Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN (992. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
8 Misafir (2 Mobil) - 6 Masaüstü2 Mobil
5 sn
27.910
Cevap
96
Favori
1.413.543
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

Orijinalden alıntı: exclusive man

Arkadaşlar benim partner 2013 model zenith 115 lik, daha 900 km de. 25 gün önce aldım.

Yaklaşık bir hafta önce ön takımdan gelen bir ses dikkatimi çekti. Genellikle düşük hızlarda küçük bir kasisten yada kalın yol çizgisinden geçerken Sanki lastiğe bir çivi girmiş ve janta vuruyormuş gibi bir ses bu. Metal sesimi lastik sesimi anlamak zor. Samsun da yaşıyorum ve dün servise gittim, bir iki vidayı sıkıp gönderdiler. Ancak ses kesilmedi ve bugün tekrar servise gittim, bu sesin lastik sesi ve normal olduğunu söylediler (ayrıca araç kamyonet olduğu için daha fazla hissettiriyor falan dediler). Ancak bir hafta öncesine kadar böyle bir ses dikkatimi çekmedi.

Acaba böyle bir şeyle karşılaşan oldu mu? Özel servise gitmelimiyim? (En azından sorun varsa tespit ettirir ve ona göre kendi servisine götürürüm)

şöyleki ön takım sesleri için z rot rot kolu rot mili ve rot başı değişimi ile kesin çözüm alan arkadaşlarımız mevcut

bunların değişmesini söyleyin garantiden.

detaylı açıklamalar bir kaç sayfa öncesinde tüm parça birimleriyle mevcut.

ben 3-4 ay önce aynı sorunu yaşadım burada paylaştım hatta garantiye girmediğini falan söylediler ankara merkeze de 70 km falan uzaklıktayım verdim 50 tl burada ustada değiştirttim z rotları ankara gitsem gelsem zaten 35 lira yakacaktım yemişim garantiyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: zafer murat

quote:

Arkadaşlar, araçta aux girişi var, samsung note 2 nin müzik çalar sesini kulaklık çıkışından aux girişini kullanarak araç hoparlörlerine aktarabilirmiyim? Bunun için hangi kabloya ihtiyacım var?

bir tarafında 2 tane tos fiş diğer tarafta tek erkek jak olucak.hazır satılıyor piyasada 5-15 Tl arası değişir kalitesine göre

sanırım bunu arıyorsunuz

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN

• Öncelikle herkese merhaba
    benimde 1 ay kadar önce ön sag takımdan sesler gelmeye başladı..lokur lokur ve kuturtuler arttı.
    servıse goturdugumde normal olduğunu bunların kamyonet olduğunu bu kadar sertlıgın olacağını soyledıler.
    bende 1 ay sonra dun sanayıdekı ustama gıttım ve amartısorun arızalı olduğunu tespıt ettı.
    sımdı randevu alıp goturecegım.. sunu merak ettım..
    ıkı amortısordemı degısıyor aynı anda yoksa sadece arızları olanmı degısıyor.
    ve bunda bısey yok derlerse daha cok kullanılır derlerse ne yapmam gerek..
    yardımlarınızı bekliyorum..cunku daha once bısey yok dıye ısrar ettıler sımdı bende cıkıs yolu arıyorum
    saygılarımla..gokhan abım ıyısındır umarım sende abım sımdıden herkese teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: RSD

Öncelikle herkese merhaba
    benimde 1 ay kadar önce ön sag takımdan sesler gelmeye başladı..lokur lokur ve kuturtuler arttı.
    servıse goturdugumde normal olduğunu bunların kamyonet olduğunu bu kadar sertlıgın olacağını soyledıler.
    bende 1 ay sonra dun sanayıdekı ustama gıttım ve amartısorun arızalı olduğunu tespıt ettı.
    yardımlarınızı bekliyorum..cunku daha once bısey yok dıye ısrar ettıler sımdı bende cıkıs yolu arıyorum
    saygılarımla..gokhan abım ıyısındır umarım sende abım sımdıden herkese teşekkürler...

tek taraflı amortisör değişimini ben şahsen tavsiye etmem. bi taraf kullanılmış bi taraf daha sert aracın yatma eğilimi fark eder. tabi aracın km si de önemli bi kaç bin km lik bir araçta pek bi fark olacağını sanmam ama yinede değişmişken çiftini değiştirmeni tavsiye ederim. buna ek olarak madem oralar sökülecek Z rot larıda değiştir

• quote:

Orijinalden alıntı: askvesen

quote:

tek taraflı amortisör değişimini ben şahsen tavsiye etmem. bi taraf kullanılmış bi taraf daha sert aracın yatma eğilimi fark eder. tabi aracın km si de önemli bi kaç bin km lik bir araçta pek bi fark olacağını sanmam ama yinede değişmişken çiftini değiştirmeni tavsiye ederim. buna ek olarak madem oralar sökülecek Z rot larıda değiştir

arabam 20000 km de..garantiden 2 sını bır degıstırırlermı..dedığin mantıklı tek değişmesi olumlu değil..kabul edermi ama servis onu bilmiyorum ..z rotlar sağlamlar..onları degıstırmezler halıyle garantiden bakalım hayırlısı..sagolasın ılgın ıcın askvesen eyvallah

• quote:

quote:

bende de aynı sorun vardı ama usta benim z rotlarda olduğunu söyledi. 50 tl ye ikisinide değiştirttim sorunum çözüldü. senin durumun içinde şunu söyleyebilirim. garanti amortisörü karşılasa bile birini karşılar diğer tarafı senden çıkar benim düşüncem bu

• rica ederim RSD ne demek :) bu arada geçen bi ordu turu daha yaptım :) yolda yeni kasa doblo ile kapıştık :D 170 i bulunca bayağı bi geride kaldı araç birde virajlarda çok fark yedi :) sonra tam tirebolu civarlarında bir captiva fark attı bana :D aslında 160 lara kadar iyi gidiyodukta sonra bi 200 metre rahat bi fark yedim :D ve yine yollarda hiç radara rastlamadım :) ordunun lanet trafiği yine canımı sıktı :D
  • http://www.parcayedek.com/1224-citroen-berlingo-amortisor

şu sayfanın sonunda iki tür amortisör var bir tanesi gazlı diğeride yağlı. bizim araçlardaki hangisinden acaba ?
  • quote:

rica ederim RSD ne demek :) bu arada geçen bi ordu turu daha yaptım :) yolda yeni kasa doblo ile kapıştık :D 170 i bulunca bayağı bi geride kaldı araç birde virajlarda çok fark yedi :) sonra tam tirebolu civarlarında bir captiva fark attı bana :D aslında 160 lara kadar iyi gidiyodukta sonra bi 200 metre rahat bi fark yedim :D ve yine yollarda hiç radara rastlamadım :) ordunun lanet trafiği yine canımı sıktı :D

Öncelikle Orduya lanet okuma

Ordu artık büyük şehir o küçük sakin kasaba vali yer yok artık kendinizi buna göre alıştırın.

diğer husus ise her kuşun eti yenmez.

biraz perhis yapmak lazım
  • quote:

Samet cim teşekkürler bende iyiyim.çok teşekkürler

garantin devam ediyorsa amortisörlerin değişmesi gerektiğini söyle seslice ve servisin kalabalık olduğu saatte ve insanları rahatsız eden cisten

ayrıca z rotların sesli çalıştığınıda anlat ve değişim talep et.

bu kadar para verdik bunlar hatalı üretim açın okuyun değiştirmeden şurdan şuraya gitmem vs gibi

tabi bunları yine ses tonu yüksek bir volümle yapıyorsun

mümkünse bir kaç kişi gidin

donanım ve gövde gösterisi her daim iyidir.

ayrıca tek balata tek disk tek amortisiör tek veya 2 adet lastik değişimlerine karşıyım her zaman takım olmalı bana sorarsan

• quote:

Arkadaşlar benim aracın ön takımdan gelen sese normal deyip geçiştiren Samsun Peugeot servisi nihayet ön iki amortisörü değiştirmeye karar verdi. Sipariş vermişler gelecekmiş. İki amortisörü elinde bulundurmayan bir servis düşünün, hatta ana bayide olmayabilirmiş, fransadan gelmesi beklenebilirmiş.

İşe bakın...

Çok pişmanım citroen berlingo almadığıma, dağa önce 2011 modeline bindim ve ardından c4 e, servisinden çok memnun kalmıştım.

Peugeot Samsun servisi çok ama çok tecrübesiz ve ilgisiz, bunu size hissettiriyorlar. Ancak araca denecek söz yok harika, benimki şansızlık daha 900 km de ön amortisörler arızalı çıktı, yolda kasislerde tak tuk vuruyor.

geçmiş olsun şansızlık evet.

yalnız aynı fabrikanın 2 farklı ürünü

serviste kısmet işi

• quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

quote:

rica ederim RSD ne demek :) bu arada geçen bi ordu turu daha yaptım :) yolda yeni kasa doblo ile kapıştık :D 170 i bulunca bayağı bi geride kaldı araç birde virajlarda çok fark yedi :) sonra tam tirebolu civarlarında bir captiva fark attı bana :D aslında 160 lara kadar iyi gidiyodukta sonra bi 200 metre rahat bi fark yedim :D ve yine yollarda hiç radara rastlamadım :) ordunun lanet trafiği yine canımı sıktı :D

Öncelikle Orduya lanet okuma

Ordu artık büyük şehir o küçük sakin kasaba vali yer yok artık kendinizi buna göre alıştırın.

diğer husus ise her kuşun eti yenmez.

biraz perhis yapmak lazım

Sakin ol abi ben ordu ya değil oradaki trafiğe lanet okudum tıpkı o trafikte bi satte bi adım öteye giden tüm sürücüler gibi :)

• Merhaba arkadaşlar...

Bugün Samsun dan Sivas a gittim, ortalama 130 km ile yakıt sarfiyatı 7 litre ölçtüm.
    Aracın yol tutuşu harika, hızlandıkça yola yapışıyor.

Sayın RDS servise birşey yaptırmak istiyorsan biraz dişini göster, yoksa herşey normal deyip geçiştiriyorlar. Forumdaki hemen hemen bütün araç sahipleri amortisör yada z rotlardan şikayetçi ve bu servise de yansıdığına göre halâ nasıl normal diyor i.n.l.r
  • hepinize sonsuz saygılar yorumlarınız ve desteklerınız ıcın
    dedıklerınızı aynen uygulayacağım ve sonucu paylaşacağım
    teşekkür ederım ıyıkı varsınız değerli dostlar...
  • ya arkadaşlar ben imzamdaki aracı bi hafif ticariye cevirmek istiyordum.istiyordum da,caddy ile berlingo arasında kalmıştım.yahu bide peugeot ya bakam dedim bakmaz olaydım.yahu ne sorunlu araçlarınız varmış sizinde?hem servis de ne kötüymüş arkadaş?? bi amortisör z rot olayını dahi çözmüyorlar.bu garanti de nası bişimiş be?imzamdaki araç mesela sağön haparlörü patladı hemen garantiden deiştirdiler.daha önce connect vardı,15 bin bakımında tuttular ben demeden kapı fitilleri eskimiş abi bunların diye değiştirdiler.daha neler neler.hakakten de bu kadar sorunlu mu araçlarınız?bu partner ler??
  • Sn.hacada.
    Ben aracimi2010 tarihinden beri kullanıyorum.
    Gayet memnunum. Sorun yasayan arkadaslar, genc arkadaslar.
    Yuksek hızlarda kasislere virajlara girip hor kullanılırsa, tabiki kul yapısı
    olan cok araclarda bu tip arizalar meydana gelir. Servis kalitesi her servisi bir tutmamak
    gerekir. Her seyin iyiside var kotusude var. Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hacada

ya arkadaşlar ben imzamdaki aracı bi hafif ticariye cevirmek istiyordum.istiyordum da,caddy ile berlingo arasında kalmıştım.yahu bide peugeot ya bakam dedim bakmaz olaydım.yahu ne sorunlu araçlarınız varmış sizinde?hem servis de ne kötüymüş arkadaş?? bi amortisör z rot olayını dahi çözmüyorlar.bu garanti de nası bişimiş be?imzamdaki araç mesela sağön haparlörü patladı hemen garantiden deiştirdiler.daha önce connect vardı,15 bin bakımında tuttular ben demeden kapı fitilleri eskimiş abi bunların diye değiştirdiler.daha neler neler.hakakten de bu kadar sorunlu mu araçlarınız?bu partner ler??

aslında cevap vermeyecektim ama sadece bilgin olsun diye yazıyorum.

Aklına gelebilecek tüm kamyonet segmentindeki araçların içinde en sorunsuzu Tepee (omortisör ve z rot hariç), ister inan istersen diğerlerini bi daha araştır..

Sorun olarak amaortisör ve z rotu dillendireceksen onuda sen bilirsin ama inan digerlerinden duyacaklarını tahmin bile edemezsin..(canını yerim sokma beni polemiğe)

Ha bu arada aslanım 2010 model 25000 km ve tık ses yok..ne turbom zıçtı ne baskı balatam nede aracım 100 km lere dahi gelmemişken enjektörden mazot kaçırdı

hacı liste uzaaaaaaaaaaaaaaar gider)

• quote:

Orijinalden alıntı: viztay

quote:

Orijinalden alıntı: hacada

ya arkadaşlar ben imzamdaki aracı bi hafif ticariye cevirmek istiyordum.istiyordum da,caddy ile berlingo arasında kalmıştım.yahu bide peugeot ya bakam dedim bakmaz olaydım.yahu ne sorunlu araçlarınız varmış sizinde?hem servis de ne kötüymüş arkadaş?? bi amortisör z rot olayını dahi çözmüyorlar.bu garanti de nası bişimiş be?imzamdaki araç mesela sağön haparlörü patladı hemen garantiden deiştirdiler.daha önce connect vardı,15 bin bakımında tuttular ben demeden kapı fitilleri eskimiş abi bunların diye değiştirdiler.daha neler neler.hakakten de bu kadar sorunlu mu araçlarınız?bu partner ler??

aslında cevap vermeyecektim ama sadece bilgin olsun diye yazıyorum.

Aklına gelebilecek tüm kamyonet segmentindeki araçların içinde en sorunsuzu Tepee (omortisör ve z rot hariç), ister inan istersen diğerlerini bi daha araştır..

Sorun olarak amaortisör ve z rotu dillendireceksen onuda sen bilirsin ama inan digerlerinden duyacaklarını tahmin bile edemezsin..(canını yerim sokma beni polemiğe)

Ha bu arada aslanım 2010 model 25000 km ve tık ses yok..ne turbom zıçtı ne baskı balatam nede aracım 100 km lere dahi gelmemişken enjektörden mazot kaçırdı

hacı liste uzaaaaaaaaaaaaaaar gider)

Viztay gerekli cevabı vermiş zaten ...ağzına sağlık..aynı bahsettiği gibidir bizim aslanlarımız ..diğerleriyle kıyaslanmaz bile...
    benim takıldığım olay @bilgiyemeraklı demişsiniz ki genç arkadaşlar hor kullanmadan ötürü böyle şeyler yaşıyorlar..
    kabul edelim ki bizim amartisorler ve z rotlarda sıkıntı var bunun genç hızlı yavaşla alakası yok kronık problem bu..
    ben çok dikkatli kullanırım ustune tıtrerım ki bu sıkıntım aracımın daha 2 ayınca başladı neyse herkesin gorusu farklı elbette
    saygılarımı sunarım ve tekrar @viztayın yüreğine sağlık cevabı cok şık olmuş...herkese kolay gelsin ...

• Ben hafif ticarilerin hemen hemen hepsini sıfır alarak kullanmış biriyim, evet hepsinin kendine has sorunları var. Ancak Peugeotun tek sıkıntısı servise sorunu kabul ettirmek zor.Yada Samsun Peugeot servisi böyle.

Aracı alacak arkadaşlar, bende 2013 modeli var. Geçen yıllardan farklı olarak koltuk döşemesi, elektrikli direksiyonu, süspansiyon sistemi, katlanır aynaları, arka cam bagaj kapısı, karartılmış camları vs. vs. çok başarılı ve binek araç konforunda. Yol tutuşu ise harika.

Bu aracı almadan önce diğer markaların bu segmentteki araçlarına baktım, gördüğüm kadarıyla hepsi yerinde sayıyor ve kayda değer bir yenilik yok.

SORUN SADECE Z ROT VE AMORTİSÖRLER OLSUN...
  • quote:

Ben hafif ticarilerin hemen hemen hepsini sıfır alarak kullanmış biriyim, evet hepsinin kendine has sorunları var. Ancak Peugeotun tek sıkıntısı servise sorunu kabul ettirmek zor.Yada Samsun Peugeot servisi böyle.

Aracı alacak arkadaşlar, bende 2013 modeli var. Geçen yıllardan farklı olarak koltuk döşemesi, elektrikli direksiyonu, süspansiyon sistemi, katlanır aynaları, arka cam bagaj kapısı, karartılmış camları vs. vs. çok başarılı ve binek araç konforunda. Yol tutuşu ise harika.

Bu aracı almadan önce diğer markaların bu segmentteki araçlarına baktım, gördüğüm kadarıyla hepsi yerinde sayıyor ve kayda değer bir yenilik yok.

SORUN SADECE Z ROT VE AMORTİSÖRLER OLSUN...

servis hakkında sonuna kadar katılırım ve bu konuda fordun iyi olduğu kanaatindeyim..diğerlerine göre fark atan yeniliklere ben sadece şapka çıkarıyorum..zaten ağzı olan konuşuyo bazılarıda icraatla uğraşıyo üstelikte
    bi çuval para istiyo buda yetmezmiş gibi bide seni sıraya yazıyo ve 1 ay bekletiyo benim saf milletimde "vay adamların ellerinde araç kalmamış ki bekletiyorlar" deyip kendi kendine çift debriyaj ve ara gazı veriyor
    halbu ki bilmiyoki ne zaman şipariş ve kapora o zaman araç yurt dışından isteniyor buda yetmiyo eğer araç sipariş edildiğinde ki anlaşmış olduğunuz rakam ile teslim anında fark yaşanırsa bu farkıda çatır çatır istiyolar..
    Neyse acelemiz yok bizim millet tikile tikile öğrenecektir "pahalı ve ulaşılamaz gibi gösterilmeye çalışılanın her zaman kaliteli olmadığını" diyorum saygılar sunuyorum..

vatandaşın da ilanını meşhur ettik ama ciğerci kedileri de bu ilandaki aslan parçasına bakarak fantezi geliştirebilirler..Çünkü malum modellerin bu donanıma sahip araçları önce üretmeleri sonrada ulaşılamaz bedellere satmaları epey zaman alacak kanaatindeyim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-minivan-van-panelvan-peugeot-2013-partner-tepee-navigasyonlu-ariner-119571733/detay/

• 
Sayfa: önceki 990991992993994
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.