Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (873. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
18 Misafir (1 Mobil) - 17 Masaüstü1 Mobil
5 sn
62.449
Cevap
637
Favori
2.483.938
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Benim de aranıza katılmama az kaldı. Kendi açımdan önemli bir karar noktasındayım. Uzun süredir takip edemiyordum forumu. Belki de tartışılmıştır. Aslında biraz da sizin fikrinizi almak ve deneyimlerinizden faydalanmak için yazıyorum. Yakında bir Allure donanım araç almayı düşünüyorum. Biliyorsunuz iç döşemesi parçalı deri. Önümde 2 seçenek var.

1) Sedefli Beyaz Renk ve Beyaz Renk (açık gri) iç döşeme
    2) Tekno Gri ve Siyah (koyu gri) iç döşeme

Aslında her iki rengi de çok beğendim. Favorim özel renk olarak da kabul edilen sedefli beyaz rengidir. 2 küçük çocuğum olduğundan acaba iç döşeme de beyaz renk olunca çok kirlenir mi diye düşünmüştüm ancak bayide bu aracı görünce biraz fikrim değişmeye başladı. Çok şık duruyor ama karar da veremedim açıkçası.

Beyaz renk döşeme nasıldır? Sedefli beyaz araca gider mi sizce? Uzun vadede kullanımı, kir tutma ve temizleme gibi durumlar nasıl olur? Zor mudur bakımı koyu renklere göre? Genellikle kullandığım araçları temiz ve dikkatli kullanırım. Araç içerisinde sigara vb. içilmesi de mümkün değil zaten. Beyaz (açık gri diyelim) renk döşeme kullanan var mıdır aramızda? Varsa önerir mi? Kullanışlı mıdır? Nasıldır buna verilen tepkiler? 2 çocukla bu açık renk döşemeyi tercih etmemeli miyim acaba?

Bir de diğer tarafta tekno gri renk ve koyu gri döşeme var. Bu da çok şık aslında ancak aracın içini biraz koyu gösteriyor. Diğeri (açık renk olan) daha ferah geldi gözüme. Siz ne dersiniz?

Satış temsilcisi arkadaş bir zamanlar bu renge çok talep olduğunu ve özellikle insanların bu rengi beklediğini, bu nedenle de hep iç döşemesi beyaz olan araçlardan getirttiklerini belirtti.

Değerli görüş / öneri ve yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum sizlere şimdiden.

Yakında yeni soru ve deneyimlerle görüşmek üzere. Artık inşallah bir Peugeot 3008 sahibi olarak daha sıkı ve sürekli takip edeceğim forumu.

İyi geceler diliyorum.

• estacion E kullanıcısına yanıt
    Siz beyazı beğenmişiniz onu alın bence

Gerisi teferruattır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tarık Kaya T kullanıcısına yanıt
    Sayın Tarık Kaya

Dediğiniz gibi tüm araçlar hareket halinde de olsa N ye geçer.
    3008 de hareket halinde N ye geçiyor. Herhangi bir hız limiti de yok. Kendimden şüphe edip bugün tekrar denedim 130 da dahi N ye geçti..
    Unlock butonuna basıp denediniz mi? Veya tek kademe değil iki Kademe ileri hareket ettirdiniz mi vites kolunu..

Peugeot bana özel bir 3008 uretmemistir muhtemelen :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Kasım 2017; 8:15:30 >
    Renk. Konusunda hangisi sizi mutlu ediyor ise onu alın. Herkesin sevki farklıdır. Çoğunluk beyaz alıyor diye beyaz, yada başka. Bir renk alınmaz.

Sedefli beyaz in tek dezavantajı local boya larda ton tutturma zorluğu. Bu da gelişen teknoloji ile imkansız bir durum değil..

Pratikteki diğer durum Sedefli beyaz gerçekten çok var piyasada, bana artık sıradan geliyor, farklı renk 3008 ler daha çok. Dikkatimi çekiyor.. Beyaz araba da bana her zaman itici gelmiştir.

Ama. Dediğim gibi bu benim zevkim..

Beğendiniz renk en güzel renktir..

• Arkadaşlar,

Arka koltuk tarafından gelen belli belirsiz çok kötü yollarda gelen tıkırtının kaynağını tespit ettim.Bu stepne üzerinde bulunan kriko benzeri aletlerin bulunduğu sert plastik aksamdan geliyor.Üzerindeki kapağı bir şeyle sıkıştırıp , alt tarafınıda (ayağın oturduğu yer) bir bezle felan izole ettiğinizde ses kesiliyor
    Aracım Sedef beyaz ve beyaz döşeme.
    Öncelikle beyaz döşeme arac içini daha geniş, daha ferah ve daha kaliteli gösteriyor. Albenisi siyaha göre daha yüksek.
    Görenler çok beğeniyor. Ben özellikle beyaz döşeme aldım. Benim de bir çocuk var ikinci yolda. Kirlenme mevzusunda çekinceleriniz doğrudur.
    Daha çabuk kirleniyor. Özellikle yan deri taraflar kot pantolon dan filan hemen matlaşıyor. Ancak ben çok titizim. Aracımda sürekli bezler, leke çıkarıcılar deri besleme ürünleri taşırım. Deri kısımlardaki lekeler ıslak bezle hemen çıkıyor. Temiz tutmak biraz size kalmış. Ben uğraşırım, temizlerim dedim ve beyaz döşeme aldım.
    Geçen işyerine aynı aracın siyah döşemeli olanı geldi. Kendi aracımı görmeye alıştığımdan, Gözüme çok basit geldi. İyi ki açık renk döşeme almışım dedim.
    Dış renk herkesin zevkleri ayrı ayrı. Ama ben en çok sedef beyazı yakıştırıyorum bu araca.https://www.youtube.com/watch?v=wVXtsy3OR8Y
    Fikir vermesi açısından.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakura71 -- 27 Kasım 2017; 9:31:40 >

• 3008 ALLURE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6: 183.200 TL olmuş
    Pejoyu takdir ediyorum. Ver zammı, nasılsa satılıyor.
  • sakura71 kullanıcısına yanıt
    Hocam çok güzel kazasız belasız kullanın.Koltuk arakasındaki ekranlar sizin montajınız mı? marka fiyat bilgisi verebilirmisiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ysuleymany

3008 ALLURE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6: 183.200 TL olmuş
    Pejoyu takdir ediyorum. Ver zammı, nasılsa satılıyor.

Mayıs ayında
    Passat 1.6 TDI 120 PS DSG Comfortline araç ile
    3008 ALLURE 1.6 BlueHDi 120hp EAT6 Elegance Pack araç
    aynı fiyata geliyordu.
    Şimdi arada yaklaşık 17 bin fiyat farkı var. 3008 daha çok zam yapmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarık Kaya

quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: Tarık Kaya

Selamlar,

EAT6 hareket halinde iken boş(N) konumuna geçiyor mu?

Evet ama pek tavsiye edilmiyor acil haller dışında

Eminmisiniz?Bende geçmiyor aracım Ep dizel.

Yüksek hızlarda denemedim ama park manevraları esnasında düşük km hızlarda boşa geçiyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

Arkadaşlar direksiyonun küçüklüğü ve göstergelere direksiyon üstteden bakmak biraz garip geldi.. Sonradan alışılan bir durum mudur?

Ben başka araç kullandığım zaman tuhaf gelmeye başlıyor ve direksiyonun ergonomisi çok iyi.

Biraz zaman meselesi
  • quote:

Orijinalden alıntı: Elektrikeb

Hocam çok güzel kazasız belasız kullanın.Koltuk arakasındaki ekranlar sizin montajınız mı? marka fiyat bilgisi verebilirmisiniz?

Benim araçta yok koltuk arkası monütör. Servisin showroomundaki araç videodaki. Servis kendisi takıyor. Mayıs ayında 1500 Tl ücret istemişlerdi.
  • quote:

Arkadaşlar,

Arka koltuk tarafından gelen belli belirsiz çok kötü yollarda gelen tıkırtının kaynağını tespit ettim.Bu stepne üzerinde bulunan kriko benzeri aletlerin bulunduğu sert plastik aksamdan geliyor.Üzerindeki kapağı bir şeyle sıkıştırıp , alt tarafınıda (ayağın oturduğu yer) bir bezle felan izole ettiğinizde ses kesiliyor

Artı olarak Kutunun içindeki takoz plastikleri var onların da arasına bir bez koyun

• quote:

Orijinalden alıntı: hassey

quote:

Orijinalden alıntı: ubeceren

Arkadaşlar direksiyonun küçüklüğü ve göstergelere direksiyon üstteden bakmak biraz garip geldi.. Sonradan alışılan bir durum mudur?

Ben başka araç kullandığım zaman tuhaf gelmeye başlıyor ve direksiyonun ergonomisi çok iyi.

Biraz zaman meselesi

Ben dün bir yıl aradan sonra manuel araç kullandım bildiğin acemiden farkı yoktu. hatta kendi acemiliğim zamanımdan bile kötü idi.

• 3008'den sonra park etmek için kısa süreliğine bile kullandığım tüm araçların direksiyonları sert ve çok büyük geliyor!
  • İstanbul - Kuşadası , 2 gün sonra da Kuşadası - İstanbul yaptım (beşiktaş). 26 kuruş ortalama tüketim (1.113 km'de 58,4 litre mazot yakmışım). Ortalaması 5,2 lt'ye denk geliyor. Araç da böylece 2.500 km'yi geçmiş oldu. Henüz hiç servise uğramadım. Aldığım şekliyle devam ediyorum (sadece lastikleri kış lastiği ile değiştirdim).
  • sakura71 kullanıcısına yanıt
    Verdiğiniz bilgiler ve yorumlarınız için çok teşekkür ederim. Ben de sanırım titizleneceğim temiz tutmak için. Zaten genellikle kullandığım her türlü ürünü mümkün olduğunca temiz kullanmaya çalışırım. Çocuklar ve araçta sürekli bir şeyler yiyip içmeleri beni düşündürüyordu ama bunun da bir çaresine bakacağız artık. Çocuk koltuklarında oturuyor olacaklar zaten 2-3 yıl daha. Koltuklarının altlarına alez gibi bir şey de serebiliriz direkt döşemeleri kurban etmemek için :)

Ön koltuklar araç yıkamada / yağmurda falan su damlaları ya da su gelince kirlenir mi lekelenir mi (deri olmayan kısımları için konuşuyorum, deri kısımlar kolay) diye düşünüyordum. O konuda da dediğiniz gibi deri temizleyici ve koruyucular ile bu iş halledilebiliyor sanırım.

Deri kısımları temizlemek nispeten daha kolay. Islak mendil ya da deri temizleyici malzemeler kullanınca lekelerin çıkması çok zor olmuyor sanırsam. Kumaşlarda biraz zorluk oluyor diye düşünüyorum. Bunun için de ürünler var diye biliyorum. Ancak tabii ki öncelikle, lekelenmeyi önleyici (kumaş kısımlar için) sprey'ler falan kullanırım herhalde 3 ayda bir. Yine de leke olursa arabayı arada bir detaylı iç temizliğe sokmak gerekecek gibi görünüyor.

Siz deri ve kumaş kısımlar için özel temizlik ürünleri (koruyucu ve kirlendikten sonra temizlemek için) kullanıyorsanız, hangi markanın hangi ürünlerini kullandığınızı belirtebilir misiniz? Benim için de bir fikir olur.

Teşekkür ederim. Siz de aracınızı güzel ve kazasız belasız günlerde kullanın.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    acquiles, sizin aracın rengi ne idi? isminizin altındaki küçük resimde görülen renk mi? bu da tekno gri renge benziyor.

Aslında tekno gri renk de çok güzeldi. Özellikle krom kısımların güzelliğini daha çok ön plana çıkarıyor. Ama sedefli beyaz renk (biraz da iç döşemenin beyaz olmasından dolayı) biraz daha ağır bastı benim için. Düz beyaz olsa kesinlikle ben de tercih etmezdim. Ancak diğerini de seçse idim pişman olmazdım. O da çok şık bence. Hatta döşemeler koyu renk olduğundan, benim gibi çocuklu aileler tarafından tercih edilmesi daha bile mantıklı olabilir ama bende biraz duygular ve estetik ağır bastı ve iç döşemesi açık renk olan sedefli beyazı tercih ettim (gerçi değiştirme opsiyonum da var ama bu şekilde ilerleyeceğim sanırım).

Satış temsilcisi, peugeot'un kendi servislerinde veya auto king gibi büyük ve kurumsal hasar onarımı yapan yerlerde (benim kaskonun auto king ile anlaşmalı ücretiz zmini onarım hizmeti oluyor da) sedefli beyaz rengin bulunması ve uygulanması bakımından bir sıkıntı yaşamayacağımı belirtti ama tabi yine de peugeot sahipleri olarak bu konu hakkında objektif bilgileri verebilecek yine en iyi sizlersiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: xcellance

quote:

Arkadaşlar,

Artı olarak Kutunun içindeki takoz plastikleri var onların da arasına bir bez koyun

Teşekkürler.
    Deri kısımlar için Gliptone ürünlerini kullanıyorum.
    Kumaş için emway markasının loc ürününü kullanıyorum. 1/10 sulandırma ile ya da lekeler inatçı olursa 1/5 gibi oranlar ile konsentre bir ürün. Önceki aracımda da epey işime yaramıştı.
    Ayrıca kumaş bölgeleri "Gtechniq I1 Fabric Guard Kumaş Koruyucu" uygulayınca su iticilik kazanıyor. Lekeler tutunamıyor.
    6 ayda bir yapıyorum. 1 şişe 2-3 kullanım götürüyor.
    Ayrıca aracı hep kendim yıkarım garajım var. Basınçlı yıkama ile köpük olarakta "Valet Pro Snow Foam Yıkama Şampuanı kullanıyorum. Kirin durumuna göre 1/10-5/10 oranlarda karışım ile. Fırça kullanmıyorum.
    Önceki aracımı sıfır alıp 5 yıl bindim. Arkadaşıma sattım. İç temizlik kozmetik olarak çok iyiydi. Sıfırdan tek farkı kokusu idi.
  • 
Sayfa: önceki 871872873874875
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.