Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (88. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
14 Misafir - 14 Masaüstü
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.483.809
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: a_r_k

Dostum oralarda o fiyata satiliyor da sifir vergi ile satilmiyor sonucta. Bize gelen arac fabrikadan cikiyor showroomdan degil. Bir de oralarda ihracat icin saglanan kolayliklari vs eklersek bize markalarin kazigini daha rahat anlariz. Ayni seyi talismanda reno yapti orada 40000 avro bizde 145 bin lira arac. Oysa clioda oradaki fiyatla bizdeki arasinda 2 bin fark var.

Fransa başlangıç fiyatıda 25900 euro, buradaki ile aynı fiyat. Bundan daha düşük olması zaten mümkün değildi. Ama gözde bir ürünün varsa en çok karı lansmanda kazanırsın. Sonrasında makyaj, extra donanım, fiyat kampanyasıyla karın gitgide düşer. Yanlış anlaşılmasın burda kimseyi savunma gibi bir derdim yok. Ama ticaretin kanunu bu. 4K televizyonda da, iphone da da arabada ticaretin kuralı bu. Distirubitör de, marka da şimdi para kazanacak

• Tucson ve tiguan göre iki önemli avantajı var.
    Birincisi tam otomatik ikincisi dizel.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: muhsinmuttaki

İlk başta 148,000 lira şeklinde hesaplayınca bende yüksek bulmustum ancak sonra gtline 133,900 olduğu öğrenince sadece deri koltuk vs için 8 bin eklenmesi gerektiği anlayınca 133,900 lirayı uygun buldum. Mayıs - Haziran'dan beri konusulan fiyat 129 - 130 arasıydı. Tam oldu yani

Onun haricinde burada ikinci el şöyle, böyle diyenlerinde gidip vitira bakması oldukça ironik oldu.

Yazılanların tutulur yanı yok, ya araç piyasasını bilmiyorlar yada öylesine yazıp çiziyorlar

crv - 162,750 tl
    qq - 129,300 tl
    tucson - 122,400 tl
    Tiguan manuel- 123,150 tl. Dsg farkını da üstüne koyun.

3008 gt line - 133,900 lira.

Benim acelem yok. İkinci araç olarak eşim için düşünüyordum. Yeni bir bebeğimiz olduğu için ve hali hazırda yatışta olan 3008'miz var. Alternatif olarak da 3008 olur. Her ne kadar eskisin de hissi almamış olsamda alternatif olarak 3008.
    onunda zaten suanda şirketinin verdiği aracı var. Kendisi ben artık calışmak istemiyorum cocuğa bakacağım diyor eğer ayrılırsa ki önümüzde ki bir kaç ay için de belli olur bu, olursa zaten yıl sonu yada yıl bası gibi olur. O zamanda gt line derili aracını 133 e alınır.

Yarın gidip bakacağım görala. Nezih'e de ufaktan ayar vermeye başlayayım.

Bence gt line gitmeye de gerek yok.
    127 ye allure artı elegans daha mantıklı.

• pejo kullanan arkadaşlara soruyorum. 1.6 dizel eat6 yakıt tüketimi ne kadar. katalog değerinin nekadar üzerinde.
  • liaison L kullanıcısına yanıt
    33km ort hız 5,5
    21km ort hız 7,1

• quote:

İlk başta 148,000 lira şeklinde hesaplayınca bende yüksek bulmustum ancak sonra gtline 133,900 olduğu öğrenince sadece deri koltuk vs için 8 bin eklenmesi gerektiği anlayınca 133,900 lirayı uygun buldum. Mayıs - Haziran'dan beri konusulan fiyat 129 - 130 arasıydı. Tam oldu yani

Onun haricinde burada ikinci el şöyle, böyle diyenlerinde gidip vitira bakması oldukça ironik oldu.

Yazılanların tutulur yanı yok, ya araç piyasasını bilmiyorlar yada öylesine yazıp çiziyorlar

hali hazırda yatışta olan 3008'miz var. Alternatif olarak da 3008 olur. Her ne kadar eskisin de hissi almamış olsamda alternatif olarak 3008.

öncelikle Allah bağişlasın evladınızı, bence yazılanların değilde sizin tutulur yanınız yok...
    başkasını bilmem ama ben en azından diğer hiçbir marka model için çok ucuz ya 3008 in bu pahalı fiyatını bırakıp onlara koşalım demedim ,aksine hepsinin ilgiden dolayı pahalı olduklarını defalarca söyledim.
    ancak bazı marka ve modellerin marka algısı ve türkiye şartlarından dolayı pahalı alıp 2. el kaygınız olmadan pahalı satarsınız diye vurgulandı.
    artı bu yüksek fiyatlardan dolayı suv araç tercihimden vazgeçip bu fiyatlara d sınıfı premium bir araç bile alabilirim diye 15 dk önce yazdım.
    en önemlisi hadi burda yazılıp çizilenleri okumayın , elinizdeki o yatan 3008 den dolayı ( umarım bayiden 0 km almamışsınızdır) zararınız kaç para ? bunu en iyi kendiniz biliyorsunuz , bize daha diyecek söz kaldımı ki...?

en önemlisi isterseniz 200 bin verin bizi alakadar etmez ama buradaki yararlı fikir tartışmalarına ''öylesine yazıp çizme'' demeyin...
    keşke millet olarak iğneden ipliğe gazla değil ortak akılla hareket edip alişveriş yapsak...!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha_81 -- 21 Ekim 2016; 22:38:34 >

• Geçen ay crv executive 147ydi. 3008 gt line +metalik+deri paket 143.5. 4x4 160bg zf9 şanzıman 6 yıl garanti vs. Fiyat uygun diyen arkadaşların tek kriteri tipse o ayrı tabii.

• quote:

Orijinalden alıntı: ultimatetnctr

quote:

Orijinalden alıntı: Fatal21tr

quote:

FOCAL SES sistemini göremedim opsiyonda hepsinde standartmı Yoksa odamı yok türkiyeye?

Güle güle 3008
    Hoş geldin Tiguan :)

Grip kontrol opsiyonda dahi olmayan ve boş halleri ile pahalı olan arabaya para vermem ben. Benim gibi düşünen belki şu andan itiabren yüzlerce kişi vardır. Bu paraya bu arayı almak mantık işi değil.

Focal ses sistemi Gt line da standart

Allure ye focal ses sistemi dahi alınamıyorsa :) Saçma sapan bir opsiyon sistemleri var :) Ayrıca Alluere bütün opsiyonlar ekle sedefli boyada dahil 129 lira yapıyor. Gt line ise sedefli boya dahil 136 lira. Aradaki fark 7 bin lira. Bu kadar fazla olmasının sebebi nolaki 1) Tamam focal ses sistemi Peki başka ne fazlalığı var

Gt line a özel donanımlar (allure+elegance pack ile alınamayan 7.000₺ lik donanımlar)

- Deri/Kumaş GT-Line koltuk döşemesi (Parçalı deri)
    - Alüminyum pedallar ve sol ayak dayama
    - Siyah iç tavan kaplaması
    - FOCAL Hi-Fi Müzik sistemi
    - Onyx tipi full dijital gösterge paneli
    - i-Cockpit Amplify ( Driver Sport Pack) - Sürüş modu seçimi, 3 farklı koku ayarı, ışık ambiyans ayarı, ses ambiyansı
    - LED sis farları
    - Krom cam alt çerçevesi
    - Diamond Black parlak siyah tavan, siyah A sütunu ve aynalar

• Teknik Broşür
    https://media-ct-ndp.peugeot.com/file/29/5/3008-teknik-foy-ek-m-16.96295.pdf

• quote:

Orijinalden alıntı: baha_81

quote:

hali hazırda yatışta olan 3008'miz var. Alternatif olarak da 3008 olur. Her ne kadar eskisin de hissi almamış olsamda alternatif olarak 3008.

öncelikle Allah bağişlasın evladınızı, bence yazılanların değilde sizin tutulur yanınız yok...
    başkasını bilmem ama ben en azından diğer hiçbir marka model için çok ucuz ya 3008 in bu pahalı fiyatını bırakıp onlara koşalım demedim ,aksine hepsinin ilgiden dolayı pahalı olduklarını defalarca söyledim.
    ancak bazı marka ve modellerin marka algısı ve türkiye şartlarından dolayı pahalı alıp 2. el kaygınız olmadan pahalı satarsınız diye vurgulandı.
    artı bu yüksek fiyatlardan dolayı suv araç tercihimden vazgeçip bu fiyatlara d sınıfı premium bir araç bile alabilirim diye 15 dk önce yazdım.
    en önemlisi hadi burda yazılıp çizilenleri okumayın , elinizdeki o yatan 3008 den dolayı ( umarım bayiden 0 km almamışsınızdır) zararınız kaç para ? bunu en iyi kendiniz biliyorsunuz , bize daha diyecek söz kaldımı ki...?

en önemlisi isterseniz 200 bin verin bizi alakadar etmez ama buradaki yararlı fikir tartışmalarına ''öylesine yazıp çizme'' demeyin...
    keşke millet olarak iğneden ipliğe gazla değil ortak akılla hareket edip alişveriş yapsak...!

Oncelikle iyi dilekleriniz duaniz ixin teşekkur ederim.

Ama haksizmiyim? Değilim. ATıp tutuyorsunuz, kesinlikle atıp tutuyorsunuz. Her konuda. İkinci el vs. Altıma Muhsin muttaki olarak imzami atarım.

Araci sıfır almadım ama aracı kardesimden aldım. Araç 2011 model. Aracın faturasi arabının Torpido gözünde duruyor. 2011 nisan arkas izmirden alındi. Fatura da yazan 61.000 tl. 55 yada 56 ya mi ne alındı. Tam olarak net fiyat aklımda değil.

Araci geçen ay satışa çıkardım 62 bine gidiyordu notere gittiğimiz de aracın satışı yapılamadı. Aracın yatma sebebi de bundan.

Peuegot 3008 5008 2008 face book gurubunda ki arkadaşlarda biliyor aracı

Göralin takas ta verdiği fiyatta 59.300 olmuştu.

Zarar???

İkinci el kaygı???

Atıp tutmayalım

İyi forumlar dilerim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi muhsinmuttaki -- 21 Ekim 2016; 22:46:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cansermo

quote:

quote:

quote:

FOCAL SES sistemini göremedim opsiyonda hepsinde standartmı Yoksa odamı yok türkiyeye?

Güle güle 3008

Grip kontrol opsiyonda dahi olmayan ve boş halleri ile pahalı olan arabaya para vermem ben. Benim gibi düşünen belki şu andan itiabren yüzlerce kişi vardır. Bu paraya bu arayı almak mantık işi değil.

Allure ye focal ses sistemi dahi alınamıyorsa :) Saçma sapan bir opsiyon sistemleri var :) Ayrıca Alluere bütün opsiyonlar ekle sedefli boyada dahil 129 lira yapıyor. Gt line ise sedefli boya dahil 136 lira. Aradaki fark 7 bin lira. Bu kadar fazla olmasının sebebi nolaki 1) Tamam focal ses sistemi Peki başka ne fazlalığı var

Gt line a özel donanımlar (allure+elegance pack ile alınamayan 7.000₺ lik donanımlar)

- i-Cockpit Amplify ( Driver Sport Pack) - Sürüş modu seçimi, 3 farklı koku ayarı, ışık ambiyans ayarı, ses ambiyansı
    - LED sis farları
    - Krom cam alt çerçevesi

İşin rengi şimdi değişti. Arkadaşlar GT LİNE paketi tam anlamıyla güzel dolu bir paket olduğu kanaatine vardım. Fiyatı uygun dahi olabilir. :)
    Sebebine gelince akıl küpleri GT linede Allurede veya activede nelerin tam oalraak standart olduğunu yazmamışlar
    Hocam peugeotun sitesinde bu bilgilere nasıl ulaştınız. ?
    Özeliikle siyah tavan premium hissini dahada arttırıyor. Bunu başka arabalarda defalarca kez şahit oldum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultimatetnctr -- 21 Ekim 2016; 22:47:09 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cansermo

quote:

quote:

quote:

Güle güle 3008

- LED sis farları
    - Krom cam alt çerçevesi

İşin rengi şimdi değişti. Arkadaşlar GT LİNE paketi tam anlamıyla güzel dolu bir paket olduğu kanaatine vardım. Fiyatı uygun dahi olabilir. :)
    Sebebine gelince akıl küpleri GT linede Allurede veya activede nelerin tam oalraak standart olduğunu yazmamışlar
    Hocam peugeotun sitesinde bu bilgilere nasıl ulaştınız. ?
    Özeliikle siyah tavan premium hissini dahada arttırıyor. Bunu başka arabalarda defalarca kez şahit oldum.

http://www.peugeot.com.tr/model-brosurleri.html?lcdv16=1PP8SY#ndp-pc12-3-colonnes_150_4

Bu linkteki 3008 in teknik broşüründe ayrıntılı bilgiler yazıyor. Ayrıca aynı sayfadan ulaşabileceğiniz model broşüründen de aracın aksesuarlarına bakabilirsiniz.

• muhsinmuttaki M kullanıcısına yanıt
    elinizdeki araç gecen ay internet liste fiyatları 114 binlerdeyken telefon açılıp 92 binlere bırakıldığı , milletin km falan yaptıgı aracına nette 98 falan isterken , listede 114 yazarken telden 92 ye araç satmak bu ne perhiz bu ne lahana turşusu diye birkaç sayfa önce mesajlar var....bu mu atmak , tutmak
    ben konuya vakıf değilim 308 i ilk çıkarıklarından sonra edition diye versiyon icat edip 10 / 15 e düşük vermek .... bu mu atıp tutmak...
    bunlar ilk aklıma gelenler ,daha neler yazılır ama boşverin , siz bildiğiniz gibi yapın ... şimdiden hayırlısı olsun ... Allah kaza bela vermesin ...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi baha_81 -- 21 Ekim 2016; 22:55:56 >
  • pejo kafayı yemiş bence 2015de renegade aldım satıs fiyatı 91,500 dü 84e aldım pazarlıkla suanda da fiyatı 99,700 yazıyor ama 92-94 versen havada verirler
    Bu arabayı pahalı bulup diger seceneklere bakacak arkadaşlar kesinlikle jeep renegade i listelerine alsınlar ayrıca pejonun ve diger markaların opsiyonel olarak verdiği tüm özellikleri jeep standart olarak sunuyor limited modelinde.
  • baha_81 kullanıcısına yanıt
    Peuegotnun fiyat politikası kime ne tutulurlarsa olmus.

Teşekkürler

• muhsinmuttaki M kullanıcısına yanıt
    Hocam Peugeot un indirim yaptığı dönemde alınan araçtan zarar etmezsin.ben bunu çok yaşadım.208 dizel otomatik ilk çıktığı Zaman 46k fiyatı vardı.bekledim ve 5 ay sonra 41 e aldım.20 ay sonra satarken(ÖTV yükselişi oldu)10k hasar kaydıyla 39 a sattım.Kazalı olmasa piyasası 42 idi.Şimdi 46 ya alan adam ÖTV yükselmesine rağmen 4K zararda.Ki o zamanlar sıfır alanlar ÖTV yükselmesinden dolayı hep karla sattılar.
    Aynı olay 308 dede oldu.Dizel otomatik Active 78 veren oldu.İkinci eli şuan 68 civarı.Neden çünkü 68 e kadar indirdiler bir ara fiyatı.
    Classic edition olayında daha önce manuel 2008 ve 308 alanların durumunu anlatmıyorum bile.Onlar çok büyük zarardalar.
    Bence beklenmeli ve fiyat düştüğü anda alınmalı.O zaman zarar edilmez yada minimum olur.

• bugün kokteyle katıldım, kısada olsa izlenimlerim;
    iyi tarafları;
    1.araç fotoğraflardan daha güzel ve çekici, resmen beni al diyor.
    2. sac kalitesi ve iç mekan kalitesi ortalamanın üzerinde.
    3. piyasadaki aynı sınıf suvlardan albenisi daha yüksek.
    4. plastik ve sac aksamda gayet düzgün, uyum içinde.

eksileri;
    1. bagaj kapağındaki oto. açma tuş takımı birinin elinde kalmış. kablolar sallanıyordu. bende satış temsilcisine ayıbınız örteyim deyip yerine taktım. ama yine çıkar, çok dandik.
    2. arka kapıyı tutan, gergi demirinin orasında kocaman bir boşluk var, körük filan bişey yok çok dandik duruyor ve göze batıyor.
    3. arka bagaj sacı çok ince köşesini elimle esnettim, biraz daha kuvvet uygulasam inanın eğerdim sacı.
    4. hani bir deyim vardır. tereciye tere satmak. önce vatandaşın kadjarla yarışacaksın, onu tuş ettikten sonra diğer terecilere tere satacaksın. bodozlama D segment araçların arasına girdi resmen. PEJO biraz yavaşşşş.

• bu liste son fiyat listesi yani pazarlıksız fiyat listeleri isteyenler incelesin ...bilmiyorum 3008 bana göre en az 7-8 bin fazla fiyat.. sonuçta yeni geliyor ve 4-5 ay sonra 2017 gelecek. alanlara hayırlı olsun .. bu fiyat 400 araç içinmiş dediklerine göre.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Black_Mamba24

bu liste son fiyat listesi yani pazarlıksız fiyat listeleri isteyenler incelesin ...bilmiyorum 3008 bana göre en az 7-8 bin fazla fiyat.. sonuçta yeni geliyor ve 4-5 ay sonra 2017 gelecek. alanlara hayırlı olsun .. bu fiyat 400 araç içinmiş dediklerine göre.

hocam ben yanlış mı değerlendiriyorum , şu anda elegance paketsiz allurenin qq da karşılığı black edition değilmidir ? onunda liste fiyatı 117.200 ( otomatik) siz 122,800 yazmışsınız.

• ederinin 15-20 bin üzerinde. çünkü çift kavrama şan. fiyat farkı 8-10bin fark ediyor. pejoda klasik şan. var. onun fiyat farkı enfazla 3-4bin. diğer markalara göre kafadan 4-5bin daha düşük olmalı.
  • 
Sayfa: önceki 8687888990
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.