Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (224. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.488
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar, 2020 model touch roof modeli ile aranıza katıldım.

Araçta arka kamera yok. Servisle takılması için görüştüm, opsiyon listesinde yok, takamayız dediler. Dışardan kendim alsam dedim, harici ürün takamayız dediler.

Ben geri park sırasında rahat değilim. Bir geri görüş kamerası alıp otoelektrikçiye montajını yaptırmak istiyorum.

Multimedya ekranından arka kamerayı görebileceğim bir kamera tavsiyeniz var mı?

Kayıt yapan araç kameraları da olur..

• sinopkalesi S kullanıcısına yanıt

Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Ben de aynı konuda aracı aldığımda servisle görüştüm ama maalesef mümkün olmadığını söylediler. Geri kamera icon paket donanımı, aslında bizim touch roof araçlarda da aynı R Link 2 multimedya bulunuyor ve kameraya uyumlu olduğu halde Renault üst paket donanımı olduğundan opsiyonel olarak sunmuyor. Yedek parça olarak takmak için de aracın şase numarasından sipariş vermek gerekiyor fakat bizim şase no girince böyle bir parça yok. Arkada takma yeri bile var ancak tesisatının olup olmadığından da emin olmadıklarını söylediler. Dışarıda taktırmak konusuna gelince ben böyle bir şey yapmayı düşünmüyor ve tavsiye de etmiyorum şahsen. Çünkü dışarıda takılacak olan ürünler çin malı belli kalitede ürünler. Kısa sürede su alıp bozulma durumu, veya tesisat çekilmesi durumunda bir kısadevre veya herhangi bir durumda elektrik veya multimedya sistemine zarar vermesi durumunda aracınızın garanti dışı kalacağını unutmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: ceyarr

Aracınız hayırlı olsun öncelikle. Ben de aynı konuda aracı aldığımda servisle görüştüm ama maalesef mümkün olmadığını söylediler. Geri kamera icon paket donanımı, aslında bizim touch roof araçlarda da aynı R Link 2 multimedya bulunuyor ve kameraya uyumlu olduğu halde Renault üst paket donanımı olduğundan opsiyonel olarak sunmuyor. Yedek parça olarak takmak için de aracın şase numarasından sipariş vermek gerekiyor fakat bizim şase no girince böyle bir parça yok. Arkada takma yeri bile var ancak tesisatının olup olmadığından da emin olmadıklarını söylediler. Dışarıda taktırmak konusuna gelince ben böyle bir şey yapmayı düşünmüyor ve tavsiye de etmiyorum şahsen. Çünkü dışarıda takılacak olan ürünler çin malı belli kalitede ürünler. Kısa sürede su alıp bozulma durumu, veya tesisat çekilmesi durumunda bir kısadevre veya herhangi bir durumda elektrik veya multimedya sistemine zarar vermesi durumunda aracınızın garanti dışı kalacağını unutmayın.

Güzel yorumunuz için teşekkür ederim.

Bugüne kadar kolumu arkaya atıp, arka camlardan geriye bakıp öyle aracı parkediyordum. Bu aracın arkası, önceki sedan aracıma göre yüksek ve arka camı da küçük. Dikiz aynalarına bakarak park etmeye alışmak biraz zaman alacak.

Bu durumda kendinden ekranlı araç içi kameralara bakmak daha mantıklı gibi..Çakmak girişinden alınan elektrik de garantiyi bozmaz herhalde.

Bence biraz kullanın alışırsınız. Ben bu tür araçlar daha önce de kullandığımdan dolayı, yıllardır zaten kolumu arkaya atmadan, aynalardan geri geri gitmeye alışkın olduğum için fazla zorlanmadım. Araçta park sensörü de olduğundan, arkadaki objeye ne kadar yakınlaştığınızı gösteriyor. Kısa süre içerisinde alışacağınızı düşünüyorum, tabi ekranlı, çakmaklıktan elektrik alan bir kamera sistemi kullanabilirsiniz ancak bunlar çok kaliteli aletler değil, ne kadar işinize yarar veya ekran vs araç içerisinde pek hoş görüneceğini zannetmiyorum. karar yine sizin elbette

Öncelikle aracınız hayırlı olsun. Güle güle kullanın inşallah.

Ben tesisatıın hazır olduğunu düşünüyorum, keske kontrol etseniz. Etmek isterseniz bagaj kapağında sağ ve sol tarafta kapağı kapatmak için kullandığımız el kundaginin sag tarafını sökün. İçinde tek bir cıvata var zaten. Ve oradan kolunuzu içeriye sokarak orada saca sabitlenmiş bir ucu boşta bırakılmış bir soket olup olmadığına bakmanızı tavsiye ederim.

Eğer orada dediğim gibi boşta bir soket varsa bu kamera için Multimedya sistemine tesisatıın hazır olduğunu gösterir olacaktır..Kamera için arka plakalik üzerindeki yeri zaten hazır, aracınıza uygun bir kamera alıp montajını da çok kolay bir şekilde yapabilirsiniz diye düşünüyorum.

Not:kamera takıldı ve göstermiyor diyelim, rlink üzerinde developer menüsüne girerek küçük bir ayar açmakta mümkündür.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhabalar, kadjar 1.5 dizel otomatik 3,8 litre civarı yakıt tüketimi doğru mu? Sizlerin şehir içi şehir dışı tüketim değerleriniz nasıl?

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Dr.GU kullanıcısına yanıt
    Merhaba. 1.5 dizel otomatik s ici 5.5-6.5 arasi, s disi 4.5-5.5 arasi yakiyorum.

Kisin nadirende olsa 6.8 leri gormuslugum var ama ustunu hicbir zaman gormedim.

3.8 i uzun yolda giderken, yolun da durumuna gore anlik olarak gorebiliyorsunuz. Ortalama 3.8 yaktiramadim hic acikcasi.
  • mt28 M kullanıcısına yanıt
    Teşekkürler, 3.8 harika bir değerdi ama demekki kağıt üzerinde kalıyor.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 1.5 dizel otomatik, ben istanbul - alanya arasında 3.9 yaktım. İstanbul içi 5 - 6 arası değişiyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi melihgs -- 5 Mayıs 2021; 11:9:36 >
  • 80 km/h hızla 3 küsür litreler mümkün. Daha yüksek hızlarda zor çünkü aracın kesiti yüzünden rüzgar direnci yüksek.

• öyle 3-4 litrelik bir dünya yok. Dizel de 5-6 litrenin altına düşmez. Ben 1.33 Tce benzinli araçla şu an 6.8 ortalamasındayım şehiriçi. teknoloji değişti, dünya değişti, dizel artık birçok markada üretimden kalktı, diğerlerinde de kalkacak. Yeni nesil araçlar hybrid ve küçük hacim turbo benzinli. Lakin bizim milletimizin dizel at gözlüğünü çıkarması biraz daha zaman alacak gibi görünüyor. Geçenlerde kadjar forumunda birisi 2015 model dci edc icon kadjar'ın 260-270'den az etmeyeceğini söylemiş. Ben de dedim ki, 2019 model, garantili yeni kadjar icon 1.33tce araçlar 300 civarı, 30 daha koyulur yeni nesil, henüz 2 yaşında garantili araba çok daha mantıklı dediğimde, dizelle benzini nasıl kıyaslarsın dedi bana. Allah insanlara akıl fikir versin diyorum, 6 yaşında, garantisi bitmiş, arıza yapması garanti kuru kavrama edc şanzıman ve eski araba ama dizel diye tercih sebebiymiş. Kadjar'ın artık dizeli yok biliyorsunuzdur, neredeyse sıfır araca 6 yaşında dizel aracı tercih edecekler. Bu dizel araçlar 15 yaşına gelince ne olacak onu merak ediyorum :) "ille de dizel olsun, ister çamurdan olsun" Ne mutlu Türk'üm diyene :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 5 Mayıs 2021; 15:32:4 >

• Doğru diyorsunuz. Ben 2015 60 bin otomatik icon kazasız 250 bin yazayım dedim kimse aramadı. Ederi 220 hadi olsun 230 :) 280 yazanlar bile var. Yazıyoruzda alan varmı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bay baykuş

Merhaba, bilgilendirme amaçlı yakıt değeri paylaşmak isterim:

Araç 2018 1.5 dci manuel. 2.el olarak satın aldık ve aldığımız gün bayide sıfırlandı gösterge değerleri. Bugün 7000 km olmuş satın alalı.

7000 km geçilen mesafede ortalama hız 44 km, ortalama yakıt 5.5 litre.

@Dr.GU Ben daha önce alıntıladığım mesajdaki değerleri paylaşmıştım. Sonrasında gösterge kendini sıfırladı, sonra ara ara ben sıfırladım ama şöyle söyleyeyim değer eninde sonunda 5.5'e geliyor ve kalıyor. Yani mesela bi uzun yolda 4.9'u gördüm ama şehir içine girip ortalama hız düşünce 4.9 falan kalmıyor haliyle.

3.8 gibi bir ortalama bu araçlar ile zor bence. Hem de otomatik ile çok daha zor. Şehir dışı belki ama onda da 80 ile falan gitmek gerekir ki yol mu biter öyle tartışılır  YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU 

• Bir önceki aracım olan Scenic'i 9 sene 270bin km'ye kadar kullandım. Sadece son sene tek enjektör tamir gördü, onun dışında bir sorun yaşamadım. Dizeli kaliteli yakıt ile kullanıp bakımlarını aksatmazsanız sorun olmaz.

Ama tabi yeni nesil turbo benzinliler de hiç fena değil. Tercih meselesi.

Yakıt tüketiminde ben de dizel EDC ile min 4.0 gördüm sanırım. Ama 70-80 gibi sabit hız, düz yol gitmiştim sanırım. Tempolu sürdüğünüzde 6.5'ten aşağı zor.

• Kadjar dizelin Türkiye'ye gelmemesi daha çok vergi ile ilgili bildiğim kadarıyla. Vergi kademesi arttığı için fiyatı anlamsız artıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmkara

Kadjar dizelin Türkiye'ye gelmemesi daha çok vergi ile ilgili bildiğim kadarıyla. Vergi kademesi arttığı için fiyatı anlamsız artıyor.

1.33Tce ile 1.5Dci, hatta 1.6 Dci aynı vergi dilimindeler, yani 1.3-1.6 vergi dilimi oluyor. Benzinli seçenek eğer 1299cc olarak geçmiş olsa bir alt dilimde olacaktı ancak 1333cc olduğu için 1.3 ve üzeri vergi diliminde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 6 Mayıs 2021; 17:26:35 >
  • quote:

1.33Tce ile 1.5Dci, hatta 1.6 Dci aynı vergi dilimindeler, yani 1.3-1.6 vergi dilimi oluyor. Benzinli seçenek eğer 1299cc olarak geçmiş olsa bir alt dilimde olacaktı ancak 1333cc olduğu için 1.3 ve üzeri vergi diliminde.

Alıntıları Göster

Vergi dilimleri artık motora göre değil, fiyata göre

• vergi kutsaldır :) üreten ülkelerden bile çok kazanıyor bizim ülkemiz :) şu an bir Kadjar' ın üretim maliyeti 10 Liralık euro kuru ile bile max 100 bin Lira. ithalatı, sevkiyatı, üreticinin ve bayinin kârı, kdv falan derken 150 bin oluyor. 150 bin de ötv toplam fiyat 300 bin :) temiz iş neden üretelim ki, hiç gerek yok yani :) Üreticiden daha fazla kazanan devletimiz varken sırtımız yere gelmez :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 13 Mayıs 2021; 16:48:29 >
  • Herkese selamlar,

Yeni nesil 1.33Tce edc Kadjar aracımdaki İstanbul şehiriçi tüketim verilerini sizlerle paylaşmak isterim.

Ortalamam 6.8 ile 7.0lt arasında değişmekte. Eco mod asla kullanmıyorum ve çok da dikkat etmeden bu şekilde.

Tam depo dolumdan sonra yapılan mesafe ve kalan benzin durumu ile ilgili de bir görüntü paylaşıyorum ek olarak.

Kuruş hesabı doğru bir hesap olmasa da yapanlar için 50 kuruşun biraz daha altına denk geldiğini belirtmek isterim.

Eco mod ve daha dikkatli olunursa daha da düşer sanırım ama kıl tüccarlığı yapmaya da gerek yok diye düşünüyorum :)

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU
     YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ceyarr -- 18 Mayıs 2021; 19:15:42 >

• quote:

Herkese selamlar,

Yeni nesil 1.33Tce edc Kadjar aracımdaki İstanbul şehiriçi tüketim verilerini sizlerle paylaşmak isterim.

Ortalamam 6.8 ile 7.0lt arasında değişmekte. Eco mod asla kullanmıyorum ve çok da dikkat etmeden bu şekilde.

Tam depo dolumdan sonra yapılan mesafe ve kalan benzin durumu ile ilgili de bir görüntü paylaşıyorum ek olarak.

Kuruş hesabı doğru bir hesap olmasa da yapanlar için 50 kuruşun biraz daha altına denk geldiğini belirtmek isterim.

Eco mod ve daha dikkatli olunursa daha da düşer sanırım ama kıl tüccarlığı yapmaya da gerek yok diye düşünüyorum :)

Merhaba

1.2 Tce Kadjar'ım da da aynı değeri alıyorum. Klima full açık.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• 
Sayfa: önceki 222223224225226
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.