Şimdi Ara

Yeni Renault Clio 0.9 TCE Test Sürüş İzlenimleri (video + foto ) (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
434
Cevap
8
Favori
51.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: plectrum

Küçüldükçe küçülmüş yine. Arkaya yan yana 3 kişi oturabiliyor mu?

1.88metre boyumla arkada sıkismadan oturdum.... 3 kişi oturabilir

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu araba 5 vitesmi 6 vitesmi.

Bilgisi olan varmı.
  • 5 vites
  • quote:

Orijinalden alıntı: 4ump4

quote:

Orijinalden alıntı: dkc44

quote:

Orijinalden alıntı: _eRay

quote:

slm arkadaşlar :)
    konu birazdan fena karışacak gibi o nedenle ben konun özüyle ilgili bir iki şey söyleyeyim dedim :) dün bizde bayideydik tes aracı garajdaydı sürüş yapmadık ama az biraz baktık nasıldır diye :)
    B sınıfı araç tabi öyle uçmadan baktık ama herkes demiş ya arka camlar haklılar biraz ayıp etmişler :))) bu arada varmı araç dedim kırmızı geliyo dedi 39300 tl tce 90 benzinli için !!! yok artık dedim 3 - 5 koyarım golf alırım dedim satıcı bile güldü :))) sitede anahtar teslim fiyat deniyor ama bayiye gelince yok şu yok bu deyip 1100 tl ekliyorlar anlayan beri gelsin !! bu konuda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ;)

Aynı durumu ben de yaşadım, resmi sitedeki fiyatlar ile bayideki fiyatlar tutmuyor. 2 gün önce Çetaş'ta tam dolu Megane için 64bin lira liste fiyatı var size indirimle 61 olur dediler ben de internette zaten bu fiyat yazıyor nasıl indirimli hali diye sordum. İnternette bayi katılım payı, plaka masrafı vs vs. eklenmemiş hali diye geçiştirdi.

hiç sorma üstadım :)) yaa vw de arkadaşım çalışıyor sitede ne ise o fiyat bunları anlamadım sanırım bayilerinde henüz tam olarak bir fikri yok bu araçlar ve fiyatları hakkında ! bekleyip görücez kasımda fuar var ama gerçekten benzinli B sınıfı için biraz fazla fiyat söylediler ;) ok araç donanım olarak iyi ama rekabet diye birşey vardı da bu arkadaşların pek haberi yok galiba :)))

arkadaşlar bu çok normal bir durum tvlerde hep yazar 29.900 başlayan fiyatlar ama en boşu modelleridir ve cezbetmez insanı o da olsun bu da olsun 32ye masadan kalkarsın.Bu, yıllardan beri devam ediyor her araba için geçerli.

selam üstadım,
    iki cevabın içinde teşekkürler öncelikle... benim de ilk tercihim b sınıfı clio tabiki ekonomik olması nedeniyle... yalnız garip olan şu renault un web sayfasında ki fiyatlar anahtar teslim diye geçiyor sadece trafik sigortasının birinci taksidini biz ödüyoruz ama bayiye gidince + 1100 tl istiyor :) tabiki biz aracı konfigüre ettikçe fiyat artacaktır ona sözüm yok zaten benim aklımda ki araç tce 90 icon + kırmızı + 17'' jant = 38150 gibi bir fiyat oluyor bayide ki arkadaş bana kırmızı gelicek dedi jant nedir bilmiyoruz fiyatı 39300 dedi :))) yani resmi internet sitesinden farklı :)

sonuç olarak ya resmi sitesi yalan söylüyör ya da bayi ( hadi yanlış biliyor diyelim ayıp olmasın ) durum bu en sağlıklısı beklemek hatta buradaki arkadaşlara da tavsiyem istanbul da olanlar için tabiki 3 hafta sonra ki fuarı beklemeleri olacak...

• yapmayın yaw bu arabada 17 jantı napacaksınız?? Havaya para saçmaktan başka bir faydasını söyleyin bana.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ardatun

yapmayın yaw bu arabada 17 jantı napacaksınız?? Havaya para saçmaktan başka bir faydasını söyleyin bana.

Görünüşü çok etkiliyor Şahsen bende 17" isterim
  • güzel
  • B segmenti araç ve 17" jant... Bana da hiç mantıklı gelmiyor... 15" yeterli, estetik istiyorsanız da 16" olabilir ama 17" bence de abartılı...
  • Bari 16 alın en fazla
    17 jant aldığınızda lastik yanak genişliği azalacak, lastiklerin yanaklarının balon yapma ihtimali artacak.
    Süspansiyon açısından zaten yumuşak olmayan araba kazık gibi olacak.
    Tabi böbrek taşı düşürmeye faydası olabilir :)
    Ucuz lastik bulma şansınız kalmayacak.
    Kış lastiği alırken de lastik fiyatlarından dolayı canınız sıkılacak.
    Araba daha çok yakacak.
    Hızlanması kötü yönde etkilenecek.
  • benimkisi tamamiyle estetik ile alakalı yoksa haklısınız buna bir lafım yok
  • İnceleme ve test yapıp yorumlayan arkadaşlar emeğinize sağlık teşekkürler.
  • tamam arkadaşlar ikna oldum 850 tl cepte kaldı da şu 1100 tl için ne diyorsunuz merak ettim bayi karı haricinde ki + meblağ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dkc44 -- 8 Ekim 2012; 12:22:46 >
  • İş güç yok devamlı test

10 dk kullandığıyla sayfa yazmış adamlara bak yahu
  • clio 4 fiyatına göre çok iyi ama ben yinede arka camların elektrikli olmasını isterdim. nedeni sorarsanız arkadaki oturanı yolda bırakıp. devam ettiğimizde cam açık kalmışşa inip o camı kapatmak adeta eziyet.

saçma sapan yağmur sensörü far sensörü hatta hatta park sensörü koyacağınıza arka camı elektrikli yapsanıza kardeşim.

yinede fiyat aralığında en iyi en dolu araç. kısmetse indirim bekleyip abime birtane alacağız.
  • quote:

tamam arkadaşlar ikna oldum 850 tl cepte kaldı da şu 1100 tl için ne diyorsunuz merak ettim bayi karı haricinde ki + meblağ...

sıkı pazarlık et, saçmalamasınlar
  • Ben de izlenimlerimi yazayım;

Dışı gerçekten çok güzel, kırmızının aksine beyazı daha çok beğendim, sınıfında en üst noktada bence dizayn konusunda

İçi dışı kadar iyi değil, ön konsol basit duruyor, dokunmatik ekranda üst düzey birşey değil, piano black konusundaki endişelere katılıyorum bir kaç yıl sonrası için bana güven vermedi açıkcası... İç mekan siyah olunca kalite algınız yine belirli bir seviyenin üstünde oluyor, ancak kırmızı ön konsolda kalite algısı düşüyor bir miktar, kırmızı iyi olur diye düşünüyordum ama canlı gördükten sonra kırmızı iç mekanın daha basit durması hoşuma gitmedi...

Araçların önüne internetten yüksek fiyatları yazmışlar, söyleyince internet fiyatına iniyorlar... 17" alınabilir dedi hatta fiyatına 740 lira dedi satış danışmanı, hatta iç makanı da isteiğiniz gibi şekillendirevilirsiniz dedi... Sunroof konusunda bilgisi yoktu, elektrikli arka cam içinde aralık ayı dedi...

17" jantlı beyaz dci için 43240 lira dediler, indirim yok bu fiyattan....sunroof elektrikli arka camlar koyu arka camlar felan da lazım bence...

Sonuç olarak ilk izlenimlerim güzel bir araç olduğu ama süper hiper felan değil, inidirimli fiyat alırsak alınabilir...

• quote:

Bari 16 alın en fazla
    17 jant aldığınızda lastik yanak genişliği azalacak, lastiklerin yanaklarının balon yapma ihtimali artacak.
    Araba daha çok yakacak.

abartmayın hocam, bir kademe yanak düşüşü ve bir inch jant artışyla araba kazık gibi felan olmaz, çok hafif bir sertlik olur süspansiyon sistemi değişmedikten sonra, taban genişliği artmadıktan sonra hızlanma ve tüketime etkisi belli belirsizdir... sadece lastik fiyatında artış olur çünkü çok satılan bir ölçü olmadığı için... bunların etkisi görünüme olan etkisinin yanında solda sıfır...

• quote:

Bari 16 alın en fazla
    Araba daha çok yakacak.

16 alırsak bu seferde yay ile alçaltmak gerek

17 jant olunca kaç yanak oluyor acaba bilen var mı?

• quote:

Orijinalden alıntı: BenGiDeR

quote:

Bari 16 alın en fazla
    Araba daha çok yakacak.

16 alırsak bu seferde yay ile alçaltmak gerek

17 jant olunca kaç yanak oluyor acaba bilen var mı?

Ben bilmiyorum :)
    Renoya sorun :)

Tahmin ediyorum sadece, 205/45R17 kullanabilirler.
    Eğer öyleyse lastik yanak genişliği 1.5cm kadar azalır. Jantın alt ve üst kısmında toplamda 3cm kadar azalma olur lastik yüksekliğinde.

• quote:

Orijinalden alıntı: wolfien

B segmenti araç ve 17" jant... Bana da hiç mantıklı gelmiyor... 15" yeterli, estetik istiyorsanız da 16" olabilir ama 17" bence de abartılı...

b sınıfında 17 spor versiyonlarda anca olabilir RS, GTI falan onun dışında standart modeller için bencede abartı. 16" max olmalı ki 16'da da yanak incelecek bu sefer lastik ince olduğu için jant büyük aracın kendisi düdük gibi duracak. o yüzden B sınıfı için en ideali 15"
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.