Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (816. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar: FnT45K
1 Kayıtlı Üye ve 11 Misafir (1 Mobil) - 11 Masaüstü1 Mobil
5 sn
30.268
Cevap
293
Favori
1.552.947
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    estağfurullah hocam, ne yorgunluğu. aracın performansından, donanımından ve konforundan memnunum. bilerek aldım zaten. ancak hız sabitleme, ekran kullanımı çok zor. radyoda kanal değiştirmek işkence.
  • frank11 F kullanıcısına yanıt
    308 in bazı araçları için debriyaj da kampanya çıkmış, servisi arayıp sormanızda fayda var, benim debriyaj merkezi değişecek sanırım,benzer bir sorun bende de var,ama kampanya kapsamında değil,70 tl lik bir parça değiştirilmesini özellikle talep edebilirim açıkçası.
  • quote:

Orijinalden alıntı: magic_ocean

Selam herkese

2015 active dizel otomatik değişen siz boyasız 22 binde 66 bin fiyat var size iyi mı ayrıca otomatik geçişler çok hissettiiyor diyolar

Hocam otomobil firmalari araclarinda surekli farkliliga gidiyor. Eski kasa 308 in dizeli yari otomatikti ve hissettiriyordu ama yeni 308 tork konvertorlu tam otomatik ve en mantikli sanziman. Bmw, mercedes c, e,s modellerindede benzer yapi kullaniliyor. Cift kavrama gibi narin ve belirli periyotlarla baski vs degismesi gerekmiyor.

Elbette ariza sans isidir ama tork konvertorlulerde ihtimal daha az. Eski tip tork konvertorlu sanzimanlar yakiti arttirirdi 308 de artis yok denebilir.

Ek bir örnek daha, 208 ilk ciktiginda yari otomatikti 2016 da hem yari otomatik hem tam otomatik modelleri var. Tabi tam otomatik biraz daha yuksek fiyatli.

308 i tercih etmemdeki en onemli etkenlerden biri sanzimanidir.

• felaguand F kullanıcısına yanıt
    Her tür ara hızlanma değeri, yol tutuş vs bakımından çok daha üstün bir araç 3.20D. Buna sizden başka itiraz eden olmayacaktır. Ha, buzlu zeminde arkadan itişli araçlar dezavantajlıdır ayrı konu...

308 in kötü olduğunu söylemiyorum, ki almayı düşündüğüm araçlar arasında ilk sıraya koymuşum, hatta önceliğim 1.2 EAT idi ama ne yazık ki getirilmiyor, tek tük bulunana da liste fiyatı çekiyorlar; dizellerde 15 bine varan indirim yapılıyorken F/P olarak tercih edilecek gibi değil...

Sadece kağıt üzerindeki verilerle yahut onun bunun sözüne bakarak yorum yapmadım. Arkadaşımın 2012 3.20D sini 2000 km kadar kullanma imkanım oldu, sürmekten açık ara en çok keyif aldığım araç olduğunu söyleyebilirim...

Eğer kullanmadıysanız, fırsatınız olduğunda 3.20D yi denemenizi öneririm...
  • quote:

Orijinalden alıntı: gokselelkn

quote:

Orijinalden alıntı: magic_ocean

Selam herkese

2015 active dizel otomatik değişen siz boyasız 22 binde 66 bin fiyat var size iyi mı ayrıca otomatik geçişler çok hissettiiyor diyolar

Hocam otomobil firmalari araclarinda surekli farkliliga gidiyor. Eski kasa 308 in dizeli yari otomatikti ve hissettiriyordu ama yeni 308 tork konvertorlu tam otomatik ve en mantikli sanziman. Bmw, mercedes c, e,s modellerindede benzer yapi kullaniliyor. Cift kavrama gibi narin ve belirli periyotlarla baski vs degismesi gerekmiyor.

Elbette ariza sans isidir ama tork konvertorlulerde ihtimal daha az. Eski tip tork konvertorlu sanzimanlar yakiti arttirirdi 308 de artis yok denebilir.

Ek bir örnek daha, 208 ilk ciktiginda yari otomatikti 2016 da hem yari otomatik hem tam otomatik modelleri var. Tabi tam otomatik biraz daha yuksek fiyatli.

308 i tercih etmemdeki en onemli etkenlerden biri sanzimanidir.

Peki fiyat için nediyorsunuz

• Daha önce yazıldı mi bilmiyorum ama malum hava soğuk. Geçen gün aynaların biri donmuştu açılmadı. Kilitleyince aynaların otomatik kapanmasını nasıl engelleriz?
  • shamsheytani S kullanıcısına yanıt
    Serviste tamamen iptal ettirilebiliyor.Siz kısa süreli aç/kapa yaparken her seferinde

aynaların açılıp kapanmasını istemiyorsanız,aynalara sağ/sol komut aldırdığımız

tuşu,tuş ortadayken geri çekerseniz aynalar manuel olarak kapanır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ruab -- 13 Ocak 2017; 18:57:23 >
  • ruab R kullanıcısına yanıt
    Dediğiniz yaptığım da aynalar kapanıyor ben açık kalmasını istiyorum ama. Ben beceremedim heralde
  • shamsheytani S kullanıcısına yanıt
    Tamamen açık kalmasını istiyorsanız servisten bu özellik iptal ettiriliyor.
  • magic_ocean kullanıcısına yanıt
    piyasası aşağı yukarı söylediğiniz gibi. ön-arka park sensörü varsa daha iyi. rakip fiyatlarını bilmiyorum dizellere pek bakmamıştım.

ben çift kavrama almak istemedim. tork konvertorlu araçlardan 2015 ceed, i30, astra j ler var. manuel astra j yi şirket aracı olarak kullanıyorum ve astra düşünmedim. i30 ve ceed yakıt yönünden fazla. yeni çıkan çift kavramalarda yakıt düşmüş olabilir. özetle birkaç madde sıralayınca rakibi kalmıyor.
  • Peugeot fiyatlarını güncelliyor..
    Merakla bekliyoruz bakalım..
  • Veee işte 2016 modellerin güncellenmiş fiyatları ile 2017 modelin fiyatları..

NOT: İlk görseldeki fiyatlar 2 Kasım 2016 tarihli olup ÖTV ve kısmende olsa KUR Farkını yansıttıkları fiyatlar olup, geçen hafta içerisinde bütün fiyatlara 50 (ELLİ) TL ilave etmişlerdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bbasci06 -- 13 Ocak 2017; 15:19:23 >

• don_civan D kullanıcısına yanıt
    pozitif bilimcisiniz , sevindim, fizikçi misiniz hocam yoksa, böyle anlamlı lafları fizik bilgisi olan biri kurabilir ancak, kimyagerler ve matematikçiler her ne kadar yaratıcı olsalarda dışa vuramıyor !! bölüm nedir cidden,eski bir fef ci olarak merak ettim.
  • bbasci06 kullanıcısına yanıt
    Gti da 157900 diyor. Ancak detay açınca 154900 yazıyor :)
  • memurpower M kullanıcısına yanıt
    Tıp...
  • quote:

Orijinalden alıntı: don_civan

Tıp...

Hocam alinti yapsaydin keske, mobilde yeni sayfaya düşmüş mesaj, tıp görünce dedim heralde tımbır tıp kastediyorsun
  • skd S kullanıcısına yanıt
    Gerçi Tıbbın bir bilim olduğu bile hala tartışma konusudur, bir sanat olduğu da iddia edilir. Bilim olduğunu ancak pozitif bilim dalı sayılamayacağını, bugün doğru kabul edilenin yarın yanlış sayılabileceğinden hareketle iddia edenler de vardır ki o noktada haklıdırlar...

Yani deve miyiz kuş muyuz?, bir karara varılabilmiş değil henüz, mevzu derin yani!..

Nedense öyle bir ifade kullanmış bulundum ki pozitif bilim kabul edilmemesi gerektiğini düşünenlerdenim aslında...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbasci06

Veee işte 2016 modellerin güncellenmiş fiyatları ile 2017 modelin fiyatları..

NOT: İlk görseldeki fiyatlar 2 Kasım 2016 tarihli olup ÖTV ve kısmende olsa KUR Farkını yansıttıkları fiyatlar olup, geçen hafta içerisinde bütün fiyatlara 50 (ELLİ) TL ilave etmişlerdi.

Bi tuhaflık var sanki..

• ÖTV arttı, Euro artıyor, enflasyon öyle, akaryakıta sürekli zam... Otomobil fiyatları da hunharca arttı.

Öte yandan her yıl sıfır otomobil satışları rekorlar kırıyor... Bakalım 2017 boyunca ay ay ne kadar araç satılacak merakla takip edeceğiz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: bulentcandan

ÖTV arttı, Euro artıyor, enflasyon öyle, akaryakıta sürekli zam... Otomobil fiyatları da hunharca arttı.

Öte yandan her yıl sıfır otomobil satışları rekorlar kırıyor... Bakalım 2017 boyunca ay ay ne kadar araç satılacak merakla takip edeceğiz...

Garip bir milletiz. Garip kelimesini acarsak hoş seyler cikmayacak.

Sifir otomobil firsatlari diye baslik var, takip ediyorum. Insanlar sifir arac alirken bile 6 ay sonra satmak icin aliyor. Sonra yeni cikan modeli aliyor. Bizde 208 aldik 26 ay sonra cekis gucu yetersiz geldi, cunku rampali guzergahta kullaniyorduk. Hata ettik ama bu kadar kisa surede satmak isteyecegimizi dusunemedik.

Dahada kotusu insanlarin elindeki para aracin yari fiyati bile degil ve gerisini kredi cekiyor. Neymis; odeyebilecegini dusunuyormus. Sebep ne?

Cok sukur kredisiz premium istedigim araci alacak imkanim vardi, almadim. 308 alip gerisini dovize yatirdim. Yukarida soz ettigim baslikta dovizin artacaginida yazmistim. Dolar 2.8-2.9 lardayken 3.60-3.65 tahminimiz vardi.

İnsanlar, yaptigi işte, arkadas ortaminda, ailelerinde vs. saygi duyulmayinca insan bu "saygi" eksikligini; giysi, lüks yasam, otomobil vs ile kapatmaya calisiyor. Psikolojik bir sorun.

Bu dusunce yapisi maalesef kolay kolay degismez. Bu yuzden pahali telefonlar, otomobiller ekonomiden bagimsiz satilmaya devam eder.

Etrafimda bircok kisi var ki ucu ucuna ay sonunu getirdigi halde, haftada birkac kez luks rastaurantlarda yemege giderler. Kredi karti borclarinin tamamini bile odeyemedieri halde...

Belkide tartisma cikacak ama devlet ihalelerini alan muteahhitlere odemeler zorlasti. Bitmesi planlanan isler mecburen uzadi. Dovizin yukselmesi bahanesiyle doviz hesaplarina el bile konabilir yada dondurulabilir. İşim esnafla, sanayiciyle, yatirimla ilgili ve tum gun bu insanlarla birlikteyim. Ortam cok ciddi kotu. Bu donemde kredi, borc vs. hata olur.

Bulundugum apartmanda 3. senem. 2 sene kimse aracini degistirmemisken eylulde 308 i aldim. 1 ay gecmeden en az 5 kisi araç aldi. C180, qashqai, superb, auris, focus vs... ben almasam muhtemelen onlarda almayacakti. Bu ne komplekstir anlamak zor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi gokselelkn -- 13 Ocak 2017; 23:27:14 >

• 
Sayfa: önceki 814815816817818
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.