor :D teşekkürler cevaplar için
  • benim de ilk triptronik arabam ibiza. 7-8 ay önce aldım . paranın tamamını ödeyip heniz arabayı teslim almamıştım .bu arada şavrole yeni aveo kullandım il kez. fena değildi .sonra toyota yaris kullandım. aynı evo kullanan arkadaşın yazdığı gibi, yokuşta tam bir felaket. arabada tek başına olduğum zaman bile biraz hızlanıp 2 ye alıyo fakat kaldıramadığı için tekrar 1 e geçiyor. bi 1 bi 2 yokuşu manuale almadan çıkamıyor. arabamı teslim alana kadar uykusuz kaldım valla. seatı aldıktan sonra aynı yokuşu 5 kişi + ful bagaş tık demeden tırmandı. yokuş - iniş - düzyol 1600 arabaların bile aynada kaybolması büyük keyif veriyor(bu arada benimki 1.2 ) tek tedirginliğim dsg. ama en düşük torklu seçenek yine 1.2 olduğundan içim rahat biraz. arabanın tek ofsaytı arka kapı içleri geniş olmasına rağmen koltuğun biraz dar olması.önceki araban c segmenti idi. bu b olduğundan ilk zaman biraz sıkıntı verdi ama alıştık ona da. niyetin varsa al derim...:) şimdiden hayırlı olsun.

saygılar;
    DOĞUŞ OTO pazarlama müdürü:D:D:D şaka şaka . ...

• Bende 2 haftadır Seat İbiza 1.2 dsg li Sporttourer sahibiyim ve kullandığım 2 hafta süresince arabadan çok keyif aldım. DSG şanzıman bir harika. Yoğun trafikte insana çok rahatlık sağlıyor ve araç kullanırken hiç yorulmuyorsun. Önceden manuel vites ile dur kalk yoğun trafikte tam bir eziyete dönüşüyordu.
    Eşimde otomatik olmasından çok memnun ve bizim yerimize vites geçişlerini DSG nin yapması cebimizede olumlu olarak yansıdı.
    Kısacası gönül rahatlığı ile önerebilirim. Kısa sürede aramıza katılman dileğiyle.
  • herkeze iyi günler..
    Seat Leon fr almayı düşünen biri olarak hayallerimi 2 sene ertelemek zorunda kaldım ve şimdi ibiza 1,2 tsi dsg style almaya karar verdim.. Ben bu arabayı 2 sene kullanmak amacıyla alıyorum yılda maksimum 8 bin km yapabilirim.. Sizden bilgi edinmek istediğim şeyler, satış mudürü eğer 2 sene sonra değiştirceksen aracı opsiyona girme dedi sizce gerek varmı yada olması gereken opsiyonlar nelerdir..
    sipariş verip 2,5 ay beklicem daha :)
    benim düşündüğüm ibiza ve opsiyonlar:
    1,2 tsi dsg style beyaz renk 38.000 tl
    16 inç stratos jant 615 tl
    dönüşe duyarlı bi xenon + ledli ön arka far + gündüz sürüş farı 1890 tl
    esp+xds+hild holder 920 tl
    panoramik sunroof 1790 tl ( bunda sunroof tam olarak açılmıyormuş galiba)
    Toplam 43.200 tl yapıyor indirimiyle 42,500 tl.. Sizce opsiyonlardan gereksiz olan varmı yada ekletmem gereken bişeyler? Satarken çok zararda etmek istemiyorum açıkcası :))
    Bu arada değerlendirme yaparken önemlimidir bilmem ama yaşım 26 ve üç kişilik bi aileyiz (4 aylık bebeğimiz var).. Sedece üçümüz için yeterli bi araç olarak gördüm bagaj ve arka diz mesafesini..
    Saygılar..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi E.M.Y. -- 9 Nisan 2013; 12:34:27 >

• selamlar arkadaşlar. ben de bir hafta önce beyaz ibiza sc, fr donanım araç alarak aranıza katıldım. ibiza benim ilk aracım olacak. alırken civic ile arasında kaldım, aralarında 6000 tl gibi bir fark vardı ve civic 10 lt üstünde yaktığından(otomatik) dolayı ibiza tercih ettim. inşallah pişman olmam. araç bize 38900 tl gibi bir fiyata geldi, bu açıdan da doluluğuna göre uygun bir araç olduğunu düşünüyorum. aracı 2 hafta sonra teslim alacağım. sizlere sorum şu olacak dsg ile ilgili 1.2 tsi'de sorun yaşanmadığını duyuyoruz, 1.2 tsi dsg kullanan arkadaşlar hiç sorun yaşadınız mı acaba? cevaplar için şimdiden teşekkürler.
  • hem sizin sayenizde hemde kendimi kandırarak ibizada karar kıldım inş bu hafta sipariş vercem bakalım 1 haftada gelir dedi ama bakalım
  • konu dağılmış galiba burda yardımcı olacak kimse yok mu :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: E.M.Y.

konu dağılmış galiba burda yardımcı olacak kimse yok mu :))

Eğer 2 sene kullanıp satacak olmasaydınız bi-xenon, panaromik sunroof ve 16' jant alın mutlaka derdim ama bunlar satarken para etmeyeceği etse de diğer boş İbiza'lardan en fazla 1.000 lira fark edeceği için bence esp paketi ve perde hava yastıkları dışında opsiyon almayın. Bu ikisi de güvenliğiniz için şart olan opsiyonlar.

10 sene binerim satmam deseydiniz full opsiyon alıp istediğiniz gibi zevkle binin derdim. Mesela aracı full alıp hiç satmayan evde 2. araç olarak kalan eşi ya da çocukları kullanan insanlar genelde opsiyonlu alıyor aracı.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mur@t_333

quote:

konu dağılmış galiba burda yardımcı olacak kimse yok mu :))

Eğer 2 sene kullanıp satacak olmasaydınız bi-xenon, panaromik sunroof ve 16' jant alın mutlaka derdim ama bunlar satarken para etmeyeceği etse de diğer boş İbiza'lardan en fazla 1.000 lira fark edeceği için bence esp paketi ve perde hava yastıkları dışında opsiyon almayın. Bu ikisi de güvenliğiniz için şart olan opsiyonlar.

10 sene binerim satmam deseydiniz full opsiyon alıp istediğiniz gibi zevkle binin derdim. Mesela aracı full alıp hiç satmayan evde 2. araç olarak kalan eşi ya da çocukları kullanan insanlar genelde opsiyonlu alıyor aracı.

öncelikli cevapın için teşekkür ederim.. Haklısın satarken zararım çok olacak opsiyon ekletirsem ama görünümü baya etkiliyor ben burdayım diyor araba :) sunroff tam olarak açılmıyormuş sadece havalandırma oluyormuş buna çok üzüldüm çünkü içlerinden en son eleyeceğim opsiyon budu ama şimdi ilk çıkartacağım opsiyon bu oldu.. en mantıklısı sizin dediğiniz gibi yapmak eğer satmıcak olsaydım bu şekilde alırdım 2 sene için değmecik onca zarara..

• quote:

öncelikli cevapın için teşekkür ederim.. Haklısın satarken zararım çok olacak opsiyon ekletirsem ama görünümü baya etkiliyor ben burdayım diyor araba :) sunroff tam olarak açılmıyormuş sadece havalandırma oluyormuş buna çok üzüldüm çünkü içlerinden en son eleyeceğim opsiyon budu ama şimdi ilk çıkartacağım opsiyon bu oldu.. en mantıklısı sizin dediğiniz gibi yapmak eğer satmıcak olsaydım bu şekilde alırdım 2 sene için değmecik onca zarara..

Evet özellikle bixenon farlar ve sunroof görünümü çok şıklaştırıyor ama arabayı doldurunca Leon fiyatını geçiyor ki bu da mantıksız bir hareket. Tamam kullanınca tam kullanmak en şık haliyle binmek lazım ama işte burda 2 sene kullanacak olmanız gerçeği devreye giriyor. Bence ESP ve perde hava yastıklarını ekletin güle güle binin sonra satıp Leon'a geçersiniz hem o zamana Leon'a DSG gelir. Hem o zamana aile büyür belki daha büyük araba lazım olur evladınız şimdi küçükmüş büyüyünce bebek arabası ıvır zıvırı olcak belki 2. çocuk gelecek arabaya hiç sığmıycaksınız. Dediğim gibi başta kendi canınızı sonra eşinizi çocuğunuzu taşıycaksınız güvenliği tamamlayıp alın aracı. 2 sene sonra satacağınızda bakarsınız ben bile talip olurum aracınıza :)

• quote:

quote:

Evet özellikle bixenon farlar ve sunroof görünümü çok şıklaştırıyor ama arabayı doldurunca Leon fiyatını geçiyor ki bu da mantıksız bir hareket. Tamam kullanınca tam kullanmak en şık haliyle binmek lazım ama işte burda 2 sene kullanacak olmanız gerçeği devreye giriyor. Bence ESP ve perde hava yastıklarını ekletin güle güle binin sonra satıp Leon'a geçersiniz hem o zamana Leon'a DSG gelir. Hem o zamana aile büyür belki daha büyük araba lazım olur evladınız şimdi küçükmüş büyüyünce bebek arabası ıvır zıvırı olcak belki 2. çocuk gelecek arabaya hiç sığmıycaksınız. Dediğim gibi başta kendi canınızı sonra eşinizi çocuğunuzu taşıycaksınız güvenliği tamamlayıp alın aracı. 2 sene sonra satacağınızda bakarsınız ben bile talip olurum aracınıza :)

Bana karar vermekte çok yardımcı oldunuz teşekkür ederim :) dediğiniz gibi onu ekle bunu ekle derken leon fiyatına gelecek :) Leon FR da dsg olmayacağı için manuel takılcaz artık yılda maksimum 8 bin km yapacağım için 2 senede 15 bin km deyken satarım artık :)

• quote:

herkeze iyi günler..
    Seat Leon fr almayı düşünen biri olarak hayallerimi 2 sene ertelemek zorunda kaldım ve şimdi ibiza 1,2 tsi dsg style almaya karar verdim.. Ben bu arabayı 2 sene kullanmak amacıyla alıyorum yılda maksimum 8 bin km yapabilirim.. Sizden bilgi edinmek istediğim şeyler, satış mudürü eğer 2 sene sonra değiştirceksen aracı opsiyona girme dedi sizce gerek varmı yada olması gereken opsiyonlar nelerdir..
    Toplam 43.200 tl yapıyor indirimiyle 42,500 tl.. Sizce opsiyonlardan gereksiz olan varmı yada ekletmem gereken bişeyler? Satarken çok zararda etmek istemiyorum açıkcası :))
    Bu arada değerlendirme yaparken önemlimidir bilmem ama yaşım 26 ve üç kişilik bi aileyiz (4 aylık bebeğimiz var).. Sedece üçümüz için yeterli bi araç olarak gördüm bagaj ve arka diz mesafesini..
    Saygılar..

2 yıl sonra satacaksan , başka bir markaya yönelmen bence daha mantıklı. seat ın 2. el fiyatı düşük olduğu söyleniyor. benim gibi 10 sene kullanma düşüncesinde olanı çok etkilemez belki ama bence sen bikez daha düşün derim

• quote:

Orijinalden alıntı: brightvisit

selamlar arkadaşlar. ben de bir hafta önce beyaz ibiza sc, fr donanım araç alarak aranıza katıldım. ibiza benim ilk aracım olacak. alırken civic ile arasında kaldım, aralarında 6000 tl gibi bir fark vardı ve civic 10 lt üstünde yaktığından(otomatik) dolayı ibiza tercih ettim. inşallah pişman olmam. araç bize 38900 tl gibi bir fiyata geldi, bu açıdan da doluluğuna göre uygun bir araç olduğunu düşünüyorum. aracı 2 hafta sonra teslim alacağım. sizlere sorum şu olacak dsg ile ilgili 1.2 tsi'de sorun yaşanmadığını duyuyoruz, 1.2 tsi dsg kullanan arkadaşlar hiç sorun yaşadınız mı acaba? cevaplar için şimdiden teşekkürler.

benim arabam 3000 de henüz hiç bir problem yok, muazzam da keyifli. Ama yinede dsg den çekincem var. 1.2 olması çekincemi hafifletiyor biraz . hayırlısı :)

• quote:

quote:

leonda dsg var zaten. 2012 modelini kullanmıştım deneme sürüşünde.
    çok keyifliydi :)

• quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

quote:

leonda dsg var zaten. 2012 modelini kullanmıştım deneme sürüşünde.
    çok keyifliydi :)

2013 yeni kasa Leon'da DSG henüz yok. Sizin söylediğiniz eski kasa. Yeni kasa için haziranda teslim etmek üzere sipariş alıyorlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

herkeze iyi günler..
    Saygılar..

2 yıl sonra satacaksan , başka bir markaya yönelmen bence daha mantıklı. seat ın 2. el fiyatı düşük olduğu söyleniyor. benim gibi 10 sene kullanma düşüncesinde olanı çok etkilemez belki ama bence sen bikez daha düşün derim

Haklısın ama hem dsg hem turbolu başka bi marka bulamadım benzinli olarak :)) poloya yönelcem dicem ama ibiza 1,2 style ayarında olan polo 1,4 85 hp dsg chrome edition 42,600 tl bu parada poloya değmez :) Benim şu avantajım olacak 2 yılda maksimum 15 bin km yapabileceğim için fiyatta 3 aşağı 5 yukarı fedakarlık yapıp herkeze satabilirim tabi Allah'ım b kaza bela vermezse..

• selam arkadaşlar. ben dün yeni ibizanın test sürüşüne katıldım. ve çok beğendim. (yeni ibiza 1.4 benzinli reference paket, renk beyaz. 28.250 diyolar) kapıları ve aynaları beyaza boyayıp, park sensörü takarız hediye dediler. size göre biraz daha pazarlık yapıp başka şeyleri isteyimmi. yarın gidip işlemleri başlatmayı düşünüyorum inş.
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksek33

selam arkadaşlar. ben dün yeni ibizanın test sürüşüne katıldım. ve çok beğendim. (yeni ibiza 1.4 benzinli reference paket, renk beyaz. 28.250 diyolar) kapıları ve aynaları beyaza boyayıp, park sensörü takarız hediye dediler. size göre biraz daha pazarlık yapıp başka şeyleri isteyimmi. yarın gidip işlemleri başlatmayı düşünüyorum inş.

Ekstradan boya koruma işlemi isteyin :) inş. hayırlı olsun şimdiden
  • teşekkürler. aracı teslim aılnca size çok soru sorabilirim. şimdiden özür dilerim. çünkü ilk aracım olacak inş. ve arabalardan hiç anlamıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: yuksek33

selam arkadaşlar. ben dün yeni ibizanın test sürüşüne katıldım. ve çok beğendim. (yeni ibiza 1.4 benzinli reference paket, renk beyaz. 28.250 diyolar) kapıları ve aynaları beyaza boyayıp, park sensörü takarız hediye dediler. size göre biraz daha pazarlık yapıp başka şeyleri isteyimmi. yarın gidip işlemleri başlatmayı düşünüyorum inş.

hayırlı olsun.. otomatik vitesmi acaba 28250ye?
    bende bir ibiza peşindeyim bütce 26-28, 29bini zorlasan harç borç ancak
    yokmu satan eden otomatik vites olması şart?
  • 
Sayfa: önceki 173174175176177
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.