Şimdi Ara

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\ (166. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17.885
Cevap
139
Favori
988.955
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Konumuz her ne kadar araçlarımızın orjinal elektrik sistemi ve döeşemelerini kurcamaladan ses sitemi kurmak olsa da, faydalı olabileceğini düşündüğüm bir "TABAN KAPLAMA" yöntemini öncelikli olarak paylaşmak istiyorum.

Bu yöntemdeki amacım "SES YALITIMI" değil, döşemeleri kışın kir ve çamurundan korumak olduğunu belirtmek isterim

Öncelikle Bauhausse'a gidiyoruz ve yalıtım reyonunda yer alan yalıtım malzemesinden 2 rulo alıyoruz. Yanlış hatırlamıyorsam malzemenin 1 rulosunun fiyatı 12-13TL civarı. Yani toplamda yaklaşık 25TL'ye (ve bir makas ile) malzeme işimizi tamamlıyoruz. 2 rulo fazla falza yetecektir.

///// YENİ SEAT IBIZA KULÜBÜ \\\\\

• Sonra bu malzemeyi makas ile uygun ölçülerde istediğimiz gibi parçalar halinde kesiyoruz ve bagajdan arka koltuk altına, orada arka koltuk altındaki döeşemelrden, ön koltuk altlarına, oradan ön koltuk ayak bölümüne doğru kenarlardaki plastik parçaların altına itmek (sıkıştırmak) surete ile sağlamlaştırıyoruz.

En zorlayıcı yer arka koltuk döşemelerindeki ayak bölümü, orada biraz uğraşmak gerekiyor. Onun dışındaki yüzeyler genelde düz olduğu için hızlıca (tamamı 15-20 dk) halletmek mümkün.

Hepsi bu

• Soför tarafı;

• Arkadaşlar foruma birden çok resmi bir arada nasıl koyabilirim, tek tek koymak için belirli bir sürenin geçmesi gerekiyor ve buna vakit bulamayabilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juke -- 4 Şubat 2013; 17:09:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: juke

Sonra bu malzemeyi makas ile uygun ölçülerde istediğimiz gibi parçalar halinde kesiyoruz ve bagajdan arka koltuk altına, orada arka koltuk altındaki döeşemelrden, ön koltuk altlarına, oradan ön koltuk ayak bölümüne doğru kenarlardaki plastik parçaların altına itmek (sıkıştırmak) surete ile sağlamlaştırıyoruz.

En zorlayıcı yer arka koltuk döşemelerindeki ayak bölümü, orada biraz uğraşmak gerekiyor. Onun dışındaki yüzeyler genelde düz olduğu için hızlıca (tamamı 15-20 dk) halletmek mümkün.

Hepsi bu

şoför ve ön yolcu koltuğu altındaki havalandırma çıkışlarını kapatmışsın gibi gözüküyor havalandırmaya zarar vermezmi bu?
    bir de ses sistemi ile bağını çözemedim :S

• Bu da arka koltuklar, bagajı da koyacağım.

Bu yalıtım, kışın çamur ve kirlerini önlemek için. Şu an için ses sistemini anlatmıyorum, yalıtım konusunu anlatıp peşinden ses sistemi konusunu anlatacağım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juke -- 4 Şubat 2013; 13:06:03 >
  • Arka koltuğun alt tarafı

• Bu da bagaj.

• Bu da bagaj için önceden almış olduğum bagaj havuzu.

YPS Plast'tan aldım, son derece memnunum, ölçümleri tam oldu ve YPS Plast personeli telefonda son derece ilgili. Seat Ibiza için bagaj havuzu araynalara kesinlikle YPS Plast'ı tavsiye ediyorum

• quote:

Bu da bagaj için önceden almış olduğum bagaj havuzu.

YPS Plast'tan aldım, son derece memnunum, ölçümleri tam oldu ve YPS Plast personeli telefonda son derece ilgili. Seat Ibiza için bagaj havuzu araynalara kesinlikle YPS Plast'ı tavsiye ediyorum

Daha aracı almama rağmen, güzel olmuş paylaşımların. Yenisini bekliyorum Bir de arabaya kavuşabilsek

• Arkadaşlar,

Kış dönemindeki kir, çamur vs için yaptığım zemin korumasından sonra yavaş yavaş artık ses sitemi konusunu paylaşmaya çalışacağım. Paylaşım sırasında bir seferde birden çok fotoğraf yükleyemedeiğim için ve bazen cep telefonum ile çektiğim fotoğraflarda "Script var" gibi bir uyarı aldığım için biraz tedirginim, umarım sağlıklı bir paylaşım olur.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kongor

quote:

Bu da bagaj için önceden almış olduğum bagaj havuzu.

Daha aracı almama rağmen, güzel olmuş paylaşımların. Yenisini bekliyorum Bir de arabaya kavuşabilsek

Alıdğınızda güle güle kullanın aracınızı

Aslında ayrı bir başlık altında paylaşabilirim ama yeri gelmişken paylaşayım. Ben aracımı teslim almadan önce tam "152" tane kontrol noktası belirledim, evet yanlış duymadınız 152 nokta Doğuş normalde 101 kontrolden bahsediyor, bende 152 nokta oldu ve iki arkadaş kontrol ettik.

Bu listeyi ouştururken hem kendi tectübelerime göre eklemeler yaptım, hem de bu forum ve çeşitli forumlardaki kullanıcıların tecrüblerin birleştirmeye çalıştım Aracınızı resmi olarak kabul etmenden önce bu kontrollere bakmanızı öneririm. Not: Benim aracım 1.2 TSI DSG Ref. Örneğin sunrrof'u olanlar ya da daha farklı donanıma sahip olanlar, ilave noktalarada bakabilirlerse daha sağlıklı olur

Liste Aşağıda

Ruhsat Bilgileri
    Araç Kodu Marka Modeli
    Araç Yılı
    Araç Rengi
    Plaka Ön ve Arka Plakada çift mühür olmalı
    Motor No
    Şaşi Numrası
    Motorlu Taşıtlar Vergisi
    Trafik Sigortası Makbuzu

Trafik Seti (Fosforlu yelekli)
    Kauçuk Paspas (Yapıştırmalı)
    İlk yardım seti
    Yangın Söndürücü
    Küllük aparatı kontrolü

Kaporta kontrolü
    Boya cihazı ile kontrol (Dış ve tüm iç yüzeylerde)
    Akma (Dış ve iç yüzeylerde)
    Balon (Dış ve iç yüzeylerde)
    Göçük (Dış ve iç yüzeylerde)
    Kapı kolu boyaması
    Ayna boyaması

Radyo Kodu
    CD Dinle
    Aux Dinle
    Radyo Dinle
    Hoparlör Ayarı Yap
    Direksiyon Kumandasını Test Et
    Kullanım Klavuzu
    Radyon anteni sökülme kontrolü

Havalandırma
    Havalandırma kademeleri
    Havalandırma üfleme yönlendirme kontrolleri
    Sıcaklık kontrolleri
    İç/Dış hava kullanım kontrolü
    Klima kontrolü

Camlar
    Otomatik ön camların kontrolü
    Manuel olarak ön camların kontrolü
    Ön camlarda el sıkışması önleme sistemi kontrolü
    Arka cam mekanizmaları kontrolü
    Ön Silecek kademelerinin kontrolü
    Ön Silecek sulama kontrolü
    Arka Silecek kademelerinin kontrolü
    Arka Silecek sulama kontrolü
    Rezistans kontrolü

Farlar, aydınlatma, eletrkik
    Kısa
    Uzun
    Park
    Sis farları
    Ön plakalık aydınlatması
    Direksiyon tepkili sis farları
    Far yükseklik ayarı
    4'lü flaşörler
    Geri vites
    Arka plakalık aydınlatması
    Stop lambaları
    Varsa stop tepe lambası
    Varsa arka sis farları
    İç göğüs aydınlatma
    Kadran
    Teyp
    Havalandırma
    4'lü flaşörler
    Otomatik Vites Aydınlatmaları (Kadran ile eşleşerek)
    Kapı kilitme tuşu aydınlatması
    Rezistans
    SET tuşu
    Çakmak kontrolü
    Tepe aydınlatma (Akpı açıkken, hep, hiç)
    Ayna tuşu aydınlatması
    Far yükseklik ayarı tuşu aydınlatması
    Varsa direksiyondan ses kontrolü aydınlatması
    Ön kapı kollarındaki düğme aydınlatması
    Bagaj bölümü aydınlatması
    Aynalar
    Sağ Ayna Elektrikli Hareketleri
    Sol Ayna Elektrikli Hareketleri
    Sağ Ayna Manuel Kapatma Hareketleri
    Sol Ayna Manuel Kapatma Hareketleri
    Dikiz aynası hareket kontrolü
    Dikiz aynası gece modu hareket kontrolü

Tüm ön ve arka koltuklar
    Deformasyon
    Leke
    Yırtık/sökük
    Ortopedik Kusur
    Her yöne koltuk hareketleri
    Ön koltuklar Yukarı/Aşağı
    Ön koltuklar Öne Arkaya
    Ön koltuklar Sırtlık Hareketleri
    Kafalık hareketleri/Kafalık sökülme
    Arka koltuk katlama
    Arka koltuk oturma alanı katlama
    Arka koltuk oturma alanı altında temzilik
    Bagaj döşemeleri ve döşeme altı kontrolü

Kaplama ve fitiller
    Göğüs kaplaması çizik/tıkırtı
    Kapı kaplamaları çizik/tıkırtı
    Tavan kaplaması çizik/tıkırtı
    Bagaj kaplaması çizik/tıkırtı
    Torpido gözü mekanizması
    Torpido gözü çzik/tıkırtı
    Kapı filtreleri çizilme/sökülme/yırtılma kontrolü
    Bagaj filtreleri çiziilme/sökülme/yırtılma kontrolü
    Motor kaputu çevresinde çizilme/sölüme/yırtılma kontrolü

Emniyet Kemeri
    5 Adet Emniyet Kemeri Gergi Kontrolü
    5 Adet Emniyet Kemeri Yuvaya Oturma Kontrolü

Kilit kontrolleri
    Yedek Anahtar
    Yedek anahtar ile motor çalıştırma kontrolü
    Uzaktan kumanda ile kilitleme/aça kontrolü
    İçeriden Kapı kilitleme sistemi kontrolü
    Varsa kapı kilitleme sistemi çift kilitleme kontrolü
    4 Kapı için İçeriden kapı açma kontrolü
    4 Kapı için Dışarıdan kapı açma kontrolü
    Bagaj kapağı kilitlenme/açılma kontrolü
    Motor kaputu kilitlenme/açılma kontrolü
    Depo kapağı kilitlenme/açılma kontrolü
    Anahtar ile uzaktan cam açma kontrolü
    Anahtar ile uzaktan cam kapama kontrolü
    Anahtar ile kapıdan cam açma kontrolü
    Anahtar ile kapıdan cam kapama kontrolü

Lastik kontrol
    BridgeStone
    15"
    Sibop kapakları
    Stepne
    Stepne değiştirme aparatları
    Lastik Basınşarı kaç olmalı?
    Lastik basınç kontrolü

Deneme Turu (ABS, Tıkırtı ve zincir sesi kontrol)
    ABS Testi
    Hidrolik Direksiyon tesi (yolda ve dururken farklı tepkiler olmalı)
    Yokuş Kalkış Testi
    Yokuş Kalkış Testi (Geri Geri)
    Yol testinde arka camlar (manuel) açılmamalı
    Versiyon güncelleme teyidi
    Motor temizlik kontrolü (Bağlantılar vs)
    Akü temizlik (0 olma) kontrolü
    Park sensörü kontrolü

Yakıt
    Kaç oktan kullanılmalı?
    Depo kapağındaki mandal ne işe yarıyor?
    Şehir içi/uzun yolda nasıl kullanılmalı?

Yağ
    Motor için yağ değişim aralıkları?
    Motor için hangi yağ kullanılmalı?
    Şanzıman için yağ değişim aralıkları?
    Şansızman için hangi yağ kullanılmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi juke -- 5 Şubat 2013; 0:54:17 >

• Selam Beyler 1.4 ibiza almayi dusunuyorum yakit degerleri nedir kullananlar yazabilirmi? Birde style donanim istiyorum ekstra esp hill hold falan koydurcam tahmini kac ayda gelir araba?
  • Arkadaşlar 1.2 tdi ibizanın performansı nasıldır?Yakıtı nasıldır?1.6 tdi almaya gerek var mı?Yani motor yetiyor mu kasayı taşımaya?Teşekkürler....
  • Arkadaşlar Merhaba,

2010 1.4 Reference sahibiyim. Özellikle gece soğuk olduğu zaman sabahları araba çok zor çalışıyor, bazen 5.marşta ancak çalışabiliyor. Daha önce benzer bir problem yaşayan oldu mu ya da bunun nedeni olabilir acaba? Bilgi verebilirseniz sevinirim. Şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: one man one engine

Arkadaşlar 1.2 tdi ibizanın performansı nasıldır?Yakıtı nasıldır?1.6 tdi almaya gerek var mı?Yani motor yetiyor mu kasayı taşımaya?Teşekkürler....

1.2 tdi yok tsi var performansı da çok iyi hiç üzmeden rahat 160-170 basıyo yetermi :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: whynot1982

quote:

Arkadaşlar 1.2 tdi ibizanın performansı nasıldır?Yakıtı nasıldır?1.6 tdi almaya gerek var mı?Yani motor yetiyor mu kasayı taşımaya?Teşekkürler....

1.2 tdi yok tsi var performansı da çok iyi hiç üzmeden rahat 160-170 basıyo yetermi :)

Cevap için teşekkürler tsi motoru biliyorum ama merak ettiğim bu 2010-2011 yıllarındaki 1.2 tdi motorun kasaya yetip yetmediğiydi....Alsak pişman olur muyuz?
  • quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkürler tsi motoru biliyorum ama merak ettiğim bu 2010-2011 yıllarındaki 1.2 tdi motorun kasaya yetip yetmediğiydi....Alsak pişman olur muyuz?

bende de 2012 1.2 tsi dsg var. yokuş yukarı 1.6 lara kafa tutarsın. ayağım kaçıyo bazen farletmeden 140 oluyo. o harfterin başında t varsa korkma. fakat T nin de hakkını vermek lazım. normal motor gibi kullanmamak şlazım. Ara banın tek kötülüğü boyun fıtığını tetikliyor...

• quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

quote:

quote:

bende de 2012 1.2 tsi dsg var. yokuş yukarı 1.6 lara kafa tutarsın. ayağım kaçıyo bazen farletmeden 140 oluyo. o harfterin başında t varsa korkma. fakat T nin de hakkını vermek lazım. normal motor gibi kullanmamak şlazım. Ara banın tek kötülüğü boyun fıtığını tetikliyor...

hahahaha evet yaaaa gazı kaçırdınmı araba fıtığa neden olacak derecede güçlü :D ve gerçekten ne ara 140-160 lara çıkıyo anlamıyosun :D şu radar olaylarından yol bilgisayarı sürekli hızı gösteriyo gözüm orda :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: murrix

quote:

quote:

quote:

hahahaha evet yaaaa gazı kaçırdınmı araba fıtığa neden olacak derecede güçlü :D ve gerçekten ne ara 140-160 lara çıkıyo anlamıyosun :D şu radar olaylarından yol bilgisayarı sürekli hızı gösteriyo gözüm orda :)

ben hızı sevmem. 6 ay önce peugeot 306 platinium vardı . denemek için az bi yokladım 170 oldu çektim ayağımı gazdan. ibizada denemeye korkuyorum. B serisi nede olsa .306 kadar sağlam basmaz sanıyorum.

• 
Sayfa: önceki 164165166167168
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.