Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (882. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir - 5 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
636
Favori
2.484.337
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, kasko ve trafik sigortası yenileyen var mı yakın zamanda , nasıl fiyatlar? 1700 kasko 730 trafik %40 hasarsızlık
  • Selamlar,

Bir sıkıntı olmazsa bende salı günü aracı teslim alarak Active + Sport Pack li bir araçla aranıza katılmış olacağım. Umarım uzun vadede memnu kalırım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cchemic

Merhaba, kasko ve trafik sigortası yenileyen var mı yakın zamanda , nasıl fiyatlar? 1700 kasko 730 trafik %40 hasarsızlık

2016 Allure Ep için

%30 hasarsızlik indirimi ile kasko 1650, trafik 791 . 105 tl Ayrı bir indirim aldım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

vites boşa alınmaz. almaz.DSG veya ZF8 de boşa aldığını ve boşa alarak ne kazandırdığını belirtlen bir teknik bilgi var ise paylaşmanızı rica ederim.
    biz de öğrenmiş oluruz.

Hergün gittiğim yolda 15km + 10 km olmak üzere inişli yol var araçlarımdan biri o yolda 25 km boyunca gaza basmadan iniyor, diğer yarı otomatik olanda gaza basıyorsunuz. Aisin de olmaması kötü olmuş yarıotomatik pejouyu tam otomatik pejoya düşünüyordum.
  • Delpo41 kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun
  • quote:

Orijinalden alıntı: splendidhdmi

quote:

vites boşa alınmaz. almaz.DSG veya ZF8 de boşa aldığını ve boşa alarak ne kazandırdığını belirtlen bir teknik bilgi var ise paylaşmanızı rica ederim.
    biz de öğrenmiş oluruz.

Hergün gittiğim yolda 15km + 10 km olmak üzere inişli yol var araçlarımdan biri o yolda 25 km boyunca gaza basmadan iniyor, diğer yarı otomatik olanda gaza basıyorsunuz. Aisin de olmaması kötü olmuş yarıotomatik pejouyu tam otomatik pejoya düşünüyordum.

Olayı ısrarla aynı noktaya getiriyorsunu,.. Tekrar belirteyim.

Dünya üzerindeki tüm içten yanmalı araclar boş viteste iken yakıt kullanımına devam eder. Yakıt tuketmemesi için stop etmesi gerekir.

15 km yokuş I derken vites boşta olursa araç yakıt tüketimine devam eder. Fakat uzun bir yol olduğu için menzili uzatmış olursunuz. Kazancınız kaybinizdan (motor yakıt tüketimine devam eder) fazla olacağı için yararınıza olur.

Fakat bu mesafe uzun değil ise (15 km yokuş aşağı yol herhalde arasak zor buluruz), bu durumda faydası zararından az olacaktır ve tüketiminiz artacaktır.. Aylık ortalama da sürekli yokuş aşağı inmeyeceginiz için yakıt tüketiminenetkisi oldukça düşük olacaktır.

Umarim kritik noktayi anlamışsınızdir.. Hala ben bu özelliği istiyorum psikolojik olarak mutlu olacağım diyorsanız, dsg vw grubu bir araç bakınız, ne diyeyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 1 Aralık 2017; 19:10:14 >

• Ben aracı yeni alırken 1 ay önce 931 tl sigorta, 2500 tl kasko yaptırdım.
  • ozo38370 kullanıcısına yanıt
    Yeni araç alımlarında durum öyle zaten. Ben de peugeot kasko yaptırdım 2500 ödedim.

Dikkat edersiniz diğer arkadaşlar kasko yenilemeden bahsediyor. Yenilemede kaskoda hasarsızlık indirimi olur.
  • Android Auto yeni sürüm yayınlamış.

Telefonda güncelledim.

Ne zamandan beri Android Autoda konuşma sesini istendiğinde Ahize ye veren özellik gelmiş.

Albüm kapakları artık daha iyi gösterilmiyor

Parça adı da solda değil. Artık ekrana ortalı.

Kişi fotoları da artık sağda değil. Tam ekran yapılmış.

Şimdilik gördüğüm yenilikler bunlar.

Ama hala WhatsApp da Türkçe sesli komutla cevap yazamıyorum. Bu konuda yardımcı olacak bir arkadaş var mı?

İyi forumlar
  • quote:

quote:

quote:

biz de öğrenmiş oluruz.

Dünya üzerindeki tüm içten yanmalı araclar boş viteste iken yakıt kullanımına devam eder. Yakıt tuketmemesi için stop etmesi gerekir.

15 km yokuş I derken vites boşta olursa araç yakıt tüketimine devam eder. Fakat uzun bir yol olduğu için menzili uzatmış olursunuz. Kazancınız kaybinizdan (motor yakıt tüketimine devam eder) fazla olacağı için yararınıza olur.

Fakat bu mesafe uzun değil ise (15 km yokuş aşağı yol herhalde arasak zor buluruz), bu durumda faydası zararından az olacaktır ve tüketiminiz artacaktır.. Aylık ortalama da sürekli yokuş aşağı inmeyeceginiz için yakıt tüketiminenetkisi oldukça düşük olacaktır.

Umarim kritik noktayi anlamışsınızdir.. Hala ben bu özelliği istiyorum psikolojik olarak mutlu olacağım diyorsanız, dsg vw grubu bir araç bakınız, ne diyeyim

Bu özelliklil aisin de yok diyemiyorsun. Edc, dsg,zf de olan özelliklil aisinde yok de. Diğerleri senin dediğin gibi gereksiz özelliği eklemiş çok yakaın diye uğraşmış ha pardon eat 8 de de varmış özellik çok yaksın diye ona da eklemişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi splendidhdmi -- 1 Aralık 2017; 23:17:47 >

• acquiles kullanıcısına yanıt
    Iyi de Esp ile çalışır diyor esp'nin bir parçası demiyor. Esp ile uyumlu çalışıyor olmasi da gayet normal. Pratikle uyusmamasini siz de bir video cekerek paylasirsaniz işe yaramaz birşey olduğuna ikna olurum. Aksi halde pratikte youtube videolari %100 pratik kabul edilir. Her grip kontrol sorusuna gereksiz algısı yaratiyorsunuz ama pratik veya somut hiçbir veri yok. Grip kontrol extra takılmış bir parça veya 4×4 özellik katar diyemeyiz ama dediğiniz kadar basit ve gereksiz birsey de degildir. 2008 off road yazin youtuba grip kontrolun nasil çalıştığı ve faydasıni görebilirsiniz.
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    Elinize sağlık guzel paylaşım. Bu koku taneciklerini nerden temin edebiliriz acaba.
  • splendidhdmi kullanıcısına yanıt
    Peki
  • Bauhaus ta gördüm ben.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

biz de öğrenmiş oluruz.

Bu özelliklil aisin de yok diyemiyorsun. Edc, dsg,zf de olan özelliklil aisinde yok de. Diğerleri senin dediğin gibi gereksiz özelliği eklemiş çok yakaın diye uğraşmış ha pardon eat 8 de de varmış özellik çok yaksın diye ona da eklemişler

Aracınızın az yakması için ısrarlı ve talep içinde olmanız çok güzel ancak konuştuğunuz vites tipleri ve çalışma prensipleri ve kullanım sonrası maliyetleri çok farklı. Çift kavramalı Edc, Dsg vs kullanırken bir çıt daha az yakıyor bu gerçek ancak bozulma frekansları ve 2000-14000tl arası tamir masraflarını düşünürsek aracımın yüz km`de yarım litre, bir litre hatta iki litre fazla yakmasını tercih ederim, bir önceki aracım Golf 7 ile her servise gittiğimde yan masalarda Dsg arızası, Doğuşun iyi niyet desteği vs muhabbetleri ile birden çok kişinin min 2000tl+ cebinden para verdiğini gözlemledim, keşke tüm araçlar hep az yaksa ve hepsinin tamir masrafları az olsa...

Öte taraftan otomatik vitesin düz vitesten çok daha hassas ve dikkatli kullanılması gerektiği ile ilgili (hepimizin bildiği) ama güzel bir derleme olan yazı okumuştum bulabilirsem tüm arkadaşlarımın okumasını isterim, özellikle boşa almalar veya farklı uygulamaların zararlarını anlatıyordu.

• allure + ep nin fiyatını 192 yapıp kdv nin yarısı bizden kampanyası ilginç
  • 202.300 liste fiyati olan gt modelinin toplam kdvsi 30800 civari. Yani 15400 indirim olmuş oluyor.. Tabi kdvyi toplam aliyorlarsa ki "Baz araç fiyatı üzerinden hesaplanan KDV bedelinin yarısına denk gelen tutar anahtar teslim liste fiyatı üzerinden indirim olarak verilecektir" şöyle bir ibare var. (Tr giris fiyati gt modeli liste fiyatina göre 107bin)
  • kdv araç giriş fiyatı + ötv toplamından hesaplanıyor oda dediğiniz gibi 30 bin yarısı 15 bin liraya geliyor. bu indirimi kimi zaten alıyordu sadece resmileşmiş olmuş pazarlık yapabilen yapamıyan herkes faydalanmış olur güzel kampanya ama fiyatı 5 bin arttırıp yapmasalarmış daha iyi olurmuş
  • Black Friday gibi olmuş bu. Bindi4imden indirim

Fiili durumda görmek lazım, elde araç kalmadı yeni gelen bu kampanyaya dahil değil gibi cümleler duyabiliriz..

Arada fırsat araçları olabilir özellikle baz donanım ve ona yakın seviyede
  • Dizel otomatik Active + SP yi 145 e bırakmışlardı bana ama aştığı için 2. Ele yöneldim sıfır almayı düşünen var ise bilginiz olsun.
  • 
Sayfa: önceki 880881882883884
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.