Şimdi Ara

Yeni Ram aldım windows açılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
18
Cevap
0
Favori
894
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Bu gün vatandan 4 gb 1333 mhz ram aldım şu anda pcnin üstünde kingston 1333 mhz 2 gb ram var

2 gblık ramde sorunsuz çalışıyor 2 ile 4 ü aynı anda takarsam anakartın markasında takılıyor ilerlemiyor 4ü tek takarsam pc açılıyor biosa filan ulaşabiliyorum ama windows başlamıyor format atmıyor

Ana kart model Quadro H55M-55G

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bxn -- 23 Temmuz 2015; 23:12:06 >

• Anakartın max 4 gb destekliyor olabilir dostum
  • Kardeşim sitesinden baktım 8 gba kadar destekliyor eğer 4 gb destekleseydı max yıne açması lazımdı pc açılıyor biosa filan girebiliyorum sadece wındowsu acmıyor
  • Güncel

Bilen Yokmu Arkadaşlar
  • Büyük olanı 4 gb ı 1.slota tak 2 gb ı 2.slota tak dene küçük 1. Slota takılmaz büyük varken ayrıca anakart ın kaç ram girişli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ram bozuk
  • Rami tek slot olarakta çalıştırmayı denedim tek slota takıyorum cmos wrong filan diyor cmos resetlemeyide denedim bilmiyorum başarabildim mi

Rami görüyor deidğim gibi windowsu açarken donup kalıyor yeni format atmaya çalıştığımda ise reset atıyor kendine
  • quote:

Orijinalden alıntı: Bxn

S.a

Bu gün vatandan 4 gb 1333 mhz ram aldım şu anda pcnin üstünde kingston 1333 mhz 2 gb ram var

2 gblık ramde sorunsuz çalışıyor 2 ile 4 ü aynı anda takarsam anakartın markasında takılıyor ilerlemiyor 4ü tek takarsam pc açılıyor biosa filan ulaşabiliyorum ama windows başlamıyor format atmıyor

Ve Aleykum Selam ,

Öncelikle Anakartınızın marka ve modelini paylaşabilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Fakat Bahsettiğiniz sorun CL 9 -11 ikiside nedir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eriselektronik

quote:

S.a

Ve Aleykum Selam ,

Öncelikle Anakartınızın marka ve modelini paylaşabilirseniz daha iyi yardımcı olabilirim. Fakat Bahsettiğiniz sorun CL 9 -11 ikiside nedir.

http://www.quadrocomputer.com/TR/ANAKARTLAR/quadro-h55m-55g-anakart

Anakart bu sorunu biraz daha basite indirgeyeyim 4 gb 1333 mhz ram takıyorum pcye açılıyor sorun yok windows başlamıyor rami biostan goruyorum format atmaya basladıgımda wındows loading files diye en başta geliyorya bi ekran orayı geçtikten sorna reset atıyor

http://www.amazon.com/Corsair-1x4GB-Desktop-Memory-CMV4GX3M1A1333C9/dp/B003XFT3XE Ramin linkide bu

Cl 9 Su anda aldıgım ram

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bxn -- 24 Temmuz 2015; 14:40:04 >

• Sorununuzu Anladım Tek olarak yeni aldığınız ramle bu işlemleri denediniz mi Sorun veriyor mu hala ? Kısacası denemeniz gereken işlemleri sırasıyla anlatayım

Anakartınız 2x4 GB olacak şekilde 8 gb desteği var. Tek Slotta en fazla 4 GB rami destekliyor.

1- Yeni aldığınız tek ramla format atmayı deneyin
    2- Yeni ramininz 1.Slotta diğer raminiz 2.Slotta olacak şekilde format atmayı deneyin
    3- ram slotlarınızı ve ramlarini beyaz yumuşak bir silgi ile silip deneyin.
    4- Takmış olduğunuz ramlarin model kolarınıda paylaşırsanız onlarında bir uyumluluğuna bakalım.

Bu işlemleri denedikten sonra tekrardan haberleşelim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: eriselektronik

Sorununuzu Anladım Tek olarak yeni aldığınız ramle bu işlemleri denediniz mi Sorun veriyor mu hala ? Kısacası denemeniz gereken işlemleri sırasıyla anlatayım

Anakartınız 2x4 GB olacak şekilde 8 gb desteği var. Tek Slotta en fazla 4 GB rami destekliyor.

1- Yeni aldığınız tek ramla format atmayı deneyin
    2- Yeni ramininz 1.Slotta diğer raminiz 2.Slotta olacak şekilde format atmayı deneyin
    3- ram slotlarınızı ve ramlarini beyaz yumuşak bir silgi ile silip deneyin.
    4- Takmış olduğunuz ramlarin model kolarınıda paylaşırsanız onlarında bir uyumluluğuna bakalım.

Bu işlemleri denedikten sonra tekrardan haberleşelim.

Hocam dediğiniz işlemlerin hepsini denedim olmuyor

http://www.amazon.com/Corsair-1x4GB-Desktop-Memory-CMV4GX3M1A1333C9/dp/B003XFT3XE

Ram bu işletim sistemi açılmıyor kilitlenip kalıyor birazdan zaten gidip rami yenisiyle değiştircem ramde problem var sanırım

• Bana bir allahin kulu yardim edebilirmi ayni sorun bendede var anakartim G41XME-kbios guncelliyince acilcak ama nasil guncellicem bilmiyorum dosyalar var ama biosdan nasil guncelletim bilmiyotum lutfen yardim edin

• powe33 kullanıcısına yanıt
    Ben dun geceden berı uğraşıyorum dostum denemediğim yol kalmadı
  • Ya bende 1 aydir ugrasiyorum yok yok bi technopad anlatmis ama ben anlamıyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: powe33

Ya bende 1 aydir ugrasiyorum yok yok bi technopad anlatmis ama ben anlamıyorum

Usta bios güncellemesiyle alakası oldugunu sanmıyorum ama su an indirdim bi denicem cokta uğraşmak istemiyorum pcye zarar veririm diye
  • quote:

Ben dun geceden berı uğraşıyorum dostum denemediğim yol kalmadı

O zaman raminiz arizalidir

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Firma yetkilileriyle iletişime geçmenizi ayrıca tavsiye ederim. Eğer Teknik Destek verebilecek kims varsa oradan yardım isteyin. Bios Update ile çözülüp çözülmeyeceğini bilmiyoruz. Bios Update de yapılması çok zor olduğu için değil, update ettiğiniz şeyden dolayı risklidir, hata yapmamanız gerekir ancak dediğim gibi, yaparsanız da "bu muydu len" dersiniz.

İlk Aklıma gelen ram kanallarıydı. DIMM ve SIMM ramler vardır. DIMM çift kanallıdır, sizin anakartınız onu destekliyor.Ve verdiğiniz amazon linkinde de ram DIMM gözüküyor.Kontrol amaçlı bana raminizin İki yüzünde de çip var mı yoksa tek yüzünde mi hafıza çipleri onu söyler misiniz? İki yönünde de varsa raminiz DIMM dir yani anakartınızla teorik olarak uyumludur.
  • bazı yeni notebooklarda ramler özel üretiliyor.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.