Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (170. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.959
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: atabr

İyi günler arkadaşlar Dün aracımı teslim aldım hgs bulamadım kaçak geçtik köprüden :)
    Her neyse tabi alır almaz redline gördüm (tabi otomatik olduğundan 5000 civarları)

*arabanın ivmelenmesi forumlardaki okuduklarımdan sonra beklentim artdı ondan dolayı sanırım beni çok tatmin etmedi gerçi test arabası daha iyiydi yeni olduğundan biraz güç kaybı var sanırım

*dik yokuşlardaki hızlanması ise beni şaşırtdı düşük devirlerden itibaren yüksek tork verebilmesi çok güzel birşey :)

*vites geçişleri gerçekten hissedilmiyor sadece vites düşerken biraz daha hissedeilebilir bir durumda

*hız sabitliyicideyken manuel modda vites değiştirsem sabitliyiciden çıkarmı diye sormuştum satış temsilcisine ama hiç denememişler ben denedim çıkmıyor gaza bassanızda hız sabitliyiciden çıkmıyor

*dik yokuşta (hilholder yok) frenden ayağımı çektiğimde araba yaklaşık 10 cm arkaya gidiyor ardından öne doğru atmaya başlıyor kendisini hala gaza basmazsam arabayı tekrar geri bırakıyor yani acemi bir
    sürücü kullansada hilholderın yokluğunu çok hissetmez.

*vitesdeyken elfirenini çekerseniz ardından frenden ayağınızı çekerseniz araba kalkış yapmak istiyor ve arabanın ön tarafı şahlanıyor ( yine gaza basmadan)

*virajlarda ön tarafdan biraz savurma hissettim gerçi bende hızlı girdim sanırım

*biraz agrasif bir sürüs arada gayet sakin sürüşlerle yakıt ortalaması şuan 9,2 (boğaz trafiği toplam 80 km)

*motor çok düşük devirde çalıştığında içerideki ses düzeyi çok güzel

şimdi araba style paket katoloğunda 4 haporler yazıyo ama arkada haporler yok eğer önlerdeki 2 twitter ı da sayarsak toplam 4 hoporlör oluyor bu konuda kafam karıştı .

şimdilik aklıma gelenler bunlar 1 günlük denememde total olarak arabadan memnunum hafta sonu denizliye gideceğim dönüşde uzun yol deneyimlerimide yazarım :)

rodajı geçmeden pek zorlama istersen :) gerçi insanın kendini tutması biraz zor performansı 1.2 ye göre çok iyi çünkü :D

• quote:

Orijinalden alıntı: uguroz89

quote:

İyi günler arkadaşlar Dün aracımı teslim aldım hgs bulamadım kaçak geçtik köprüden :)
    Her neyse tabi alır almaz redline gördüm (tabi otomatik olduğundan 5000 civarları)

*arabanın ivmelenmesi forumlardaki okuduklarımdan sonra beklentim artdı ondan dolayı sanırım beni çok tatmin etmedi gerçi test arabası daha iyiydi yeni olduğundan biraz güç kaybı var sanırım

*dik yokuşlardaki hızlanması ise beni şaşırtdı düşük devirlerden itibaren yüksek tork verebilmesi çok güzel birşey :)

*vites geçişleri gerçekten hissedilmiyor sadece vites düşerken biraz daha hissedeilebilir bir durumda

*hız sabitliyicideyken manuel modda vites değiştirsem sabitliyiciden çıkarmı diye sormuştum satış temsilcisine ama hiç denememişler ben denedim çıkmıyor gaza bassanızda hız sabitliyiciden çıkmıyor

*dik yokuşta (hilholder yok) frenden ayağımı çektiğimde araba yaklaşık 10 cm arkaya gidiyor ardından öne doğru atmaya başlıyor kendisini hala gaza basmazsam arabayı tekrar geri bırakıyor yani acemi bir
    sürücü kullansada hilholderın yokluğunu çok hissetmez.

*vitesdeyken elfirenini çekerseniz ardından frenden ayağınızı çekerseniz araba kalkış yapmak istiyor ve arabanın ön tarafı şahlanıyor ( yine gaza basmadan)

*virajlarda ön tarafdan biraz savurma hissettim gerçi bende hızlı girdim sanırım

*biraz agrasif bir sürüs arada gayet sakin sürüşlerle yakıt ortalaması şuan 9,2 (boğaz trafiği toplam 80 km)

*motor çok düşük devirde çalıştığında içerideki ses düzeyi çok güzel

şimdi araba style paket katoloğunda 4 haporler yazıyo ama arkada haporler yok eğer önlerdeki 2 twitter ı da sayarsak toplam 4 hoporlör oluyor bu konuda kafam karıştı .

şimdilik aklıma gelenler bunlar 1 günlük denememde total olarak arabadan memnunum hafta sonu denizliye gideceğim dönüşde uzun yol deneyimlerimide yazarım :)

hayırlı olsun hocam iyi bir tercih 1.2 tsi ibiza

25 eylülde teslim aldığım aracım 12 bin kmye yaklaştı , beklediğimden biraz daha fazla yakıyor diyebilirim . Genelde kullandığım güzargah e6 dan hadımköy-m.köy oluyor ama karma 5,6 değeri her zaman yakalayamıyorum .Sanırım 15 bin bakımından sonra yarım litrede olsa düşme olacaktır.

Arabada arka kısımlarda hoperlör yok hocam malesef opsiyon olarak geliyor malesef . Ayrıca ben 2013 modellerdeki yeni teybi beğenmedim açıkcası ekran kısmı çok ufak kalmış rengi beyazımsı olmuş . Makyajlı kasa 2012 model aracımdaki eski teyp ve verdiği kırmızı renk daha çok hoşuma gidiyor , ekran olarakta arada çok fark var

Tekrardan hayırlı olsun

evet yeni teyipler çok komik olmuş katılıyorum
    benimkide 2013 kasa ama eski teyipten var çok mutluyum yeni teyipten olmadığı için :)

• Bende 1.2 tsi style dsg ile aranıza katıldım.2012 model 10000 km'de çiziği bile olmayan aracı 32bin TL'ye aldım.İyi fiyata aldığımı düşünüyorum.Doğuş bile şu anda araca 31bin TL veriyormuş...
  • Takip
  • arkadaşlar 2011 model 1.2 tdı reference ibiza aldım . araçta 2 hoparlör var sanırım arkada hoparlor yeri var ama galiba içi boş yanılıyomuyum
  • quote:

Orijinalden alıntı: weehwet

arkadaşlar 2011 model 1.2 tdı reference ibiza aldım . araçta 2 hoparlör var sanırım arkada hoparlor yeri var ama galiba içi boş yanılıyomuyum

dorudur benimkide 2012 referance. aynı durum. forumdaki arkadaşların anlatmalarına göre de hiç arka hoprlörleri kafanaq takma . astarı yüzünden pahalıya geliyor anladığım kdarıyla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

arkadaşlar 2011 model 1.2 tdı reference ibiza aldım . araçta 2 hoparlör var sanırım arkada hoparlor yeri var ama galiba içi boş yanılıyomuyum

dorudur benimkide 2012 referance. aynı durum. forumdaki arkadaşların anlatmalarına göre de hiç arka hoprlörleri kafanaq takma . astarı yüzünden pahalıya geliyor anladığım kdarıyla.

bende style paketi var bende de yok :( 4 hoparlör olarak yazıyor katoloğunda ama ön panelde iki tane twiter var sanırım onlarıda sayıyorlar.
  • quote:

quote:

quote:

bende style paketi var bende de yok :( 4 hoparlör olarak yazıyor katoloğunda ama ön panelde iki tane twiter var sanırım onlarıda sayıyorlar.

opsiyonda gorunuyor bluetooth+2 hoparlor diye, fiyati da az degil.

• quote:

Orijinalden alıntı: metal can

quote:

quote:

quote:

opsiyonda gorunuyor bluetooth+2 hoparlor diye, fiyati da az degil.

valla sizi bilmem tabii ama ben extra hoparlöre para dökecek yaşı geçtim artık. iki hoparlor + iki tviter çok bile. ucuz olsun işimi görsün, allah bereket versin :)

• Yazilanlari okuyana kadar arkada hoparlorum olmadiginin farkina varmamistim. Bence akustik olarak problem yok,gayet yeterli.
    Volume 15 bile yetiyor.
    Bu arabayi sirf motor ve sanzimani icin aldim. Ufak tefek eksiklikler hic canimi sıkmıyor. Bu paraya koyun gibi populer markalarin atmosferik+tam otomatik araclarini alabilirim. 0-100 13 sn uzeri olurdu yakitida 10 lt nin altina dusmezdi.
    Bence dert etmeyin arkadaslar,araclarimizin kiymetini bilelim. Bu motor bu sanzimanin tadi hic birseyde yok. VW grup bunu gorduki Leon,Golf,A3 ve A1 de bu motoru sanzimani kullaniyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yazilanlari okuyana kadar arkada hoparlorum olmadiginin farkina varmamistim. Bence akustik olarak problem yok,gayet yeterli.
    Volume 15 bile yetiyor.
    Bu arabayi sirf motor ve sanzimani icin aldim. Ufak tefek eksiklikler hic canimi sıkmıyor. Bu paraya koyun gibi populer markalarin atmosferik+tam otomatik araclarini alabilirim. 0-100 13 sn uzeri olurdu yakitida 10 lt nin altina dusmezdi.
    Bence dert etmeyin arkadaslar,araclarimizin kiymetini bilelim. Bu motor bu sanzimanin tadi hic birseyde yok. VW grup bunu gorduki Leon,Golf,A3 ve A1 de bu motoru sanzimani kullaniyor.

• arkadaşlar bide birşey sorucam 2011 1.2 tdı ibizam var . araç boştayken gaza basınca 3 bin deviri geçmiyor vitesdeyken geçiyor. sıkıntı söz konusu olduğunu düşünmüyorum ama size bi danışmak istedim. bilgisi olan varmı ?
  • quote:

arkadaşlar bide birşey sorucam 2011 1.2 tdı ibizam var . araç boştayken gaza basınca 3 bin deviri geçmiyor vitesdeyken geçiyor. sıkıntı söz konusu olduğunu düşünmüyorum ama size bi danışmak istedim. bilgisi olan varmı ?

normal, motoru korumak için yapılmış bir durum o, güvenle kullanın aracınızı
  • quote:

Orijinalden alıntı: DraqoniquE

quote:

arkadaşlar bide birşey sorucam 2011 1.2 tdı ibizam var . araç boştayken gaza basınca 3 bin deviri geçmiyor vitesdeyken geçiyor. sıkıntı söz konusu olduğunu düşünmüyorum ama size bi danışmak istedim. bilgisi olan varmı ?

normal, motoru korumak için yapılmış bir durum o, güvenle kullanın aracınızı

Teşekkür ederim

• Ben 1.2 tsi dsg style ve skoda citigo arasinda takildim kaldim.

her gun sehirici 20 km yapacak biri olarak citigonun sehirici 5 litresine karsi ibiza' nin sehir ici 8-9 litresi kafa karistiriyor. bununla birlikte ibiza daha cok arabaya benziyorken, test suruslerine istinaden soyluyorum citigo surusu daha rahat ve sofor acisindan konforlu bir otomobil :) ikisi arasindaki kredi geri ödemesi de hesaplaninca net fark tam 8.000 lira.

zor durumdayim :/
  • İbiza Sport tourer kullanan var mı aranızda arkadaşlar. 2011 model Style donanım 1.6 TDI Sport Tourer nasıldır 70.000km deki aracı kaça almak lazım. Kronik sorunu varmıdır. Bakımları kaça malolur. Yedek parça sorunu var mı birde alsak SW olduğu için satmak kolay olmaz onu biliyorum ama çok değer kaybedermi yani 30.000 e alsam 3 sene sonra pul olmasın paramız. Yardımcı olabilirseniz sevinirim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ilkeregan

Yazilanlari okuyana kadar arkada hoparlorum olmadiginin farkina varmamistim. Bence akustik olarak problem yok,gayet yeterli.
    Volume 15 bile yetiyor.

Doğru söze ne denir?
  • Hafta Sonu uzun yol yaptım giderken 6.5 dönerkende 5.5 yaktı
    Kullanım şeklini ayrıntısı şöyle

giderken araba boş sadece ben varım
    motor taze gelin daha 150 km de
    ortalama hız : 98
    max hız : 182
    genelde 120 , 140 a sabitledim
    ayrıntılı yol hız grafiğim linkde yan menuden metric yapın
    http://trips.gpspeedometer.com/21049
    ben ibrede 190 okurken gps 182 diyordu onu doğru kabul ettim

dönüşte annem vardı tabi anne olunca evden büssürü yükde geliyor :) bagaj dolu
    motor artık 1000 km ye yaklaşmış ondan taze gelinliği geçmiş sayılır
    ortalama hız : 90
    max hız : 159
    genelde 100 - 120 arası sabitledim
    http://trips.gpspeedometer.com/21118

otobana çıkınca yine biraz gaza dokundum otobana kadarki ortalamam 5.3 iken eve geldiğimde 5.5 oldu

giderken afyonda ibre çeyrek depoda iken depoyu doldur dedim pompacıya lavoboya gittim döndüm adam 43 litre benzin katmış dedim ne yaptın abi oda alır o dedi :) rahat depoda 10 litre vardı ağzına kadar doldurmuş amcam dönüşde yol bilgisayarı 220 km daha gider derken aldım benzini ve zaten 710 km gittim yani ağzına kadar doldursan 950 km gidecek araba :D

bu grafikler size bu araba ne kadar yakar sorusunu cevaplar sanırım arabada 90 a sabitliyip gidilmiyor ondan dolayı fazla yakıyor 90 a sabitlesen 4.6 filan yakar ama yol bitmiyor abi başka arabalarda adam yokuşlarda 60 a düşüp yokuş aşşağı 120 ye çıkıp ortalama 4.3 litre yakıyor der tabi eğer hız sabitleyiciyi kullanmadan ben bu şekide kullansam 4.1 e rahat düşerim ama hem yol yorar hemde komforlu bir yolculuk olmaz

bir ayrıntı daha gps verisi 640 km yol gittin derken arabanın yolbilgisayarı 632 km dedi o kadar fark da olur sanırım

• Süper çalışma olmuş;)
    Elinize sağlik. Bu arada Allah tekerini düz bastırsın.

• quote:

43 litre benzin katmış dedim ne yaptın abi oda alır o dedi :)

Yedek depoyu da doldurmuştur, dile basarak.
  • 
Sayfa: önceki 168169170171172
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.