Şimdi Ara

Yeni Renault Captur (173. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5.429
Cevap
69
Favori
553.480
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: handuvarları

Merhaba, bu görüntü R-link ile ilgili mi? Yoksa biz de yakıt tüketimini bu ekrandan görebiliyor muyuz? (aracım 1.5 icon )

Bu resimden bahsediyorsanız bu yakıt tüketimi ile ilgili

Yeni Renault Captur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi the_tuzla -- 7 Mart 2015; 0:09:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Fuji

Bugun Bende araniza Renult Captur Icon 1.2 edc ile katildim.Herkese kazasiz surusler...

Hayırlı olsun, ben de almak istiyorum bu araçtan, yeni bir kullanıcı olarak araç hakkında görüşlerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Bu arada 2015 model mi aldınız yoksa 2. el mi?

Bir de arkadaşlar outdoor ile Icon arasında Navigasyon sistemi farklı sanırım. Ne farkı var paylaşabilir misiniz? Teşekkürler.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BJK -- 7 Mart 2015; 16:57:10 >
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Tesekkur ederim.Umarim Sizde istediginiz gibi bir araca sahip olabilirsiniz.Arac daha bir haftalik.Sadece sehirici kullanma firsatim oldu.Ortalama sehirici tuketimi 7 litre civarlarında.Sanirim rodaj sonrasi dahada dusecektir.kullanimi cok rahat ve konforlu.Motor yeterince guclu.Edc sanzimanda gorevini iyi yerine getiriyor.Outdoor ve icon donanim farklarini tam olarak bilmiyorum.Sanirim en onemlisi cekis kontrol sistemi var outdoor da.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • the_tuzla kullanıcısına yanıt
    Yani ben de aracımda bu ekranı görebiliyor muyum?
  • handuvarları H kullanıcısına yanıt
    Hocam sizdeki model nedir ?
  • the_tuzla kullanıcısına yanıt
    1.5 Dizel ıcon çift renk. Tavan siyah gövde beyaz. Tabi bir de şunu eleştirmek istiyorum. Aracın beyazı krem beyaz.Ben aracı ilk alanlardanım.Ancak bayide beyaz rengi gördüğümde hayal kırıklığına uğradım.Bu beyaz piyasadaki metalik beyaz olsaydı araç bence daha havalı olurdu.Bu krem beyazını sevmedim pek.
  • Selam arkadaşlar bende bu ay sonunda 1 yılı dolacak olan Captur 1.2 Edc sahibiyim. Yazılanların çoğunu okudum ancak başıma gelen arızaya rastlamadım ya da gözden kaçırdım. Hemen anlatıyorum.

Bugün Sabah 9:00 da arabamı park ettim ve işe gittim. 17:30 gibi aracımın yanına bir gittim ki ne göreyim. Farlar açık :). Şok içinde baktım aracı çalışır halde mi bıraktım? (olur ya havada kararmak üzere kendi kendine yanmıştır) Ancak araç kilitliydi ve kesinlikle çalışır halde değildi. Açtım kilidi kapıyı açtığım gibi farları açık bıraktığımız zaman nasıl bip bip ses çıkarır aynı şekilde ses vardı, üstelik Farlar automatic seçeneğinde durduğu halde. Neyse farlar yanmasına rağmen haliyle ben akünün sıkıntı yaratacağını düşünürken ilk seferde araç çalıştı göstergelerde akü ile ilgili problemde yoktu. Servisi aradım servisteki bayanda inanamadı :) Neyse şimdi automatikten cıkardım 0 konumunda stop ettim aracı umarım tekrar kendi kendine yanmaz sabaha kadar bitirir aküyü. Haa 9 ile 17.30 arası nasıl bitmedi diye düşünüyorsanız hava kararmasına yakın resmen otomatik şekilde farlar yanmış :) Inanılır gibi değil.

Birde yarın aracı servise götürücem 410tl civarı bir rakam verdiler o da kesin değil Boğaziçi Mais. Yinede bu durumda servise sokucam çünkü araca 1 kere yağ eklettim ve yine yağ eksik uyarısı vermeye başladı. (km 12.000).

Bu sıkıntıları yaşayanlar varsa paylaşırsa sevinirim. Canım çok sıkıldı iş stresi yetmezmiş gibi birde bu sıkıntı çıktı başıma o değil yarın hanım götürecek aracı servise yine istediklerimi soramayacağım! :(

• Benim bildiğim Renaultlarda kontağı kapatsan da far açık kalıyor. Yani bi sıkıntı yok gibi. Hava kararmadığı için far yanmamış. Hava kararınca sensör devreye girmiş yakmış.
    Kontak kapalıyken bile 0 a getirmelisiniz.
  • Hmm bugün servise verdim inceleyip arayacaklar. Ama ilk defa başıma geldi. bakalım artık ne cıkacak.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

Benim bildiğim Renaultlarda kontağı kapatsan da far açık kalıyor. Yani bi sıkıntı yok gibi. Hava kararmadığı için far yanmamış. Hava kararınca sensör devreye girmiş yakmış.
    Kontak kapalıyken bile 0 a getirmelisiniz.

ben hep autoda bırakıyorum, kontak kapalı olduğu için kendi kendine yanmıyor. Kontağı kapatınca far açık kalmıyor yani.

Arkadaşın bahsettiği gerçekten çok enteresan bir durum. Acaba aracınızın karşısındaki araç farlarını yaktığı için sanki sizinkiler yanıyormuş gibi gözükmüş olamaz mı?
  • Yok hocam kesinlikle yanıyordu. Dediğim gibi kapıyı açtığım anda ötmeye başladı far ikazı. üstelik autoda olduğu halde bende şaşırdım açıkçası.

Şimdi Servisle konuştum onlarda (Boğaziçi Mais) ilk defa duymuş böyle bir hatayı. Reset attık tekrarlanırsa getirin bakarız dedi. Umarım bir daha olmaz. Navigasyon ekranının çevresinde boya atmaları olmuştu onu söyledim garanti için yazı yazdım gelince size bilgi verir değiştiririz dedi acaba mevcut alanımı değiştirecekler yoksa komple navigasyon ekranınımı bilemedim. %10 da indirim sağlamışlar saolsunlar 371tl ye gelecek ilk sene bakım.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alsvartr -- 12 Mart 2015; 11:12:20 >
  • Demek auto far sensörü olduğunda ilk olarak kontakt açık mı ? diye başlayan bir algoritma var. Büyük ihtimal yazılım o soruyu atlıyor. Güncelleme ile probleminiz düzelmiştir bence.
    370 tl iyiymiş Ispartada kampanya yok demişlerdi. Bi zorlayayayım bakalım ben de %10 isterim diye...
  • Zobaa16 kullanıcısına yanıt
    Tam tersi, bütün Renault'larda kontağı kapatınca farlar sönüyor, 2006-2008 yıllarında kullandığım Modus'ta, 2008-2012 yıllarında kullandığım clio grandtour'da (far sönsörü vardı) , babamın 2005 model megane sport tourer'da (en dolusu) ve 2013 Latitude executive modelinde kontağı kapatınca farlar kapanıyor. Lambaları kapanmayan araçlardan biri bir önceki kasa (2012 model) Vw Polo'ydu :)
  • skysoblue85 S kullanıcısına yanıt
    sensörlü fardan bahsetmiyorum. Bildiğimiz klasik otomatik olmayan farlar açıksa , kontağı kapatınca yanmaya devam ediyor. Capturda uyarı sesi veriyor beni kapat diye.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Zobaa16

sensörlü fardan bahsetmiyorum. Bildiğimiz klasik otomatik olmayan farlar açıksa , kontağı kapatınca yanmaya devam ediyor. Capturda uyarı sesi veriyor beni kapat diye.

O zaman Renault malzemeden çalmış, 2006 Modus'umda far sensörü filan yoktu hatta en boş modeli idi ve farları kendisi kapatıyordu. Bir kaç günlüğüne yeni clio kullandım touch modeli ondada kapatıyor.
  • evet modüste benim farlar hep açık konumda...kontağı kapatıp kapıyı açtığın anda bütün aydınlatmaları kapatıyor...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Alsvartr

Selam arkadaşlar bende bu ay sonunda 1 yılı dolacak olan Captur 1.2 Edc sahibiyim. Yazılanların çoğunu okudum ancak başıma gelen arızaya rastlamadım ya da gözden kaçırdım. Hemen anlatıyorum.

Bugün Sabah 9:00 da arabamı park ettim ve işe gittim. 17:30 gibi aracımın yanına bir gittim ki ne göreyim. Farlar açık :). Şok içinde baktım aracı çalışır halde mi bıraktım? (olur ya havada kararmak üzere kendi kendine yanmıştır) Ancak araç kilitliydi ve kesinlikle çalışır halde değildi. Açtım kilidi kapıyı açtığım gibi farları açık bıraktığımız zaman nasıl bip bip ses çıkarır aynı şekilde ses vardı, üstelik Farlar automatic seçeneğinde durduğu halde. Neyse farlar yanmasına rağmen haliyle ben akünün sıkıntı yaratacağını düşünürken ilk seferde araç çalıştı göstergelerde akü ile ilgili problemde yoktu. Servisi aradım servisteki bayanda inanamadı :) Neyse şimdi automatikten cıkardım 0 konumunda stop ettim aracı umarım tekrar kendi kendine yanmaz sabaha kadar bitirir aküyü. Haa 9 ile 17.30 arası nasıl bitmedi diye düşünüyorsanız hava kararmasına yakın resmen otomatik şekilde farlar yanmış :) Inanılır gibi değil.

Birde yarın aracı servise götürücem 410tl civarı bir rakam verdiler o da kesin değil Boğaziçi Mais. Yinede bu durumda servise sokucam çünkü araca 1 kere yağ eklettim ve yine yağ eksik uyarısı vermeye başladı. (km 12.000).

Bu sıkıntıları yaşayanlar varsa paylaşırsa sevinirim. Canım çok sıkıldı iş stresi yetmezmiş gibi birde bu sıkıntı çıktı başıma o değil yarın hanım götürecek aracı servise yine istediklerimi soramayacağım! :(

Merhaba bence far problemini bir şekilde çözerler ancak yağ eksiltme problemi ciddi. Aynı problem bende de var ve şuaralar servis ile aram iyi değil. Çünkü el kitapçığında 1000km de 500gr yağ eksiltmesi normal diyor ve sizi 1000km takip ediyorlar. Ve tabiki 500gr ın altında kalıyorsunuz. Problem yok deyip göndermeye çalışıyorlar. Az ısrar edince fabrika ile temasa geçiyorlar ama malesef onlarda normal diyor. Hayatımda böyle saçmalık görmedim. Aracım 6 ayda bir yağ eksik diye uyarı veriyor renault buna normal diyor. Renault fransanın mail adresini bilen var mı? Direkt onlar ile temasa geçmek istiyorum. Benim aracım 20000 de 3 kere yağ lambası yandı

• quote:

Tesekkur ederim.Umarim Sizde istediginiz gibi bir araca sahip olabilirsiniz.Arac daha bir haftalik.Sadece sehirici kullanma firsatim oldu.Ortalama sehirici tuketimi 7 litre civarlarında.Sanirim rodaj sonrasi dahada dusecektir.kullanimi cok rahat ve konforlu.Motor yeterince guclu.Edc sanzimanda gorevini iyi yerine getiriyor.Outdoor ve icon donanim farklarini tam olarak bilmiyorum.Sanirim en onemlisi cekis kontrol sistemi var outdoor da.

Nasıl memnun musunuz? Ben 2015 modelinin çıkmasını bekliyorum. Dün galeriye gittim ve clio ile karşılaştırdım. Görüş açısı ve ferah olması bakımından captur daha hoşuma gitti. Hayırlısıyla Captur Icon almayı düşünüyorum.
  • BJK kullanıcısına yanıt
    Captur dan cok memnunum.Bende ilk bayiiye clio diye gitmistim sonra Captur u gorunce vazgectim.Eger bayiinin elinde 2014 varsa 2015 le hicbir farki yok.Bence iyi bir fiyat indirimiyle 2014 te alınabilir.

• quote:

Captur dan cok memnunum.Bende ilk bayiiye clio diye gitmistim sonra Captur u gorunce vazgectim.Eger bayiinin elinde 2014 varsa 2015 le hicbir farki yok.Bence iyi bir fiyat indirimiyle 2014 te alınabilir.

Evet ama olmuşken 2015 istiyorum. O kadar bekledim 1-1,5 ay sonra gelecekmiş.
  • 
Sayfa: önceki 171172173174175
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.