Şimdi Ara

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu) (1397. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.230
Cevap
295
Favori
1.549.323
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
43 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bizim araçlarda agm tipi start stop destekli aküler var. Değişimi şu an 2500 tl civarı. Fakat bizzat denedim ve efb tipi akünün de gayet iyi çalıştığını gördüm. Onlar da 1500 tl civarı. (Varta için kıyasladım)

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Beyaz_Peynir kullanıcısına yanıt

Hatta şöyle kısaca geçmiş özeti yapayım.

Aracı 89500km de 2.el olarak almıştım. (1.2 EAT6 2015 model )

Yakıtı fulleyince araç çalışmıyordu, bu sorundan dolayı yakıt deposu ile kanister değişti. Bu değişim ile sorun giderildi.

Yakıt sorunundan dolayı benzinin motor yağına karışma durumu olmuştu. Bizim araçlarda Triger motor içerisinde yağlı duruyor. Triger değişimini de anca yaptırabildim. Triger hiç değişmemiş galiba şimdiye kadar, parçalanmalar olmuş. Filtreyi tıkamış resmen. Tüm temizlikler vs 2 gün sürdü. Motor yağı tekrar değişti, benzin kokusu geliyordu. (Yakıt deposu değiştiğinde yine değişmişti yağ, benzin karıştığı için )

Tıkanmış hali;

Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz_Peynir -- 21 Temmuz 2022; 10:17:49 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• emurat E kullanıcısına yanıt

Daha öncede paylaşmıştım. Tekrar olacak ama sorduğunuz için yazıyorum. Kampanya kapsamında triger kayışı ve yanı sıra su pompası değiştirttim.

Arabayı sabah bırakıp, akşam üstü teslim aldım.

dizel araçlarda triger yağlı değil diye biliyorum. Yağlı değilse aynı gün içerisinde teslim edebilmesi lazım. Ama yağlı ise uzun sürebilir. Benim bakım zamanı gelince kampanyadan yaparız dendi, sonra fatura aşamasında seninki kampanyaya girmiyormuş denildi.

Dizel araçta yağlı triger bilen var mı?

bir kere yapsa akü boşalmış denebilir. Elektronik çok olduğu için akü zayıflayınca her türlü arıza gelebiliyor. Bugüne kadar hiç akü değişmemişse ömrü bitmek üzere olabilir.

Fakat akü boşalmış ise akü dolana kadar start stop devreye giremez. Devre dışı uyarısı verir, ışığı yanıp söner. Sizde hemen devrede yazısı çıkması ilginç

Varta 70 amper agm aldım 1 hafta önce 2500 TL verdim
    hocam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi taxaa -- 21 Temmuz 2022; 13:23:17 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Arkadaşlar cümleten teşekkürler yardım içeren cevaplarınız için.

• turkeril kullanıcısına yanıt

Hocam AGM ve EFB Akü farkı ne oluyor?

• cinquanta kullanıcısına yanıt

Su pompası için ne kadar ödediniz hocam?

• Eng. kullanıcısına yanıt

2016 Model hocam hiç akü değişimi yapmadım. Ama arabaya binince ilk işim start stopu devre dışı bırakmaktı :) Motor arızası uyarısı çıkıp geçtikten sonra Bende de ECO ON devrede yazıyor anlamadım hiç. Ama arkadaşların dediği gibi sorun Aküden gibi ilk çalışmada yapıyor sürekli ve Kontak kapalı iken 2 dk müzik bile dinletmiyor. Bir Akü zayıf uyarısı olsa daha mantıklı olurmuş Motor arızası uyarısı yerine.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 21 Temmuz 2022; 15:27:48 >

Hocam AGM aküler EFB'ye ye göre daha çok elektrik enerjisi sağlayabiliyor, bu daha daha hızlı marş ve güç aktarımı demek, ek olarak 5 kata kadar daha hızlı şarj olabiliyorlar EFB akülerden. Ek olarak EFB akülere göre, 2-3 kata kadar daha uzun süre dayanıyorlar, 4 ila 8 yıl arası kullanıma göre değişir. Titreşimlere daha dayanıklılar ve zorlu hava koşullarında daha efektifler. Tek dezavantajı fiyatının daha yüksek olması, fakat üretici firma garantisi genelde daha uzun oluyor AGM akülerde, bu sebeple o dezavantajı da dengeliyor diyebiliriz.

• Lundy kullanıcısına yanıt

Arkadaşlar 2016 Dizel için Ne Marka Akü tavsiye ediyorsunuz ve kaç Mah olmalı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 21 Temmuz 2022; 15:36:59 >
  • Arkadaşlar birde Trigerin Ömrü Kaç Yıl veya Km bizim araçlarda?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emurat -- 21 Temmuz 2022; 15:37:31 >

Ben daha dün değiştirmiş oldum 91000 de. Bana sorarsan her 50bin km de değişmeli.

Bence her 50bin de bir ağır bakıma girmeli, şanzıman yağıda değiştirilmeli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Beyaz_Peynir -- 21 Temmuz 2022; 16:4:5 >
  • Merhabalar,
    2016 1.6 Bluehdi EAT6 araca sahibim. 101 binde. Şanzıman ile alakalı bir sorum olacaktı.

Düz yolda giderken tam devirinde vitesleri atıyor, fakat yokuş aşağı inerken vitesi yukarı atmıyor 2000 deviri geçse bile. Atıyor ama bekletiyor devirlenmesini. Anca gazla hızlandırınca atıyor. Bu doğal mu ? geç atıyor boşuna yani, kendim manuel atınca araba birden salıyor yağ gibi akıyor. Diğer türlü yüksek devirde kendini kasıyor gibi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Alpii95 -- 22 Temmuz 2022; 0:16:55 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Yokuş aşağı arabanın ani hızlanmasını önlemek maksatlı yazılımsal bir sorun, herkeste mevcut bu durum.

• santakunta kullanıcısına yanıt
    Golf 7 sürmüştüm onlarda da böyle devirli tutuyordu sanki ama bir sorun varmış gibi hissettiriyor :) Teşekkürler cevap için, iyi bari öyleyse

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
    Yeni Peugeot 308 (2014 sonrası - Ana Konu)

Tam beş ay önce bugün değiştirtmişim; 22.02.2022.

Tüm ayrıntısı ile görebilirsiniz.

• Alpii95 kullanıcısına yanıt

ECO modda da dener misiniz? Sanki ECO modda farklı, normal modda farklı davranıyordu. Bir yerlerde gözüme gelmişti.

• cinquanta kullanıcısına yanıt

Ağustos ayı içinde gireceğim servise bakalım bize ne çıkacak. 30.000 bakım.

• 
Sayfa: önceki 13951396139713981399
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.