Şifremi/Kullanıcı Adımı Unuttum
Bağlan Google+ ile Bağlan Facebook ile Bağlan
DonanımHaber'de AraYENİ GELİŞMİŞ ARAMA
ForumBu Bölümde Ara
DH Mobil Uygulamasının yeni özelliklerini ilk siz deneyin. Gizle Şimdi Dene

Yeni Ram Taktım Ekran Görüntüsü Gelmiyor

2
Cevap
0
Favori
70
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Teknik Yardım >> Yeni Ram Taktım Ekran Görüntüsü Gelmiyor
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
      28 Mesaj
      25 Ağustos 2018 20:45:35 Konu Sahibi
      Merhaba
      Bugün bilgisayarıma uyumlu 4gb ddr3L ram aldım. Rami taktığım zaman bilgisayar çalışıyor fanlar çalışıyor fakat görüntü gelmiyor. Eksi ramimi tek taktığımda açılıyor ikisini birlikte taktığımda açılmıyor yeni aldığımı tek takıncada yine ekran görüntüsü gelmiyor.
      Müşteri hizmetleriyle görüştüğümde DDR3L 1600ghz ram alabileceğimi söylemişti bende söylediğine göre aldım ama olmuyor sebebi veya çözümü nedir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
      |
    • Yarbay
      7625 Mesaj
      25 Ağustos 2018 21:18:56
      Dostum RAM'leri taktığın slotların rengine dikkat ediyor musun? RAM'leri aynı renkteki slotlara takman gerek. Yani aralarında boşluk olacak muhtemelen. 4 adet slot varsa eğer, elindeki RAM'lerden birincisini işlemciye en uzak slota tak. Diğerini de onunla aynı renk olana tak.

İnternette araştırıp gördüğüm çözüm yöntemlerinden diğer birisi olarak CMOS resetleme'yi gördüm. Yani anakartın üzerindeki BIOS pilini çıkartıp, 1 dakika bekleyip sonra geri takmaktan bahsediyorlar. BIOS pili anakart üzerinde parlak metalik renktedir ve terazi pillerine benzer. Bu BIOS pilini çıkarıp takma işlemini yaparken RAM slotları boş olsun, işlem bitince yeni RAM'leri tak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mertcan. -- 25 Ağustos 2018; 21:21:20 >
      |
      |

• Yüzbaşı
      353 Mesaj
      26 Ağustos 2018 11:18:10
      Ddr3 L anlamı low voltage yani 1.3 volt.anakartinizin desteği olmayabilir eski çalışan ram belleginizi kontrol edin.Ddr3L değilse ikisi bir arada çalışmaz.ayrica anakarta bios update gerekebilir, aldığınız ram bozuk olabilir, frekansi uyumsuz olabilir.hepsi kontrol edilmelidir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
      |
      |

Bilgisayar donanım uzmanı -Elektromekanik Teknikeri-Laptop Anakart Tamir Teknikeri-Oto Elektronik Teknikeri-Apple Tamir Teknikeri (macbook-ipad-iphone-imac)
Reklamlar
paykasa
paykasa
SEO
millenicom;internet;servis
doğum sigortası, doğum paketi, çocuk sigortası
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Tablet sürümü
Mini Sürümü

DHBR1
0,125
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.