Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1399. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
30.227
Cevap
294
Favori
1.548.087
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aynı hatayı bir kere bende aldım. Araç bir yaşında değildi hata mesajını aldığımda. Kontağı kapatıp 5dk sonra tekrar çalıştırdım neredeyse bir yıldır bir daha o uyarıyı vermedi.

• turkeril kullanıcısına yanıt

Araç uyarı vermedi mi?

• Herkese merhaba,
    Eat6 için şanzıman yağı değiştiren oldu mu hiç? Peugeot türkiye değişim yapmıyormuş, ömürlük diyormuş bu konu için. Bir kaç yerde gördüm özel servislerde değişim yapanları ve de memnun kalıp vites geçişlerinin baya değiştiğini söyleyen.

Aramızda hiç tecrübe eden oldu mu? Yorumlarını bekliyorum

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Eng. kullanıcısına yanıt

Neredeyse jant üzerine inmişken, lastikçiye varmak üzereyken uyarı verdi. İş işten geçmişti maalesef.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi turkeril -- 28 Temmuz 2022; 14:6:5 >
  • taxaa kullanıcısına yanıt

2015 EAT6 1.2

Ben tam set olarak aldım 5500 verdim. Sadece triger ve V kayışı değişse daha az tutuyor, kartel açılmazsa da fiyat düşüyor. Contalarına kadar değişim yaptırdım ben.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar. 2015 model Dizel otomatik 1.6 Bluehdi aracım var. 90bin bakımı geldi. Bakımda neler yapılıyor? Ortalama ne kadar tutuyor bilen eden var mı? Birde bursa içerisinde peugeot ustası tavsiye edebilecek olan var mı?

Belki şehir içinde ve bol virajlı yerde iseniz lastik dönüş hız farkını algılayacak şartlar oluşmamış olabilir. Çünki devir farkı oluşmasını belli hız üzerinde algılıyor sanıyorum.

Ya da hiç set edilmemiş ve devrede değildi.

• zevzekadam kullanıcısına yanıt
    hocam 30binde bir bujilerin değişmesi gerekiyor. ben 1 ay önce 60km bakımı yaptırdım standart bakım + bujiler yetkili serviste 3000 lira tuttu. orijinal bujiyle değiştirttim. eurepar bujisiyle değişim yaparlarsa 800 lira civarı daha az fiyat vermişlerdi. 90km bakımında dediklerime ek ne olur bilmiyorum ama dediklerim fiyat konusunda az da olsa fikir verir sana. bir de baktırmadıysan triger kampanyanı kontrol ettirsen güzel olur.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Bence araç bakımı yapabilen için şöyle olmalı.

Her yıl( 10bin ) yağ, filtre, antifriz değişimleri ile fren sıvısı doldurumu.

3 Yılda bir ( 30bin ) yukarı işlemlerin hepsine ek olarak buji değişimi ile balata değişimi, disk kontrolleri.

5. yada 6. yılında ( 50 - 60 bin ) ilk sıranın tamamı yine, buji, balata, gerekli ise disk değişimi ile balatalar ve şanzıman yağı ile triger değişimi

Bu şekilde bakarsan o araç kız gibi olur :) Başın ağrımadan uzun yıllar yağ gibi akar gider.

• Merhaba arkadaşlar,

Ankara Şaşmaz ve civarında tavsiye edebileceğiniz iyi bir usta var mı?

Teşekkürler.

• Eng. kullanıcısına yanıt
    Bilemiyorum, set ettiğimi hatırlıyorum geçen haftaydı. Ş.içindeyim ama hız da yapıyorum yer yer. Abs sensörlerinden lastik ölçümü çok da iyi çalışmıyor demek ki.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >

Bende de benzer sıkıntı oldu hocam hiç uyarı vermedi. Direk olarak bir sensör yok çünkü. Dolaylı yoldan ESP sistemi verisinden Lastiklerin dönüş hızları ve attığı tur bilgisini alıp bir karşılaştırma yaparak hesaplıyor ama çok da güvenmemek lazım anlaşılan.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 29 Temmuz 2022; 16:14:22 >
  • Merhabalar herkese iyi haftasonları. Yarın aşağıdaki aracı almaya gideceğim. Yorumlarınız varsa dinlemek isterim. 2014 1.2 puretech Active otomatik araç. Kronik veya bakmam gereken özellikle nokta varsa. Fiyat konusunda da yorum yaparsanız çok hayra geçer

https://www.carvak.com/tr/peugeot-308-12-puretech-eat6-active-2014-satilik-araba-195207

• 2015i ben aldım 2.el.

Benim başıma gelen problem, yakıtı fulleyince araç çalışmıyordu, kendisi 1, 2lt akıtınca normale dönüyordu. (Yakıt deposu ile kanister değişti. )

Triger hiç değişmemişse kopmaya başlamıştır. Değiştirmek gerekir.

Bunların dışında bir sorun yaşamadım. Ama bu sorunlarda almadan önce bakılabilecek şeyler değil.

• 2 yıldır severek kullandığım allure sportu satışa koydum arkadaşlar. En ucuz ilandan 20.000 tl ucuz yazdım. İlk gelene bırakıcam. Alana şimdiden hayırlı olsun.

İlan numarası : 1040100201

• Arkadaşlar 0-30 yağ ile 5-30 yağ arasında ne fark var? 308 dizel otomatiklerde hangisi koyuluyor?

• zevzekadam kullanıcısına yanıt

Soğuk çalıştırmada 0w30 yağ daha iyidir. Çok soğuk iklimlerde tercih edilebilir. PSA grubunun 5w30 kullanabilirsiniz diye yayınladığı bülten mevcut. İstanbulda tüm ustalar 5w30 kullanıyor.

• Alpii95 kullanıcısına yanıt
    Var mıdır yorum ypabilecek?

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

Hocam Facebook varsa https://facebook.com/groups/308t9team/ bu gruba sorun daha aktifler..

Arabanın ömrü normalde 5 yıl zaten. Haliyle şanzıman yağıda ömürlük oluyor. Avrupa da 5 yıl sonra geri dönüşüm ile yenisini alıyorsun. Türkiyede ise bir aracın kullanım ömrü 15+ yıl. Bı sebeple şanzıman yağının da motor yağından bir farkı yok ve düzenli aralıklarla değiştirilmeli.

Burada önemli olan makine ile değişmesi gerekiyor. Tapayı açıp, yağ akıtıp üzerine yağ eklemek ile olmuyor.

Ben 90bin km de değiştirdim. Üzerine 500km yol anca yaptım. Geçişler biraz daha rahatladı ama öyle aman aman bir fark şimdilik hissetmiyorum. Belki zamanla daha da oturur.

Araç 90bin km hiç değiştirilmeden gelmiş, önceki sahibi yaptırmamış. 45 50bin de yaptırsa çok daha iyi olurdu.

• 
Sayfa: önceki 13971398139914001401
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.