Şimdi Ara

yeni Safirin teknik verilerinde yazan max hiz (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir (1 Mobil) - 2 Masaüstü1 Mobil
5 sn
38
Cevap
1
Favori
10.083
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Mercedes O 403 230-240 km hız Travego 240-260 km hız yapmaktadır arabanızla 160 170 de giderken selektör yapıp size sollayan otobüs görmüşsünüzdür sanırım
  • kaç yaşındasın sen ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: aliyildiz37

Mercedes O 403 230-240 km hız Travego 240-260 km hız yapmaktadır arabanızla 160 170 de giderken selektör yapıp size sollayan otobüs görmüşsünüzdür sanırım

Geçen gün bi travego tokatladı ya bizim arabayı basmışız gidiyoruz 140-160.Sağ şerite geçtim birden bi hızla bişi geçti göremedik bi sol şerite geçip bi baktım travego.
  • Bu aylardan geçtiğimiz mayısın sonunda uzunköprüden istanbula dönmek için İstanbul seyahatin travego 15 modeli olan otobüsüne bindim plaka vermeyeceğm reklam olmasın.

Uzunköprüden kaptanımız kalktığı zaman takograf cihazının içindeki kağıdı içeri sokmayıp 5 Cm kadar çekmeceyi açık bıraktı öyle yola devam etti ama yola bir çıktı ver allah gazı ver allah bas.. bastıkça bastı..
    Nasıl olsa takograf hızı işlemiyor kağıdı aktif halde olmadığı için.
    En sonda hız kadranını 125 e vurdu o orada kaldı ilerlemeden ama muhtemelen 135-140 Yapmış olabiliriz yolda hafif rampaydı.
    Havsaya yakın yerde sağa çekti ve takografı aktif hale getirdi öyle devam ettik yolumuza.
    Sonrasında birşey yoktu normaldik.
    Dikkatimi çekti bu seyahatta Yeni safirle seyahat ettim ilk kez olsun ama gerçekten araç sessiz ve eski safirler gibide değil son derece konforlu ve rahat koltuklu araç ve Hızlanırken çok çabuk hızlanıyor.
    Frenleri iyi diyebilirim.
    Wabco firmasına ait olan frenler daha sağlam oluyor ama bunlar onlardan değil.
    Gidişi çok rahat ve güzel diyebilirim Rampadada hiç sıkıntı çekmedi otobüs rahat çıkıyor.
    Yolda hızı yaparken hissedilmediği için iki kez kaptan takografın kağıdını kontrol etti.(Genelde babaeski yolumuydu havsamıydı hatırlamıyorum.)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Se_co -- 26 Temmuz 2011; 23:38:51 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MustafaEmre415

quote:

Mercedes O 403 230-240 km hız Travego 240-260 km hız yapmaktadır arabanızla 160 170 de giderken selektör yapıp size sollayan otobüs görmüşsünüzdür sanırım

Geçen gün bi travego tokatladı ya bizim arabayı basmışız gidiyoruz 140-160.Sağ şerite geçtim birden bi hızla bişi geçti göremedik bi sol şerite geçip bi baktım travego.

travegonun 240 la gitmesini hayal edemiyorum
  • İlk çıkan Mitsubishii Maratonların (sene 1987-88) kadran 140'lıktı ve 180'e kadar da boştu (sonrakilerde alt kısma km sayacı koydular, ibre daha fazla gitmiyordu).

1992 yılında Ankara'dan İzmir'e Hakiki Koç firması ile gidişimde hafif bir eğimde ibrenin alttan dolanıp 180'e takıldığını bilirim ki yanımızda aynı hızla gitmekte olan Çorum Özler firmasına ait başka bir Maraton da vardı. :)

Bu araçlar bu süratlere çıkabiliyordu (frenleri felaketti ama :).

Daha sonra çıkan Man S-2000'lerin 205 km ile radara girdiğini duymuştum.

O yüzden yeni Safirin 150 km civarı hızlar yapması hiç şaşırtıcı değil.
  • öyle olmaz 5ten 4.vitese atacaksın araba ok gibi fırlar 210a(ama kia ceed 1.6 motoru olması lazım.)
  • man s-2000le yolculuk yapmıştım.molalar dışında kadran hep 120(son hız) a dayalıydı
  • Millet uçuyor :) 150-160 civarı hızlar mevcut otobüslerin çıkabileceği maksimum hızlardır. Motor ne kadar güçlü olursa olsun aerodinamik diye birşey var. 410 beygir motoruyla maksimum hızı 153 km/s olarak açıklanan Safir'in 160 km/s'e çıkabilmesi için 470 beygire, 170 km/s'e çıkmabilmesi için de 562 beygire ihtiyacı var. 500 beygirden daha fazla güç üreten kaç tane otobüs, kamyon motoru var ki?

Yalnız benim de bir anım var. Prenseslerin ilk çıktığı yıllardı. Ya ilkokul 5'teyim, ya da ortaokul hazırlık.. Maraton'un 3-4 numarasında oturuyorum. Ankara-Samsun yolunda otobüs 140'a dayamış gidiyordu. Çocukluk işte ağzım açık, gözüm ibrede sürekli. Derken bizi bir tane Prenses sollamıştı. Bizim şoför arkasından saydırmıştı. Hala hatırlarım :) Heralde 150 civarı gidiyordu o da..
  • limitleyici takılmış olabilir mi olsa bile onlar limitten bağımsız hızı yazarlar.143 az gibi
  • quote:

Orijinalden alıntı: azizerkan07

quote:

Orijinalden alıntı: MustafaEmre415

quote:

travegonun 240 la gitmesini hayal edemiyorum

araba ceed se 4e atıp önüne geçebilirdin gizli beygirleri niye kullanmıyorsun boşu boşuna duruyolar
  • 403 travego man gibi otobüslerde 240-260 km hız yapma kapasitesi var fabrikalarına sorabilirsin mantıklı düşünen insan zaten bilir sonuşta bu da bi makina
    bu hızlarda gitmez tabi niye gitsin yarış mı yapıyorlar yolcu taşıyorlar
    2007 senesinde 170-180 km hızla giden bi otobüse bindim inanılmazdı daha önce hiç görmemiştim
    düzce kaynaşlıda 4 de 10 vardı bindiğimde istanbul aksaraya 6 yı 10 geçe inmişti ama otabanın kenarında 2 kere yolcu bırakmıştı trafik yoktu bide gişelerde 3-4 dakka bekledik gerisini siz düşünün
    ibre 125 in üstünden inmiyordu hızını beyağı artıyordu 125 ten sonra gerisin yazmamışlar sonra yavaşlaması gerektiğinde sizi koltukta oynatır dercede yavaşlıyordu ibre hemen 125 in üstündeki çizgiden düşmüyordu sonra biraz daha yavaşladığında o zaman düşüyordu % 90 sol şeritten gelmişti ve yanımızdan hızlı geçen taksi yoktu 10-20 km farkla geçen 3-4 tane vardı sayılıydı şaşırtıcıydı
    solladığı bazı taksilerin ibreleri görülüyodu yaklaşık 140-150 160 larda olan vardı dikkat ettmiştim bu araçlardan otobüse hayret içinde bakıyorlardı onlarda görmemişler demekki biraz komikti neyse kazasız belasız aksaraya girdik terlemiştim sanki
    2008 yılındada aynı süratlarla giden bi safire binmiştim yine şeritler sayılmıyodu bazıları bilir taksiyle 150-160 gidince şeritler sayılır ama 170-180 çıkınca karışabiliyo bazıları benim gibi tedirgin olmuştu polis otobüsü bu hızla görse bağlıyabilirdi
    ama genelde 130-140 veya bazı yerlerde 150 ile giden otobüse bi kaç defa bindim yurt dışına giden firmalardı bu otobüslerin çoğu
    demekki hız sınırını kaldırlarsalar 1998 1999 yılarında olduğu gibi çok otobüs gider
  • quote:

Orijinalden alıntı: ütüadam

öyle olmaz 5ten 4.vitese atacaksın araba ok gibi fırlar 210a(ama kia ceed 1.6 motoru olması lazım.)

travegoda kia ceed 1.6 motoru olsa otobus yerınden kalkamaz .
  • Otobüsünün 140-150 ile gittiğini söyleyenler lütfen firma ismini pm atsınlar da ben de o firmalara bineyim, bıktım 100-110 ile gitmekten
  • quote:

Orijinalden alıntı: CrazyJeRvu38

quote:

Orijinalden alıntı: ütüadam

öyle olmaz 5ten 4.vitese atacaksın araba ok gibi fırlar 210a(ama kia ceed 1.6 motoru olması lazım.)

travegoda kia ceed 1.6 motoru olsa otobus yerınden kalkamaz .

Başka bir şey vardı da neyse önemli değil
  • GPS te 150 yi görüyor fakat uzun süre gidemezsiniz bu hızda çok tehlikelidir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Travego 17 shd için fabrikanın son hız verisi 176 km/s. Yani tabiki yüksek hıza çıkabiliyorlar ama sınırlanıyor yeni araçlar.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.