Şimdi Ara

YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU (875. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
12 Misafir (2 Mobil) - 10 Masaüstü2 Mobil
5 sn
62.222
Cevap
636
Favori
2.462.280
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
75 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Iyi aksamlar. Aracimi servise biraktim ve almaya geldigimde 2 kapida darbeler ve boya kalkmalari oldugunu farkettim. Fotograflari yukleyecegim. Ne gibi bir yol izlemeliyim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • acquiles kullanıcısına yanıt
    iki kademe denemedim açıkçası
  • SeniorAwesome S kullanıcısına yanıt
    Bir karışıklık olsa gerek. 3008 arka koltuklarda herhangi bir mekanizma yok bu anlamda. Zaten koltuğun dayandığı yer sabit. Ya oraya dayanacak yada komple yatacak. Arada durmasını sağlayan bir yapı yok

• Tarık Kaya T kullanıcısına yanıt
    Bugün tekrar tekrar denedim, tek kademede dahi kolayca N ye geçiyor. Vites ve hızdan bağımsız. N ye geçmediği bir durum göremedim.

• quote:

Orijinalden alıntı: estacion

acquiles, sizin aracın rengi ne idi? isminizin altındaki küçük resimde görülen renk mi? bu da tekno gri renge benziyor.

Aslında tekno gri renk de çok güzeldi. Özellikle krom kısımların güzelliğini daha çok ön plana çıkarıyor. Ama sedefli beyaz renk (biraz da iç döşemenin beyaz olmasından dolayı) biraz daha ağır bastı benim için. Düz beyaz olsa kesinlikle ben de tercih etmezdim. Ancak diğerini de seçse idim pişman olmazdım. O da çok şık bence. Hatta döşemeler koyu renk olduğundan, benim gibi çocuklu aileler tarafından tercih edilmesi daha bile mantıklı olabilir ama bende biraz duygular ve estetik ağır bastı ve iç döşemesi açık renk olan sedefli beyazı tercih ettim (gerçi değiştirme opsiyonum da var ama bu şekilde ilerleyeceğim sanırım).

Satış temsilcisi, peugeot'un kendi servislerinde veya auto king gibi büyük ve kurumsal hasar onarımı yapan yerlerde (benim kaskonun auto king ile anlaşmalı ücretiz zmini onarım hizmeti oluyor da) sedefli beyaz rengin bulunması ve uygulanması bakımından bir sıkıntı yaşamayacağımı belirtti ama tabi yine de peugeot sahipleri olarak bu konu hakkında objektif bilgileri verebilecek yine en iyi sizlersiniz.

Benim araç Sedefli beyaz forumda paylaşmıştım. Kapıda 1-2cm kadar yerde boya için komple kapı boyanması gerek dedi autoking, serviste aynı şeyi söyledi. Sedefli renk bu konuda sıkıntılı.

Renk te ilk tercihim

1 Platinum Gri

2 Tekno gri

3 Lansmanda bulduğumu aldım Sedefli Beyaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Bugün tekrar tekrar denedim, tek kademede dahi kolayca N ye geçiyor. Vites ve hızdan bağımsız. N ye geçmediği bir durum göremedim.

Servise baktırın sahip bozuk mu ne

• honour16 H kullanıcısına yanıt
    Kullandığınız kavramları duzenlersek dediğiniz sonuç doğru olur.

1. Süzülen dediğiniz de vites boşta olamaz. Zira vites boşta olursa yercekimi etkisiyle dönen tekerleklerdeki torku motordan ayırmış olursunuz.

2. Motor artık stop etmemek için kendi başına rolanti devrini yakalar ve bunun için bir yakıt tüketir (hacım, sıcaklık vs e göre 0,5-0.8 arası).

3. 3008 aracınizda yokuş aşağı vitesi boşa alırsanız aracın anlık tüketiminin bahsettiğim değerlerde olduğunu, D ye aldığınızda ise bir süre sonra mutlak 0 olduğunu görürsünüz.

4. Bu olay ECO mod veya BMW te özel matah bir durum değil, Manuel bir aracta dahi uygulanabilecek, otomatik araçların tümünde (yarı otomatik ler dahil) varolan basit bir yapıdır.

5. Hiç bir otomatik sanziman hareket halinde vitesi boşa (N konumuna) almaz.. Zira anı bir tepki durumunda aracınıza hakimiyetiniz olmayacağı için büyük bir güvenlik zaafı yaratır.

Hiç bir üretici de Manuel müdahale ile de olsa hareket halinde vitesi N konumuna almamanizi belirtir.

Umarim açıklayıcı olmuştur.

• acquiles kullanıcısına yanıt
    o zaman bende bir sorun var ,sadece durduğumda geçiyor.servise bir sormalı.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xcellance

quote:

Orijinalden alıntı: acquiles

Servise baktırın sahip bozuk mu ne

Gtline a özel opsiyon olabilir

• quote:

Orijinalden alıntı: ecza77

Bugün liste fiyatı düştü sizdeki faturada 193 yazıyor şuan 188 civarı isterseniz tekrar görüşün belki daha düşerler fiyatta

Hocam vermiyorlar, 170-180 diyor millet. Hatta eskişehir 184 dedi

• Tarık Kaya T kullanıcısına yanıt

• quote:

Orijinalden alıntı: SeniorAwesome

Iyi aksamlar. Aracimi servise biraktim ve almaya geldigimde 2 kapida darbeler ve boya kalkmalari oldugunu farkettim. Fotograflari yukleyecegim. Ne gibi bir yol izlemeliyim

Galiba şaka yapıyorsunuz.

Değilse aracı teslim almayın.teslim ettiğinizde tutanakta araçta bir kusur varmı yazar.orada yazmiyorsa aracı temiz teslim aldilar demektir.

Araç servise girerken ki kamera kayıtlarını isteyin.

Bir de hangi servis yazın ki bilelim.

• rangerix R kullanıcısına yanıt
    Sevgili hocam sabah 9 da açılışta bıraktım. Herhangi bir kağıt vs vermediler. Daha önce de oraya götürmüştüm airbag beyni için çağırdılar zaten. Fotoğrafları ekliyorum şimdi. Akşam 7 gibi gittim kursum vardı. Araca bir bakayım dedim çalıştırmadan gördüğüm manzara ortada. Servis müdürü araç sahibi olmadan aracı alıp teslim etmemeleri lazımdı hata yapmışlar vs dediler. Aracı bıraktım orada. Kamera kayıtlarına vs bakacaklar. Benim araç içi kameralarım park halinde çekmiyordu.
  • YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU
    YENİ PEUGEOT 3008 ANA KONU

bu ikisi sağ ön kapıda olanlar.

bu sol arka kapı

bu da araçta unuttukları stres çarkı gibi bir zımbırtı. kıl vs yapışmış.
    Aracı servisdışı birine kullandırmış olabilirler mi?O ıvırzıvırın işi ne orada?Anlaşılır gibi değil!Serviste olmuşsa tazmin ederler herhalde.Ama teslim tutanağı da önemli yasal olarak hak iddia etmek için.Geçmiş olsun forumdaş😔

• turhankeskin T kullanıcısına yanıt
    Sevgili hocam çok teşekkürler. İnanın keyfimi çok kaçırdı bu durum. Herhangi bir belge almadım. Aracı verirken de sabah, almaya gelirkende.

Aracı servise bıraktım bakalım yarın illaki dönüş yapacaklar.

Tahmini değer kaybı ne kadar tutar sizce ?
    Fotoğraflardan anlaşıldığı kadarıyla astara kadar giden çizikler var.Usta işi bir rötuşla halledilir sanırım.Değer kaybı çok olmaz bence, hepimizde bu tür çizikler olabiliyor😞

• aracın 5 önemli unsuru eksik(benim için)..birincisi grip kontrolü yok, olmasını kesinlikle isterdim ama alt donanımda satılıyor(saçmalık)...ikincisi yan ayna ısıtması..üçüncüsü arka koltuklarda da ısıtma olmasını..dördüncü ön cam rezistans ( avrupa modellerinde var).. beşinci iç ısıtma sistemi ben sabah araca bindiğimde araç içi sıcak olacak...ama yok
  • turhankeskin T kullanıcısına yanıt
    Hocam boyatmak istemiyorum boyamadan cozulebilirse cok sorun cikarma taraftari degilim zaten

Geçmiş olsun.
    Yakından bakmak lazım ama astar görünüyor. Bu durumda vernik ve boya katmanı gitmiş. Rotus yapılabilir. Bir miktar bekli olabilir tabi ama komple boyatmayin tabi ki.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi acquiles -- 27 Kasım 2017; 22:26:16 >
  • 
Sayfa: önceki 873874875876877
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.