Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (204. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Söküp bakmak lazım o zaman.

Aslında bende ses yoktu. Bir kaç aydır eşim de kullanmaya başladı, o binince koltuğun ayarını değiştiriyor. Ben de eski haline alıyorum. Koltuk ayarı değiştikten sonra ses başladı. Benim koltuğu sökmem lazım ama bu havalarda zor. Yağlamayı falan deneyim en iyisi. Havalar ısınınca koltuğu sökerim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmkara

Stop lambasını değiştiren oldu mu? Klavuzda servis değiştirsin diyor. Sanırım led ampul olduğu için böyle, maliyeti de ona göre muhtemelen.

Alalı daha 8 ay oldu, Garanti işe yarar mı acaba?
    Periyodik bakımda stop lambasını değiştirdim. Led lambalar garanti kapsamındaymış çok şükür. Bedeli 1100tl civarı.

Periyodik bakım da dizel edc 20bin km bakımı 1149tl

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmkara -- 22 Ocak 2020; 19:33:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araçta kafalık ayarı yapılamıyor ancak öne-arkaya ayar yapılan kafalık bulabilir miyiz.
  • idemo kullanıcısına yanıt
    Kadjar serviste olduğu için şu an 2019 megane aracı ikame olarak kullanıyorum. bahsettiğiniz ses onda da vardı.
    Sorun şu: Koltuk yanlarındaki deri kısım, koltuk yukarı kaldırıldığında emniyet kemerinin bağlantı parçasına sürtüyor.
    Ben, o parçaya bez bant yapıştırdım. Bugün denedim ses kesildi.
    Bir deneyin. Sorunun kaynağı aynı ise ses kalmayacaktır.
  • Arkadaşlar bazen dur kalk trafikte start stop devreye girdiğinde , frenden ayağınızı çektiğinizde araç çalışmıyor. D harfi yanıp sönüyor. Tekrar parka alıp çalıştırıp devam ediyoruz. Başınıza gelmiştir muhtemelen nadir de olsa.

Bu bir arıza değil , sebebi ise start stop devreye girip motor durduğu sırada , herhangi bir sebepten koltuktan temasınızı keserseniz güvenlik açısından araç bunu yapıyor. Örneğin ışıklarda beklerken torpidoya uzandınız vs. Araç koltuktan kalktığınızı, direksiyon başında olmadığınızı varsayıyor ve frenden ayağınızı çekseniz dahi çalışmıyor.

Belki bilen vardır ama yine de paylaşayım istedim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Faydalı bilgi paylaşımı için teşekkürler..:)
  • Arkadaşlar ,

Benim Lastikler 50bin yaptı Mart ayında yeni yazlık lastikler alacağım eskisi contisportcontact5 225/45/19 araç beyninde 19da iki opsiyon var diğeri 225/55/19
    süspansyonlar sert olduğu için bir tık fazla geniş yanak almak istiyorum.Araca arkadan bakınca tabanlar araca göre ince duruyor acaba 235 / 50 / 19 alsam hem görüntü hemde konfor olarak bir tık daha iyi hale getirebilir miyim 235 taban sürtme yada başa bir sıkıntı çıkarır mı. Alacağım yeni lastik premiumcontact 6 yada pliot sport4 suv ikisinden birisi olacak kesin.
    Teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanbankasi

Arkadaşlar ,

Benim Lastikler 50bin yaptı Mart ayında yeni yazlık lastikler alacağım eskisi contisportcontact5 225/45/19 araç beyninde 19da iki opsiyon var diğeri 225/55/19
    süspansyonlar sert olduğu için bir tık fazla geniş yanak almak istiyorum.Araca arkadan bakınca tabanlar araca göre ince duruyor acaba 235 / 50 / 19 alsam hem görüntü hemde konfor olarak bir tık daha iyi hale getirebilir miyim 235 taban sürtme yada başa bir sıkıntı çıkarır mı. Alacağım yeni lastik premiumcontact 6 yada pliot sport4 suv ikisinden birisi olacak kesin.
    Teşekkürler.
    merhabalar , facebookta gruplar var 2 tane büyük kadjar grubu..çok aktifler..her türlü yanıtlıyotlar..Oraya da yazın isterseiz hocam
  • quote:

Orijinalden alıntı: kanbankasi

Arkadaşlar ,

Teşekkürler.
    Araç klavuzunda yer almayan ebatlar muayeneden geçmiyor diye biliyorum.
  • kanbankasi K kullanıcısına yanıt
    225/45/19 olan jant ve lastikleri 215/55/18 e çevirdim. Bu bile araçta rahatlama sağladı.
    Bu araçta 45 olan lastikler, gerçekten vitrin lastikleridir, aracı daha yakışıklı göstermek için vs.
    Böylesi bir araçta lastik yanaklarının yüksek olması konfor açısından bence görüntüden daha da onemlidir.
    Not:Iki lastiği yan yana getirince çaplarının bile hemen hemen aynı olduğunu gördüm

• quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

225/45/19 olan jant ve lastikleri 215/55/18 e çevirdim. Bu bile araçta rahatlama sağladı.
    Bu araçta 45 olan lastikler, gerçekten vitrin lastikleridir, aracı daha yakışıklı göstermek için vs.
    Böylesi bir araçta lastik yanaklarının yüksek olması konfor açısından bence görüntüden daha da onemlidir.
    Not:Iki lastiği yan yana getirince çaplarının bile hemen hemen aynı olduğunu gördüm
    215/65/16
    215/60/17
    225/45/19 muadil lastiklerdir.
    Bu ebatlarin 18"te karsiligi yoktur.

215/55/18 bu ebatlarin muadili degildir.

• Carsever kullanıcısına yanıt
    Kullandığım bu lastik ve jantlar fabrika değeridir demedim zaten..
    Lastik ve jant değişimlerinde siz de çok iyi bilirsinizki +/- 3% lük bir değere kadar tolere edilebilir.
    Benim kullandığım 18 lik lastik ve jantlarımın da farkı %1.2 lik bir farktır.
    Bu değişimin Ben de şimdiye kadar aracımda ve bana yansıyan herhangi bir sıkıntısını görmedim çok şükür..

• manüel vites için sorun yok ama edc için devir ve km değeri değişeceğinden dönüş hızı ve devir birbirini tutmadığı için sıkıntı olacaktır

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Lastik/ jant değişimlerinde servislerin yazılıma müdahale etmesi gerektiğini biliyordum ve değişim sonrası servisle görüştüğümde teknisyen nerdeyse bana gülecekti, öyle birşey mi olur dediğinde
    Sonra bende üstelemedim ve yaklaşık bir yıldır 21bin km dir de bu şekilde kullanıyorum.

• Araç beyninde
    215 60 17
    225 45 19
    225 55 19
    Seçenekleri var araç değerleri abs acil fren destek km ve devir değerlerini lastik seçiminize göre optimize ediyor.
    Orjinal aksesuar seçeneklerinde bu lastiklerde ayrıca opsiyon olarak sunulmuş.
    Bunun dışındaki lastik ebatları uyumlu değil.
    Kayıtlı lastikler yada buna en yakın lastikler seçilmesi gerekir özellikle edc vitesli araçlarda.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanbankasi -- 2 Mart 2020; 1:27:28 >
    Anlıyorum seni hocam, ki ben de zaten bunlara en yakın değerlerdeki şeyi yaptım. O an imkan, durumlar, dukkanda lastik, jantcidaki jant uyumu vs gibi unsurlarda etken oldu.
    Üzerindeki orjinal 225/45/19 yerine bende ne bilim gidip de aman aman birşeyler yapmadımki.
    225/45/19 yerine 215/55/18 yaptım, bunun da orjinale nazaran yüzde 1,2 lik bir değişik oranı var. Yani aman amam birşeyler değil. Hiz kadranindaki oranı da örneğin km saati 96, 6 yi gösteriyorken bu tekerler ile 97, 7 yi gösteriyor olmuş oldu.
    Oranlar ve değerler ortada..

•  YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU

Araç Beyninde uyumlu lastik ebatları (clip renault programı)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kanbankasi -- 7 Mart 2020; 17:54:40 >
  • 2019.06 harita güncellemesi geldi..
    Bu durumda bizim 215/55/18 olan lastiklerimiz araca pek tabi tanımlanabiliyormus dimi.. Ama tabi ben yaptıramadım iş bilmez bir servis çalışanı yüzünden ve oyle de kullanıyorum işte

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi artakalan -- 12 Mart 2020; 20:38:5 >
  • 
Sayfa: önceki 202203204205206
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.