Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (269. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
5.430
Cevap
69
Favori
553.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: the_tuzla

Orjinali ile dene istersen benimde kart gitti :) Dosyaları geri atmaya çalışıyorum ama birden kart " bağlı değil " olarak görüyor.

Bugün Tomtom sitesinde bakarken gördüm Rlink ( araç tarafı için ) güncelleme gelmiş.
    https://www.tomtom.com/tr_tr/in-dash-navigation/wnro-rlinkevolution/
    Ben 15-20 gün önce güncelleme yapmıştım zaten. Muhtemelen bendeki kart güncel. Tabiki ses dosyasız :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yılmaz1907 -- 18 Ağustos 2020; 21:24:45 >

• quote:

Orjinali ile dene istersen benimde kart gitti :) Dosyaları geri atmaya çalışıyorum ama birden kart " bağlı değil " olarak görüyor.

Bugün Tomtom sitesinde bakarken gördüm Rlink ( araç tarafı için ) güncelleme gelmiş.
    https://www.tomtom.com/tr_tr/in-dash-navigation/wnro-rlinkevolution/
    Fazla kafanızı ağrıtmayım.
    Ben çok uğraştım ama sağlam yedeği karta araçta çalışacak şekilde yükleyemedim.
    Karta kopyala yapıştır ile olmuyor, eğer siz bulursanız bana da yolunu anlatmanızı rica ediyorum.

• Yılmaz1907 kullanıcısına yanıt
    https://tr.rlinkstore.com/authentication

Linkinden girdiğinizde dosyalar gözüküyor mu ?

Yeni Renault Captur

• quote:

https://tr.rlinkstore.com/authentication

Linkinden girdiğinizde dosyalar gözüküyor mu ?

Hayır, orijinal kart içinde hiç bir şey görünmüyor.

• the_tuzla kullanıcısına yanıt
    Daha doğrusu linkten hangi bölüme bakmam gerekiyor
  •  Yeni Renault Captur

Direk kopya ile olmuyor. Rlink store da uygulamalarımdan sd karta gelip yönet dediğinizde liste çıkıyor.Yanlarındaki kutucuklar aktif ise seçip senkron demeniz gerekiyor.
    Hocam R-Linkte bunlar var

Yeni Renault Captur

SD kartta bunlar

Yeni Renault Captur

Senkronize ete tıklayınca da bu uyarıyı veriyor zaten

Yeni Renault Captur
  • Dosya içinden sesleri alma yöntemi olsa alıp göndereyim ama kolay olduğunu düşünmüyorum.

Benimde durup dururken gitti Harita.Ben 10.05 haritasını ebaydan ( Türkiyede 700 TL iken ) 250 TL ye almıştım o zamanın kuru ile.Şimdi bakıyorum yine 300 TL ye 10.45 haritası var gözüküyor.

Android auto ve carplay araştırdım . Android için yardımcı olavak bir arkadaş var ama telefon Iphone ve carplay de olmuyor Rlink1 olan cihazlara.

Açıkçası imkan yok ise bende yine ebaydan güncel ( 2020-2021 ) harita yüklü sd kart alıcam :)
    Hiç servis ile görüştünüz mü?
    Ben İstanbul/Silivride bulunan servise gittim bayağı uğraştılar ama uğraşan da pek anlamıyordu, sağı solu aradı, 1 hafta gittim geldim yapamadı. Bende sıkılıp vaz geçtim.
    Kart için de o zaman 700 lü bir rakam söylemişlerdi.
    Ebaydan alırken şase numarası falan mı veriyorsunuz? Yoksa bildiğim kadarıyla her kart her araca olmuyor.
    Ben o riski alıp kartı satın aldım.Tabii dikkat etmek lazım hangi model ve araçlara uygun olduğunu .

Ve tak çalıştır sıkıntı olmadı.

29 Pound. ama kargo ne olur bilemiyorum birde gümrük vergisi vs çıkmamıştı daha önce.( Ebaydan ben direk alamadım arkadaşımın paypal hesabı vardı öyle halletmiştik )

https://www.ebay.co.uk/itm/LATEST-RENAULT-TomTom-R-LINK-V10-45-SD-CARD-NAVIGATION-SAT-NAV-MAP-2020/283947653600

Bir pound 10 TL desek 300 TL eder. hadi salladım 100 TL de vergi vs çıksa 400 TL . Tomtom sayfasında 1 sene 630 TL yazmışlar.Renaultta 50 EUR ama 10.45 versiyonu yok sanırım .10.15 yani 2019 yılı var.

Ses dosyaları bu yeni kartı alırsak içinde olacak değil mi?

Şimdi ben ses dosyasına takıntılı değilim. Bana yol falan tarif etmesin, hatta sesli komutlarda çalışmasın sıkıntı değil.
    Ekranın dili Türkçe, sadece 1 ses dosyası var oda Almanca. Ekran dilini de Almanca yaparsam hiç bir sıkıntı yok ama her şey, yol bilgisayarı dahil Almanca oluyor.
    Eğer ben gördüğümü anlayım deyip dili Türkçe yaparsam ses doyası mecburen tek olan Almanca olduğu için o Almanca kalıyor.
    Her aracı çalıştırdığımda hatta aracı çalıştırıp geri vitese aldığımda ekranda görüntü bile gidiyor direk ses dosyasını değiştir yazısı çıkıyor.
    Ben geri gitmeyi falan bırakıp geri geri tuşlarına tıklayarak kamera görüntüsünün gelmesini bekliyorum.
    En çok bu canımı sıkıyor.
    Ekranda başka ne olursa olsun vitesi R ye aldığımda direk kamera açılırken bu ses dosyası ne kadar önemliyse kamerayı bile kapatıp onun uyarısını veriyor.

Bir de siz araştırmışsınızdır. Bu kartı Türkiye'de Renault hariç satan hiç bir firma yok mu?
    Açıkçası ben ikinci kartı sıkıntı olduğundan değil güncel harita olması açısından almıştım.

Ve yeni aldığım kart Avrupa haritası ve içerisinde Türkiye olduğundan sıkıntı olmadan kullanıyordum. Sizdeki durum sadece karttan mıdır bilemiyorum. Servis yorum yaptı mı size sadece kart değişecek vs diye ?

Birde Türkiye de bulamadım o sebeple Ebay'dan aldım ve ucuza geldi. Türkiye de olsa bile ebaydan uygun olacağını sanmıyorum açıkçası . Bir ara satan bir firma vardı ama şimdi aradığımda bulamıyorum.

Elimdeki yeni kart var diye güvenip sırf denemek amacı ile eski sd karta format atıp deneyeyim dedim ama denemeseymişim :)
    Servisteki ustanın bir şeyden haberi yoktu. Orayı burayı aradı bol bol. Bir çözüm bulamadı, yeni kart dedi çıktı işin içinden.

Aslında çorlu da bir servis daha var, o biraz büyük bir servis, orta gidiyim diyorum. Olmazsa bende yeni kart alma yoluna gideceğim.

Olmadı biraz Almanca öğrenmek lazım, benim sorun çözülecek o zaman 🙂

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2019 model 16.000 km de sedefli beyaz renginde, cam tavanlı ikinci el captur alarak aranıza katıldım.
    Sadece 9 ay kullanmış ama 9 ayda 16 bin km yapmış fena değil. Hiç hata boya çizik vs yok.
    Aldıktan sonra ziebart ta seramik kaplama ve gövde altı ses izolasyonu yaptırım 3500 lira kk ile taksitli.
    Şu an tek sıkıntım lanet start stop özelliğini her aracı çalıştırdığımda direksiyonun solundaki A düğmesine basarak devre dışı bırakmak can sıkıcı, bi ara araştırıp gerekir ise yazılımından komple devre dışı kalabiliyor mu ona bakacağım.

Yeni Renault Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sabitkale -- 19 Ağustos 2020; 17:41:58 >

Hocam kartı FAT32 ve 32Kilobyte olarak biçimlendirip dosyaları içine atmayı deneyebilir misiniz ?

Ben bugün bu şekilde ama sonradan alınan değil.Elimde bulunan 2 adet Rlink kartı formatlayıp denedim. Aracın kendine ait olan kart ile harita çalıştı.

İkinci sonradan aldığım farklı haritanın klasör adını değiştirmemiştim deneme yanılma ile yapmaya çalışıyorum .
    Kartın içine kopyala yapıştır ile mi atayım.

Evet.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
    Bu şekilde denemiştim ama şimdi tekrar deneyim.
    Ama ben yeni aldığım sıfır bir karta yüklüyorum, orijinal kartta haritalar zaten var, onu riske etmiyorum.
    Tek çalışan kart o
    Bende haritalar zaten var, ses dosyaları yok.

• 
Sayfa: önceki 267268269270271
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.