Şimdi Ara

/// YENi PEUGEOT 301 /// (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
218
Cevap
5
Favori
101.478
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: SeTha

Ben de aldım..

Çünkü kararımı verip almaya gittiğim gün her zamanki satış temsilcisi yoktu. İşi çıkmış. Not bırakmış ve benimle başka biri ilgilendi. Yanlışlık yaptılar ve fiyatı umduğumdan daha aşağı çektiler. Ama takdir ettim; yanlışlıklarından dönmediler. 34000'e aldım. Ayrıca umduğumdan daha fazla özellikli çıktı araç. Resimlerden de görebileceğiniz gibi bluetooth ve yol bilgisayarlı müzikçalar, çelik jant, deri koltuk, park sensörü, vs.. Zaten 2012 Ekim'miş.

Öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız. Güle güle kullanın,Allah kaza bela vermesin.

Ancak şöyle söylemeliyim,aracınız Full donanım paketine sahip değil.
    Full donanım olan Allure'nin bir altı, orta donanım olan Active'e eklenmiş bazı opsiyonlar olmuş. Müzik çalar ve deri koltuk mesela. Elektronik klima ve polen filtresi eklenmemiş. Ama deri koltuk opsiyon listesinde bile olmamasına rağmen eklenmiş. O olay nasıl oldu anlamadım gerçekten. Jantlarınız ise Active donanımının standart jantları. 185/65 R15 ölçülerinde.

Her şey bir yana fiyatına göre iyi bir araca sahip olmuşsunuz. Bazı arkadaşlar 301 hakkında kötüleyici yorumlar yapsa da şuan fiyat/performans olarak üst noktalarda bir model. Umarım herhangi bir sorun yaşamadan da kilometreleri devirirsiniz. Aracın rengi de benim araçla aynı ve bence çok yakışıyor, şık duruyor.

Bir de merak ettiğim olay,size yanlışlık yapılan olay neydi ? Nasıl bir yanlıştan dönmediler ? Sakıncası olmazsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Yasakpınar -- 4 Temmuz 2013; 19:37:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

Öncelikle hayırlı olsun yeni aracınız. Güle güle kullanın,Allah kaza bela vermesin.

Ancak şöyle söylemeliyim,aracınız Full donanım paketine sahip değil.
    Full donanım olan Allure'nin bir altı, orta donanım olan Active'e eklenmiş bazı opsiyonlar olmuş. Müzik çalar ve deri koltuk mesela. Elektronik klima ve polen filtresi eklenmemiş. Ama deri koltuk opsiyon listesinde bile olmamasına rağmen eklenmiş. O olay nasıl oldu anlamadım gerçekten. Jantlarınız ise Active donanımının standart jantları. 185/65 R15 ölçülerinde.

Her şey bir yana fiyatına göre iyi bir araca sahip olmuşsunuz. Bazı arkadaşlar 301 hakkında kötüleyici yorumlar yapsa da şuan fiyat/performans olarak üst noktalarda bir model. Umarım herhangi bir sorun yaşamadan da kilometreleri devirirsiniz. Aracın rengi de benim araçla aynı ve bence çok yakışıyor, şık duruyor.

Bir de merak ettiğim olay,size yanlışlık yapılan olay neydi ? Nasıl bir yanlıştan dönmediler ? Sakıncası olmazsa paylaşırsanız sevinirim.

Saygılarımla ..

Teşekkür ederim iyi dilekleriniz için.

Söylerim tabii ki; olay şu şekilde gelişti. Yaklaşık 1.5 aydır görüştüğüm bir satış temsilcisi vardı. (Renault Clio Sport Tourer ile 301 arasında bir türlü karar veremiyordum.) Son 15 gün ise 301de karar kılmıştım ama yukarıda da dediğim gibi 2012 1.6 - 2013 1.2 arasında gidip geldim.

Satış temsilcisi 2012 olanı 35500 den aşağı bir türlü düşmüyordu. Bunu alırsam 35000 saydırır ve alırım diyordum. 2013 olanı ise en son 33500'e düşmüştü. Yani arada 2000 TL fark vardı.

Şöyle bir karar aldım son gün. Dedim ki kendi kendime gidip 2 araca da bineceğim, o an içimden hangisi geçer ve o an hangisi ağır basarsa onu alırım dedim. Daha biner binmez 2012 olanı ağır bastı. Ağır basmasının sebebi size komik gelecek ama direksiyonda müzik sistemi kumanda kolu ve müzik çaların farklı olması oldu Bir de zaten 2012 EKİm ayıymış aracın çıkış tarihi. Ayrıca aracın zaten full donanımlı (ALLURE) olmadığını biliyordum. Alacağım hem 2013 1.2, hem de 2012 1.6 zaten ACTIVE modeli olacaktı.

Net kararı verince içeri tekrar pazarlığa girdik. (Esas satış temsilcisi yoktu, başka biriyle görüştüm.) Satışı yapan bayana direk; Evet bu araç için en son ne diyorsunuz dedim. Eğer biraz iyi bir fiyat derseniz bunu tercih etmek istiyorum dedim. Satış temsilcisi bilgisayardan inceleme yaptı yaptı ve dedi ki size 35500 söylenmiş, 34900 olur. Ben de 34000 olursa bunda karar kılacağım, aksi takdirde 2013ü düşüneceğim dedim. Satıs temsilcisi 2 ayrı kişiyi aradı ve en son olur dedi İnanamadım ve sevindim ve tamam o zaman bu şartlar benim için uygun dedim ve oluru vererek işlemleri başlattık.

Sonra yalnız müthiş bir telefon trafiği başladı. Konuşmalardan anladık ki bir hatalar filan oldu. Yapılan yanlışlık su olmuş: Aracın ekstralarından deri koltuğun fiyatı başka bir yerde yazılıymış, ve 1500 TLnin fiyata eklenmesi gerekiyormuş. Bir önceki esas görüştüğüm satış temsilcisi bu yüzden 35500 den aşağı olmaz diyormuş. Sonuç olarak aldım işte. Araç kısmetimde varmış.

Saygılar benden.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 5 Temmuz 2013; 14:03:48 >

• quote:

Her şey sizin yararınıza olacak şekilde gelişmiş,güzel de olmuş gerçekten. Peugeot bayiisini tebrik ettim davranışlarından ötürü,çoğu firmaya örnek olması gereken bir davranış.

Ayrıca Peugeot 301'in deri koltuklu hali büyük olasılık çok ender olacaktır hatta belki sadece sizin aracınız öyledir şuan. Satarken aracınızı diğer ilanlara göre daha çekici yapabilecek bir özellik size ücretsiz gelmiş oldu.

"Ağır basmasının sebebi size komik gelecek ama direksiyonda müzik sistemi kumanda kolu ve müzik çaların farklı olması oldu" demişsiniz fakat emin olun hiçte komik gelmedi. Çünkü gerçekten diğer donanımdaki müzik sistemi günümüz için oldukça itici ve çağdışı duruyor.

Son olarak en çok 1.6 benzinli motorun tüketiminin merak edileceğini düşünüyorum. Rodaj zamanı ve sonrasındaki ortalama tüketimlerini arada sırada paylaşırsanız merakımız giderilir

• quote:

Orijinalden alıntı: Yasakpınar

quote:

Her şey sizin yararınıza olacak şekilde gelişmiş,güzel de olmuş gerçekten. Peugeot bayiisini tebrik ettim davranışlarından ötürü,çoğu firmaya örnek olması gereken bir davranış.

Ayrıca Peugeot 301'in deri koltuklu hali büyük olasılık çok ender olacaktır hatta belki sadece sizin aracınız öyledir şuan. Satarken aracınızı diğer ilanlara göre daha çekici yapabilecek bir özellik size ücretsiz gelmiş oldu.

"Ağır basmasının sebebi size komik gelecek ama direksiyonda müzik sistemi kumanda kolu ve müzik çaların farklı olması oldu" demişsiniz fakat emin olun hiçte komik gelmedi. Çünkü gerçekten diğer donanımdaki müzik sistemi günümüz için oldukça itici ve çağdışı duruyor.

Son olarak en çok 1.6 benzinli motorun tüketiminin merak edileceğini düşünüyorum. Rodaj zamanı ve sonrasındaki ortalama tüketimlerini arada sırada paylaşırsanız merakımız giderilir

Tekrardan teşekkür ederim..

Benzin tüketimi bana şimdilik makul geldi. Tabii daha araç cok yeni, 400 km yaptım henüz Dün İstanbul Avcılar'dan Kocaeli Körfez ilçesine yaklaşık 150 km civarı yol yaptım. Çeyrek deponun yarısı kadar benzin tüketimi oldu. Ama yol fazla tıkalı değildi ve genelde 90-100 km civarında seyrettim..

Yol bilgisayarı da 3 ile 6.5 arasında oynuyordu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.R.E.S. -- 6 Temmuz 2013; 13:56:10 >

• Yeni aracınız hayırlı olsun bu arada. Bende şubat ayında 1.6 active benzinli 301 aldım. Şuan arabam 3500 kmde. Geçen hafta izmir -çanakkale-bursa yolculuğu yaptım.Toplam 1700 km yi 600 tl lik 95 oktan benzin ile aldım.Bilgisayar verisi 7.2 lt gösterdi.Ortalama 0.35 kuruşa tekabül etti.2 yetişkin 1 bebek ve full bagaj artı 2.kademe klima ile dolaştım. Bence benzinli bir araç için gayet uygun yakıyor diyebilirm . . .
  • Arkadaşlar bagajı açıp arka farların üzerindeki plastik parçaları bi kontrol edebilir misiniz?
    orada açıklık var benimkinde, altına su vs gidecek şekilde. sizinkiler de aynı şekilde mi ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi quvardci -- 11 Temmuz 2013; 20:51:30 >
  • Arkadaşlar bulunduğum ilde citroen yada peugeot servisi yok.

Aracına tek dokunuşla açılan cam ve araç kapılarını kilitleyince kapanan cam yapan varmı? yada konu hakkında bilgisi olan.
  • ozgurhimmet O kullanıcısına yanıt
    Araba alarmı işiyle uğraşan kişiler takabilir.Sanayiye bir sormanda fayda var.
  • 2013 Model 301 1.6 Allure Hdi (Beyaz Renk ve döşeme) aldım. 2000kmyi devirdim şu ana dek yaşadığım bir tek problem motor arızası aldım onun da sebebi motorun içine giren havayı ölçen bir cihaz varmış bende yüksek seviyede göstermiş geçici ve önemsiz bir arıza olduğunu söylediler tekrar ettiği takdirde bir parça değişecekmiş sadece arıza ışığı yandı motora bir zararı yoktu ama şaşırdım 0 arabada arıza ışığına neyse.

hız sabitleyici/sınırlayıcı özelliği harika klima max iken bile çekiş harika araba gitmicem demiyor. eksik bulduğum yerler kapılarda hoparlör yok ve ses sistemi yetersiz bir çevirici ile amfi ve subwoofer bağladım 4 tane de compenant taktım ancak geri görüş kamerasının sesini alamıyorum şu an onun dışında bluetooth falan çalşyor. araç b+ segment olduğu için çok fazla bir şey beklemeyin ama performansı iyi.

linea ve clio ile karşılaştırmanız gerekir hem fiyat açısından hem görünüş performans en doğru tercih 301 olacaktır

Aksesuarlar;
    egzoz ucu
    sis çevresi
    dış ayna kapakları
    s line kapı kenar çıtası

/// YENi PEUGEOT 301 ///

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadistica -- 17 Temmuz 2013; 11:01:47 >

• Arkadaşlar, 206 hdi aracımı satıp 1 hafta önce 301 allure hdi aracımı aldım. 1 hafta olmasına karşın memnunum arabadan tabii kullandıkça öıkar eksikler.
    Mesela lastikler michelin ama stepne goodyear :(

Bu arada bir sorunum var, bilen yardımcı olan olursa sevinirim. Çok önemli olmamasına karşın canımı sıktı.

Aracıma telefonumu bluetooth ile bağladım. Ekrandan rehberimi vs görüp aramada yapabiliyorum. Konuşma ve gelen sesde de sorun yok.
    Herşey normal.

Fakat beni aradıklarında rehberimde kayıtlı olsun olmasın sadece gizli numara arıyor yazıyor. Kimin aradığını göremiyorum bunun bir çözümü var mıdır acaba?

İlginize Teşekkürler.
  • halils2 H kullanıcısına yanıt
    301'de aynen söylediğin gibi özel şöför oluyorsun
  • sadistica kullanıcısına yanıt
    hayırlı olsun iyi günlerde kullanman dileklerimle. daha fazla resim istiyoruz senden :) aksesuarları ne kadara aldın birde ?
  • arkadaşlar yarın aracımı teslim alacağım 1.6 HDI ALLURE beyaz modelini.. allah herkese kazasız belasız kullanmak nasip etsin..

aracı alırken nelere dikkat etmeliyim ? ilk defa sıfır araç alıyorum :)) bu araçların motorları açılmış halde mi veriyorlar ?? yoksa belli bir km yapmam mı lazım ?

ilk defa kasko yaptırıyorum ve fiyat 1.650,00 TL çıktı doğru mudur ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: VATAN34

arkadaşlar yarın aracımı teslim alacağım 1.6 HDI ALLURE beyaz modelini.. allah herkese kazasız belasız kullanmak nasip etsin..

aracı alırken nelere dikkat etmeliyim ? ilk defa sıfır araç alıyorum :)) bu araçların motorları açılmış halde mi veriyorlar ?? yoksa belli bir km yapmam mı lazım ?

ilk defa kasko yaptırıyorum ve fiyat 1.650,00 TL çıktı doğru mudur ?

Öncelikle hayırlı olsun. Bende 1.6 HDI ALLURE beyaz modelini aldım. Aracı teslim ederken 2000-3000 km fazla zorlama diye söylüyorlar.
    2-3 bin km sonra ücretsiz bir bakım var kontrol amaçlı. O zamana kadar fazla yorma aracı :) Birde stepneye bak, goodyear marka. Neden diye sorarsan sevinirim.
    Fabrika çıkışı diyecekler ama olsun ..
    Ayrıca bluetoothla tel bağlandığımda gelen aramalar gizli numara olarak gözüküyor.
    Muhtemelen sendede öyle olacaktır. Sebebini veya çözümünü öğrenirsen iyi olur.

Söylenen fiyat sanırım peugeot kasko fiyatı.

Kazasız belasız kullanırsın inşallah.

• cagri03 C kullanıcısına yanıt
    bilgi için teşekkürler.. arabayı incelerken telefonum Galaxy NOTE 1 var.. bluetothla eşleştirdi fakat benimde rehber ekrana gelmedi.. öyle bir sorun oldu..

aracı alırken sizin sorularınızı soracağım ve burdan yazarım..
  • VATAN34 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun aracın kazasız belasız iyi günlerde kullanman dileklerimle.3-4 bin km ye kadar aracı pek zorlama.İlk etapta biraz fazla yakabilir fab. verilerini göremeyebilirsin motor açıldıkda dahada düşecektir.2000 kmde garanti bakımı var ben geçen ay yaptırdım araba genel hatlarıyla check up ediyorlar hepsi bu kadar.Stepne nin farklı marka olması şaşırtıcı doğrusu.Servise sorarsan merakımızı gidermiş olursun :) Benim aracım active orta donanımlı ondaki tüm lastikler good year stepne dahil.kasko bana yüksek geldi bu arada. ben peugeot un anlaşmalı olduğu sigorta şirketine 1150 tl ye yaptırdım 12 taksite böldüler.
    tekrardan hayırlı olsun . . .
  • quote:

Orijinalden alıntı: ANKARAKULLANICISI

dün bayiide inceledim. 1.6 hdi manuel 39 küsür liste fiyatı vardı.
    İçi biraz karanlık gibi geldi.
    abi bari vites kolunu değiştir. ne bileyim ençok kullanılacak şey.
    cam açma düğmelerinin dördünün de vites olunun önünde durması çok saçma olmuş. bari el freninin oraya koyda arkada oturan adam üşüdüğünde camını kapatsın. veya niye kapılarda açma kapama düğmesi yok
    birde onlar niye ayrık ayrık duruyor 1, 3 ve 5 inci vitesdeyken sağ taraf camlarını açmak için bileği vites kolunun yanından döndürmen gerekiyor.

arka bagaj benim için o kadar önemli değil ama bu sınıf için yeterli gibi.

amacım kötülemek değil sadece tespitlerim alanlar güle güle kullansın.
    http://forum.donanimhaber.com/m_61239085/tm.htm

ANA KONU mevcut, oradan devam edilsin lütfen.

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.