Şimdi Ara

YENİ RAM HAKKINDA YARDIMA İHTİYACIM VAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
365
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bilgisayarımı yenileyeceğim. Fakat maddi sıkıntılar nedeniyle parça parça yenileyeceğim. Öncelikle işlemci+anakart+ram alıcam fakat 3gb ramim mevcut fakat eski tip ramlerden ve çift modül.

Benim izleyeceğim yol nasıl olmalıdır sizce =

1-İlk olarak 4 alır 4+2+1 kullanırım daha sonra param olunca 4+4 yaparım.
    2-Sürekli 4+2+1 devam ederim.

Birde yeni alacağım ram soğutulu olacağından daha fazla iyi bir ram olacak. Anakarta ramleri nasıl yerşetirirsem en iyi performansı alabilirim.

• quote:

Orijinalden alıntı: emreuldag

Bilgisayarımı yenileyeceğim. Fakat maddi sıkıntılar nedeniyle parça parça yenileyeceğim. Öncelikle işlemci+anakart+ram alıcam fakat 3gb ramim mevcut fakat eski tip ramlerden ve çift modül.

Birde yeni alacağım ram soğutulu olacağından daha fazla iyi bir ram olacak. Anakarta ramleri nasıl yerşetirirsem en iyi performansı alabilirim.

DDR3 4GB tek modül bir ram al zaten şuan oyunlarda max 5, 6GB arasında gidip geliyor ram kullanımı elindekilerle bu açığı kapatırsın. 2016'nın ortalarında bir 4GB daha alırsın sıkıntı yaşamazsın bu şekilde. Bu arada ramlerin DDR3 değil mi? DDR2 ise yeni alacağın ram kesinlikle DDR2 olmasın çok pahalı şuan bulunmadığı için.

• ben 2007 de corsair 2x1 gb almıştım geçen senede bigboy 2x1 gb ddr2 aldım ikisi uyumlu çalışıyor

http://www.bilendenal.com/Urunler/bigboy-4gb-ddr2-800mhz-cl6-masaustu-bellegi-modul---b800d2c6-4g-1780.html

burdakini alacaktım ama çok pahalıydı 4 gb ram var şuan yetiyor bana oyunlarda sorun olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

quote:

Bilgisayarımı yenileyeceğim. Fakat maddi sıkıntılar nedeniyle parça parça yenileyeceğim. Öncelikle işlemci+anakart+ram alıcam fakat 3gb ramim mevcut fakat eski tip ramlerden ve çift modül.

DDR3 4GB tek modül bir ram al zaten şuan oyunlarda max 5, 6GB arasında gidip geliyor ram kullanımı elindekilerle bu açığı kapatırsın. 2016'nın ortalarında bir 4GB daha alırsın sıkıntı yaşamazsın bu şekilde. Bu arada ramlerin DDR3 değil mi? DDR2 ise yeni alacağın ram kesinlikle DDR2 olmasın çok pahalı şuan bulunmadığı için.

Bir 3. seçeneğimde normal üçle devam edip daha sonra 8x1 almak. Bide ramler ddr2 yeni alacaklarım ddr3 olursa problem olur mu ?

• quote:

Orijinalden alıntı: deliveli4950

ben 2007 de corsair 2x1 gb almıştım geçen senede bigboy 2x1 gb ddr2 aldım ikisi uyumlu çalışıyor

http://www.bilendenal.com/Urunler/bigboy-4gb-ddr2-800mhz-cl6-masaustu-bellegi-modul---b800d2c6-4g-1780.html

burdakini alacaktım ama çok pahalıydı 4 gb ram var şuan yetiyor bana oyunlarda sorun olmuyor

quote:

Orijinalden alıntı: deliveli4950

ben 2007 de corsair 2x1 gb almıştım geçen senede bigboy 2x1 gb ddr2 aldım ikisi uyumlu çalışıyor

öncekiler ddr2 galiba yeni alacaklarım ddr3 olursa sorun olur mu ?

• combo anakartlar vardı onlardan ise olabilir 2 slot ddr2 2 slot ddr3 şeklinde oluyor. http://www.bilendenal.com/ bu sitedeki telefonu yada skype adresini ara onlar yardımcı oluyor ram uyumluluğu konusunda.http://forum.donanimhaber.com/showProfile.asp?memid=1519302 bu profilde onlara ait sanırım ara sıra yanıt yazıyorlar
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Emre-Dylan

quote:

Bir 3. seçeneğimde normal üçle devam edip daha sonra 8x1 almak. Bide ramler ddr2 yeni alacaklarım ddr3 olursa problem olur mu ?

Combo anakart ise DDR3 kullanılır ama aynı anda hem DDR2 hem DDR3 kullanılamaz. Alabiliyorsan DDR3 4GB tek modül al ileride bir tane daha 4GB DDR3 alıp devam edersin DDR2 çok pahalı ve artık bulunmayan bir ürün kullanmanı önermem

• Merhaba

DDR2 destekleyen bir anakartınız varsa, ram artırımı ile performans artışına ve ileriye yatırım olarak uğraşmayın. PC yi yenilemeyi tercih edin bence. Ram e harcayacağınız para boşa gidebilir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.