Şimdi Ara

YENİ RENAULT KADJAR ANA KONU (165. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
4.720
Cevap
128
Favori
523.485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-jant-lastik-kumho-225-45r19-xl-96v-wcraft-wp71-kis-lastigi-235-45r19-uygun-448917605/detay
    Bu lastikleri geçen ay 430'a aldım. Daha ucuzu yoktu. Daha taktırmadım ama yorumları iyiydi..
  • Peugeot 3008 almak istiyorum ama acayip fiyatlara çıktı araba. Sıfır daha 10 bin km olmayan full paket kadjarları 135e bulunuyor. Sırf 3008 diye ekstra 40 bin vermek zoruma gidiyor açıkçası.
    Genişlik olarak bakarsak aynılar mı? İkisini de kullanan arkadaşlar var mı burda?
    Ayrıca en büyük eksiklik olarak otomatik bagaj kapağını görüyorum Kadjar'da. Hiç bir pakette yok di mi?
  • aunsalg82 A kullanıcısına yanıt
    Aralarında milimetre detayında farklar var, http://www.automobiledimension.com/car-comparison.php adresinden diğer araçlarla da karşılaştırabilirsiniz.

Haklısınız Kadjar'da hiçbir pakette otomatik bagaj kapağı yok.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aunsalg82

Peugeot 3008 almak istiyorum ama acayip fiyatlara çıktı araba. Sıfır daha 10 bin km olmayan full paket kadjarları 135e bulunuyor. Sırf 3008 diye ekstra 40 bin vermek zoruma gidiyor açıkçası.
    Genişlik olarak bakarsak aynılar mı? İkisini de kullanan arkadaşlar var mı burda?
    Ayrıca en büyük eksiklik olarak otomatik bagaj kapağını görüyorum Kadjar'da. Hiç bir pakette yok di mi?

Kadjar'ın bagaj kapağı amortisörlü, kolay açılıyor.

Ancak, motor kaputunda amortisör yok. 3008'in motor kaputunda amortisör var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gemsaz -- 3 Kasım 2017; 20:23:21 >
  • gemsaz G kullanıcısına yanıt
    Bagaj kapağı ihtiyaç olabilir ama açıkçası kaput çok da mühim bir özellik değil .. olsa iyi olur utlaka ama benim açımdan takılacak bir konu değil .. kaputu ayda yılda bir açarım :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: aunsalg82

Peugeot 3008 almak istiyorum ama acayip fiyatlara çıktı araba. Sıfır daha 10 bin km olmayan full paket kadjarları 135e bulunuyor. Sırf 3008 diye ekstra 40 bin vermek zoruma gidiyor açıkçası.

Ben 3008 test sürüşü yapmıştım. Hatta baktığım zamanlar fiyatları böyle yüksek değildi. İcon edc cam tavan 19 jant Kadjar ile arasında 35-40 bin lira fark vardı GT line olanın. Sürüşünü beğenmiştim, oyuncakları da epey fazla , gösterge paneli ve içeride kokpit bence tasarım olarak en iyilerinden. Dıştan da yakışıklı bir araç. GT line donanımın kadjardan fazlası var. Focal ses sistemi, elektrikli bagaj , kablosuz şarj ilk aklıma gelenler.

Ne var ki eşim çok beğenmedi, kadjar tercih etti. Bir taraftan yürütme maliyeti ve ilk alım masrafı açısından kadjarın epeyce bir avantajı var. Benim maddi olarak işime geldi tabi kadjar olması ama kendime alıyor olsaydım gt line düşünebilirdim. Nitekim ikinci el piyasasında da epeyce tuttu ve fiyatları roket hızıyla yükseldi. 130 binli rakamlarda satılıyordu 3008 gt line ilk geldiğinde. Şimdi listesi 190 bin olmuş enteresan yani. Dediğim gibi ben aldığım zamanlarda 35-40 bin fark olmasına rağmen tercih etmemiştik.

Diğer taraftan daha önce şirket aracı olarak peugeot bipper vardı , arka bagaj üst kapağı için kaç sene önce 300 TL gibi uçuk bir ücret istemişti peugeot. Biz de fiorino parçası aynı olduğu için fiat'tan 95 TL ye almıştık aynı parçayı. Peugeot'ta yedek parça fiyatları halen bu şekilde midir bilemiyorum.

Sürüşü rahat , keyifli araba. Son dönemde satış adetleri de epeyce iyi gidiyor. Mevcut fiyatlara göre 190 bin Peugeot'a verir miyim dersen asla vermem :) O kadar değil.

edit: 25-30 bin yazmıştım , tekrar baktım o dönem fark daha fazlaymış 35-40 olarak revize ettim.

Ek not: Peugeot ana konu başlığından da takip yapmanızı öneririm. Zira bazı ciddi şanzıman sorunları ve elektriksel arızalardan bahsediliyor şu ara.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 7 Kasım 2017; 10:33:10 >

• Kadjarın 1.2 edc'si nasıldır acep?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: lodosunoglu

Kadjarın 1.2 edc'si nasıldır acep?

Kısa süre önce arkadaşım aldı. Sakin sürücüdür. 7,5 -8 arası tüketim yakalıyorum dedi. Performans dizelden daha iyi tabi.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2015 48. Hafta üretim 9500 km deki michelin primacy 3 lastiklerim satılıktır... burda da bulunsun..

• quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

quote:

Kısa süre önce arkadaşım aldı. Sakin sürücüdür. 7,5 -8 arası tüketim yakalıyorum dedi. Performans dizelden daha iyi tabi.

Cevap için teşekkür ederim. 7.5-8 şehir içi iyi değer. Dizel araçların birçoğu da o civarda yakıyor. Performans konusunda emin misiniz? Benzinli 10.7 dizel 11.7 den çok üstün değildir diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi lodosunoglu -- 11 Kasım 2017; 18:17:49 >
  • quote:

quote:

quote:

Cevap için teşekkür ederim. 7.5-8 şehir içi iyi değer. Dizel araçların birçoğu da o civarda yakıyor. Performans konusunda emin misiniz? Benzinli 10.7 dizel 11.7 den çok üstün değildir diye düşünüyorum.

20 hp bir güç farkı var. Bu oranda performansa katkı.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Katılmıyorum. Bu hesapla 132 beygirlik Corolla'nın uçması lazım ama yokuş bile çıkamıyor. Zira motor atmosferik ve tork düşük.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Katılmıyorum. Bu hesapla 132 beygirlik Corolla'nın uçması lazım ama yokuş bile çıkamıyor. Zira motor atmosferik ve tork düşük.

Bu araçlar aynı araçlar. Ağırlığı , şase , kasa aynı. Ayrıca 1.2 motor da turbo ve Torku var. Atmosferik gibi değil.

0-100 de 1 saniye çok kötü bir fark değil 20 hp için. Ara hızlanmalarda etkisi biraz daha fazla olabilir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ridleyscott -- 12 Kasım 2017; 14:21:21 >

• 225/55/19 lastikler takıldı. Servis tarafından onaylanıp kalibrasyonu yapıldı. İnce yanaktan şikayet edenlere tavsiye ederim.
  • drive_earth D kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun..

Sürüş konforu nasıl peki? 45 yanak a göre yol sesi, çukur kasis rahatsızlığında iyileşme hissediliyor mu hocam?

• quote:

Orijinalden alıntı: artakalan

Hayırlı olsun..

Sürüş konforu nasıl peki? 45 yanak a göre yol sesi, çukur kasis rahatsızlığında iyileşme hissediliyor mu hocam?

İyilesme mi? Benim bildiğim jant büyürse konfor azalır.

• artakalan kullanıcısına yanıt
    Bariz iyileşme var , kasis geçerken çok daha rahat, çukurlardan daha yumuşak ve rahat geçiyor. Kesinlikle tavsiye ediyorum .
  • drive_earth D kullanıcısına yanıt
    Yuvarlanma çapı aynı mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: belmethos

Yuvarlanma çapı aynı mı?

Aynı olması imkansız. Jant ölçüsü aynı Çünkü. Hız göstergesi hatalı ölçer. Kayda değer fark olmaz , bence konfor olarak Kazanım iyi ise düşünülebilir. Yol tutuş hissiyatı da biraz değişmiştir. 45 yanak, direksiyonuna yansıyor. Hatta diğer aracımda ön arka 255/35/19 , her dışarı çıktığımda balans bozuluyor, jant yamuluyor ama sürüş dinamiği çok yüksek.

• ridleyscott kullanıcısına yanıt
    Yakın yuvarlanma çapı için 190/55r19 gerekiyor. 225/55r19 a servis nasıl onay vermiş ilginç , fark çok

Burda 225/55r19 farkı bariz orj 17 ve 19 la kıyaslanınca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi belmethos -- 18 Kasım 2017; 14:40:31 >

• 
Sayfa: önceki 163164165166167
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.