Şimdi Ara

YENİ SEAT IBIZA 1.2 TSI STYLE Hk (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
400
Cevap
16
Favori
88.670
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Style paket 1.2 tsi . Aracı eylül ilk haftasi aldim. 1300 km lik gidis donus memlekete gisip geldim. Kalan km ankara sehir içi km dir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • aracımı dün aldım,400 km uzun yol yaptım,ortalama 5.1 bilgisayarda,sıfır motor ilk başlarda fazla yakar derler demekki açılınca uzun yolda 4 lt yakındır,herkese tavsiye ederim,çok araştırdım f/p ve özellik olarak bundan iyisi yok,arkası dar diyorlar bence sınıfına göre normal, daha geniş isteyenler c ve üst sınıf alsınlar tabi bu fiyata alamazlar sıfır için,çok araç kullandım ve bu iyi bir araç
  • Benimde elimdeki para sınırlıydı o yüzden zorlayıp style almak bana mantıklı gelmedi.

Araba ile 550km yol yaptım henüz işe servis ile gidip geldiğim için haftasonları hariç hiç çıkarmıyorum neredeyse. 6.3l/100km yakıt ortalaması ile şehir için dolanıyorum şimdilik. Depoya ikinci benzini almadım daha. Kalite ve performansı kıyaslayarak yapmak isteyeceğim. Ben bundan hariç C4 kullanıyorum sık sık 1.6dizel 110 beygir otomatik, onun kadar performanslı, atak değil belki ama onu aratmaz. C5 manuel var birde C4 ile aynı motor ama kasası ağır, bence ibizanın sürüşü ondan kat kat daha zevkli ve performanslı. C-elyseler var bi sürü dizel ama kaç motorlar bilmiyorum onlardan da daha performanslı. Normalde 2000-3000 devir arası kullanmak gerekiyormuş aracı ama ben dizelden alışkanlık hep 1000-2000 devir arası kullanıyorum 2000'e yaklaşınca ya da hafif geçince vites yükseltiyorum gezdiğim yerlerde istanbul bahçeşehir yokuşu inişi çıkışı bol bir yer hiç çekiş sorunu yaşamadım gayet iyi gidiyor araç. 1.5Fiesta 75 HP dizelden daha iyi gidiyor. Malzeme kalitesi de Polo ile aynı geldi bana. Bir arkadaşımda 2013 1.4 polo bluemotion var konsoldaki çoğu butonu far açma kapama mekanizması kollar felan aynısı sanırım arabaya ilk oturduğumda polo'ya oturmuş gibi hissettim. Tek sevmediğim şey bastırıp geri vitese atmaya alışkın değilim ona da alışmaya çalışıyorum 6. vites yerinde veya mandallı olsaymış daha iyiymiş. Birde 2000 devirin altında motordan hiç ses gelmiyor nerdeyse onu çok sevdim sanki çalışmıyor gibi, trafikte diğer araçların sesini kendi motor sesim sanıyorum bazen. Bir başka sevdiğim özellikte hız göstergesi ekranının ortasında gösterilecek bilgiyi ayarlayabiliyorsun anlık yakıt tüketimi/ortalama vs. bi çok şey yapabiliyorsun benim eski aracım yaris'ti ondan çok alışmıştım dijital hız göstergesine orada hızı gösteriyorum kaç km ile gitttiğimi ortan takip etmek hoşuma gidiyor. Onun haricinde, aracın torpidosu çok küçük hatta yok bile denebilir kendi kitapçığı anca sığıyor onun haricinde ıvız zıvır koymalık nerdeyse hiç biryer yok. Direksiyonun sol altında ulaşılması zor kapaksız bir göz var birde kapıların hazneleri.

• Bende bugün 1.2 TSI ST Style beyaz renk siparişi verdim.
    Ek olarak park sensörü+boya ve koltuk koruma hediyesiyle.
    Umarım pişman olmam.
  • Hayırlı olsun kazasız belasiz kullanın inş.
    Kaça mal oldu?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cahit Oksuz

Hayırlı olsun kazasız belasiz kullanın inş.
    Kaça mal oldu?

Teşekkür ederim.
    44800 e mal oldu.
  • Merhaba arkadaşlar bende dört beş bayiden 1.2 style+plus paket +metalik renk için fiyat aldım.
    Bütün bayiller 49,200 den 47,500'e düştü aralık ayında da aracı almayı düşünüyorum.
    Bayiler aralık ayı için şu an bir kampanya yada indirim görünmüyor dedi.
    Sizlere sormak istediğim bayii size hediye verdimi?
    Yukarıda yazan arkadaşlardan biri boya koruma almış başka alanlar varmı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi efecen84 -- 26 Kasım 2015; 12:58:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: efecen84

Merhaba arkadaşlar bende dört beş bayiden 1.2 style+plus paket +metalik renk için fiyat aldım.
    Bütün bayiller 49,200 den 47,500'e düştü aralık ayında da aracı almayı düşünüyorum.
    Bayiler aralık ayı için şu an bir kampanya yada indirim görünmüyor dedi.
    Sizlere sormak istediğim bayii size hediye verdimi?
    Yukarıda yazan arkadaşlardan biri boya koruma almış başka alanlar varmı?

Fiyatları hangi şehirden aldığınızı bilmiyorum fakat İstanbul daki sok iki ST style paketten birini bugün teslim aldım.
    Almak isteyenler Şubat ayını bekleyecek. Hatchbak ellerinde var ama.
    Hediye olarak boya+koltuk koruma ve park sensörü aldım.
  • bende hatchbak için fiyat aldım.
    fiyatları mail yoluyla istanbuldaki bayilerden aldım plus pakette park sensörü mevcut boya ve koltuk koruma bende isteyeceğim ozaman.
  • merhaba arkadaşlar bende sıfır 1.2 tsi style alma arefesindeyim ama hala aklımın bir ucunda yeni i20 ve rio takılı kaldı alanlar ya da alacak olanlar bu seçenekleri nasıl elediler ya da hiç kıyasa bile almadılar mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: tshoba

merhaba arkadaşlar bende sıfır 1.2 tsi style alma arefesindeyim ama hala aklımın bir ucunda yeni i20 ve rio takılı kaldı alanlar ya da alacak olanlar bu seçenekleri nasıl elediler ya da hiç kıyasa bile almadılar mı?

Bende sizin gibi i20, rio, clio,fiesta... bütün seçenekleri karşılaştırdım benzinli motor olarak en ideali, donanımı üstün ve en önemlisi fiyat açısından en uygunu İbiza.
  • ukubat U kullanıcısına yanıt
    teşekkürler kazasız belasız güle güle kullanın. ben de bu ay sonuna kadar kesinlikle birine karar vereceğim umarım fiyatlar aleyhimize işlemez.
    bu arada bahsettiğiniz fiyata sigorta kasko ve 2016 yılı vergileri dahil mi?
  • quote:

teşekkürler kazasız belasız güle güle kullanın. ben de bu ay sonuna kadar kesinlikle birine karar vereceğim umarım fiyatlar aleyhimize işlemez.

MTV dahil, Sigortalar değil
  • quote:

Orijinalden alıntı: ukubat

quote:

MTV dahil, Sigortalar değil

cevaplar için teşekkürler
  • Arkadaşlar aracı alırken kendi lastiklerini değil de dört mevsim lastik istesek takarlar mı? Hediye yerine geçmeyecek şekilde. Çünkü kendi lastiklerini alacaklar veya değişim olacak. Bir de geri vites kamerası opsiyonel mi yoksa style da var mı?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Arkadaşlar aracı alırken kendi lastiklerini değil de dört mevsim lastik istesek takarlar mı? Hediye yerine geçmeyecek şekilde. Çünkü kendi lastiklerini alacaklar veya değişim olacak. Bir de geri vites kamerası opsiyonel mi yoksa style da var mı?

Geri vites kamerası opsiyonel.
    Fiyatını göremedim bilginiz var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: Conqueror26

Fiyatını göremedim bilginiz var mı?

1100 TL imiş.
    http://aracolusturucu.seat.com.tr/seat-cc/desktop-desktop-017_DEFAULT-tr-normal.view?msk=1#carline
    Çok teşekkürler 👍

• Evet 1.2 Tsi sahipleri nedir son durum. :) Biraz bilgi aktarın takipçilere.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.