Şimdi Ara

Yeni Renault Clio 0.9 TCE Test Sürüş İzlenimleri (video + foto ) (12. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
435
Cevap
8
Favori
51.674
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bugün aracı tekrar test ettim başka bi bayide. Yol tutuşu merak ettiğim bi husustu 4-5 sefer aynı virajlara dalarak denedim ve gayet başarılı.

O yumuşak arka süspansiyonlara rağmen , arkayı kesinlikle salmıyor , önden kayma eğilimi yok , araç stabil kalıyor.

Tekrar yazayım 0.9 tce motor çok keyifli ama 6.000 devir redline olması canımı sıktı.
  • [size=4]swat882 den yeni fotoğraflar

• o ekran türkiyeye gelmez diyorlardı sanki çok biliyorlar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ilhan032 -- 8 Ekim 2012; 21:05:42 >
  • okuduğum kadarıyla yakıt 10. gibi bir rakam çıkıyor.anlık tüketimdeki rakamlar pek gerciği yansıtmaz, zira benim araç 4.4i 8.5 yakıyor,
  • quote:

Orijinalden alıntı: swat882

[size=4]swat882 den yeni fotoğraflar

Bu fiyat konusunda bir saçmalık var ama hadi hayırlısı. Bu aracın fiyatı resmi sitede 42,490TL bayiide nasıl oluyırda 44,100 lira yazıyorlar anlamak mümkün değil. Renault genelde bayiidede iyi indirim yapan firma ben liste liste fiyatı 42,490 ise aralıkta 40-40.5 gibi bir rakama alırım diyordum ama bu durumda imkansız gibi görünüyor. Peki megane fiyatlarını soran oldu mu? Ondada liste fiyatları ile bayii fiyatları farklı mı? Megane için internet fiyatları doğruysa clio almak için manyak olmak lazım çünkü megane 1.5dCI 90hp extreme donanım(orta versiyon) 46,600 lira görünüyor

• renault bayilerinden bir kaç tanesini gezdim ve anladığım kadarı ile renault bayileri sizin internet fiyatlarını bilmediğinizi varsayarak fiyat koyuyor ancak durumu anlattığınız zaman internetteki liste fiyatından daha uygun fiyat teklif edebiliyor ..
  • Testi yapan anıl ve swat kardeş video da ki otoparktan çıkarken ki 48 plakalı megane benim aracım ben içerde pazarlık yapaken siz test ettiniz muhtemelen ben oyaklı fiyat aldım ankara maisten 40500 icon 90 lık dci araç için 36000 tl de tce icon için yani oyak a rağmen bu kadar düştüler yani tüzel alıcaklar için fazla bir indirim beklemeyin derim ben bence bu sınftaki en iyi araç clio 4 oldu b sınıfının en iyi aracı için gayet iyi rakamlar bunlar kıçıkırık poloya 40 lira veriyo millet.
  • arabalar çok pahalı bence,
    ben 41.500 tl ye 2010 başında 0 km megane sport tourer full almıştım.
    şimdi bu fiyata clio nun fulunu veriyorlar, nolmuş böyle ya
  • quote:

Orijinalden alıntı: mst105

arabalar çok pahalı bence,

Aynen öyle , bende 2010 yılında şimdiye göre çok çok uygun almıştım aracımı.
  • icecek, bardak koyma yerleri nasil yada daha dogrusu varmi arkadaslar, ben resimlerden goremedim.
  • ben 2 koltuk arasında bardak koyma yerleri gördüm diğerlerine dikkat etmedim
  • Araç çok güzel genel olarak yalnız şu piano black kağlamalar iğrenç ötesi.Kıl tüy el parmak izi çizikler ışık yansıması rezilliğin önde gideni kısaca.Dizüstü bilgisayarımda bile hoşlanmıyorum. Piano black kaplamalar olmadan alınamıyor mu bu araçlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Araç çok güzel genel olarak yalnız şu piano black kağlamalar iğrenç ötesi.Kıl tüy el parmak izi çizikler ışık yansıması rezilliğin önde gideni kısaca.Dizüstü bilgisayarımda bile hoşlanmıyorum. Piano black kaplamalar olmadan alınamıyor mu bu araçlar?

Yakindan gormedim ama anlasilan forumdaki yorumlara gore, disi harika, ici ise bir o kadar hayal kirikligi. peugeot 208 bile kalite arttirirken iyi olmamis elbet. ama yinede fiyat avantaji var 208 ve polo`ya gore. ben edc`li dizel modelinin cok tutulucagini tahmin ediyorum, hele b segmenti daha cok bayanlarin tercih etiigi bir segment, otomatik vites olmazsa olmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fullflavor1977

quote:

Orijinalden alıntı: ecay

Araç çok güzel genel olarak yalnız şu piano black kağlamalar iğrenç ötesi.Kıl tüy el parmak izi çizikler ışık yansıması rezilliğin önde gideni kısaca.Dizüstü bilgisayarımda bile hoşlanmıyorum. Piano black kaplamalar olmadan alınamıyor mu bu araçlar?

Yakindan gormedim ama anlasilan forumdaki yorumlara gore, disi harika, ici ise bir o kadar hayal kirikligi. peugeot 208 bile kalite arttirirken iyi olmamis elbet. ama yinede fiyat avantaji var 208 ve polo`ya gore. ben edc`li dizel modelinin cok tutulucagini tahmin ediyorum, hele b segmenti daha cok bayanlarin tercih etiigi bir segment, otomatik vites olmazsa olmaz.

Hayal kırıklığı olacak bi durum yok , bu araç yerli üretim ve işçilik olarak çok başarılı bi araç.

Kişiselleştirme olanağı koymuşlar , isterseniz almazsınız piano black olur biter.

• quote:

Orijinalden alıntı: mst105

arabalar çok pahalı bence,

B sinifi araclar pahali bence sadece

Jazz,clio,polo,fiesta

En az 3000 tl pahali bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ustam test ve bilgiler için teşekkür ediyorum emeğinize sağlık.

Şimdi bu 0.9 Start Stop modeli ile dizel icon Start stop icon modeli arasındayım.Benzin pahalı tamamda dizel de ucuz değil arkadaş şu an dizel fiesta kullanıyorum yakıttan çok memnunum .Benzinliye geçersem şoka girermiyim meraklardayım. Benzinli Start stop icon fiyatıda çok uygun geldi bana siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?
  • quote:

Orijinalden alıntı: RuLazz®

Ustam test ve bilgiler için teşekkür ediyorum emeğinize sağlık.

Şimdi bu 0.9 Start Stop modeli ile dizel icon Start stop icon modeli arasındayım.Benzin pahalı tamamda dizel de ucuz değil arkadaş şu an dizel fiesta kullanıyorum yakıttan çok memnunum .Benzinliye geçersem şoka girermiyim meraklardayım. Benzinli Start stop icon fiyatıda çok uygun geldi bana siz ne düşünüyorsunuz arkadaşlar?

aslında pekte ucuz değil ama diğer araç fiyatlarına bakınca gayet uygun fiyatlı gibi görünüyor.
  • bu araca bayıldım..

chevrolet cruze lt plus wtcc 2 bin km de (sıfırı 45 bin liste fiyatı) verilip bu araç alınır mı ne dersiniz? aile aracı olarak alınacak tabii..çoluk çocuk falan binecek.

0.9 litre ve 1.5 dizel arasında kaldım..bunu düşünme sebebim, malum kullanma masrafları..
  • Selam arkadaşlar.

Ben de konuya kendi tarzımla destek olmaya, meraklılara yardımcı olmaya çalışayım.

Aracı pazartesi günü showrooma da girmesinin avantajıyla çok ayrıntılı bir biçimde inceleme şansı yakaladım.

Kırmızı rengi kullanarak insanları daha çabuk avlayabileceğini düşünmüş olmamılar ki showroomda 3 adet kırmızı Clio kafa kafaya vermiş alıcı bekliyor. Haksız da değiller. Renk mükemmel. Zaten çatır çatır yeni CLio satıyorlardı. Gelen herkes yeni Clio soruyor, bazıları da direk pazarlığa giriyordu. Showrooma giren araçlar girer girmez satıldı. Aynı aracı 2 kişinin isteyip, birinin hayal kırıklığına uğradığı bir durum da gördüm.

Aracı tanımlamak için en güzel poz bu olsa gerek. Showroomda aracı gören herkesin heyecanlandığını gözlemleyebiliyorsunuz.

Zaten şu fotoğrafta da aracı aldıktan sonra nasıl bir hayatınızın olacağı güzelce anlatılış.

Zaten çok dinamik olan dış tasarım, bu gibi ayrıntılarla hem daha dinamik, hem de daha şık olmuş.

Arap yağı bol bulunca şeyine sürermiş hesabı..

İcon donanımda anahtarsız giriş mevcut.

Farların üzerinde "x2 halogen" yazıyor ama ben ne anlama geldiğini çözemedim.

Büyüklüğü eleştirilen ön logo, ön tasarımla tam bir bütün gibi duruyor. Büyüklüğü göze batmıyor, hatta güzel geliyor.

Şişik arka çamurluklar ekstra sportiflik katıyor. Araç segmentinde hiçbir arabanın olmadığı kadar sportif duruyor.

Stopların altındaki bu siyahlığı da piano yapmamaları beni şaşırttı.

Difüzör yok ama görüntüsü var.

Ön çamurluklar plastik arkadaşlar.

Uzaktan seçilemeyen bir kaç ayrıntıyı paylaşayım.

Bu da boynuzlu

Arka cam sportif tasarıma kurban verilmiş. Çok küçük.

Fotoğrafta kaç Renault Logosu var sayın. Ayrıca uzaktan gözükmeyen bir ayrıntı da bu fotoğrafta. "Clio" yazısına dikkat.

Loş ışıkta rengin nasıl gözükeceğini de simüle ettim.

GÜndüz ledleri araç çalıştırıldığında kendiliğinden yanıyor; ancak park ışıklarını yakar yakmaz sönüyor.

Kaput amortisörlü. Keçe yok.

Ancak o benzinliydi. Dizel motorda keçe var.

Bayii araçlara kendisi geri görüş kamerası eklemiş ama 3 araçta da arkada kameranın yerleşimi farklı.

Ayrıca görüntü Multimedya ekranına gitmiyor. Geri görüş ekranı olan ve sonradan takılmış dikiz aynasına gidiyor.

İç mekana geçelim.

Ön konsoldaki kırmızı gözüken yerde yumuşak hisli kaplama kullanılmış. Malzeme kalitesi olarak başka ekstrası yok.

Ön kapılarda piano kaplama ve kol dayamadaki deri dışında her yer sert plastik; ancak bu plastiğin üzerine desenler işlenerek kötü görüntü ortadan kaldırılmış, kalite hissi artırılmış.

İnanamayacaksınız ama parlak siyah göremeyeceğiniz yerler de var.

Klima kontrolleri çok pratik.

Bass Refles hakikaten çalışıyor gibi.

Dİreksiyonda kullanılan deri diğer Bursa üretimi modellere göre daha kaliteli duruyor.

Tavan aydınlatması daha şık olabilirdi.

Multimedya ekranının fazla ısınması bu şekilde engellenmeye çalışılmış.

Kolçağın içine cüzdan falan girer işte.

Yan havalandırma kanallarında hem piano, hem de korom kaplama kullanılmış.

Ön koltuğu kendime göre ayarladığımda öndeki genişlik şu şekilde

Arkada da genişlik şu şekildeydi.

Ben oturduğumda durum bu. Kafam tavana değmiyor.

El freninin arkasında arka koltuklar için bardaklık ama çok kullanışlı değil.

Şu camı koyarken ne düşündüler acaba?

B segmenti araçlara göre geniş bir bagajı var.

Ancak eşiği fazla yüksek ve bu da yükleme yapma açısından zorluk demek.

Bagaj taban halısı altında kullanılan yalıtım malzemesi.

Kapak tutamağı bu şekild değil de, tutuş yeri üste gelecek şekilde yapılsaydı daha iyi olurdu. Bu şekilde kullanımı zorlaşmış. Kapaktaki kaplama işçiliği gayet başarılı.

Arabada görünürde bulabildiğim tek işçilik hatası da bagajdaydı.

R-NAV ile baş başa bırakayım sizi.

Öncelikle belirteyim; ekran resistif.

Araçla ilgili Olumlu taraflar
    -Motor ve yol sesi yalıtımı segmentinin üstünde.
    -Süspansiyonlar C segmenti otomobiller kadar dengeli. Sessiz çalışıyor ve iyi darbe emiyor.
    -Yol tutuşu gayet başarılı
    -0.9 motor hem ekonomik hem de atak olmayı başarabiliyor.
    -Standart donanım çok iyi.
    -Donanıma rağmen fiyat rekabetçi.
    -Bagaj geniş.
    -Kişiselleştirebilme seçenekleri fazla.
    -İşçilik iyi.
    -0.9 motorun sesi kışkırtıcı.

Olumsuzlar
    -A sütunundan rüzgar sesi alıyor.
    -Koltuk dolguları daha sert olabilirdi.
    -Tasarım uğruna küçültülen cam ve kalın C sütunu sebebiyle arka görüş sıkıntılı.

Bu arada olumlulara yazsam mı bilemedim ama kapı sesine iyi çalışmışlar. VW'leri kıskandırır yani.

Özetle; Bu güne kadar üretilmiş en iyi Clio. Pek çok beklentiyi iyi derecede karşılayacak kadar iyi. Renault çok çok iyi iş çıkartmış.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Utku -- 11 Ekim 2012; 4:18:13 >

• 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.