Şimdi Ara

Yeni Peugeot RIFTER ( ANA KONU) DONANIM HABER İN EN ESKİ VE AKTİF TAKIMI SINCE 2009 GÖKHAN AYDIN (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
27.910
Cevap
96
Favori
1.413.584
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • aziz abi tepee panelvan aldık bunu benim hiç satasım yokta babam navara almayı düşünüyor satıcısınıbulursak navara alacagız ama ben kıyamıyorum sayısaldan cıkarsa ben alacagım arabayı
  • herkese iyi geceler, gökhanım verseydin adama anahtarları baksaydı, garip. Kangoo'su olan herkes nedense bizim araçlara karşı başka bir ilgi ile inceliyor... Artık içinden geçiriyordur neden tepee almadım diye:)
  • Mehmedim ben onları kaaale almıyorum artı,kangoyu bizim araçlarla mukayese bile etmiyorum çünkü arka koltuğu bir önceki modelden alınmış katlanabilme uğruna pigmelerin oturacağı kadar ufak yapmanın,hiç bir konfor durumu olmadığı gibi görsel görünümü de çok çirkin bir makina
    ayrıca adac 90 km geyik testinde ismine yakışan bir şekilde zıplıyor bu araç benim paramla beş kuruş etmez koli taşımak için ideal
    ben burda takılırken sadece meraklı kangoo cular değil en ateşli ve gereksiz tartışmalar çıkaran üyeleri de bizim sayfayı ziyaret etmekte anladın sen onu..
    quote:

Orijinalden alıntı: darkboys

herkese iyi geceler, gökhanım verseydin adama anahtarları baksaydı, garip. Kangoo'su olan herkes nedense bizim araçlara karşı başka bir ilgi ile inceliyor... Artık içinden geçiriyordur neden tepee almadım diye:)

• Eyüp hayırlısı olsun işler gün geçtikçe zorlaşıyor Allah herkese kolaylık versin diyelim..
    quote:

Orijinalden alıntı: eypskry

aziz abi tepee panelvan aldık bunu benim hiç satasım yokta babam navara almayı düşünüyor satıcısınıbulursak navara alacagız ama ben kıyamıyorum sayısaldan cıkarsa ben alacagım arabayı
  • :)))))))))))))))))))))))))))))))))))))))

Mersoooooo
  • Unutmadan dışarı cıkıcamda

Torpidoyu inceliyodur.
    Bende çok inceliyorum çünkü.

Bide benim Kangoo da siyah o ''garip'' ben olmayayım ??

:))))

Masal Çiftliği..
    Neşe Pınarı..

:)
  • alperella hoşgeldin öncelikle seni bu mekanda görmek güzel,insanlar bizim aracın her bir noktasını çok merak etmekte malum piyasada çok fazla sayıda olmadığından merak uyandırıyor,geçen hafta otogar da bir adam ben yükleri yüklüyorum ön kapağı açıp abi merhaba şu arabaya bir bakabilirmiyim dedi bende hay hay ne demek bakabilirsin dedim oturdu inceledi teşekkür etti,buna benzer durumlar olabiliyor senede yaşamışsındır
    ben bu aracı almadan önce kangoo ve caddy yi çok inceledim caddy fiyatından dolayı çok tuzlu geldi.bakım maliyetleri bazı yedek parçalarının pahalı olması ve servis olayı derken o sayfayı kapattım kangooyu bayağı inceledim benim aradığım donanım paketi malesef o zamanlar 35 e yaklaşıyordu.birde en önemlisi ben ailem için alacağımdan dolayı konfor benim için çok plandaydı
    yeni kangonun arka koltuğu koltukları tam yatırabilmek adına o kadar ufak yapılmış tıki oturduğunda seni rahatsız etmekte ve bu da uzun yolculuklarda çok problem yaratmak ta idi.en önemlisi ise donanım ve görsellik olarak kangoo benim kriterlerime göre daha az puanlar aldı ve kararımı bu yönde verdim bu benim kararım ve değerlerim seninkiler farklı olur buna saygı duyuyorum evde hala kangonun broşürleri mevcut,scenic şasesi üzerine bir konsept olduğu boy ve genişlik adına yapılan değişikler,lastik ebatlerının 195 e çıkması 105 hp olanda değişken geometrli turbonun olduğu vb bayağı inceledim senin anlayacağın,helezon yayları ve bir devrim olan arka elektrikli camlar en çok takdir ettiğim özelliği
    ama bu tercih meselesi tabi. seni çok hiddetli görüyorum ticari topiclerinde biraz sakin takıl ve kendine hükmetmeyi dene kimseyi kırmaya ve incitmeye değmez
    kangoo kendini ispatlamış bir araç o yüzden kimsenin yardımına ve onu savunmasına gerek duymaz
    dediğim gibi seni sürekli bu topiğe bekleriz ben ve arkadaşlarım fikir teatrisinde bulunuruz bende sizin sayfayı ziyaret edeceğim sonuçta ticari araç kullanıyoruz ve fransız marka paylaşacağımız çok şey olduğu kanısındayım.
    quote:

Orijinalden alıntı: alperella

Unutmadan dışarı cıkıcamda

Torpidoyu inceliyodur.
    Bende çok inceliyorum çünkü.

Bide benim Kangoo da siyah o ''garip'' ben olmayayım ??

:))))

Masal Çiftliği..
    Neşe Pınarı..

:)

• Yeni başlık hayırlı ugurlu olsun abi :)
  • Erdi teşekkür ederim sen kayboldun nerelerdesin
    quote:

Orijinalden alıntı: [ Chery ]

Yeni başlık hayırlı ugurlu olsun abi :)
  • alprella hoş geldin arada uğra böyle özletme kendini bende arada sizin foruma uğrıyorum iyi oluyo bilgi yelpazem genişliyo sonuçta 2 markada fransız birbirlerine yakın çok özellikleri var diyeceğim o ki bilgi alışverişi faydalı
  • Sadece 2 kelime edicem nekadar hiddetli olduğuma oradan belki varabiliriz.

Araç tercih kıyaslamada
    2. El Caddy mi 0 km Partner Teepe mi başlığında
    Değil 2.el 0km Caddy değil Partner tecihim olur diyen benim.

Dış tasarımda benim o çok şiddetle savunduğum Kangoo varya ondan daha alımlı olduğunu artık sayısını bilemeyeceğim kez söyleyen yine benim.

Sen diyosun ya Kangoo kullanıcısı Partnerin içine bakıyo
    Emin ol o dışına bakmıştırda içinede de bi bakalım demiştir. :)))

Yoksa benim kendi akrabamda Partner alan 2 kişi benim Kangoo nun içine oturunca Bunun içide minübüs gibiymiş diyen de oldu.
  • objektif tutumun için sağol inan bizde kangonun hakkını verilmesi gereken yerde sözümüzü esirgemeyiz.buna inan
    bu arada bize ismini bağışlarmısın böyle nick isimleriyle muhabbet hoş olmuyor,benim adım gökhan yaş 35 teknisyenim.aracın hayırlı olsun bu arada ötv den önce mi aldın kaça maloldu.sizin üstteki portbagaj aparatı çok fonksiyonel diye düşünüyorum.
    quote:

Sadece 2 kelime edicem nekadar hiddetli olduğuma oradan belki varabiliriz.

Araç tercih kıyaslamada
    2. El Caddy mi 0 km Partner Teepe mi başlığında
    Değil 2.el 0km Caddy değil Partner tecihim olur diyen benim.

Dış tasarımda benim o çok şiddetle savunduğum Kangoo varya ondan daha alımlı olduğunu artık sayısını bilemeyeceğim kez söyleyen yine benim.

Sen diyosun ya Kangoo kullanıcısı Partnerin içine bakıyo
    Emin ol o dışına bakmıştırda içinede de bi bakalım demiştir. :)))

Yoksa benim kendi akrabamda Partner alan 2 kişi benim Kangoo nun içine oturunca Bunun içide minübüs gibiymiş diyen de oldu.

• Adım Alper
    25 yaşındayım özel bir şirkette Satış Sorumlusuyum

2008 Eylülde en full modeli 31300 e aldım.
    ilk 500 kişi arasına girdiğimden park sensörüde hediye ettiler.
    Tavan barı istemedim. Zaten gelen araçda yoktu. Olsada istemezdim.
    Bana göre yakışmıyor bu modele ben yakıştıramadım.
    Ama fonksiyonelliğine birşey diyemem. Kullananlar memnun.

Kangoonun eksiği bana göre ESP

Kimse ADAC ın Avrupa testini boşuna söylemesin.
    Bugün ESP li Berlingo alamıyorsun.
    Bugün ESP li Caddy alamıyorsun.
    Bugün ESP li Partner alabiliyorsun sadece onuda çoğu kişi almamış. İnanılacak gibi değil.
    Bu sınıfda beğendiğim almaya karar verdiğim araçta ESP opsiyonel olarak olacak napar eder alırım.

Onun için o testin Türkiye için malesef bir espirisi yok. Malesef diyorum.
    Kimileri o testte Berlingo ve Caddy de de ESP olmadığını söylüyor. O araçları iman gücü dengelemiyor orada. Gözümüz görüyor Allaha şükür.

Babamdaki 2005 Kangooyu değişmeyi düşündük 2-3 ay önce
    Ozaman aynısından iki tane olmasın diye Berlingoya baktım. Ondada ESPnin artık olmadığını öğrenince vazgeçtim. 2005 de pırıl pırıl dı zaten

• abi beni yanlış anlamda her kezin ayrı zevki yanlız benim tespitlerim biz ticaretle ugraşıyoruz onun için kemikli araç lazım
    tepee yi almadan once kangosu conneti aklına gelecek tüm hafif ticarileri gezik daha öncesindede zaten suanpartner orjin var maşalla 420bin km motorda daha anahtar degmedi
    kangoyu bizzat kendim tes ettim hızım zannedersem 90-100 arası otobus solluyorken birden arac ruzgara kapıldı allahtan ben tetikteyim yoksa fena kapılacaktık aman dedim kangoo ilk eledigim arac oldu ayrıca parcaları kangoo her zaman pahalı
    caddy yuke gelmiyor baskı problemi var connet bizim için idealdi ondada yakıt sıkıntı yaptı
    onun için en ideal tepee geldi ve yanılmadıgımı gordum
    kangoda hoşuma giden
    1 koltukların tamamen yatması
    2 arka camların otomatik olması bunun harıici digerleri gecemedi benden
    caddy diyoruz okadar para ver içirisi sunta torpidona kapak yok sadece adı var vw
    connect ideal sıkıntı sesi içeri alıyor + yakıt biraz sıkıntı oda gerci BSA motor kullanıyor
    Dobloyu bu katogariye sokmuyorum 1,9 jtd vip hariç

• alperella arkadaş bak herkesin kendine göre bir araç tercihi var kimine göze hitap eder kimine performansı hitap eder, bana göre en cazip olanıda tepee idi. Bak bu forumdaki tepee kullanıcıları kangoo'yu denemiş ama beğenmemiş kişiler. Sana görede kangoo iyi tepee kötü, kabulümüz herkesin kendi tercihi. Bende halen gökhanın dediği gibi broşürler var. Tepee'yi almadan önce 3 kere gittim renault bayii'ne denedim bindim gezdim, ama arkadaş olmayınca olmuyo, insanın içi ısınmayınca zevk vermeyince olmuyo. Ama bak hakkını yemeyeyim, arka camların otomatik olması çok hoşuma gitti. Ama tepee'nin kullanım kolaylığı kangoo'dan daha iyi geldi bize.. Sonuçta herkes bi kucak para verip alıyo bunları, herkesin alınteri..
  • Alper selam sana katılıyorum şöyleki
    ESP li araç alabilmek inan çok meşekkatli bir olay peugeot da bu olay 3 ay sürüyor beklerim dersen sorun yok,ki biz beklemeyi hiç kaldıramayız milletçe benim belkide araştırmadığım tek konu buydu
    sonra ilave ettiririz dedim kendimce 600 lira civarı bir paketti sonuçta ama malesef sonradan montaj yapılmıyormuş melet.bizim grupta Rasim abide(rayen) de mevcut diğer arkadaşlar beklemeyi göze alamadılar anlayacağın zaten araç da o kadar az bulunup geliyor ki sorma tam bir karaborsa arz talep dengesi çok karmaşık aracında yeni olması ve piyasadaki beklentiler,bir çok insan piyasaya çıksın bakalım nasıl problemleri olacak kendini ispatlasın sonra alırız gibi durumlara çok aşinadır.Allaha şükür ben bizim grubun en fazla km yapan aracıyım şimdiye kadar bir sorunum hiç olmadı herşey çok güzel gidiyor.yakın zamanda 2000 km yol yaptım çok keyif vericiydi ve sorunsuz
    sana sormak istediğim şehir içinde bir depoyla dur kalklı trafikli halde ve klimali kaç km yapabilmektesin.birde şu ana kadar yapabildiğin km nin ortalama bir yakıt değeri ortalaması çıkıyor yol bilgisayarında o değer sende kaç çıkıyor,bizim araçta 6.5 yazıyor.
    Esp konusunda haklısın her araçta olması lazım bence ama ticari çitası çok yükseldi.scenic şasesi kullanan reno bayağı bir atlım yaptı bence,ön kokpit de scenic gibi bana sorarsan bayağı ince ve zarif otomobil edasında
    anlayamadığım reno hala niye eski 8 valf motoru kullanmada ısrarcı gerçi performans olarak diğerlerinden aşağı kalmıyor diyeceksin ama yinede eski bana göre
    Aracın en beğenmediğim parçası arka koltuk bir önceki modelden alınma lütfen bu kısma alınma ama adamlar bir önceki modelden alıp oraya konulmuş oturma ve yaslanma adına çok küçük bunun nedenini sonra anladım şayet büyük olursa tam yatmaz ve buda ticari bir kaygı zannedersem..ben araştırma yaparken bunlara çok dikkat ettim.
    malum biz bu tip araçları ailemiz için alıyoruz konfor çok önemli.
    ben aracımı 28 martta aldım ÖTV nin 2.günü idi
    quote:

Adım Alper
    25 yaşındayım özel bir şirkette Satış Sorumlusuyum

2008 Eylülde en full modeli 31300 e aldım.
    ilk 500 kişi arasına girdiğimden park sensörüde hediye ettiler.
    Tavan barı istemedim. Zaten gelen araçda yoktu. Olsada istemezdim.
    Bana göre yakışmıyor bu modele ben yakıştıramadım.
    Ama fonksiyonelliğine birşey diyemem. Kullananlar memnun.

Kangoonun eksiği bana göre ESP

Kimse ADAC ın Avrupa testini boşuna söylemesin.
    Bugün ESP li Berlingo alamıyorsun.
    Bugün ESP li Caddy alamıyorsun.
    Bugün ESP li Partner alabiliyorsun sadece onuda çoğu kişi almamış. İnanılacak gibi değil.
    Bu sınıfda beğendiğim almaya karar verdiğim araçta ESP opsiyonel olarak olacak napar eder alırım.

Onun için o testin Türkiye için malesef bir espirisi yok. Malesef diyorum.
    Kimileri o testte Berlingo ve Caddy de de ESP olmadığını söylüyor. O araçları iman gücü dengelemiyor orada. Gözümüz görüyor Allaha şükür.

Babamdaki 2005 Kangooyu değişmeyi düşündük 2-3 ay önce
    Ozaman aynısından iki tane olmasın diye Berlingoya baktım. Ondada ESPnin artık olmadığını öğrenince vazgeçtim. 2005 de pırıl pırıl dı zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: eypskry

....

conneti aklına gelecek tüm hafif ticarileri gezik

....
    connet bizim için idealdi ondada yakıt sıkıntı yaptı

...
    connect ideal sıkıntı sesi içeri alıyor + yakıt biraz sıkıntı oda gerci PSA motor kullanıyor

...

http://forum.donanimhaber.com/m_33770502//tm.htm

edit: Connect'de kullanılan 1.8 TDCi motor, PSA'nın Ford dışındaki diğer ortaklarında yani Peugeot, Citroen'de kullanılmamaktadır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Lukunku -- 9 Eylül 2009; 3:47:02 >

• Abi sorma.
    Uzun süredir şehir dışındaydım.
    Burundan ufak bir operasyon geçirdim.

Sizi uzaktan takip ettim ama :)
    Sadece yazma fırsatı bulamadım

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

Erdi teşekkür ederim sen kayboldun nerelerdesin
    quote:

• Erdi geçmiş olsun seni yine aramızda görmek isteriz
    quote:

Abi sorma.
    Uzun süredir şehir dışındaydım.
    Burundan ufak bir operasyon geçirdim.

Sizi uzaktan takip ettim ama :)
    Sadece yazma fırsatı bulamadım

quote:

Orijinalden alıntı: TEPEE PREMİUM PACK

Erdi teşekkür ederim sen kayboldun nerelerdesin
    quote:

• Birincisi koltuklar arka koltuklar küçüktü diye düşünürseniz bende şöyle birşey sormak isterimm. Parterdeki torpidoyu al olduğu gibi Kangoo ya koy. En arkaya bir sıra koltuk daha atarsın bide bagaj bırakırsın.
    Bakın boyum 1,75 koltuğa oturuyorum kendi pozisyonuma göre tabiki dik değil kolumu uzatıyorum ön cama daha neredeyse 1 metre var.
    Kangoo öndeki 2 yolcu için şuanda piyasadaki çoğu minübüsden geniç ön mekan sunuyor. Beni en fazla cezbeden özelliklerden birisi bu.

Partner in en beğenmediğim yönü torpido. Bence başarısız. Eski kasa da kullanılar göstergeler ve kollar ve cam otomatiği yerleri en önemli eksiği.

Reno 8 valf motor kullanıyor. Bizde isteriz diğeri gibi kullansın ama bütün yerli yabancı testlerde ( zaten en fazla kıyaslanan araç Partner ve Kangoo ) 85hp Kangoo ve 90hp Partnerin bütün verileri aynı. 0-100 hızlanmaları son sürat vs.

Adamlarda 8 valf ile rakipleri ile rahat rahat performans anlamında baş ederken 16 valf i neden bir sonraki kasaya saklamasın. Bide onlar açısından baksak mantıklı ha biz isterdik o ayrı.

Yakıt tüketimi Ümraniye altunizade( çamlıcadan ) kozyatağı arası gidiyorum geliyorum çoğu şehir içi. Yeri geliyor dur kalk. Ben bilgisayara gerçekten bakmıyorum. Sürekli depoyu fulleyerek alıyorum. km sayıyorum. Son 4 seferdir 1000km rahat rahat buluyorum. Ha öyle araba kasan bir tip değilim. Yakıt tüketimine önem veririm. Öyle olmasa 105 alırdım . Ağırlıklı şehir içi kullanıyorum çünkü. Mesela son depoyu tam 16000 de fulledim. Karşıya gidip geldiğimde oldu köprüde geçen gece 100mt 1 saatte geçtiğimde oldu. Tam çeyrek de şuanda ip gibi. ve araç 16800 de. Lamba yanınca 80km desen o arada çok rahat 200 yapar.

Bilgisayardaki ortalama sanırım 6,3 gibi bişeydi.

90km sürat ile kurallara uyarak gitsem anlık tüketim 4,0 - 4,5 bile gösteriyor.
    Ve şuna eminim ben uzun yola 90km sabit hız ile 1300 ü rahat geçerim.

1460kg , 85hp , bide fiziki yapısına bakınca bu araç böyle tüketim sergileyince şapkayı havaya atacaksın.

ESP olayı ben olsam beklerdim. Ben Kangoo yu zaten 2 ay beklemişim.
    Adama soruyorum Partner almış. Abi ESP aldınmı o ne diyor.

Ben Berlingo baktığım zaman Açı idi yanılmıyorsam z.kamilde oraya bakmaya gitmiştim Partnere bir bayan a ESP li varsiyon soruyorum kimse sormuyoki dedi. Ben almak istesem diyorum elimizde yok beklersiniz diyor. Fiyat ne oluyo diyosun onu şimdi söyleyemeyiz diyor.

Ozaman ADAC testinin ne anlamı kaldı Türkiye için. Keşke bütün rakiplerde olsa bizde Reno yu yerden yere çalalım.

Ben Maisde yönetici olsam biri bana bu testi söylese ne düşünüyorsun diye
    Gidelim köprü başına bütün ticarileri çevirelim. Bakalım ESP li rastlarmıyız derim.

Ben olsam kesin bekler alırdım.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.